Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
lol | Gost | odg. 16.05.2013 @17:15 Prijavi neprimeren komentar

http://www.myscience.ch/de/living/salary/salary_in_switzerland

Povprecne place v svici.  

lol | Gost | odg. 16.05.2013 @17:52 Prijavi neprimeren komentar

http://www.myscience.ch/de/living/salary/salary_in_switzerland

Povprecne place v svici.  

jazgrem | Gost | odg. 17.05.2013 @20:53 Prijavi neprimeren komentar

Bil sem v MB pri Globalu na Info razgovoru o delu v svici. V pol ure sem izvedel vse! Jaz grem! Gre se kdo?

jaz tudi | Gost | odg. 17.05.2013 @21:36 Prijavi neprimeren komentar

Jaz tudi grem, moj sestanek je trajal malce dlje. Vzel bom vizo, ne bom se sam hebal s papirji, čez kamot ga ni, rad mam da me strežejo zato usposobljeni ljudje. 

jazgrem | Gost | odg. 17.05.2013 @22:01 Prijavi neprimeren komentar

Res je. Ni ga cez komot. Sem bil ze marsikje na posvetu pri drugih kao "Posrednikih" pa lahko prvic recem ,da nimajo blage veze o svici. Prodajajo burek. Ta obvlada!  Sem dobil kr nekaj priporocil zanga! Hvala avtorju foruma, saj bi brez informacij se kr bluzil....  Odhajam v sredo! Seya!

troja | Gost | odg. 17.05.2013 @22:18 Prijavi neprimeren komentar

zivjo  "jazgrem"

vpraso bi ce lahko greva skupaj es mam tudi naslednji teden it v svico

iskat delo na slepo

mi2tudi | Gost | odg. 17.05.2013 @23:07 Prijavi neprimeren komentar

Midva s kolegom tudi greva. 01.06. Za vse papirje morava 3x po en dan v Švico .Vse do prejema vsega dogovorjenega bo trajalo skoraj 2 meseca. Samo na Hotelih in drugih stroskih bom prihranil ogromno, saj bi brez pomoči brezveze bluzil gor in  se živciral..... pa kolk sedaj dojemam, itak sam ne bi nic zrihtal.... Brez kakega predplacila...itd. Respekt ! Brat je že gor s papirji in sihtom. Tudi preko Globala. No upam , da se kdaj srecamo na srečanjih Slovencev v svici, kateri potekajo  redno gor! 

franci | Gost | odg. 18.05.2013 @21:03 Prijavi neprimeren komentar

pazite se kolarja,in podobnih ne pričakovat preveč sam delam v švici in sem slišal že marsikaj,da ne bi kdo slučajno kak denar vnaprej daJAL!!!!!!!!!!!!!!!!,KAR SE PA TIČE DRUŠTVA SLOVENCEV V ŠVICI PA NE BI RAJŠI O TEM NIČ GOVORIL,

PA SREČNO VSEM KI SE ODPRAVLJATE

PS. BREZ POSREDNIKOV,NAJBOLŠE DIREKT PREK AGENCIJE ALI NA FIRMI

troja | Gost | odg. 19.05.2013 @08:01 Prijavi neprimeren komentar

zivjo  "jazgrem"

ne es ne grem z vlakom ampak z svojim autom v svico

nevem grem na blef provat si poiskat delo

loti | Gost | odg. 20.05.2013 @11:21 Prijavi neprimeren komentar

za delo v nemciju splo ne potrebujes dolovno dovoljenje moras da znas malo nemsko jz se 1 let delam tuki

adam | Gost | odg. 20.05.2013 @11:24 Prijavi neprimeren komentar

ne ni res , ce imas slovensko derzavljansko lahko pocnes takoj delat ni treba da cakas 3 mesece sori slabo govorim slovensko

almir | Gost | odg. 24.05.2013 @20:06 Prijavi neprimeren komentar

knaufar prav imaš za vse trudim se zrihtat čim prej da se poberem od tu ti si še vedno v sloveniji

ales | Gost | odg. 03.06.2013 @12:39 Prijavi neprimeren komentar

Hvala STA forumu. Danes sem prejel L vizo! Brez informacij in kontaktov iz tega foruma mi to ne bi uspelo. Presrecen drug teden v Zurichu zacenjam novo brezskrbno zivljenje! Hvala tudi B. iz Globala! Top !

mitja | Gost | odg. 03.06.2013 @13:06 Prijavi neprimeren komentar

Jaz tud ! Še kr ne dojamem. Tudi jaz sem rihtal pri Globalu. Bil sem 1 krat v Zurichu. Za vse skupaj, kar so mi uštimali sem potreboval 30 minut ! Dobil sem L, ahw,zdravstveno zav.... pa en kup nekih potrdil .Ta teden pa gas po ogledih stanovanj in agencijah. Do sedaj nisem verjel da je to to ! V nulo !!!! Vsaka čast ! Se moramo globalovci organizirat, saj nas je že kr nekaj , pa da spijemo kak feldschlösschen pir skupaj ! lp

mojca | Gost | odg. 03.06.2013 @18:06 Prijavi neprimeren komentar

Ales in Mitja sem zelo vesela za vaju. Mogoče tudi meni kdaj uspe.

Koliko je stroškov da prideš do vize, seveda če ni skrivnost?

Sama rihram pa rihtam, pa se mi Švica vedno bolj izmika, kličem, pošiljam CV. Je pa res, da nisem nevem kako finančno premožna in bi mi res prav prišel vsaj okviren strošek take storitve. Prosim in hvala. Prijela bi za vsako delo, tudi sadje, kmetija, čeprav se po poklicu pleskar-ka. 

mitja | Gost | odg. 03.06.2013 @19:13 Prijavi neprimeren komentar

@mojca

Poznam situacijo v kateri si. Tudi jaz sem pošiljal in pošiljal....... Brez vize, bo zelo težko ! Vsaj po mojih izkušnjah, saj sem brez vize poslal cca 200 prošenj in niti enega vabila oz. povabila na razgovor, razen če te kdo res rabi in ti vse poštima. Moreš vedet da traja postopek če te nekdo zaposli dolgo, vzame dost časa in skrbi, zato se vsi delodajalci raje v prvi vrsti odločajo za kader z vizo. Enako je pri stanovanjih.... Ne mogoče brez vize, razen kaka soba.. Skratka v razmislek. Če bi te nekdo zaposlil, bi ti moral najdi stanovanje cca 14 dni, nato moraš spremenit bivališče v slo cca 7 dni nato vložiš dokumente za vizo cca 14 dni... Skratka imajo s teboj dela kake 2 meseca, nato pa se izkaže da ne izpolnjuješ njihovih zahtev ali pa si ti premisliš pa oddideš drugam... se pravi vso delo je bilo zamanj. No lahko te za 3 mesece tudi prijavijo kot tujca brez vize, vendar je to vedno bolj redka praksa.Zato se za ljudi brez vize odločajo nazadnje !!!!!!!!! Kot pleskarka mislim, da ne bo težko najti dela gor. Je ful žensk pleskark ! seveda z vizo... ! Kontaktiraj MBglobal, mislim da imajo ta teden razgovore v Sloveniji in ti bodo vse natanko razložili. Mene je vse skupaj stalo manj kot ena mesečna plača (CH) ! Če bi za ta servis vedel prej bi tudi dal 3x toliko, saj sem sam potrošil tolk denarja, časa in skrbi da vseskupaj ni vredno ! no, meni so tačas zrihtali tudi zaposlitev. ... Skratka brez denarja itak ne moreš nikamor, če pa misliš sama rihtat pa boš plačala najmanj 2x toliko ....Za stroške, hrano in sobo boš prvi mesec porabila najmanj 1500 chf (gorivo do CH ,vinjete , avtoceste,telefon, internet....) Po prvi plači pa bo šlo ! Prijatelj pleskar zasluži 3900 Neto CHF ! 

Srečno !

Anton | Gost | odg. 03.06.2013 @20:39 Prijavi neprimeren komentar

es sem povabljen na razgovor drug teden upam da bo kaj ali pa ne

mob:070 650 507 ce ma gdo urejen razgovor lahko gre z mano

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.