Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
primož | Gost | odg. 02.04.2013 @12:11 Prijavi neprimeren komentar

Res je , tudi jaz sem pošiljal do onemoglosti prošnje. Brez vize, naslova in švicarske tel številke mi ni nihče jemal resno... smatrajo te za tujca, mečejo nas pa v isti koš kot slovake, romune, statistika pa pravi da letno migrira v švico 55.000 ljudi, v večini iz nemčije austrije španije francije,italije poljske slovenije in po novem tudi hrvaške. kmalu. večina jih zna nemški jezik, stanovanj primanjkuje kot tudi delovnih mest. nič čakat če se odločate vsak dan šteje po mojem mnenju !

opš | Gost | odg. 02.04.2013 @12:33 Prijavi neprimeren komentar

sporočilo kekcu,ti si res ta prav kekec,tud scat te je pelal ta kolar al global pač kater je že bil,delo se najde samo če je volja,pač iz fotelja te ne bo noben klical,vseeno lepo da si se spravil na noge kajti dosti jih prej obupa,pa srečno

kekec | Gost | odg. 02.04.2013 @12:41 Prijavi neprimeren komentar

Hahahaa... Mene ni nihce nategnu. Pac moja Izkusnja in mnenje. Ti pa Kr po svoje... Ce si tolk sposoben in iskan! :-) Pa Vsem ki imajo obcutek da jih bo kdo nategnu. Obrnite se na RDECI KRIZ ! tam delajo volontersko ! 

kekec | Gost | odg. 02.04.2013 @12:41 Prijavi neprimeren komentar

Hahahaa... Mene ni nihce nategnu. Pac moja Izkusnja in mnenje. Ti pa Kr po svoje... Ce si tolk sposoben in iskan! :-) Pa Vsem ki imajo obcutek da jih bo kdo nategnu. Obrnite se na RDECI KRIZ ! tam delajo volontersko ! 

primož | Gost | odg. 02.04.2013 @13:00 Prijavi neprimeren komentar

opc.. Pojma nimaš o čem govoriš. Storitev domizil (svetovanje ob migraciji, zagotavljanje raznih storitev, naslova itd. ) so v švici praksa. Takih storitev se poslužuje marsi ktero podjetje ali posameznik zaradi davčnih interesov ali česar podobnega.....Za tebe pa je to nateg ! Si ti en Kekec ! Kdo je Kolar ne vem in kaj dela... Jaz imam šiht, ne poznam pa nobene firme ki bi dealal zastojn, razen rdecega kriza in tudi nobenega delavca ne poznam da bi delal zastonj. Take or leve it ! Če ti je kaj predrago ali ni vredno plačat pač pusti pa daj po svoje... Skratka, mislimda je ta forumnamenjen za izmenjavo informacij in ne za mnenja enih negativcev, kateri pričakujejo vse gratis.... Pa vprašanja kolk imajo agencije provizije? hahah, od česa pa bodo živeli , če ne bodo z delaci ustvarjali dodane vrednosti? Ali obstaja kakšna služba kjer podjetje od delavca nima nič ? Crkneš od smeha, kakšni debili ste eni !Vsi imamo enake možnosti, če pa imaš malo logike prirojene pa itak znaš seštet 1 plus ena , pa se sam odločiš kako do cilja.

ana | Gost | odg. 02.04.2013 @13:13 Prijavi neprimeren komentar

to opš: kaj se ti kregaš v švici ko plačaš za kafe 3 ali 5 chf? se ti ne zdi predrago lol

to Kekekc: Kje so ti to vse spedinali ?

ana | Gost | odg. 02.04.2013 @13:56 Prijavi neprimeren komentar

Hvala KEKEC za info ! Poklicala dobila info in termin ! SEYA IN ZURICH !

jasko | Gost | odg. 02.04.2013 @14:05 Prijavi neprimeren komentar

ana če bi rada šla na surgery v Bangcock se da dost dobr služit s tem, sam prej rabiš bingeljna!

piš na want2be.ts@bang-cock.com pa ti napišem vem

ana | Gost | odg. 02.04.2013 @14:35 Prijavi neprimeren komentar

@jasko kaj nimaš kaj bolj pametnega za počet , ko tu gor viset pa svinjarije trosit ? verjetno si sprobal pa še za to nisi bil , da po teh forumih iščeš šiht ! LOL

jasko | Gost | odg. 02.04.2013 @14:44 Prijavi neprimeren komentar

@ana - shemale niso nobena svinjarija, ampak so čudoviti ljudje, kaj ti lahko da tranny ti ne more nobena ženska!

gost | Gost | odg. 03.04.2013 @20:41 Prijavi neprimeren komentar

Lepo te prosim ne bodi tako naiven in kdo pobere smetano od tebe in vseh tvojih prijateljov ,ki delate za 7 E v Nemčiji.Če je to direkt pri nemški firmi ,sigurno ne plača tako mizerno.Ti povem iz lastnih izkušenj,da imajo gradbeni delavci večinoma Poljaki in Čehi od 9 do 12 eur in nobeden ne meša malte delajo knaf in malarijo in to v Berlinu.Mal vprašaj druge delavce koliko dobijo plačano pa boš videl kako te izkoriščajo.Vem,da je težko ker pri nas ni dela,samo ne pusti se izkoriščevati-hočem ti dobro.Pozdrav

Dimitri | Gost | odg. 03.04.2013 @21:04 Prijavi neprimeren komentar

Vem, vem si zavedam vendar bolje kot bit doma in čakat pod milim nebom in nič imet od tega. Po drugi strani pa sem itak na tekočem, če v primerudobim boljše. Tako pač je, če neznaš nemško si po eni strani primoren sprejet tudi tako nisko plačano delo vendar tukaj lahko vsaj delam dnevno 10 ur ki pa tukaj v slo. teško dobiš delo da bi delal 10 ur in po 7€ plačano tako da je kar je bo že boljše. Saj imam v planu v naslednjem mesecu naučit nemško in potem je 100X lažje dobit boljšo plačano delo. Sicer ne delam v gradbeništvu ampak delam montažna dela kot so vodovodarstvo, izolacijo, prezračevalni sistemi vsega pomalo karkoli pride, delamo za eno srbsko podjetje TERMOIZOLACIJE .

Če pa imaš ti možnost za mi zrihtat kaj bolšega potem mi lahko poseduješ na moj e-mail: dimifurlan@gmail.com 

lolek | Gost | odg. 07.04.2013 @21:51 Prijavi neprimeren komentar

eno neumno vprašanje. kaj vi mislite v nemčiji samo delat? varijanta samo kuča poso, poso kuča. kako boste spoznali nove ljudi (razen sodelavcev)?

gost | Gost | odg. 08.04.2013 @21:45 Prijavi neprimeren komentar

Ja ,kaj pa misliš,da sem delal v Nemčiji.Cel dan sem pošteno delal od 7 do 17-18 in pričakoval kot mi je bilo obljubljeno,da bom zaslužil.Na koncu sem potegnil takratko glede plačila in še  sam sem si mogel plačat karto,da sem prišel domov.Zelo sem bil žalosten ravno tako družina,ker smo si rekli moram probat in nič doma stokat pa na socialno letat,če ni dela ampak,ker sem cel življenje pošteno delal sem mislil,da bom tud pošteno plačan kot je bilo rečeno.A kaj hočeš jaz še vedno upam da ni hudič nekoč se mi pa le posreči ,da se rešim z družino te bede zato še vedno iščem in kličem vse vprek za delo.Pripravljen sem bilo kam iti samo,da se mal finančno poberemo .Mal je težko ker ne znam jezika samo sem videl sedaj v Nemčiji,vse sem se znal zmenit in šef tega objekta je bil z menoj zelo zadovoljen in me pohvalil,samo žal moj delodajalec me je pa pošteno nategnil.Res je ogromno iščejo po Nemčiji malarjev samo lih to si pa sam ne morem rihtat je preslaba nemščina.

xl | Gost | odg. 10.04.2013 @20:06 Prijavi neprimeren komentar

gost ma na peso take takoj.

Delaš pa narediš pa ti golazen ne plača.

Počak še malo ko bo Nemčija privila take .

Uf bo lušno.

Gost | Gost | odg. 10.04.2013 @22:15 Prijavi neprimeren komentar

Ne vem kaj si misli,da bo Nemčija prijela take ,ki ne plačujejo.Veš taki so večinoma naši Slovenski delodajalci,ki tu iščejo delavce.Ne verjamem,da bi se Nemčija ubadala z našimi pokvarjenci,ki tako izkoriščajo delavce.Žal je tako,da moraš probat in greš za zaslužkom v dobri veri,da preživiš sebe predsem pa družino in če si celo življenje pošteno delal ,upaš tudi,da mogoče pa je še kje kakšen delodajalec,ki te bo pošteno plačal in ne izkoriščal.Žal jaz sem že dvakrat nastradal,a še vseeno upam,da enkrat pa bo.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.