Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
pravnik4 | Gost | odg. 27.07.2012 @17:56 Prijavi neprimeren komentar

@detektiv

V informacijo :Švica ni v EU !!! torej more tudi angleška firma poslovati po švicarskih pogojih in zakonodaji, za kar veljajo enaki predpisi in zakoni kot za vsak AG ... nimaš pojma o čem kvasiš, Podjetje ki ga pljuvaš, katero uradno oglašuje je ustanovljeno v Angliji, lastniki so shareholderji in nobeden mariborčan, poslovno enoto zweigniederlassung imajo v Švici kjer sta dve odgovorni osebi, nemka in slovenec po rodu nemec ,imajo čist normalen ustanovni kapital in zavarovano odgovornost iz dejavnosti.imata vsak za 100 eur delnic  kar bi razumel če bi imel vsaj malo žilice za gospodarsko pravo v švici in vsaj malo znanja uporabe googla ! res se smešiš. Sedež podjetja v švici je v mojem mestu Wollerau v zelo prestižni poslovni zgradbi (google earth ) to pa da pljuvaš po švicarskih podjetjih pa kaže kje je tvoj IQ. in bog ne daj da daš kakšno prošnjo kam za kaj druga kod gradbinca.. No če že imaš namen delati v švici, saj drugače ne bi visel na tem forumu, glej da si boš vsaj pravo vozovnico za vlak kupil, in da boš zanjo imel dovolj denarja. Pojdi raje na kak ringaraja forum pa tam širi te tvoje neintelegentne opazke pa dalje oglašuj tvoje delo na črno s posredovanje delovne sile z gmailom in mobi kartico ! tu res ni mesto za to! ljudje bi radi delali in tukaj iščejo informacije ne pa opazke eneka kretena !

pravnik4 | Gost | odg. 27.07.2012 @17:56 Prijavi neprimeren komentar

@detektiv

V informacijo :Švica ni v EU !!! torej more tudi angleška firma poslovati po švicarskih pogojih in zakonodaji, za kar veljajo enaki predpisi in zakoni kot za vsak AG ... nimaš pojma o čem kvasiš, Podjetje ki ga pljuvaš, katero uradno oglašuje je ustanovljeno v Angliji, lastniki so shareholderji in nobeden mariborčan, poslovno enoto zweigniederlassung imajo v Švici kjer sta dve odgovorni osebi, nemka in slovenec po rodu nemec ,imajo čist normalen ustanovni kapital in zavarovano odgovornost iz dejavnosti.imata vsak za 100 eur delnic  kar bi razumel če bi imel vsaj malo žilice za gospodarsko pravo v švici in vsaj malo znanja uporabe googla ! res se smešiš. Sedež podjetja v švici je v mojem mestu Wollerau v zelo prestižni poslovni zgradbi (google earth ) to pa da pljuvaš po švicarskih podjetjih pa kaže kje je tvoj IQ. in bog ne daj da daš kakšno prošnjo kam za kaj druga kod gradbinca.. No če že imaš namen delati v švici, saj drugače ne bi visel na tem forumu, glej da si boš vsaj pravo vozovnico za vlak kupil, in da boš zanjo imel dovolj denarja. Pojdi raje na kak ringaraja forum pa tam širi te tvoje neintelegentne opazke pa dalje oglašuj tvoje delo na črno s posredovanje delovne sile z gmailom in mobi kartico ! tu res ni mesto za to! ljudje bi radi delali in tukaj iščejo informacije ne pa opazke eneka kretena !

detektiv | Gost | odg. 27.07.2012 @19:02 Prijavi neprimeren komentar

@pravnik4

Bonton je pa vsekakor na višku. A se v Švici tud tako obnašaš? In tole trikratno postanje je bilo najbrž po nesreči ...?

maks | Gost | odg. 01.08.2012 @17:27 Prijavi neprimeren komentar

rado prosim če lahko zaupaš kakšen kontaktni naslov, lahko email. tudi sam delam v švici in bi mi koristile informacije.

detektiv-2 | Gost | odg. 01.08.2012 @19:40 Prijavi neprimeren komentar

Izvoli kontakt.

MB Global Consulting LTD, Birmingham, Zweigniederlassung Wollerau Roosstrasse 23 8832 Wollerau tel : +41 44 687 5539 mobil :+41 76 611 39 68 Email: info@mbglobal.ch www.mbglobal.ch

Rado | Gost | odg. 01.08.2012 @21:36 Prijavi neprimeren komentar

@max

Napisi mail pa te kontaktiram. Aiatsk bo sam dez ta teden pa lahk kak pir spijeva ce si kje blizu... Na zgornji naslov nic ne posiljaj. Ni moj kontakt.. Tale Detektiv spet psihira tu gor !

detektiv-2 | Gost | odg. 01.08.2012 @21:57 Prijavi neprimeren komentar

@rado, nič ne "psihiram". Dal sem le direkten kontakt za posredovanje dela.

Če si kje blizu ZH se ti pridružim / plačam pir.

Lep večer.

KLemen | Gost | odg. 05.08.2012 @11:49 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo Flrjan in kako je kaj v Švici, pred mesecem dvema sem srečal Damjana in mi je malo povedal kaj in kako je gor pa me zanimajo še tvoji občutki glede dela ter plačila oziroma če je enako kot delo pri privatniku na polno ter z delavnikom ali je na polno brez določenega delavnika in pa seveda ali je plača res tako visoka kot mi je rekel Damjan. Lp pa drž se

gradbenik | Gost | odg. 06.08.2012 @19:58 Prijavi neprimeren komentar

rado mi prosim pustis meil,mene zanima kako je s temi kvotami za B visume,sem v lucernu in ti bom zelo hvalezen l.p.

helena | Gost | odg. 07.08.2012 @01:11 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni! 

sporocite ali odgovorite kaksne moznosti ima zenska za delo v Svici!?? 

sem samohranilka ze vec let in v SLO delam 2 sluzbi in ne morem preziveti,(ker poleg vseh stroskov placujem se najemnino) zoper tistim ,ki posedajo cele dneve doma in ne vedo v kater kafic bi se zavili!! in nasa socialna drzava podpira delomrzneze /bravo nasi!! sama nisem bila na kavi ze 3mesece,ne morem si privosciti niti dopusta!

videla sem placilne liste ljudi ki so delali v svici, ki se nikakor ne morejo primerjati z nasimi,ko ne vem ali bi se smejala ali jokala,ko dobim placilno listo v roke! za bruhat-dobesedno!

za taksen denar ,kot ga oni dobijo , moramo v SLO delat (kr mnogi),7 mesecev ali pa vec!

bila bi hvalezna za kaksen kontakt ali mail, na koga se pac lahko obrnem! lepo poletje vsem!

Francisek | Gost | odg. 07.08.2012 @02:00 Prijavi neprimeren komentar

@Helena, kaj pa nameravaš narediti z družino (otroki), si o tem kaj razmišljala? Za začetek dvomim, da bi jih lahko vzela zraven, še posebej, če že obiskujejo šolo. Itak pa od tebe že sedaj nimajo veliko, če praviš, da delaš dve službi da lahko preživite. Pri iskanju dela v tujini te spasi dobro znanje jezika, poklic in delovne izkušnje.

Veliko sreče!

Rad bi delal. | Gost | odg. 07.08.2012 @10:42 Prijavi neprimeren komentar

Ali je imel kdo kontakt z firmo MB Global Consulting? Ker jaz jih sicer kličem že kakšen teden, pa so skozi nedosegljivi - dopust ali kaj??? Kakšne pogoje kaj imajo, se je kdo zaposlil preko njih?

Hvala!

robi | Gost | odg. 07.08.2012 @11:23 Prijavi neprimeren komentar

mb global . Sem bil vceraj na sedezu podjetja. Imajo dopust do 16.08. Mozakar ki je v pisarni ni odgovoren za kadrovanje tako da svetujem kontakt po 16.08. V informacijo bodo razgovori v Slo 27.08. Sem osebno oddal prosnjo in me je danes zjutraj ze kontaktiral en slovensko govorec mozakar. Vsaka cast! Z B vizami je tako da je kvota 1 maj porabljena, avgustovska pa se crpa s 1.8. naslednja 1.9 in 1.2 2013.... zelo tezko je z B ... vso sreco vsem ki ste vlozili zahtevek! Ke pa pisarna v pritlicjo ROOSCENTRA za vse ki jih boste iskali !

helena | Gost | odg. 07.08.2012 @12:38 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljen Francisek! 

hvala za opozorilo!vendar moj otrok je ze uspesno koncal srednjo solo, tako da bodi brez skrbi ,sem bila vedno z njim, in sedaj bi lahko sel zraven, ce bo ( kdaj) zelel zato nisem prej sla nikamor niti iskala kje drugje!

delovnih izkusenj imam kr dosti, in nobeno delo mi ni tuje!

tko da prosim za kaksen kontakt! hvala in lp

Francisek | Gost | odg. 07.08.2012 @13:51 Prijavi neprimeren komentar

Helena, kakih dobrih kontaktov ti žal ne morem nobenih posredovati. Probaj pri Delor Kolar v Mariboru, MB Global Zurich. Še sreča, da so tvoji otroci odrasli, ker te sedaj res nič ne ovira pri iskanju nove zaposlitve.

Jaz sedaj še koristim slovenski dopust, v ponedeljek pa štartam za hlapca v Švico /Bern kot malar/fasader. Družina zaenkrat ostane doma, kakor hitro se mi bo uspelo zasidrati jih potegnem za sabo,  otroci imajo še nekaj let do vstopa v osnovno šolo, žena je tudi na minimalcu.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.