Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
anton | Gost | odg. 14.04.2013 @12:31 Prijavi neprimeren komentar

Dost ljudi mi piše na temo pridobivanje vize v švici. 

Vsi ki ste tipično slovensko skeptični, poskusite sami urediti vse potrebno za delo v švici. Jaz sem delil moje izkušnje z vami z željo da ne zapravljate dragocenega časa,živcev in denarja . Moje izkušnje so bile pač takšne. Kot že rečeno sem se poslužil storitve podjetja, kjer so mi vse skupaj uredili. verjamite pa mi eno, da švica ni slovenija kjer bi si kdo drznil kogarkoli okrog prenest ! če pa kdo naseda kakim slo podjetjem pa je to druga zgodba ! 

Obilo uspeha in sreče v tujini vsem skupaj !

ana | Gost | odg. 14.04.2013 @12:36 Prijavi neprimeren komentar

@anton kekec. no, jaz sem ti hvaležna za info. Bewilligung je vložen pričakujem prejem drugi teden ! Upam, da se odzoveš na povabilo in skupaj nazdravimo na novo pot !

hvala!

lp

MB global | Gost | odg. 14.04.2013 @13:21 Prijavi neprimeren komentar

Iščemo dober in zanesljiv kader za delo v Švici in sicer v Bernu,Zurichu in okolici.

Trenutno iščemo :

-varilce

-pleskarje

-gipsarje

-gradbince

-mizarje

-ključavničarje

-vodovodarje

-elektrikarje

-stavbne kleparje

M ali Ž spol. (samo kvalificirane oz. Priučene z večletnimi izkušnjami iz priučenega poklica)

Pogodbe o delu se sklepajo po veljavni lokalni (Švicarski) zakonodaji in pogojih za določen ali nedoločen čas.

Znanje Nemškega jezika je obvezno !

Zainteresirani pošljite CV vloge na: info@mbglobal.ch ,v nemškem jeziku s sliko v PDF .

NEPOPOLNIH VLOG NE OBRAVNAVAM IN NA NJIH TUDI NE ODGOVARJAMO !

razgovori s kandidati bodo potekali v mesecu maju v Mariboru.v slovenskem in nemškem jeziku .

Vsi , ki jih zanima le pridobitev delovnega dovoljenje (bewilligung), oziroma svetovanje pri pridobivanju,

nam le to napišite.Svetovanje in in informativni razgovori bodo potekali vzporedno z razgovori s kandidati v mesecu

maju v Mariboru.

Lep pozdrav !

MB Global Consulting LTD, Birmingham,

Zweigniederlassung Wollerau

Roosstrasse 23

8832 Wollerau

Schweiz

mobil :+41 76 611 39 68,

Email:info@mbglobal.ch

www.mbglobal.ch

gost | Gost | odg. 14.04.2013 @17:48 Prijavi neprimeren komentar

Tale global spet na veliko oglašuje koliko delavcev rabi  nazadnje pa vzame iz vsakega poklica ki ga oglašuje po enega.Jaz sem že probal tale global in ni drugega kot,da čakaš in upaš na koncu jih pa morje zavržejo.Ne vem zakaj ne napišejo,da rabijo iz vsake branže tolk in tolk ljudi in nehajo zavajati.Pišejo,da njim vse uredijo in potem gredo na bavštelo delat in rabijo pod nujno nemški jezik.Iz lastnih izkušenj lahko povem,da sem šel delat v Švico brez znanja jezika pred enim letom in sem uspel,a zakaj zato ker sem znal delat in ne neško govorit.Kar rabiš komunicirati v njihovem jeziku vse urediš,ker ti ostali pomagajo dokler ne osvojiš jezika.Kmalu bodo morali imeti zidarji,tesarji,gipsarji fakulteto,da bodo za posrednike dosti sposobni garati po cel dan.ŽALOSTNO!!

ANKA | Gost | odg. 14.04.2013 @20:45 Prijavi neprimeren komentar

žALOSTNO JE LE TO TVOJE PISANJE. kOT SI OMENIL SI EN DELAVEC IZ BAUŠTELE, KI IŠČE SLUŽBO PO TEH FORUMIH. MENI JE ČIST LOGIČNO DA RAJE VZAMEJO LJUDI Z ZNANJEM JEZIKA, PRI IZBIRI VSEH MIGRANTOV V ŠVICI. NEMCI, AUSTRICI, ŠPANCI, FRANCOZI..... TVOJ KOMENTAR JE BEDN IN NE ŠIRI PO TEM FORUMU SLABE VOLJE IN TVOJIH NEUMNIH UGOTOVITEV! RAJE POJDI NA KAK TEČAJ NEMŠČINE , DA BOŠ ZNAL NA VLAK ALI NA AVTOBUS STOPIT V ŠVICI, ALI JE TEBE KDO ZA ROKO VOZIL IN SO TI DODELILI TOLMAČA ! LOL

knaufar | Gost | odg. 20.04.2013 @08:04 Prijavi neprimeren komentar

Najprej moraš imeti pogodbo delodajalca, prijavljeno bivališče, urejeno zdravstveno zavarovanje. Pridobitev vize traja od 10 do 30 dni, če maš vse papirje OK. 

anton | Gost | odg. 20.04.2013 @21:33 Prijavi neprimeren komentar

Cas dodelitve Vize je odvisna od Kantona kjer vlagas! Zurich 14 dni . Schwyz 30 dni.... jaz sem vse skupaj uredil v 14ih dnavih... Preko globala...v Zurichu!  LP

anton | Gost | odg. 20.04.2013 @21:34 Prijavi neprimeren komentar

Cas dodelitve Vize je odvisna od Kantona kjer vlagas! Zurich 14 dni . Schwyz 30 dni.... jaz sem vse skupaj uredil v 14ih dnavih... Preko globala...v Zurichu!  LP

anton | Gost | odg. 24.04.2013 @10:42 Prijavi neprimeren komentar

L vizo za eno leto, ki se podaljšuje če imaš veljavno pogodbo o delu. B vize ni mogoče dobiti ker je kvota za letos porabljena-ventilklausul !

bubi | Gost | odg. 24.04.2013 @20:53 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni, pred dnevi sem dobila info od prijatelja, ki je svicar in dela kot borzni posrednik po svetu, da se slo obeta enaka zgodba kot cipru tam nekje ob koncu leta...predlagal mi je idealno resitev..odpreti trr v svici in to kar online pri tej banki, brez da bi rabili priti v svico..ker sama ze zivim tu, tega ne rabim...ponujam vsem za placilo, ki bi radi se tega posluzili, link banke in ostale info..

info na mail..zuerich25h@yahoo.com

asics | Gost | odg. 24.04.2013 @22:38 Prijavi neprimeren komentar

Ja, meni je pa en prijatelj povedal,da voda za kavo prej zavre, če je čisto mrzla, ko jo damo na štedilnik,kot pa mlačna.Njemu je pa to mama povedala,ki itak vse ve....

Bubi je pa vsaj toliko poštena(če že bistra ni?),da pove,da želi imeti od "pomoči" tudi nekaj koristi zase.

gost | Gost | odg. 25.04.2013 @12:42 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Imam firmo registrirano v SLO, delamo pa na terenu v Nemčiji za nemško firmo. Sedaj me ta firma pošilja v Švico montirat notranja vrata, pa ne vem kakšni so kaj delovni pogoji v Švici, ali lahko delaš več kot 8 ur dnevno? Ker drugače se nam ne bo splačalo delat,saj vedno delamo nad 10 ur. Ali potrebujem še kaj za delo v Švici?

bubi | Gost | odg. 25.04.2013 @19:00 Prijavi neprimeren komentar

asics, nepotrebne komentarje lahko obdrzis zase...ce te kaj ne zanima, pac prezri.

mirko | Gost | odg. 25.04.2013 @19:03 Prijavi neprimeren komentar

Dobra fora.. Yahoo.com mail :-) katera Banka V Svici Pa Si Ne More Privoscit Svojemdomene Za 20 Eurov? V Svici Se Dela 43 Ur Tedensko. Nadure So Izjema...na Kakih Privat Baustelah Lahko Delas Dalje. Kjer Je Kontrola Pa Ne! S Firmo Pa Lahko Delas Maximalno 3 Mesece Na Leto V Svici !

asics | Gost | odg. 25.04.2013 @20:11 Prijavi neprimeren komentar

Opa,na tole ti pa ne morem ostati tiho,kot tudi ni res,da me tvoje prodajanje megle ne zanima,točno to namreč počneš-megliš.

Če že napoveduješ kolaps Sloveniji,potem napiši kaj konkretno in zakaj se bo dagajalo-tega pa pač ne ve nihče,niti tvoj prijatelj ne,kot tudi ni vedel za Ciper,sicer bi bil sedaj lahko milijarder.Po bitki so vsi generali.

Jaz sem mizar,naredim ti vrata,za katera kupcu z vsem svojim premoženjem jamčim,da bo vse tako, kot sva se dogovorila-dam garancijo.Alergičen sem pa na take ljudi,ki pod pretvezo da želijo pomagati lovijo naivneže vsevprek -ko se pa tvoje napovedi ne uresničijo,bo pa kaj?Nič,razen, da imam še bolj prazen žep!

bubi | Gost | odg. 26.04.2013 @21:25 Prijavi neprimeren komentar

ocitn ti je dolgcajt in se z drugimi zadevami, ljudmi ukvarjas..js ne rabm nc razlagat, se posebi ne teb..usak se sam odloci.. ostalim pa lp iz züricha

lafi | Gost | odg. 28.04.2013 @10:49 Prijavi neprimeren komentar

ŽIVIJO

ZELO SE ZANIMAM ZA DELO V ŠVICI ALI NEMČIJI. SEM KERAMIČAR. ALI SLUČAJNO MI KDO POVE NAZIV AGENCIJE ZA ZAPOSLOVANJE KJE DELA PREJ OMENJENI SLOVENC?

LEP POZDRAV

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.