Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
foreigner | Gost | odg. 30.04.2013 @12:53 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Mene pa zanima kakšni so kaj delovni pogoji in delovna kultura v Avstriji, Nemčiji in Švici?

Tukaj pri nas se med gužvo dela 3 izmene, po 12 ur, tudi praznike in vikende. Nadure so slabo plačane, zato se raje uporabi dodatne ure za dopust. Delovna kultura je slaba, polena se na veliko drug drugemu meče pod noge. Res me zanima, če je v tujini tudi taka delovna kultura, da se išče kdo bo koga zaj$%&...

Kako pa poteka normalni 8-urni šiht? 30 min malice, na 2 ure - 10 minut pavze?

Lp

bubi | Gost | odg. 04.05.2013 @20:04 Prijavi neprimeren komentar

Dalibor..kot prvo se nauc pravopisja oz se odloc u katerm jeziku bos pisu, kot drugo, pa bi ti usak drug reku: preskoci moju, j... svoju... A js ne bom ceprav sm "od dol"...me doma niso ucil grdih kletvic govort, zgolj lepih manir.. 

almir | Gost | odg. 10.05.2013 @11:28 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljen js sm zidar imev sm 12 let sp zdej sm zapru ker več ni šlo me zanima a v tvijem podjetju potrebujejo tako stroko znam delati tudi fasade keramiko prosim javi star sm 33 let moj telefon 0038640307601lahko mi samo trzneš pa te pokličem nazaj hvala l.p

PP | Gost | odg. 10.05.2013 @15:06 Prijavi neprimeren komentar

Mene pa zanima ali še obstaja ta gospod štajerc ki ti pomaga poiskati delo in ostalo v Švici.

knaufar | Gost | odg. 10.05.2013 @17:01 Prijavi neprimeren komentar

PP

kot štajerca misliš firmo Kolar ali firmo Global?

Oba sta štajerca.

knaufar | Gost | odg. 10.05.2013 @17:11 Prijavi neprimeren komentar

Almir

če iščeš delo v Švici ali imaš SLO državljanstvo, delovno dovoljenje? Ne zameri vprašanju, mi je ime dalo misliti, da si mogoče brat iz bivše Juge. 

Veliko sreči pri begu iz slovenskega "aresta". Pojdi čimprej, do takrat pa delaj na črno, pa če maš možnost še kaj iz borze potegni. 

Tudi nemci so okupirali Švico, mislim, da se v Nemčije tudi ne da več zaslužit za dostojno preživetje, še posebej, če greš preko kake Slo firme, ki na mesto tebe poliže smetano.

Zdaj je sezona za gradbena dela povsod, razen v Sloveniji. Začni iskati čimprej, najbolje da se osebno odpraviš do kakega večjega mesta v tujini in greš od Joba do Joba.

PP | Gost | odg. 10.05.2013 @18:58 Prijavi neprimeren komentar

Ja pa še nekaj sem pozabil vprašati za kontakt do njega priti.

mirko | Gost | odg. 10.05.2013 @20:23 Prijavi neprimeren komentar

Za sluzbo. Ce ne bom izbran pa vzamem vizo. Je kolega enako nardil pa je ze 4 mesece gor. Brez vize pa je zelo tezko siht dobit! Sem poslal kakih 100 prosnj pa 0 odziva ! Z vizo pa je cist nekaj drugega, kot mi pripovedujejo... Lp

bosko | Gost | odg. 10.05.2013 @21:38 Prijavi neprimeren komentar

MIRKO, na kakšen način pa se dobi viza v Švici. Kaj ni potrebna pogodba delodajalca, al imam jaz napačne podatke. Da bi vize kar tako delili, prelepo, da bi bilo res. Pa še zadnjič se po TV Slovenija poslušal pri poročilih, da je Švica omejila zaposlovanje za vse prebivalce EU, vseh 27 ali 28 držav. 

Prosim napiši vse kar veš o pridobitvi vize. Hvala.

mirko | Gost | odg. 10.05.2013 @22:25 Prijavi neprimeren komentar

Bosko. Vse  je res kar pises. Nisi pa se slisal da se da koristit Domizil storitev! Proti placilu te zaposlijo....to Ponuja vec Ch podjetij.... Skratka dobis vizo. Takega servisa se posluzujejo vsi kateri nimajo ziher sihta! Kolegu so Vizo uredili pri Globalu in ni bil edini ! Lp

anton | Gost | odg. 10.05.2013 @22:29 Prijavi neprimeren komentar

@bosko. Potrjujem. Dost ceneje je placat storitev kot sam rihtat..... Take so moje izkusnje. V 14 Dnevih sem dobil L. 

rudi | Gost | odg. 10.05.2013 @23:03 Prijavi neprimeren komentar

Za slovence se od lanske ventilklausule ni spremenilo nič. Letos je vse enako. Sprememba je le za ostale EU države... dajte malo poguglat !

Za bewilligung "vizo" L,B potrebuješ :

1. Najemno pogodbo za stanovanje oz. sobo

2. Stalno bivališče v CH

3. Pogodbo odelu

1.1 Za najem stanovanja potrebuješ:

Vizo, pogodbo odelu, potrdilo iz straffregistra in bertreibungsamta           (vse to dobiš le če imaš vizo in delo )

2.1 Za prijavo stalnega bivališča potrebuješ vse pod 1.1 (razen tisti ki vzamejo G vizo ali tisti stanovanjski problem rešujejo po raznih gasthausih in delavskih sobah

3.1 Za delo skoraj vedno potrebuješ vizo, sicer vzamejo raje koga drugega... 55000 migrantov letno iz DE,AUS, POR,SPA,ITA..... s urejenimi papirji. Torej ste brez vize čisto zadnji izbor za delovno mesto!

Vsi tisti "fizičarji" katerim so vse uredili delodajalci, ker so jih res potrebovali, nehajte pametovati tukaj pa dajte malo poguglat, ali pa se s kakimi slovenci v švici pomenite kako zadeve stojijo pri normalnih intelektualnih poklicih.

V glavnem je tako , da vsi CH delodajalci ne radi vzamejo nekoga brez vize, saj je v praksi dostikrat tako , da nekomu uredijo vse papirje, bivališče... kar zahteva dosti časa in truda, nato pa se izkaže da je kader zanič, oziroma nekateri po tem pobegnejo po svoje.Nič kolikokrat slišim za primere slovencev , kateri so se vrnili v slovenijo zaradi nesposobnosti, potem pa pljuvajo vse povprek ! tipično ! 

Zatorej je težko brez vize, razen če ste res iskani oz. imate srečo !

ČE RAZUMETE VSE ZGORAJ NAŠTETO, BOSTE UGOTOVILI DA JE ZELO TEŽKO DOBITI BEWILLIGUNG !

igor | Gost | odg. 10.05.2013 @23:22 Prijavi neprimeren komentar

Bravo rudi !

Poznam par , kateri je brez vize iskal stanovanje v okolici Berna.

V treh tednih sta si ogledala in oddala vloge (v CH moraš oddati vlogo pred najemom stanovanja z vsemi prilogami , kot jih je napisal rudi , šele na to se najemodajalec odloči komu bo stanovanje dal. za vsako stanovanje pa je več deset kandidatov) za 48 stanovanj. Za hotel sta plačala 3100 eurov, in zraven tega še porabila za vse stroške cca 2000 eurov.

Dobila nista niti enega stanovanja brez vize !!!! Nakar sta si uredila vize in dobila 3 od naslednjih 5 ogledanih !  

Ja res je ful lahko v švico prit brez vize !

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.