Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
metod | Gost | odg. 14.02.2013 @13:57 Prijavi neprimeren komentar

pozdravleni sem gradbinec delam vsa gradbena dela in me zanima delo v svici mam ispit za zerjavista mam tudi delovno iskusnjo prosim cem pomagas priti do te agencije v zirihu

metodi | Gost | odg. 14.02.2013 @14:00 Prijavi neprimeren komentar

toni ase da dobit delo oziroma gradbenistvo mam iskusne in mam ispit za zerjavista in delovno iskusne poklici na tel 070318347

Firbec | Gost | odg. 16.02.2013 @18:37 Prijavi neprimeren komentar

Roman nič se nisi več oglasil,kako je z delom v Nemčiji,ki sta šla tvoja prijatelja.Vsaj napiš kaj sta dobila in kako je

Toni | Gost | odg. 17.02.2013 @18:45 Prijavi neprimeren komentar

metodi

ja delo v gradbenisto se lahko dobi sem malo nemsko mores vedet

jaz bom upak kmali so gor v svico ker sem povabljen na razgovor

tisa | Gost | odg. 24.03.2013 @22:27 Prijavi neprimeren komentar

fantje zdaj pa gre zares svicarska agencija stellen partner ga.Jennifer Jeckle iz mesta Baden tel.0041 564191919 pripravite skenirane dokumente  v

nemščini ,euro pass,življenjepis z izkušnjami ,obvezno morate znati nemško in obvladati svoj posel ,če ste maler morate znati samostojno pisarno

prebeliti brez vprašanj le potruditi se boste 

čimprej pošljite dkumente  in imejte voljo pa boste v švici želim vam dober job brez provizije

Stanč | Gost | odg. 25.03.2013 @07:34 Prijavi neprimeren komentar

Tisa napisal

"čimprej pošljite dkumente in imejte voljo pa boste v švici želim vam dober job brez provizije.

Tisa ne ti meni tralala. Povej pošteno, da boš provizijo dobil za vsakega zaposlenega direkt od agencije.

Lazar | Gost | odg. 29.03.2013 @16:54 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me delo v Švici,polaganje keramika,imam sp. sem pač državljan Bih

mail;lazar.djurkovic-keramika@live.com

Lazar | Gost | odg. 29.03.2013 @16:55 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me delo v Švici,polaganje keramika,imam sp. sem pač državljan Bih

mail;lazar.djurkovic-keramika@live.com

Lep pozdrav.Lazar ,Metlika

švajcarac | Gost | odg. 29.03.2013 @17:01 Prijavi neprimeren komentar

če maš slo potni list se obrni direkt na agencijo v Švici jih imaš polno tako da ti priporočam brez kakih posrednikov iz Slovenije,če pa znaš še kako nemško besedo je pa zelo dobrodošlo dela je na pretek tako da se čim prej obrni in ne čakaj predolgo,pa srečno

Lazar | Gost | odg. 29.03.2013 @17:52 Prijavi neprimeren komentar

V začetku marca sem šo delat v Švico,Brugg.polaganje keramike,imel sem posrednika iz Slo.ko sem nsredil 260kvadratnih metrov keramike,lasnik je šel na smučanje,čakal sem tri dni ko se je vrnol,nenadoma je zginil v španijo in se od tam javil,ter naročil ženi naj mi da 300chf,da se lahko vrnem v Slo.ostalo bo plačal ko se vrne iz Španije,po tel sem prejel sporočilo da mi bo plačal samo še 900evrov.

SEdaj čakam če mi bo sploh dal tistih 900evrom za ostatek tudi ne pomišljam,zavedam se da sem preveren,če prav je lasnik stanovanja domači Švicarec.

tris | Gost | odg. 30.03.2013 @01:30 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, v kratkem bom tudi sam šel delat v švico. Nekaj info. pa me zanima od forumašev ki so že v švici, ali pa če kdo ve odgovor naj pove.

Sorodnik ki živi v švici mi je našel delo, sedaj čakam da me šef pokliče da se dogovorimo o podrobnostih. Za začetek dokler se ne ustalim, bom stanoval pri sorodniku (ima družino in nočem biti v napoto) nato pa si bom moral poiskati stanovanje.

sorodnik mi je rekel da ce zelim delati v svici, da potrebujem ''ausweis'' (to je baje delovna in bivalna viza). po njegovih besedah se ta ausweis dobi ce si porocen z svicarko, ali pa ti ga delodajalec zrihta. v mojem primeru bo to delodajalec. ko enkrat dobim ausweis, si bom lahko prosto izbiral kje bi rad delal, tako da je ta zacetna sluzba samo odskocna deska. brez te vize sem v švici lahko le 3 mesece kot turist.

nekateri ste omenjali vizo L. prosil bi vas ce mi poveste kaj tocno je to, in ali je viza L = ''ausweis''?

ali moram prvo počakati da se zrihta ta ''ausweis''? ali moram iti v švico kot turist i9n si ga sele potem zrihtam?

kaj vse je potrebno storiti preden se odpravim v švico, in kaj v švici je potrebno storiti cimprej?

davki.. ali bom davvke placeval obema drzavam?

skratka bil bi zelo hvalezen za cim vec pomembnih informacij.

lp

tris | Gost | odg. 30.03.2013 @01:34 Prijavi neprimeren komentar

Pa se kaksni so zacetni stroski? pac koliko denarja minimalno potrebujem (zavarovanje, in drugi stroski,...). za stanovanje ne bom placal nic.

zanima me tudi ali bom moral odpreti nov švicarski bancni racun za plačo?

knaufar | Gost | odg. 30.03.2013 @15:58 Prijavi neprimeren komentar

- Prve tri mesece lahko delaš z "Meldeverfahren für kurzfristige Erwerbstätigkeit".

V tem času tudi ni potrebno urediti dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

- Po treh mesecih je potrebno vložiti za vizo-Ausweis-Asländerausweis, katero lahko vložiš sam ali pa delodajalec.

Potrebno je imeti bivališče, obvezno skleniti dodatno zdravstveno zavarovanje, ki znaša od 200 do 350 Fr na mesec, lahko tudi več, znesek je odvisen od višine letne franšize, do katere sam kriješ zdravstvene storitve. Brez sklenjene zavarovalne police se ne moreš prijaviti na občini.

Ker smo slovenci eni iz med 8 držav EU za katere velja omejitev izdaje vize B, boš najverjetneje dobil za začetek vizo L, z trajanjem do enega leta, mogoče tudi več, odvisno od tvoje zaposlitvene pogodbe.

-brez vize tudi ne moreš najeti stanovanja. Lahko stanuješ le v raznih penzionih, restavracijah, hotelih. Cene se gibljejo za sobo od 700 naprej, sobe (ki si zaslužijo ime sekreti) so cenejši do 500 fr. Ponekod imaš sobo z lastno kopalnico in wc, v večini pa je v souporabi še z ostalimi stanovalci, kjer pa je čistoča bolj tako, tako.

Tako, da če imaš možnost stanovati pri žlahti, tudi proti plačilu, se ti vsekakor izplača, tam boš mel ves komfort, katerega v penzionih ne moreš pričakovati. Vem, da ne iščeš luksuza, samo ko vidiš kaj eni ponujajo kot sobe, te mine apetit.

Pri žlahti boš imel tudi dostop do pralnega stroja, interneta, ter vse ostale ugodnosti. Če imaš možnost raje žlahti daj kak frank več, ne bo ti žal.

Tudi ko imaš vizo L, si povečini prekratek za samostojni najem stanovanja, večina stanovanj se oddaja preko agencij in iz prve roke ti povem, da še hitro ne boš mel šans, da prideš do svojega stanovanja, razen, da ti ga najame sorodnik.

- glede stanovanja pri sorodniku nimam izkušenj ali občina zahteva kakšno najemno pogodbo, ker prijavljeno bivališče boš vsekakor moral imeti. Tudi račun si boš moral odpreti, najmanj komplicira za nove komitente PostFinance-pošta.

- Vzemi seboj še komplet vsaj 6 slik za osebne dokumente, rabil boš za vizo, na občini tudi hočejo sliko, sliko če boš menjal vozniško...

-Pa obvezno si daj narediti potni list, ker vsepovsod komlicirajo, še posebno za izdajo vize, čeprav je osebna izkaznica veljavni dokument.

-Če boš delal preko zaposlitvene agencije je plačilo tedensko, seveda za prvih 14 dni moraš imeti dovolj denarja zraven, nato je vsak teden za teden nazaj. Če pa boš delal direktno za firmo, pa so plačila mesečna, konec meseca dobiš za tekoči mesec.

-Davčni v Sloveniji pa se skučaj izogniti dokler se bo dalo. Če nimaš v Sloveniji nobenega premoženja, vse odjaviš kar je na tvoje ime, tudi stalno bivališče, drugače pa radi prislonijo svoj piskerček za razliko davkov.

Kakšno delo boš opravljal in v katerem mestu boš stanoval? Kako pa kaj nemški jezik, saj brez tega ne gre vse tekoče, kljub ogromni prisotnosti bivše EX Jugoslavije. 

V grobem sem ti opisal kako in kaj.

Lepe praznike in uspešen nov začetek v Švici.

tris | Gost | odg. 31.03.2013 @13:52 Prijavi neprimeren komentar

Hvala za izcrpen odgovor.

Grem v sent galen,.. za zacetek (glih toliko da se postavim na noge in da dobim delovno vizo), bom delal za firmo oz. cistilni servis na stadionu v sent galnu.
Medtem si bom iskal delo za strojnega tehnika ali katerokoli drugo delo, pac boljse od dela v cistilnem servisu. ce pa mi bo to prvo delo vsec mogoce nebom drugega niti iskal.
nemscino se sele ucim, nekaj razumem, tako da upam da bo

donna | Gost | odg. 31.03.2013 @19:30 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni.mi lahko kdo pove preko katere Švicarske agencije je najbolje iskati delo!?hvala in lp

knaufar | Gost | odg. 31.03.2013 @22:05 Prijavi neprimeren komentar

@donna agencij je mali milijon, odvisno za katero branžo se zanimaš. Poskusiš na več

straneh hkrati, pa da vidiš. Pa bodi pripravljen-a, da te pokličejo osebno in že v štartu preverijo znanje nemškega jezika.

@tris me veseli, da sem ti pomagal z odgovorom. Delo v čistilnem servisu ni težko, delati pa tako moraš povsod. Koliko imaš dogovorjeno uro postavko bruto?

roman | Gost | odg. 01.04.2013 @13:32 Prijavi neprimeren komentar

FIRBEC-Super je v nemciji.Sedaj se jaz delam gor za bivsega iz juge.Ma firmo tu ze 20 let.Mozakar na mestu,pa se naprej nam da denar .Darko pa nas je fajn nategnu,res nam je zrihtu sobo tu,Prvo me  je pricakal cisto en drug tip.Odpeljal do sobe ,kje sta bila frenda.Drugi dan podpisal neko pogodbo v nemscini. Delal smo pa en mesec za nekega albanca.Ko bi moral dobiti placo,pa nobenga pedra blizu.Se dobro ,da smo vsak petek neki vzel naprej.Sedaj smo si sami podaljsali najemnino.Drugace zivljenje samo je dosti boljse.V trgovinah vse ceneje kot pri nas.Kuhamo si sami.Mesta se ne poznamo,ker je tako velik ,da sim sploh ne predstavljas.

fajn se mejte

Firbec | Gost | odg. 01.04.2013 @19:16 Prijavi neprimeren komentar

No,dobro da si se znajdu in sedaj dobil dobrega delodajalca.Ja Darko je kar veliko ljudi nategnil,samo ti povem da je to za njega kratka pot.Jaz sem prijavil na policijo in zelo veliko tud ostalih tako da ni hudič,da ga ne bodo dobili.Še kaj napiš.Ali mogoče rabijo še katerega za malarijo,samo nemščina je bolj švoh.Daj pglasi se kaj,

kekec | Gost | odg. 02.04.2013 @11:36 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Dost zanimivih stvari pišete . V praksi je vse čist dugače..

Jaz sem poslal v Švico na agencije in direkt preko 500 prošenj, in dobil enako število negativnih odgovorov, oz. odgovora ni bilo....

BREZ bewilligung NI TEORIJE KAJ DOBIT ! , Razen da ste res iskan kader, pa vam vse uredi delodajalec.

Kje so težave ?

1.Pogoj za bewiligung je najemna pogodba za stanovanje.

Stanovanja ne boste dobili brez pogodbe o delu, plačilne liste auskunfta od betreibungsamta, potrdila iz strafregistra o nekaznovanju in priporočila prejšnjega najemodajalca in bewilligunga !

2.Dela ne boste dobili brez bewilligunga.kar zahteva vse zgoraj našteto..

Toraj je skoraj nemogoče dobiti delo na način delo,stanovanje iz slovenije...

Moje izkušnje...500 prijav na delovna mesta, ogled stanovanj za najem, obiskal sem cca 20 stanovanj, izpolnil formularje in dobil 20 negativnih odgovorov. Za to sem moral 7 x po 3 dni v Švico.... cca 3000. eurov ( pot+ hotel oz soba) in cca 2 meseca časa !

Preden sem obupal in bankrotiral sem se obrnil na eno že na tem forumu omenjeno švicarsko podjetje v Švici v katerem dela slovenec ... Ukvarjajo se z posredovanjem delovne sile in svetovanjem.... Svetujejo in urejajo papirje tudi če nimajo dela na voljo-seveda ne brezplačno !

Torej , meni so uredili :

1. Najemno pogodbo za stanovanje

2. Začasno zaposlitev pri njih

3.Vložili papirje za Bewilligung

4.odprli TRR

5.uredili zdravstveno zavarovanje

6.uredili AHW številko

Po 14 dnevih sem prejel L bewiligung.... nakar sem ponovno začel pošiljati vloge z dodatkom vize ! od 10vlog sem bil vablen na dva razgovora.... in že drugi mesec delam v okolici Berna.

To so pač moje izkušnje. Žal mi je da se že prej nisem poslužil takega servisa, saj bi prihranil veliko kapitala in živcev...

Zaslužim solidno , živim brez skrbi, česar sem se moral navadit !  

lep pozdrav vsem skupaj in dosti sreče na trnovi poti!

mato | Gost | odg. 02.04.2013 @12:03 Prijavi neprimeren komentar

@kekec

Jaz sem nardil isto. Samo sem vzel G vizo, je bilo mal cenej..

Daj mi kak kontakt sporoči , da kak kaffe spijemo ! sem pri Fribourgu !

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.