Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
burg | Gost | odg. 15.09.2012 @09:13 Prijavi neprimeren komentar

joj,lepo vam povem,sam v svico ne it,ker vas bo zelo nategnil ,oziroma nasral...in to firma iz maribora .--delor kolar.--povem vam preko njeka nnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....mi smo se isto nasrali...smo sli gor 600 e zapravili 1800km prevozli in nic od tega.-...ja svica je zelo draga.....firma delor kolar pa je pravi napizdator....pazite se kaj delate in s katerim imate pola....

burg | Gost | odg. 15.09.2012 @09:15 Prijavi neprimeren komentar

joj,lepo vam povem,sam v svico ne it,ker vas bo zelo nategnil ,oziroma nasral...in to firma iz maribora .--delor kolar.--povem vam preko njeka nnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....mi smo se isto nasrali...smo sli gor 600 e zapravili 1800km prevozli in nic od tega.-...ja svica je zelo draga.....firma delor kolar pa je pravi napizdator....pazite se kaj delate in s katerim imate pola....

Klemsy | Gost | odg. 15.09.2012 @10:13 Prijavi neprimeren komentar

Da nebi kdo šel v švico preko Kolara...napizdo je že 50 ljudi in še dalje napizduje...pa še 33% on vzame od vsakega!

Zato pa PAZITE SE NJEGA!

rok | Gost | odg. 15.09.2012 @22:56 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni !

No , jaz sem imel sreča pa sem se izognil "kolarja".... sem zaposlen v švicarskem podjetju,kjer so mi uredili vse brez kakega plačila česarkoli , imam pogodbo s katero sem se strinjal in po kateri sem plačan....... čeprav ne vem kaj tolk pljuvate po tem kolarju ! Verjetno vam je zrihtal delo in papirje, pa je za to nekaj zaračunal, kar je normalno... če se poslužiš takega servisa ! delat pa je tud treba da vas obdržijo gor!

pa da vam malo opišem moje izkušnje, zarad katerih želite imet stik z mano ! Sori, ampak nimam časa debatirat ....

Najprej sem želel sam v švico.

kar pomeni da sem bil 4x po 5 dni gor in povpraševal po papirjih.... stan..in službah....pregnjavil vse znance v švici, da me imajo poln .k

Prvi problem: stanovanje- na portalih- oglasnikih je ogromno solidnih stanovanj kot pri nas, s tem da najemodajalci izbirajo najemnike po ogledu, kjer skoraj vedno moraš izpolnit vprašalnik in priložit L ali B aufentfaltbeviligung, pogodbo o delu itd... Ja hmmm, sem si mislil pa grem po tale afenthaltbeviligung na kanton.... ob vlogi pa od mene zahtevajo najemno pogodbo za stanovanje, pogodbo o delo, in prijavo v AVK - ausgleichkasse ! haha, torej MISION IMPOSIBLE !, zraven tega so me kr nekajkrat pri najemu želeli nateg..t, pazite da ne nakazujete kakega dnarja preden ne preverite lastništva i ne prevzamete ključa.... no pa še kako anekdoto iz tega področja bi vam lahko povedal. Torej porabil sem cca 2500 EUROV pa nisem zrihtal NIČ ! Da o iskanju službe sploh ne govorim.... Najprej zaposlujejo švicarje, nemce, austrijce........ nato nemško govoreče balkance.... tako da tisti brez znanja jezika, ne preveč upat, saj je nemško govorečega kadra v izobilju.... žal, kak tečaj nardit pa bo ! Nekdo me je spraševal kolk mi ostane od plače??? Dosti več kot v SLO kjer mi ni nič !! Sem uspešno prestal poizkusno debo, dobil pa tudi že pogodbo za naprej ! skratka čist nekaj drugega kot v Slo ! Pa še kak nasvet,dajte napisat kvalitetne CVje  v nemščini , pa ne sanjajte o 5000 ero netto na razgovorih kot je to nardil kandidat pred mano na razgovorih, dajte raj delo na prvo mesto pred denarjem, če iščete delo !

lp iz Winterturja

malar | Gost | odg. 19.09.2012 @11:09 Prijavi neprimeren komentar

Prosim če mi lahko kdo odgovori,če so ga že poklicali za delo v Švici.Razgovor je bil v Mariboru sredi meseca avgusta in dejali so da bodo poklicali sredi septembra.Šel sem na razgovor za malarja in sedaj nestrpno čakam,če bo kaj.Prosim če kdo ve kaj je sedaj če mi sporoči.Že v naprej hvala.

kra | Gost | odg. 19.09.2012 @15:05 Prijavi neprimeren komentar

Jaz tudi čakam sem bil isti čas na razgovoru in so rekli da dobimo odgovore do 15.9!Tud za malarja

mare | Gost | odg. 21.09.2012 @09:23 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljen.

Tudi jaz in dva kolega čakamo odgovor.kot je bilo receno po telefonskemu razgovoru naj bi to bilo danes ali jutri..tudi mi trije si želimo čimorej pričet z delom v Švici

gradbenik | Gost | odg. 25.09.2012 @12:03 Prijavi neprimeren komentar

iscem resnega ucenega krovca-kleparja za delo v svici po moznosti iz stajerske MB,mora pa obvezno znat vsaj pogovorno nemsko,izkusnje vsaj 8 let-samo resen kandidat.Za vse info na tel. 0041775008431  g.Dejan  l.p.

rutko | Gost | odg. 27.09.2012 @08:20 Prijavi neprimeren komentar

No zanima me če je že kdo šel na delo,kot je bilo dogovorjeno,da pokličejo do sredi septembra.Men se sedaj zdi malo čudno ker ni nobenega odgovora pa naj bi bil pozitiven ali negativen,ker so dejali da v vsakem primeru sporočijo.Ali mogoče kdo kaj ve.Pozdrav

DON | Gost | odg. 28.09.2012 @09:30 Prijavi neprimeren komentar

MB Global še vedno oglašuje za delo v Švici.Ne vem ,kaj je tukaj ozadje ,saj čakam že od avgusta,da me pokličejo pa nič od tega.Sedaj že malo gruntam če ni vse to ena potegavščina.Resnično sem v denarni krizi,pripravljen delat,da preživim družino,žal je tudi žena ostala brez zaposlitve in prihranki zelo hitro kopnijo.Če mogoče kdo ve kaj je sedaj ,a naj sploh še kaj upam,da me pokličejo.Bral sem ,da delor kolor ni za reskirat in se zato tudi nisem prijavil v to firmo.Lepo prosim če kdo ve ,da naj sporoči.

rnagode | Gost | odg. 28.09.2012 @18:18 Prijavi neprimeren komentar

Menda bodo vse izbrane obvestili po e pošti kje se naj zglasijo na razgovor

MB GLOBAL | Gost | odg. 28.09.2012 @22:37 Prijavi neprimeren komentar

Spoštovani Don!

Ne vem za kakšno potegavščino naj bi šlo v Vašem primeru, saj smo vsem, katerim smo zagotovili delovno mesto le to tudi dodelili. Nekaterim kandidatom po opravljenem razgovoru pa smo obljubili odgovor in v nobenem primeru zagotovljenega delovnega mesta. Razgovori in obravnavanje vlog opravljamo brezplačno, kakor tudi ne zaračunavamo nobenih provizij, zatorej ne vem kako naj bi Vas "potegnili" oziroma vplivali na Vaše prihranke.Oglas na tem forumu preklicujemo s to objavo, saj smo prejeli nekaj tisoč vlog in vsak dan prejmemo nekaj sto klicev, kar je nemogoče odgovarjat oz. obdelat.Glede na to , da pa Vam še očitno nismo odgovorili, pa pomeni , da obstaja možnost zaposlitve , saj bi Vam v nasprotnem primeru že odgovorili, kar pa ne pomeni da smo se k čemu zavezali oz. dali kakšno zagotovilo !!! Žal ne moremo prilagajati trga, poslovanja iz zaposlovanja Vašim terminskim predstavam in željam, zato Vam svetujemo, da poskusite sami poiskat Vam primerno zaposlitev Vam ob Vam primernem času.

Lep pozdrav!

Abraham62 | Gost | odg. 29.09.2012 @15:00 Prijavi neprimeren komentar

Švica je okupirana z delavci iz vseh EU članic, naval je nenormalen. Tu se ne gre za nategancijo ne pri Globalu, Kolarju ali katerem drugem posredniku. Za neko delovno mesto se poteguje več 100 delavcev in pravi loto je, da si prav ti izbran v ožji izbor.

Izbira se po kriterijih in delo dobijo najboljši (poklic, samostojnost, delovne izkušnje, dobro sporazumevanje v nemškem jeziku).

Sam sem poslal na stotine meilov, presedel za računalnikom ure in ure, telefoniral in kontaktiral z morebitnimi delodajalci, potrošil kar nekaj € za obiske in razgovore v Švici, preden mi je uspelo.

Poslužil sem se tudi agenije G.., vendar sem med čakanjem na odgovor, delo z muko pridobil sam. Zaposlen sem kot "temporer". Po nekaj dneh dela, je na agencijo kjer sem zaposlen prispel moj CV iz firme G, pa jim je moj delodajalec javil, da že delam pri njih.

Agencije si med sabo izmenjujejo povpraševanja po kadrih.

Za pridobitev dela je potrebno marsikaj postoriti sam, žrtvovati veliko časa, vztrajati in vztrajati in ne samo čakati, da ti postrežejo na pladnju.

Najlažje je čakati doma križem rok in na forumu očitati nategancije. Kot je napial G so zasipani z meili, klici in verjamem, da je nemogoče ustreči vsem dela željnim, pa še vse vloge obdelujejo brezplačno.

Nasvet vsem iskalcem dela. Imejte potrpljenje, nihče pa vam ne brani, da vzamete vajeti v svoje roke in si sami poiščete ustrezno delo kjer koli v tujini. Šele takrat boste znali ceniti ves trud, ki je potreben, da se pridobi delo.

heidi | Gost | odg. 29.09.2012 @18:16 Prijavi neprimeren komentar

@abraham

Bravo! Potrjujem tvojo izjavo! Tole anekdoto o vajini zaposlitvi sem slišal iz prve roke. Res naklučje in potrdilo da pri G. res DELAJO ! No tudi jaz sem pri njih...V informacijo: vaju je delodajalec ..luca.. zelo pohvalil ! Tako da sta prvi izbor ! Res je kot si napisal. Naval je neverjeten, ljudje pa nestrpni kot nikoli!  Lahko pa povem ključ po katerem izbirajo:

1.izobrazba

2.jezik

2.delovne izkušnje

3.osebni vtis oziroma kvalitetna vloga nemški europas s sliko !!! (tako sem jaz vlagal)

4. Morda tudi potrpežljivost !

Res vama je uspelo, poznamo pa tudi zgodbe ko po poizkusni dobi odidejo nazaj v Slo... ko se izkaže da so SLABI! 

Trenutno je največji problem z nastanitvami , saj je kot pravi  abraham naval tujcev neverjeten, ob enem pa se je začelo študijsko leto. Tako da je skor nemogoče dobiti ugodno nastanitev.... draga stan so na voljo, ampak pol več tolk ne ostane .. še vedno več kot v Slo! heheheheee

Vso srečo vsem, ki iščete !

coolci | Gost | odg. 29.09.2012 @18:24 Prijavi neprimeren komentar

Abraham62,kaj pa imajo potem agencijo pizda ja,naj to tudi povejo če si že pri njih,zakaj niso odkriti in povejo realnega stanja????Halo???pol te pa kličejo da delo je ,sam stanovanj ni,čez 3 dni pa dobiš mail da tvoj profil nikakor ne ustraza trenutno nebenemu. Kaj se to pravi? In ne ždimo tukej na forumu vsi,ga beremo nekateri in pomembne info, iščemo,.......delam od 18 leta tle v sloveniji,ku en kreten za 600 nategnjen odspred in odzad ne govori kolk si pameten in kaj vse je treba storit za službo kreten! Denar zapravljamo v brez veze vsi,hodim gor pa dol žicam za službo,lepo te prosim NE PAMETUJ IN PEJD DELAT BOSANC,ker delamo vsi,nismo na zavodu da bomo cukali 200E socialne pomoči.

Vsi ščemo ampak nategnjen si itak v večini primerov v slo ali v Švici!

Uživej tam gor!!!

LP

Abraham62 | Gost | odg. 29.09.2012 @20:48 Prijavi neprimeren komentar

@coolci ne zmerjaj me z bosancem. Vsaj je svoje sreče kovač. Kar seješ to žanješ!!! Prav bi bilo, da bi agencije pobirale kavcijo, saj bi se v tem primeru javljali le resni delojemalci. Tako pa se na prosta dela javljajo taki, ki nikakor ne ustrezajo razpisnim pogojem in samo mešajo drek, delajo gužvo po meilih, čakajo, da jih agent pokliče na stroške agencije, ko pa so zavrnjeni, pa tukaj pišejo bedarije.

Koliko meilov si sam poslal direktno delodajalcem, koliko € si potrošil za klice v tujino? Po moje nič, ker je lažje jamrati in zmerjatii z bosancem, kot pa nekaj narediti iz sebe?

Abraham62 | Gost | odg. 30.09.2012 @16:39 Prijavi neprimeren komentar

@heidi,

takih anekdot z CV je najbrž več, saj jaz sem sam tukaj, ti pa govoriš o dveh, pa tudi ime, ki ga navajaš mi ni poznano. Pa saj nima veze, dejstvo je, da je iskalcev takih in onakih veliko. Le malokateri pa se sam maximalno potrudi, da nekaj stori zase. In jaz sem si službo tukaj piskal sam, brez pomoči in me zato zelo razkuri, ko eni nakladajo o nategovanju.

mirko | Gost | odg. 30.09.2012 @22:54 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem tudi eden izmed tistih, ki so dobili negativen odgovor po mejlu. Sprva sem bil seveda razočaran vendar se je pač treba sprijazniti z dejstvi. Konkurenca je velika zato se bom osredotočil na učenje nemščine, ki terja veeliko časa ter seveda denarja ampak saj moraš nekaj tudi vložit da lahko dobiš nazaj, pa še to je vprašanje. Vse je rizik ampak potrudit se je pač treba maksimalno. Skratka tistim, ki so sprejeti oz bodo šli delat nisem nevoščljiv in jim čestitam ter srečno!

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.