Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
kra | Gost | odg. 07.08.2012 @16:18 Prijavi neprimeren komentar

Francisek,kako pa si dobil za malarja/fasaderja,jaz sem danes dal prošnjo na global pa me zanima kako dolgo traja postopek imam pa 15 let delovnih izkušenj!?

zuri | Gost | odg. 07.08.2012 @16:37 Prijavi neprimeren komentar

@gradbenik za B vizo potrebujes najprej pogodbo o delu, nato pa še bivališče švici. Vlogo oddaš v tvojem kantonu, je čist easy en formularček pa fotko.Kot že napisano je že majska kvota izčrpana 545 kom. Kvota se črpa naenkrat iz vseh kantonov spadamo pa v skupino EU8- litva polska... skratka, avgustovske kvote ne vem če so porabljene saj še nekateri vlagatelji niso dobili odobritev oz. odklonitev, so pa nekateri dobili zahtevke k dopolnitvami... skratka TEŽKO ! mislim da je zelo velik naval na to deželico. Naslednje kvote se črpajo NOV in FEB.. Poskusi s tipom L ! @ helena čestitke k odločitvi oz. misli. Berem da si delovna zatorej ne dvomim v uspeh tvoje družine. Ne moreš otroki nardit nič lepšega kot da odrase in zaživi v ta sistem. Pač pri zaposlitvi je potrebno dost truda... v praksi je dobiti le to zelo težko , zato se v prvi fazi kr obrni na kako vezo... Glede otroka pa ti povem da je stopnja brezposelnih mladostnikov v kantonu kjer bivam (do 25 let) 1,8 % ena cela osem ! tako da kr.. @kra postopek traja, vsaj pri meni je en dan, ko sem podpisal pogodbo o delu in se nastanil sem po 5 dnevih prejel arbeitsbeviligung iz kantona, z delom pa sem začel 6. dan. Pač je odvisno kdo ti ureja papirje oz. kolk časa boš sam za to potreboval...Moj nasvet-škoda truda in živcev, obrni se na kako vezo pa ti uštimajo... Pozdravček iz Zuricha in dobrodošli !

rena | Gost | odg. 07.08.2012 @17:01 Prijavi neprimeren komentar

tudi jaz bi odšla na delo v tujino sem brez obveznosti ,lahko gospa helena greva skupaj,moj kon.rena.tex@hotmail.com lp

ciril | Gost | odg. 07.08.2012 @17:16 Prijavi neprimeren komentar

@radbidelal jaz sem ori mbglobal dobil siht po cca 1 mesecu. kolega pa po 3 ! odvisno kdaj je delovno mesto na voljo !  Lahko pa povem da ni enostavno gor dobit sihta.Sem po raznih firmah direkt posiljal prosnje pa na niti  en razgovor nisem bil  povablje, kljub temu da sem imel ze prej B vizo.

max | Gost | odg. 07.08.2012 @17:24 Prijavi neprimeren komentar

prejel sem delovno vizo L ki velja eno leto. kako je po enem letu a ti avtomatsko podaljšajo če daš vlogo ali obstaja možnost da ti jo drugo leto ne podaljšajo. delovno pogodbo imam za nedoločen čas in stanovanje tudi imam. mogoče kdo ve kako gre ta postopek? torej ob prvi vlogi ni možno dobiti vizo B?

kuki | Gost | odg. 07.08.2012 @17:39 Prijavi neprimeren komentar

l vizo v primeru da imas stan in pogodbo podaljsajo ob ponovni za 1 leto. V izrednih primerih pa za 6 mesecev. pogooglaj na svojem kantonu v amtmfur migration oddelku. B vizo pa moras vlozit zahtevek in ce prides v kvoto jo dobis.. mislim damje nekaj cez 500 kom na 3mesece za celo svico .

Francisek | Gost | odg. 08.08.2012 @19:54 Prijavi neprimeren komentar

@Kra

Delo sem dobil po vezah. Pomagal mi je zdomec, kateremu sem porihtal bajto in je beseda nanesla na delo v Švici. Dela na eni večji firmi kot delovodja in tako sem kar not padel brez posrednikov. Še imamo eni srečo!

gradbenik | Gost | odg. 08.08.2012 @19:59 Prijavi neprimeren komentar

l.p. kuki,jaz sem dobil L vizum letos  aprila za eno leto,prej sem imel L za 6.mes. me zanima ali kljub temu lahko na gemajne-opcini vlozim za B ceprav mi velja L do31.3.2013,hvala za info L.P. Luzern.

gradbenik | Gost | odg. 08.08.2012 @19:59 Prijavi neprimeren komentar

l.p. kuki,jaz sem dobil L vizum letos  aprila za eno leto,prej sem imel L za 6.mes. me zanima ali kljub temu lahko na gemajne-opcini vlozim za B ceprav mi velja L do31.3.2013,hvala za info L.P. Luzern.

detektiv-2 | Gost | odg. 08.08.2012 @20:06 Prijavi neprimeren komentar

@gradbenik

kje te lahko najdem v LU. Pusti mi kak kontakt, da bova skupaj rihtala vizo B.

gradbenik | Gost | odg. 09.08.2012 @14:42 Prijavi neprimeren komentar

detektiv2,do 19.8. sem na ferienpotem pa rufni 0767044548  l.p.

ekipa | Gost | odg. 10.08.2012 @20:43 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni!

Mene pa zanim kako je, če imam pri nas podjetje in super ekipo, da bi šli v švico delat kot skupina. V osnovi delamo vsa višinska dela. Po sili razmer pa tudi zidarijo, knauf, montaže, malarijo..Jaz sem drugače inženir gradbeništva. To sprašujem zato, ker bi mi bilo škoda zapirat s.p. da bi šel delat v švico. V mislih sem imel mogoče proti koncu jeseni, če bi se nam uspelo zmenit za kakšen posel. Mogoče kot podizvajalci. Je pa tko, da so fantje vajeni delat v seh mogočih in nemogočih pogojih, če se le njihovo delo spoštuje, kar pa se v SLO ne. Imam pa tudi nekaj vez v švici in sorodnike.

Hvala za vsak namig in upam, da nam kaj rata.

detektiv-2 | Gost | odg. 10.08.2012 @22:00 Prijavi neprimeren komentar

@ekipa

Katera dela imaš v mislih pod višinska dela?

Z kako veliko ekipo bi prišel?

Ali dobro obvladaš nemški jezik?

Kakšno mehanizacijo (orodje in vozni park) bi vzel seboj?

Če ti sp dobro nese in imaš dovolj dela, imaš lahko Švico doma (če pa dela ni dovolj in še slabo plačano je pa druga pesem).

Pusti mi kak kontakt: meil, tel.

ekipa | Gost | odg. 11.08.2012 @11:14 Prijavi neprimeren komentar

kaj počnemo si lahko pogledaš na www.visinska-dela.com

velikost ekipe ja zmeraj prilagojena glede na potrebe. idealno je 3-5 ljudi, sem pa imel tudi že ekipo z dvajsetimi ljudmi

znam osnove nemškega jezika. 4 leta nemščine v gimnaziji. bi pa imel v ekipi gotovo enega, ki jo obvlada.

s seboj bi uzel, kar bi potreboval. odvisno kaj bi šli delat

email je orti@visinska-dela.com

detektiv-2 | Gost | odg. 11.08.2012 @20:24 Prijavi neprimeren komentar

Ma vsaka ti čast. Sem prečekiral. Če bom kaj izbrskal ti javim.

miha.tgm | Gost | odg. 12.08.2012 @00:07 Prijavi neprimeren komentar

detektiv kje so najboljše možnosti za zaposlitev, za iskušenega tgm operaterja. DE/AT al pa CH

Če ma tudi nekdo kakšne info lahko na mail miha.tgm@gmail.com

lp

mats | Gost | odg. 12.08.2012 @00:11 Prijavi neprimeren komentar

res dobr zgleda. ma, neki bi te vprašu, k me res firbec matra. če se človek s tem ukvarja, kaj mora biti v prvi vrsti: alpinist al "zidar/pleskar". Po eni strani mi je logično, da moraš obvladati višino in jo imet rad, ampak po drugi strani mi pa ne gre v glavo, da opravljate tako širok nabor del. kaj je torej naprej, jajce al kura? bom zelo hvaležen za odgovor, kaj se od človeka zahteva, če hoče zaiiti v te vode.

ekipa | Gost | odg. 12.08.2012 @16:56 Prijavi neprimeren komentar

večina se jih najprej ukvarja s plezanje. ni pa nujno. v bistvu ni nekega napisanega pravila. samo volja. pa seveda ne smeš imeti dveh levih rok.

Zeljko | Gost | odg. 17.08.2012 @10:36 Prijavi neprimeren komentar

Tudi sam sem pisal na MB Global (že cca. 10 dni nazaj) in do danes še nisem dobil odgovora. Sicer pa, če kdo išče delavca, še posebej v okolici St.Gallena, se toplo priporočam

Lep pozdrav.

MB GLOBAL | Gost | odg. 17.08.2012 @15:16 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni vsi razpravljalci na tem forumu!

Iščemo dober in zanesljiv kader za delo v Švici in sicer v Zurichu in okolici.

Trenutno iščemo :

-varilce

-monterje PVC oken

-pleskarje

-gipsarje

-čistilke in hotelski personal

-šoferje

-viličariste

-gradbince

-natakarje

-hostese

-mizarje

-ključavničarje

-vodovodarje

-elektrikarje

M ali Ž spol.

Pogodbe o delu se sklepajo po veljavni lokalni zakonodaji in pogojih. Znanje Nemškega jezika je dobrodošlo !

Zainteresirani pošljite vloge na: info@mbglobal.ch ,razgovori bodo potekali 23.08. 2012 v Mariboru.

(lahko v slovenskem jeziku - govorimo slovensko )

Lep pozdrav  !

MB Global Consulting LTD, Birmingham, Zweigniederlassung Wollerau Roosstrasse 23 8832 Wollerau tel : +41 44 687 5539 mobil :+41 76 611 39 68 , 00386 51 66 67 68, Email: info@mbglobal.ch www.mbglobal.ch

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.