Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
švica2012 | Gost | odg. 02.12.2012 @18:03 Prijavi neprimeren komentar

hahaha....mene prav vsi nasmejite ki se tu petelinite....ja res je težko najti "outsiderju" delo oz. nekomu iz zunaj,ekrat je treba led prebit...toda takrat če ste vsi ki trdite tako sposobni nimate več česa bat za delo...ker ga je...za sposobne ljudi...za ostale,pač ne

perica | Gost | odg. 04.12.2012 @13:06 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni vsi...

Že kar nekaj časa se zanimam za delo v Švici in trenutno se počasi učim Nemščino za vsaj pogovorno sporazumevanje (italijanščino obvladam). Trenutno sem zaposlen v bolnicini na obali v tehnični službi, po izobrazbi sem konstrukcijski ključavničar, imam opravljen izpit kot strojnik visokotlačnih kotlov in obvladam vse vrste varjenja (čeprav nimam A testov) oz. oblikovanja kovin. Kaj naj rečem, tukaj z mojo plačo, dvemi sinovi, sitno taščo in 450eur najemnine ne morem niti 1krat na mesec v gostilno in se ga dobro nabasat, da se sprostim (hec)

Iščem kakšno informacijo ali pa kakšne kolega, ki bi se Januarja ali Februarja odpravil z mano v iskanje zaposlitve v Švico (kamor koli) seveda obložen z CV in dobro voljo...  če pa kdo ponuja kakšno delo, se mu javljam kot zelo resen, priden, vesten in urejen delavec...  pripravljen pa sem poprijet za vsako delo brez problema!!!

Kontak 05 6696 142    Peter

5ertrue@gmail.com                                        L.P. Vsem

tisa | Gost | odg. 04.12.2012 @15:17 Prijavi neprimeren komentar

knaufar, ni ravno vse tako lepo, kot si napisal. Nekateri ki "pomagajo"pri posredovanju dela v švici, delajo to izključno za svoj žep, ne ker lahko ali bi radi pomagali drugim. Da se razumemo, sem za plačilo provizije, če ti nekdo pomaga do rednega mesečnega dela in zaslužka. Vendar v primeru, da slednje imaš. Ne gre pa, da posrednik tako dolgo "nateguje" delavca, da odsluži tisto, kar bi moral posrednik dobiti kot provizijo, delavec pa nima toliko, da bi si plačal pot domov. Prepričan sem, da vsak ki se odloči za delo v tujini, stori to s finančnega vidika, da zasluži denar zase, za svojo družino, ne da bo nekomu odsluževal provizije, ter tedne in tedne delal zastonj. In to dobesedno, preverjeno.

Tistim, ki  se odločate za delo v švici prek naših posrednkov, bi rad sporočil naslednje: ne nasedat na neke pogodbe o zaposlitvi s švicarskimi delodajalci, ni ziher da je legalno, da boste dejansko prejeli plačilo za opravljeno delo.... Ko ni plačila na rok, odložit delo, poiskat 1. policaja, ki ga najdete, prijavit  zadevo in vpletene, na vlak in domov. Ker vas znajo ti "naši biznismeni" spravit tako daleč, da ne boste imeli več niti za vlak in sendvič. 

Ne gre za podjetji Global ali Kolar!!!

pa lep pozdrav

knaufar | Gost | odg. 05.12.2012 @00:57 Prijavi neprimeren komentar

tisa.sprehod v naravo bi ti prisel prav da se navzijes svezega zraka,zadevi nisi dorasel zato pusti ljudi da kaj vprasajo,jaz pomagam le ce hocem ne pa vsakomur .ker meni ni nihce kapiras zadevo...

tomaž | Gost | odg. 13.12.2012 @09:36 Prijavi neprimeren komentar

Lep pozdrav vsem ki ste tukaj.Ko gledam in berem vse to lahko samo ............Naj povem iz prve roke,sem delal v Švici in vem kakšna je situacija.Če delaš prek agencije ni panike da ne bo plačila,res je da ti lahko znižajo urno postavko če s tabo niso zadovoljni,še najbolše pa je če si malar greš delat kot malar in ne sprejet dela kot špenglar ker pol si-gotof.Tako da najbolše da če greš delaš svojo prpfesijo.No kaj se je zgodilo meni in mojima dvema kolegoma ki smo skup delali,pridemo gor,smo bli dogovorjeni za delo-knauf pri enem šiptarju,od začetka vse ok,delamo,delo ok,zvečer treba spat je reku da je vse zmenjeno za sobo pa od tega nič,iščemo sobo 2ure prevozimo70km,najdemo prosto sobo in me vpraša tip-šiptar,če mam kej dnarja za sobo-200chf za vse tri da bo že vrnil drug dan itak plačilo je pa obljubil tedensko.No ok,vse to poštimamo,delamo nakar se je začelo zapletat pri izplačilu-z delom je bil zadovoljen,ni blo dnarja pa smo šli z dolgim nosom.No najdemo enga slovenca-MIROHAUSTEHNIK-FIRMA,obljublja ni da ni,kdo vam ne bo pomagal če ne SLOVENC,no pa smo rekli ta je tapravi,delamo kot hilferji-brez problema,dobimo celo pogodbo o zaposlitvi,nakar ko bi treba za pošteno delo ki sem ga opravil treba tudi pošteno plačat tega kar naenkrat ni bilo.Raznorazni izgovori vsak dan.meni pa pritisk na300,tako da mi je ostal lepo dolžan cca2000chf,tako da sem si moral sposodit dnar da sem lahko prišel domov.Tako da pazite v kaj se spuščate,če pa gdo rabi kako info. me lahko pokliče na 040326473 ali na mail:sms.lukanic@gmail.com  Ne birad da kdo doživi tako kalvarijo,ker tega nikomur ne privoščim. Vsem pa želim lepe praznike in srečno 2013.

ps. zgodba še ni končana.....se vidimo Miro Golob

luzernar | Gost | odg. 13.12.2012 @11:24 Prijavi neprimeren komentar

Tomaž in vsi ostali. Pri šiptarju sem prepričan, da ste delali na črno, ker tega je tu gori morje primerov. Kam stopiš in greš, je sama odjuga, če vso to sodrgo izoriščevalsko izselijo iz Ch, bo res da primanjkovalo delavcev, jih pa večina tak ne ustvari veliko in se šlepajo za hrbti EU delavcev,  in jih bodo zlahka zamenjali za druge bolj marljive delavce.

Tu imaš link o delu na črno. Nimaš kaj zgubiti, če boste vsi tiho, jih bo še več nasankalo. Ena lastovka še ne prinese pomladi, če pa se prijave za deklodajalca ponavljajo, pa zna biti zelo pestro.

Se pa vsi zanašajo na to, saj si itak ne boš upal prijavit in zgodba se nadaljuje. Naredite že enkrat STOP in začnite prijavljat!!!!!!!! Srečno!

http://www.seco.admin.ch/keine-schwarzarbeit/index.html?lang=de

tukaj najdeš na desni obrazec za prijavo.

http://www.wira.lu.ch/index/abteilungen/industrie_gewerbeaufsicht/iga_schwarzarbeit.htm

uvoženi | Gost | odg. 13.12.2012 @17:05 Prijavi neprimeren komentar

kaj pa ste mislili da se v švici cedita med in mleko? tuki trgujejo pretežno albanci, šiptari, ex jugo... ogromno jih dela na črno po lokalih, bauštelah

za delo v pivnici, baru, piceriji, lokalu ponujajo puncam ki bi sodile na naslovnice plejboja, od 800 do 1200 fr + pajzl sobica za prenočišče, delodajalci so v večini  albanci, šiptarji, ki so se prištulili v zlatih cajtih. novim je itak odklenkalo dobiti papire, zato pa delajo na črno, za mizerno plačilo in se pustijo izkoriščati.

tudi na bauštelah ni kaj dosti drugače, se najdejo bedaki, ki cel dan delajo za 1000 fr, spanje se švercajo na 1oo načinov in to je vse ex juga.

težko najdeš poštenjake, ki bi te po švicarsko plačali. še agencije ti trgajo, če se ne obneseš pri delu

KAKO DOLGO ŠE?

tako dolgo, dokler kot je predhodnik napisal ne bote začeli prijavljati dela na črno, izkoriščanja.

čimprej se upreti, če tudi to pomeni, da je švica za vas odpisana.

rajt | Gost | odg. 14.12.2012 @23:48 Prijavi neprimeren komentar

"čimprej se upreti, če tudi to pomeni, da je švica za vas odpisana."

se strinjam! res je sicer, da če je človek na tesnem s kešem, mu vsak ojro velik pomeni, a dejstvo je, da se človeka izkorišča, dokler se to pusti. Prijava dela na črno sicer brez dvoma pomeni bye-bye tudi za prijavitelja (morda izterja "razliko"), ampak ko se bo prijavilo več deset ljudi in bodo na naslovnicah časopisov organi pregona začeli groziti tej šiptarski golazni, sem prepričan, da se bodi vsi po vrsti posrali, ker tud svoji yugo-braći ne bodo več verjeli, da jih ne bodo prijavili. In takrat se bo začelo pošteno plačevati. Sem pa hkrati globoko užaloščen, da kamorokoli ta balkanska gniloba prileze, delajo same probleme. Zgleda, da majo res neki v genih, da preprosto niso srečni, če ne jebejo druge. Ne morem verjet!

mirko | Gost | odg. 15.12.2012 @01:26 Prijavi neprimeren komentar

Luzernar oz bolje rečeno luzer bolje bi bilo da se vzdržiš takih nacionalističnih izpadov kot so "izkoriščevalska sodrga" oz kakorkoli že, lepo te prosim, kot da so pa vsi Slovenci najbolj delavni ter pridni in oh in sploh.. Primitivizem do podna...

asics | Gost | odg. 15.12.2012 @01:29 Prijavi neprimeren komentar

A na nas Slovence si pa pozabil,zbudi se,smo iz istega testa! 

tisa | Gost | odg. 15.12.2012 @12:15 Prijavi neprimeren komentar

jaz pa mislim da agencija ki te firmam ponudi kot temporarja ni drugo kot trgovina z ljudmi in pomeni isto kot droge,prostitucia in orožje.fantje to ni zajebancija ,to nima nobene veze z delom ,z znanjem,to si navadeden vajenec ,ki ga švicarji posmehujejo,terajo do onemoglosti,nazadnje v petek pa rečejo da ta temporar ne zna delat.če je resna firma ti bodo sodelavci pomagali ne pa da te prvi dan pošlje na tram in pričakuje da boš 15 minut do sedem pri majstru.delo samo ni tolk problem,le vsi se zavedajte da ti švicarji ne dajo ničesar nobenega orodja nič vse moraš imeti svoje naprimer delaš v zurichu zjutraj se moraš peljati 50 km parkiraš in nato greš s tramom da prideš do baustelle ,sploh ni problem delo ker pol dneva se samo pripravlja in čisti sortirain pospravlja efektivno se dela 6 ur,problemi so drugje ker so zelo draga prenočišča 0d 500 do 750 sf  hrana na delovnem mestu ješ lahko izključno konzerve in suho hrano ,če zamudiš te odslovijo ,ne zaupajo ti nič,vedno je zraven tebe švicar ali nemec ki ti gleda pod prste,vedno moraš biti v gibanju kar oni rečejo tako se dela na voljo imaš 2do 3 firerje ki te nomstop opazujejo in sporočajo naprej .za njih velja samo dobro samo tisto kar naredijo sami švicarji .zato bi vse ki bi radi odšli v švico delat posvaril ,da oddidejo preko tistega ki ga poznajo in bodo delali  v tovarni,če pa greste na bauštello pa pazite da boste imeli pogodbo,pazite se raznih kolarjev in dominikov,pa frančeskotov kateri vas bodo spravili  na kant sredi švice

tisa | Gost | odg. 15.12.2012 @12:52 Prijavi neprimeren komentar

Tomaž, zgodba skoraj na las podobna moji. Samo, da je v mojem primeru bil posrednik Dominik N. A ti si tud plačal 500,00 eur provizije za nateg o delu v švici?

luzernar | Gost | odg. 15.12.2012 @14:18 Prijavi neprimeren komentar

Mirko, nisem nacionalist, samo kaj ti zgoraj opisani delajo z nami po bauštelah, kot da smo najslabša golazen, še posebej, če si čistokrvni slovenec. Spunpajo ti dušo do zadnjega, ni jim mar če prenašaš 50 in več kg dahpapo po strehi iz enega konca na drugi konec, pa čeprav veš, da je ne rabijo, treba je nosit gor, na koncu šihta pa nazaj dol. Če se upreš, pa si adijo. Prvi meseci so kruti, dokler se ne uveljaviš. Kdor zdrži ta tempo je na konju, za ostale pa vozovnica domov.

Da nisi ti Mirko tudi eden od teh izkoriščevalcev. Lahko prideš poskusit na  bauštelo ti takoj zrihtam švasanje dahpape...pa da po koncu že prvega šihta vidim tvoj komentar.

Sam sem navajen trdega dela in me take stvari ne spravijo s tira, vendar pa prihaja na delo v Švico vse več  "maminih sinčkov" in takega tempa enostavno ne zdržijo.

77 | Gost | odg. 15.12.2012 @14:20 Prijavi neprimeren komentar

Kateri od vas tukaj zaposleni v Švici bi lahko pomagal me sprejet v svoj krog sodelavcev .

Pripravljen sem odstopiti 15% od dobička za zahvalo in kot vračilo za pomoč 6 mesecev.

Za resne sodelavce sem na voljo sprejemati prve koreke na e-mail:

dimifurlan@gmail.com

lp.

luzernar | Gost | odg. 15.12.2012 @14:39 Prijavi neprimeren komentar

Tisa

ti si imel še srečo, ko pišeš, da so ti dirigirali švicarji in nemci! Kaj pa z jugoviči in albanci nisi imel nič kontakta na gradbišču? Takrat bi šele videl kaj je hudič v podobi človeka.

Agencije za posojanje delovne sile so pa v Švici že uveljavljena in zakonita praksa.  Tudi v Sloveniji se že premika v to smer in bo tega vsak dan več.

Kot posojeni delavec, dajalec dela nima do tebe nobene obveznosti razen plačilo opravljenih ur agenciji za posredovanje. Kot temporar ne moreš v bolniško, nimaš regresa, dopusta, nimaš ur če je slabo vreme in ne moreš delati...

Tudi sam sem začel kot temporar in še vedno sem, vztrajam pri švasanju dahpape, le da me več ne izkoriščajo, saj sem se s svojim delom dokazal. Vsak začetek pa je težak, proba je težka in kot sem zapisal za MAMINE SINČKE NI PROSTORA (je pregaraško).

Gor sem prišel preko firme slovenskega posrednika in sem v treh mesecih plačal 3300 Fr provizije. Ni mi žal plačanega zneska, saj mi je uredil začetno delo. Nisem pa ostal pri istem delodajalcu, selil sem se na več strani odvisno od povpraševanja, na tej zadnji firme sem že od aprila, pa še nič ne kaže na tehnološki višek.

tisa | Gost | odg. 16.12.2012 @11:19 Prijavi neprimeren komentar

luzernar,

ni problem v delu, garaške in težaškem, problem je v slovenčkih, ki pokasirajo plačo, ki si jo s svojim delom zaslužil ti. Pošiljajo te od delovišča do delovišča, od dela na črno do drugega dela na črno, ko pa se obrneš nanje, ko je potrebno plačat za opravljeno delo, pa ne dvigujejo več telefona, te ne poznajo več. Ti "črni" delodajalci se pa med seboj dobro poznajo in sodelujejo z našimi (op. nekaterimi) posredniki del oz. nategovalci. Ko opraviš delo za cel krog teh delodajalcev, pa ugotoviš, da si delal samo za bivanje v Švici, za sendvič in pot domov ni več ostalo. V veliko primerih si še ti delodajalci od naših iskalcev dela sposodijo kak €, ki ga le s težavo, če sploh ga, dobijo nazaj.

V osnovi ti najprej rečejo, da prideš gor, začneš delat karkoli pač je, obljubijo čez nekaj dni pogodbo , le-ta se kasneje zavleče v nikoli. Ko se postaviš po robu, ti posrednik zrihta drugega delodajalca, plačila od 1. delodajalca še ni, ker te ta ne pozna več, zgodba se ponovi od začetka pri 2. delodajalcu, potem greš k 3. iskat srečo, nakar se zgodba ponovi, itn. Mine par mesecev, stanovanje ti nekako plačajo, plačila za opravljena dela pa od nikoder. Če imaš srečo ti vržejo 100 ali 150 chf na mesec.

Po tem še kdo verjame, da posrednik v takem primeru ne pokasira plače za opravljeno delo ali vsaj del te, ki bi jo moral prejeti delavec za opravljeno delo?

Fantje, najprej morate v Švici odpreti bančni račun, ki pa ga ne morete, če nimate tam začasnega bivališča in dela. Za delo pa mora biti pogodba. Tako, da to je osnova, vse kar odstopa od tega je nateg. NE NASEDAJTE , DA BO POGODBA ČEZ PAR DNI, IN NE ZAČNITE DELATI BREZ UREJENIH PAPIRJEV.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.