Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
toni | Gost | odg. 17.01.2013 @17:22 Prijavi neprimeren komentar

pozdravvljeni!!!!

Tudi es iscem delo v EU v svici ali nemciji  po izo. sem strojni tehnik star 29 let delal sem kot konstruktor za prikolice delal sem tudi na obdelavi PVC okn in vrat ze dva mesca sem brez dela tekoce govorim Anglesko pasivno Nemsko
Sem že prej delal v švici ampak trenutno ne najdem nič ker je mrtva sezona

Prijel bilo kaksno delo
Za kakrsnekoli ponudbe ali informacije sem na voljo antonpirsic70@gmail.com

Mob.070/650 507

dario | Gost | odg. 18.01.2013 @18:43 Prijavi neprimeren komentar

DARE delo v proizvodnji je je problem dobiti zaradi poceni delovne sile izven Švice.

Za prevoze in dostave vsi zahtevajo, da že imaš zrihtano vizo in švicarsko vozniško. Prevozniki neradi rihtajo vize.

TONE sedaj je res mrtva sezona. Če si že delal v Švici, se čimprej obrni na agencijo preko katere si že delal.

tnt | Gost | odg. 20.01.2013 @19:29 Prijavi neprimeren komentar

pozna kdo kako frekventno spletno stran, kjer se redno objavljajo prosta dela v nemčiji, pa da ni eures. hvala

sascha | Gost | odg. 24.01.2013 @12:13 Prijavi neprimeren komentar

Ok, vidim da se tle kr neki dogaja pa sm reku ajde pa dam se svoje mnenje o švici in negativen komentar o osebah ki zivijo ze dlje časa v švici ki strašijo o neki full dragi švici in kako je teško preživeti in blabla,

no osebno poznam sistem in take tipične negativce ker sem sam bival v švici 12let do 2004 leta, žal sem jo zapustil čisto po naključju ko sem enkrat po dolgih letih izogibanja Srbije šel na dopust ko so me Srbi že na meji zasačili da nisem služil vojske in mi odvzeli vso potovalno dokumentacijo dokler nisem odslužil pri 29 letih Srb. vojsko 9prekletih mesecev. žal se zatem nisem mogel vrniti nazaj ker sem sam imel nestabilno vizo, sm pa nekak se po vojski se dokopal Slovenije in imam zdaj ze stalno bivanje, še malo pa državljanstvo in na ja zatem pa baybay SLO hvala ti . ps: info za nekatere še preplačal sem Slo. državljanstvo ker sem kot samostojni podjetnik plačal moje davke oz. še plačujem preračunano za 8let s.p-ja cca 40 000 eur. torej pošteno tudi od mene.

ok. nazaj na temo ajjajaj,

o osebah ki že dolgo časa zivijo v švici in so nesposobni se znajdit ali pa samo jamrajo, ne nasedajte na njihove zgodbe ker sami sebe lažejo pogotovo če so še kaki sorodniki ne pričakujte pomoči od njih ker so to tipični negativci. nakopali so se kreditov ki jih svicar- vsaka trgovina nudi, nakreditirali se dragih avtov pa ne enega temveč tudi po 2-3 v družinah, najeli super draga stanovanja od 1800-2300 fr. in seveda da se neda preživeti z plačo 3500-4000 fr. mesečno. ker sam ima stroške čez 6000 fr. ?

poglejte govorim čisto iz izkušenj ker sem sam bil tak snob, služila sva na začetku z ženo v franzoškem kantonu po 6 000 fr plače oba , stroški stanovanja so bili 900fr 3,5 sobni v mestu MONTREUX, oba delala v hotelu Montreux palace. še zvečer sem imel za 1h dela nek lokal za počistiti in sem 600fr zaslužil torej 6600, kasneje so bile plače še boljše. Zdravstveno zavarovanje za oba in za moja dva tamala sinčka cca 1200fr hrana za en mesec cca 1200fr in smo že na 3300 ki ostane od najinih plač torej kaj se da narediti z ostatkom hmmm, prve dve leti šparaj cca okoli 30 000 fr. SAMO ker je Švica zemlja čuda in se ritke odprejo na široko smo ljudje naivni eni pač, sem kasneje po 3 letu bivanja že razmišljal čisto drugače in zapravljal na veliko še to kar smo prišparali smo porabili na luksuz dragi avti, večje boljše stanovanje mcdonaldsi, nakupi najboljše tehnike, osebno sem zelo mahnjen na računalinike in sem menjal hardweare dele računalniške kar mesečno. jajaja da ne naštevam dopuste vsepovsod po franciji, španiji.

Takole da ne bom predolg kar sem že verjetno in mi bodo eni zamerili morebiti zaradi pisave, pravopisa in blabla no takole nisem slovenec šele 8 let živim v SLo žal. Govorim pa franzoščino Nemščino in Angl. zelo tekoče.

NASVET: za sanjarje ki mislijo da v švici vse pada z neba, dejte fantje punce na realna tla pasti, treba je ritko migniti in se potruditi najti službo sami in ne čakati da vam kaki sorodniki zrihtajo - en moj kolega SLO državljan se je kr čez noč odpeljal z vlakom v zurich in spal 2 dni na postaji dokler ga ni en gradbenik našel in videl da je fant potreben krova nad glavo in službe, evo ga zdaj je že 1 leto pri njemu montira okna in služi cca 4500fr mesečno .

Nasvet 2: ko boste tam ze več kot eno leto ne zapravljajte in ne živiti na visoki nogi živite normalno hodite v Nemčijo po nakupe hrane v ALDI kar sem kasneje tudi sam počel stroški hrane so tudi za več kot polovico ki bi zapravili v švici.

ETO ZDAJ SEM PA ŠE SAM SEBI DOSADAN HEHEHE LEP POZDRAV VSEM IN VSO SREČO ZUNAJ NAŠE BOGE SLO. KI IZ DNEVA V DAN PROPADA.

LP: SASCH

darko | Gost | odg. 24.01.2013 @12:20 Prijavi neprimeren komentar

ce kdo zna delati malerijo ali polagat tapete ,mu lahko uredim delo v nemciji.firma potrebuje 2 malerja/tapetarja

placano na uro od 12-14 eur,mesecno se dela okoli 200 ur

mail:darkostra@gmail.com

Kolega | Gost | odg. 25.01.2013 @09:16 Prijavi neprimeren komentar

Ja mene pa malo skrbi če to ni ena potegavčina.Sem govoril z enim malarjem in mi je povedal kako je na stvari,a meni se zdi,da tukaj malo smrdi.Pravi kolega,da mora nakazati po paysafe 250 eur za stanovanje in vse podatke in da lahko začne 3 februarja.Kolega pravi,da bo denar nakazal oziroma kupil kupone poj bo pa videl,kar bo ,bo.Meni tukaj ni jasno,saj tudi če ta človek,da denar za stanovanje saj ga bo čez en teden dobil nazaj,a pravi da moraš takoj dati denar.Ma kje hudiča ga boš pol iskal,ko ne bo ne denarja in še najraše ne delodajalca.Meni osebno je 250 eur veliko,da bi jih stran metal.Kaj kej mislite in ali kdo pozna tega človeka baje je iz Maribora z imenom Darko .

Admiral | Gost | odg. 25.01.2013 @11:13 Prijavi neprimeren komentar

Debata na višku,slabe in dobre stvari. Zanima me če se najde kakšno delo za monterja energetskih naprav v Švici? Vodovod,centralna ipd,dela kdo od slovencev ki ste tukaj ali to berete kaj takega tam? Izkušnje? Mogoče kontakt? Hvala 

roman | Gost | odg. 25.01.2013 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

tudi jaz delam v nemcijiin vam moram povedat da sem bil tudi skleptik gleden placila naprej.delo sta mi uredila darko in joze(joze je iz celja).jaz mislim da sem takrat placal 400 eur za stanovanje.poslal pa sem na western union.

Cozu | Gost | odg. 31.01.2013 @14:09 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

pozna kdo mogoče kakšno podjetje v Švici, ki bi rabilo informatika?

Star sem 28, iz Ljubljane.

Lep pozdrav

KrEn | Gost | odg. 31.01.2013 @14:46 Prijavi neprimeren komentar

Looking for German speaking .NET Developers, experience in medical devices, OOA /OOD and industrial developments, for roles in Switzerland. Email CVs to dhanveer.matharu@nicollcurtin.com

tisa | Gost | odg. 02.02.2013 @00:55 Prijavi neprimeren komentar

zdi se mi da bo potrebno začeti klicati švicarska podjetja ker drugače bodo drugi na vrsti.vsi ki nameravate iti v v švico je zadnji čas za učenje nemščine,večje težava pa vidim z stanovanji,namreč vedno imajo vse polno,zelo drago in nič prijeto za bivane .svetoval bi ,da na začetku poskusite v st.galenu in živite v Nemčiji in se vozite na delo v Švico,če pa ni izbire pa se ozrite okoli da ne boste plačali za borno sobico toliko kot pri nas za novo hišo ,drugače pa vsem želim ,da delate tisto kar radi delate in ne tisto kar bi morali delati pa vas ne veseli ,včasih je potrebno reči ne in razmisliti pa potem po drugi poti odločno naprej

slovenček | Gost | odg. 03.02.2013 @10:38 Prijavi neprimeren komentar

tisa

ko bi le blo vse tak enostavno! Dokler nimaš vize L najmanj za eno leto si itak omejen z bivanjem v raznih penzionih. Privat je težko dobiti sobo, vse kaj pa gre preko stanovanjskih agencij pa nimaš šans. Da ne bluzim preveč, probaj poiskat stan, ne pa da zavajaš ljudi. Ja agencij je malo morje po vseh večjih krajih. Nikar ne misli da je tak lahko dobit job na daljavo. Večina jih sili sem gor v Švico za bilo katero delo v gradbeništvu tud če niso usposobljeni in tega dela niso nikdar opravljali, pol pa jokajo in stokajo kot mali froci za mamico, da jih odreši tlake. Pošilanje CV iz Slo za razpisana mesta v Švajcarski je lahk zelo neuspešno. Več možnosti imaš ako si tu gor in pot pod noge od agencije do agencije +obvladanje jezika je pogoj.

Srečno vsem pr iskanju dela!

suisse | Gost | odg. 03.02.2013 @11:40 Prijavi neprimeren komentar

cena za kvadratni meter stanovanja je v švici povprečno 10000 €. tudi ostale cene so njihovem standardu primerne.

poni | Gost | odg. 04.02.2013 @01:08 Prijavi neprimeren komentar

kolega. a je su pol delat ta tvoj prjatu,ko je polal denar temu modelu???

roman | Gost | odg. 04.02.2013 @09:40 Prijavi neprimeren komentar

vceraj je sel kolega delat v nemcijo.pravi da je dobu ful dobro sobo.

sla sta kar z svojmu avto za vsak slucaj,ce ne bi blo nobenga gor.

dans bo javil ,kako delo je dobu

Toni | Gost | odg. 04.02.2013 @15:25 Prijavi neprimeren komentar

Živjo

No es sem naslednji teden povabljen na intervju v švico oziroma na dva razgovora prek agencije nimam še zagotovljeno službo no upam da bo kaj,od dvajset  prošenj kaj sem ih poslau v švico dobiu sem samo dva pozitivna odgovora drugi ali zavrnejo ali pa čakaš da ti odgovorijo.

kod drugo jezik je zelo pomemben če hočeš iskat delo v švici če pravzaprav

nevem ni es najbolj nemško ker ga se še trenutno učim

ker če neveš nemško zmerom boš delau na kakšni baušteli pr kakšnemu šiptarju kje bo delal norca iz tebe.....

tisa | Gost | odg. 04.02.2013 @22:51 Prijavi neprimeren komentar

mislim da še eni vedno znajo samo napadat z žaljivkami ker njihova izobrazba in kultura ni na ravni kakše kokoši,vendar pa je nekaj drugega ,kljub vsemu moraš slediti svojim načelom pa naj drugi delajo ali govorijo kar pač vejo.

Ko sem bil na Nizozemskem  sem opazil da se ljudje ne ukvarjajo z drugimi ampak imajo eno dobro pravilo katerega se vsi naučite  :  ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI podobno je v Švici ,nobeden se kaj prida ne ukvarja s tabo ,če ne delaš sitnosti .

Drugače pa je sedaj nekaj agencij v zurichu razpisalo delavna mesta ,zato bo potrebno malo pogledat po agencijah in preverit stanje ,pomlad se bliža in s tem veliko dela ,podobno je v Lucernu

slovenček | Gost | odg. 10.02.2013 @16:06 Prijavi neprimeren komentar

Res je, agencije za delo imajo razpisanih veliko delovnih mest v gradbeništvu Zürich itd. Gradbena sezona se še ni začela, še kak teden se ne bo, je na sporedu slabo vreme. Vsi ki ste zainteresirani za delo v Švici, pot pod noge, najet sobo v bližnjem penzionu in od vrat do vrat job agencije. s pošiljanjem CV ne pričakujte preveč, ako ne obvladate nemškega jezika pa tak nimate šans.

Z izdelavo CV se potrudite, s slabo izdelanim življenjepisom ne bo dela.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.