Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
tonka | Gost | odg. 12.11.2012 @09:25 Prijavi neprimeren komentar

@Marko

Koliko časa že čakaš na odgovore?

Se mi je zgodilo, da smo me šele po 2 mesecih kontaktirali za razgovor.

Večinoma pa so prihajali povratni e-maili v tednu dni, že vnaprej skreirani, da imajo polno prošenj in bo treba počakati, da vse pregledajo, ali pa kar negativen odgovor, da moj profil ne ustreza povpraševanju.

Sama sem razposlala ogromno prošenj, raje ne bi o številkah. Mi je nato uspelo le po vezah in izdatni finančni nagradi, delam v računovodstvu en mesec, dobila sem L vizo za 1 leto.

Po povratnih informacijah kolegov boš v skupini težje prišel do dela. Raje vse moči usmeri v samostojno iskanje dela.

Ali napisane poklice res vse samostojno obvladaš? Če je tako, imaš seveda več šans, da se nekaj najde za tebe.

Veliko uspeha in ne vrzi prehitro puške v koruzo!!!

Darja | Gost | odg. 14.11.2012 @17:42 Prijavi neprimeren komentar

Tonka, ste za delo v računovodstvu v Švici morali predhodno poznati švicarske računovodske standarde in kakšen računovodski program?

neubau | Gost | odg. 18.11.2012 @11:39 Prijavi neprimeren komentar

marko,ce si resen imam zate delo v montazi oken v okolici Luzerna,potrebujem dva delavca ni pa ravno potrebno znanje nemscine,stanovanje tud jaz zrihtam,info le na te.0041775008431 l.p.

knaufar | Gost | odg. 18.11.2012 @12:26 Prijavi neprimeren komentar

@neubau

Kolko pa kaj nudiš na uro, ali je montaža po komadu?

Kaj pa stanovanje, je to kaka luknja brez kopalnice in wc?

Sem videl precej lukenj, ki jih švicarji dajo auslenderjem, seveda je cena nekaj manjša, je pa prava štala.

Je potrebno imeti svoj avto, da prideš na šiht?

Kaj pa viza, ali je delo na črno?

neubau | Gost | odg. 19.11.2012 @11:42 Prijavi neprimeren komentar

knaufar za uro v startu ti ne morm rect tocno,bo pa cca.25,50f po enem mescu ce si v redu ti dvigne tarifo potem pa po treh mescih zopet ko ti vlozijo prosnjo za L vizum,sicer pa se moras najprej dokazat potem pa prasat po uri,ni to SLO stanovanje zrihtam v hotelu cena je pa od 650f naprej ampak je tezko do bit tud lukno tak pac je,ce nimas tu referenc si oplel,tak da kdo tu isce konfort in obenem dobro placilo mu nemore nevem kaj ostat sicer pa kot sem navedel interesentov je dovolj ostalo pa le na moj telefon...L,P.

Janez | Gost | odg. 20.11.2012 @09:23 Prijavi neprimeren komentar

Živijo!

A lahko kej zrihtaš za malarja bi šel lahko takoj.Če lahko mi samo odgovori pa te pokličem.Že v naprej hvala potem se pa vse zmeniva sem resen.

neubau | Gost | odg. 20.11.2012 @10:35 Prijavi neprimeren komentar

janez za malarja je trenutno tezko,ker je konec sezone ostani pa navezi spomladi v februarju je treba pripravit vse papirje pa it aktivno iskat ,ce pa hoces me kontaktiraj pa ti bom dal tel. mojga agenta v Mariboru da ti pripravi komplet dokumentacijo.L.P.

Janez | Gost | odg. 28.11.2012 @13:17 Prijavi neprimeren komentar

Veliko Slovencev dela v Švici ,Nemčiji a zgleda,da je res med Slovenci taka fovšija,da niti približno ti nobeden ne bo zrihtal dela pa čeprav bi se mu dobro obdolžil.Samo če pogledate en južnjak pride v Švico in v pol leta jim zrihta minimalno še 10 tako so povezani in si pomagajo.Iščem na vse načine službo pišem prošnje a niti približno razen enega nisem dobil odgovora,da žal ne bo nič.Veliko ljudi je pa dejalo,da je služb dovolj samo moraš imeti enega,da ta reče delodajalcu in naslednji dan lahko delaš.Gledam oglase in ogromno iščejo malarjev a zgleda če nimaš referenc ni nič pa čeprav bi rad delal in preživel dostojno družino.

mujo | Gost | odg. 28.11.2012 @13:50 Prijavi neprimeren komentar

jah Janez,najboljs da si kakega jugovica za frenda najdes!!

Janez | Gost | odg. 28.11.2012 @14:25 Prijavi neprimeren komentar

Če ne moraš pomagat ti ni treba dajat nesramnih komentarjev,saj že tako preživljam težke časo,ko iščem delo vse dni,a žal neuspešno.Človek,ki 30 let pridno delo težko kar enkrat ostane brez zaslužka.

suisse | Gost | odg. 28.11.2012 @15:50 Prijavi neprimeren komentar

in kaj zdaj stresaš jezo na druge uporabnike foruma tukaj gor ? a so ti oni krivi, da ti švicarji ne dajo delo.

da se kar tak dobi delo gor, je tudi ena tistih izmišjenih izjav, ki kroži po vseh slovenskih forumih kot amen v bilbliji.

mujo | Gost | odg. 28.11.2012 @16:09 Prijavi neprimeren komentar

janez,

ce bos tle na forumu visel cel dan in na netu nekj iskal,iz te moke ne bo kruha,natoci poun rezorvar,pa se lepo odpelji do avstrije ali celo do svice pa na samem kraju isci delo,nemsko itak obvladas,izkusnje imas,bo vec srece mel tko,kot da cv posiljas po raznih firmah.strah jih je ko tvoj EMSO vidijo.....

al pa enga jugovica 

- | Gost | odg. 28.11.2012 @18:26 Prijavi neprimeren komentar

Janez, tudi jaz ti priporočam da se direkt zapelješ do švice, nemčije, avstrije in potem od tam iščeš delo...

koral | Gost | odg. 28.11.2012 @18:54 Prijavi neprimeren komentar

Janez, ne nakladi zgodbic o jugovičih pa Slovencih, ker s tem samo kažeš svojo omejenost. Poznam kup jugovičev, ki poznajo kup jugovičev, ki že delajo gor, pa jim ne morejo zrihtat joba. In še neki, glede pomoči: a ti bi pa veselo altruistično vsem povprek pomagal, da pridejo gor. Dej, ne nakladi. Dons pač vsak za svojo rit skrbi. Info lahko dobiš, tega je tid po forumih veliko, joba ti pa ne bo noben rihtal, saj ni tvoja mamica! Pa sori, če ti pri tvojem EMŠOtu to še ni jasno.

Janez | Gost | odg. 28.11.2012 @22:11 Prijavi neprimeren komentar

S svojim pisanjem si pa res pokazal kako si omejen in oprosti s tvojimi nizkotnimi izjavami se rajši vsedi za mizo kupi bonton in se nauči lepega vedenja.Je pa čisto kristalno jasno,da te je sama fovšija ,to si pokazal s tvojimi izjavami.Saj te ni nobeden prosil,da daj komentar sploh pa ne tako žaljivega.

S tem odgovorom je zame stvar zaključena,ker sem se z drugačnem namenom oglasil  ne pa da se taki podleži izživljate  in ne morete iz svoje hudobne kože.

asics | Gost | odg. 28.11.2012 @23:46 Prijavi neprimeren komentar

Janez.tudi sam razmišljam o odhodu,ko(če) se odločim bom šel tja direktno in iskal tam,sem pa mizar.

Če sva dva ne more škoditi,mogoče pa lahko zmanjšava začetne stroške.

Moj tel.040 752 388

neubau | Gost | odg. 30.11.2012 @10:48 Prijavi neprimeren komentar

janez kot sem ti ze omenil,do januarja si moras zrihtat papirje potem ti pa bom pomagal zrihtat delo,cela stvar le ni tako enostavna kot tukaj eni debatirajo ampak ce cisto nic ne znas nemsko je to najvecji problem pri iskanju dela,imas cajt 3 mesece da se naucis osnov nemscine pol bo lazje,jaz te razumem in te spostujem kot druzinskega cloveka ampak bos moral malo potrpet po 21,12, bom v mariboru me poklici ti bom uredil papirje potem pa bova rekla ktero vec. L.P.  0038631741169

boštjan | Gost | odg. 30.11.2012 @14:24 Prijavi neprimeren komentar

@neubau

kake papirje je treba zrihtat pred odhodom Švico (si svetoval janezu), ne razumem te najbolje?

In kake papirje ti zrihtaš v Slo?

Razloži malo natančneje. Hvala že v naprej.

marjetica | Gost | odg. 30.11.2012 @17:02 Prijavi neprimeren komentar

hey,

mene pa zanima kaj je potrebno uediti, če želim v primeru selitve v švico, vzeti moj avto sabo. nekaj sem prebrala da lahko en leto voziš s slovenskim vozniškim dovoljenjem in slovenskimi reg. tablicam. kako pa je kaj z drugimi stroški (zavarovanje, tehnični pregledi...) kakšen bo strošek za avto ob prihodu v švico.

hvala

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.