Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
mare | Gost | odg. 22.06.2006 @01:24 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni, mogoce kdo ve kako je z zaposlovanjem v teh dveh dezelah, kako je z papirji itd. delal bi pa 2-3 mesece...

hvala za odgovore

ju3 | Gost | odg. 30.06.2006 @23:59 Prijavi neprimeren komentar
da dobis v nem. delo mores bit 3 mesce prijavjen v tej drzavi oziroma da dobis karto za delo.js se cakam...drugace pa ne vem kk je ce te nucajo.bye
amir | Gost | odg. 30.10.2006 @19:19 Prijavi neprimeren komentar
mene pa samo zanima kako bi se lahko najhitreje zaposliv v svici,delal bi pa kako leto lahko pa tudi vec ampak ne vem kam naj se obrnem in kje da poiscem delo.
Kiro | Gost | odg. 19.04.2007 @17:48 Prijavi neprimeren komentar
amir pozdravljen ! ja jest tud nameravam it v svici delat.potrebujem enga prijatelja ki bi sel z mano.ne vem mogoce si ti ze otpotoval pa ce si ze gor, dej mi pomagaj da pridem se jest .vidim da je oglas ze zastaral po ne vem ce si se na tej zvezi.Delo se da dobit sam ga je treba iskat in reskirat.ce si za sporoci.lep pozdrav
Crni | Gost | odg. 03.05.2007 @15:21 Prijavi neprimeren komentar
Pozdrav. vidim da imate iste zelje kot jaz, kako se da dobiti delo v svici? nameravam za vedno napustiti slovenijo in upam da mi bo uspelo.
švicar | Gost | odg. 03.05.2007 @19:02 Prijavi neprimeren komentar
kot državljan eu, si lahko poiščeš job v švici, delodajalec pa mora zaprositi za delovno dovoljenje. Problem lahko nastane pri nastanitvi, je lahk zlo drago vse skupaj.
sandra | Gost | odg. 14.05.2007 @12:58 Prijavi neprimeren komentar
kaj pa v nemčiji? jaz se odpravljam politi tja, stanovanje sicer že imam preskrbljeno, vendar me zanima kako je z delom. kaj moras res biti prvo 3 mesece tam prijvaljen? lp
Kiro | Gost | odg. 15.05.2007 @22:41 Prijavi neprimeren komentar
ej,crni jes imam iste namene da odputujem gor pa ce si za to greva skupaj ce si za evo ti moj emeil pa poslji sporocilo naprej se potem menimo.elchy20@hotmail.com
slovenc | Gost | odg. 15.05.2007 @22:51 Prijavi neprimeren komentar
zivio svicar ,a ste kej pripravljen mal pomagat glede iskanje sluzbe v svici?vi lahk dam se mobi sam mi pustite sporocilo pol se jes bom oglasil. 041 882 415
SLOVENEC | Gost | odg. 07.06.2007 @16:15 Prijavi neprimeren komentar

ISCEM SLUZBO V NEMCIJI JEZT SEM ZE V NEMCIJ SEM PRIAVLEN TUKAJ SLUZBO PA NIMAM MOJ TEL-01731499163

| Gost | odg. 07.06.2007 @18:46 Prijavi neprimeren komentar

Gospod Slovenec, če znate tako dobro nemško kot slovensko vam žal ne moremo zagotoviti nobene službe. Pojdite raje nazaj v Slovenijo in se vpišite na tečaj tujih jezikov potem pa iščite službe.

Patricija | Gost | odg. 16.06.2007 @22:00 Prijavi neprimeren komentar
Lani sem nameravala odditi k teti v Svico in si poiskati sluzbo.Klicala sem na svicarsko ambasado in mislim,da je nemogoce dobiti delovno vizo za Svico.V bistvu niti ne dobis vize,ampak moras vsak mesec dokazati,da imas dovolj denarja na bancnem racunu.Slisalo se je v glavnem zelo zapleteno.Mogoce se je od takrat kaj spremenilo.
Dragan | Gost | odg. 05.07.2007 @23:09 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljam vse ki imate zeljo delati v Svici,in ki nameravate iskati sluzbo v Svici.No za Slovenske drzavljane ki iscejo sluzbo v Svici je mal tezko. Najprej moras znat nemscina,ali pa italjanscina, odvisno na ker konc ali kanton isces sluzbo, drug problem je za slovenski drzavljani sploh ne rihtajo vize ker Slovenija ni se v sengenu., Moras najprej dobit sezonska viza za 9 mesecev potem 3 meseci si doma pa spet na 9 mesecov pa spet doma tako zaporedoma do 4 leta po 9 mesecov to je B viza in potem sele stalna C viza.Na crno te sploh ne uzamejo.Tako do vstopa Slovenija v sengen je tesko dobit papirje. Lep pozdrav
n. | Gost | odg. 31.07.2007 @23:40 Prijavi neprimeren komentar

jaz bi pa nekaj dobronamerno povedala vsem, ki si iscejo delo v svici. place so res veliko visje kot pri nas, vendar pa se morate zavedati, da so zivljenjski stroski v svici tudi precej visji od nasih. s tem mislim hrano v trgovini, ki je 3x drazja kot v slo, stanovanja itd...tako da preden kam greste, bi vam svetovala, da si malo preracunate kaj se splaca.je pa spet vse odvisno od tega, kaksno delo dobite.

lep pozdrav in vso sreco pri iskanju dela

m. | Gost | odg. 01.08.2007 @10:20 Prijavi neprimeren komentar

Sama sem opravljala prakso v Svici in je RES, RES, RES, RES tezko dobit vizo, v bistvu bi moral imeti prej zrihtanga delodajalca in delo, on mora pristat na to..poleg tega pa je res tudi to, da moras imeti vsak mesec na racunu kar precej denarja (se ne spomnem tocno, sam vem, da je bilo kaaaaar precej).... pa za prenocisce odstejes tud veliko, tudi hrana in pijaca so dragi (s tem mislim ze samo trgovine)...

Ni vse zlato, kar se sveti.

AP | Gost | odg. 09.07.2010 @12:00 Prijavi neprimeren komentar

Hej!

Delam v Nemciji doktorat in nisem imela nobenih problemov. Gres enostavno na Burgeramt in se prijavis, da zivis tam. Tako dobis tudi brez problema davcno stevilko, itd. Ko imas podisano pogodbo, dobis brez problema tudi zavarovanje.

Ce imate se kaksna vprasanja se pa javite!

LP A

dani | Gost | odg. 09.07.2010 @20:34 Prijavi neprimeren komentar

to velje za tebe, ki delaš doktorat. drugače pa rabiš za delo dovoljenje, za katerega mora zaprosit delodajalec. ta dovoljenje so pa omejena in veljajo le za višje poklice.

brez dela se pa ne moreš prijavit in tam živet.

gagi | Gost | odg. 12.10.2010 @11:33 Prijavi neprimeren komentar

hej beni zivijo jes tudi namravam it v svici ce znas jezik anglescino ali pa nemscino pol pa je kr lahko  poklici 030693690 nahajm se v ljubljani

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.