Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
xxx | Gost | odg. 04.06.2013 @00:27 Prijavi neprimeren komentar

Zakaj je v tej temi 3/4 obhav prikritega oglaševanja? No v bistvu, niti ni tako prikrito - ko človek bere določemu neumnosti, mu postane slabo,...

mojca | Gost | odg. 04.06.2013 @01:53 Prijavi neprimeren komentar

xxx 

slabo ti je od vsega dobrega. Najbrž ne veš kaj je stiska, kako je biti brez dela, ko ni denarja za osnovne potrebe...

Dokler si pri koritu se nam lahko posmehuješ, ko se trudimo priti do spodobno plačanega dela. Oglaševanje gor ali dol, če te ta forum moti, ne vem kaj sploh delaš tukaj. Kako pa naj pridemo do kontaktov, če bodo vsi tu gor pisali v šifrah ali ovinkarili. 

Anton | Gost | odg. 04.06.2013 @04:31 Prijavi neprimeren komentar

es sem povabljen na razgovor  v svici drug teden upam da bo kaj ali pa ne

mob: 070 650 507  ce ma gdo urejen razgovor lahko gre z mano

mitja | Gost | odg. 04.06.2013 @12:44 Prijavi neprimeren komentar

Xxx

Tebi je verjetno slabo od nevoscljivosti. Enim nam je uspelo in zelimo s Infoti pomagati drugim, ker nismo nevoscljivi. Ce te kaj moti pa preskoci ta forum in nehaj depresirat !,!!

Rodos | Gost | odg. 05.06.2013 @22:46 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni !

Ker mene tudi zanima delo v Švici, se počasi pripravljam za odhod. V Švici imam drugi teden dogovorjene tri razgovore. Tekoče govorim nemško, malo slabše pa angleško. Ker sem večkrat opazil tu na forumu firmo MB Global, me zanima kaj ponujajo. Sem dobil informacijo, da uredijo delovno vizo L ali pa tudi B, zavarovanje in ostalo dokumentacijo.. Zanima me, koliko to stane, da ti uredijo...če ima kdo slučajno informacijo??

Drugače se pa vidimo gor v Švici, se javim kakšni bodo rezultati na razgovorih... 

Lep pozdrav.

Anton | Gost | odg. 06.06.2013 @15:57 Prijavi neprimeren komentar

Rodos gdaj štartas tudi es mam razgovor v svici naslednji teden in kaksno delo isces??????????

Ptic | Gost | odg. 06.06.2013 @17:03 Prijavi neprimeren komentar

Hmm se spominjam kaj je enkrat eden sosolec v srednji soli rekel, ko mu nemscina ni sla dobro zakaj imamo imet nemscino to je brezveze itak je nikoli ne bom rabil?

Glede Svice pa ne vem zakaj ste vsi tako navalili? Moram priznati da me Svica ni nikoli zanimala upiral bi se z vsemi stiri. Tukaj kjer jaz delam je vse na izi ni nadur, placa odlicna ... imam lahko fraj dni. Svica kjer delas cel dan hmm ne hvala.To je seveda moje mneje ostalim pa pac vso sreco.

rajko | Gost | odg. 09.06.2013 @00:54 Prijavi neprimeren komentar

Ve kdo za kakšno delo v st gallnu? tale global najde delo tudi drugje po švici (st gallen) ali samo v zurichu?

knaufar | Gost | odg. 09.06.2013 @09:40 Prijavi neprimeren komentar

Če nujno rabiš delo, pa ja ne boš ti izbiral kraja zaposlitve. Predvidevam, da imaš kako žlahto v Galenu in bi tam imel sobo. Glavno je da dobiš delo, sobo si pa najameš v bližini delovnega mesta. Prvo pri sebi razčisti kaj je na 1. mestu: delo ali kraj kjer bi rad delal.

Global rihta delo tudi drugje po Švici, tak da se obrni na njih, pa da vidiš. Je pa seveda pomembno kakšno stroko obvladaš.

Rodos | Gost | odg. 09.06.2013 @16:47 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljen Anton, jaz štartam v ponedeljek zjutraj, delam pa v gradbeništvu... Sedaj ne bom več toliko dosegljiv na tem forumu, ker bom en čas brez interneta, potem pa dalje

Lep pozdrav vsem tukaj, dobrodošla Švica in novo življenje!!

Rodos.

knaufar | Gost | odg. 09.06.2013 @18:09 Prijavi neprimeren komentar

Rodos kje se boš nahajal?

Če maš zraven pametni telefon ne bo problem za dostop na internet. Skoraj po vseh gostiščih, penzionih, hotelih, kjer na začetku stanuje večina priseljencev maš dostop do interneta. Ponekod je še brezplačen, nekateri pa so že začeli kasirati tudi to. Tukaj v Švici ni skoraj nič zastonj.

rajko | Gost | odg. 09.06.2013 @20:00 Prijavi neprimeren komentar

nimam žlahte v st gallnu. všeč mi je lokacija ker je na tromeji z avstrijo in nemčijo.

knaufar | Gost | odg. 09.06.2013 @21:12 Prijavi neprimeren komentar

Rajko, zakaj ti je pomembna Avstrija in Nemčija, če boš delal v CH? Imaš namen stanovati v kateri od teh držav, kjer so stanovanja cenejša in jih je lažje najeti? 

Za kakšno delo si usposobljen?

Rodos | Gost | odg. 12.06.2013 @22:23 Prijavi neprimeren komentar

Vesel pozdrav vsem iz obljubljene Švice !

Danes sem bil na tretjem razgovoru in bil sprejet direktno na firmi. Dobil pogodbo za nedoločen čas, tako da že ta teden zaprosim za vizo C. Upam, da mi jo odobrijo  Delal bom suhomontažo, kar obvladam. Če bo potreba, bom pomagal izolacije fasad... Zaenkrat bom stanoval v gasthofu, konec leta pa planiram selitev v stanovanje... Čez poletje bom malo "stisnil" pa potem v jeseni odšel na dopust... Se javim kaj tukaj gor, če ne prej, konec poletja Bye.

Zelo obžalujem, da nisem spakiral že pred leti... ) Upam, da tudi vam, ki ste željni dela uspe... 

Lep pozdrav iz Švice !

Rodos..

švica2013 | Gost | odg. 13.06.2013 @18:59 Prijavi neprimeren komentar

zanimivo...sam še L vize ne dobim pa delam že drugič po 3 mesece eni pa pričakujejo B ali C kar da bojo dobili na lepe oči...a ne vejo da je švica prepolna tujcev in da se že govori o strožjih omejitvah za pridobivanja viz....

mojca | Gost | odg. 14.06.2013 @10:18 Prijavi neprimeren komentar

Vsako te.e ma svojo veselje. Eni nas fopajo na 101 način, še dobro, da si sama kaj poiščem in preberem, drgač bi res mislila, da viza C pade že v štartu.

Rodos, javi čez cca 3 tedne, kako oznako ima tvoja viza!!!

Anton | Gost | odg. 14.06.2013 @16:11 Prijavi neprimeren komentar

zdej mam naslednji teden razgovor moral sem odlozit za een teden pa bom vido kaj bo

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.