Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
švica2013 | Gost | odg. 14.06.2013 @18:57 Prijavi neprimeren komentar

hehehe...najbrž kdo misli da smo slovenci kaj posebnega v Švici in nad vsemi in da bomo kar takoj dobili B ali C vizo takoj....dobil pa bo "ZUSICHERUNG DER AUFTENHALTBEWILLIGUNG EU"...

knaufar | Gost | odg. 14.06.2013 @19:55 Prijavi neprimeren komentar

Z veljavno delovno pogodbo za nedoločen čas te čaka L viza za čas od 6 do 12 mesecev (ki zavisi od dobre volje uradnika na migracij), potem pa spet jovo na novo - podaljšanje in spet L!!!

B je le še za izbrance, C pa nam še dolgo ne bo dosegljiv. Pa kaj nam bo C, glavno je da imamo pravico do bivanja in dela. 

švica 2013 kakšno pogodbo imaš, da še nimaš L vize, če sem dobro razumel?

Tudi če delaš preko temporär agencije ti po 3 mesecih morajo urediti vizo, oziroma z veljavno pogodbo + prijavljeno bivališče v gasthausu + prijava bivališča na Gemeinde + krankenversicherung + slika in viza L je v roku do 3 tedne tvoja. 

Če rabiš kako pomoč, nasvet mi pusti mail.

knaufar | Gost | odg. 14.06.2013 @21:30 Prijavi neprimeren komentar

švica2013

z zgoraj napisano dokumentacijo lahko sam vložiš za vizo na migraciji v tvojem kantonu, ali pa odneseš na Gemeinde v tvojem kraju in oni pošljejo naprej. Simpl kot pasulj. 

knaufar | Gost | odg. 15.06.2013 @09:34 Prijavi neprimeren komentar

švica2013

za pridobitev vize velja tudi pogodba za določen čas, tako, da kar v akcijo, sem zgoraj malo nerodno zapisal, da le za nedoločen čas. Z pogodbo za nedoločen čas imaš več šans za daljši rok dobiti vizo, npr, 1 leto. Drugače se pač pred potekom podaljšuje z veljavno zaposlitvijo.

piki | Gost | odg. 16.06.2013 @22:33 Prijavi neprimeren komentar

@rodos ! hahahahahaaaaaaa , tak bo odziv na genmeinde ko boš oddal vlogo za C vizo ! Ne kvasi bedarij ker pojma nimaš ! C boš lahko zaprosil po 2x B pomeni 2x 5 let !

joj ste eni pacienti tu gor ! Pametujete da se kadi !

piki | Gost | odg. 16.06.2013 @22:41 Prijavi neprimeren komentar

@knaufar , ti pa si preberi ventilklausul, če že visiš na netu non stop. 

Pogoji za dodelitev vize so določeni v tej klauzuli, kar pomeni da je za B omejena kvota čeprav imaš pogodbo za nedoločen čas,torej če je kvota porabljena dobiš L! Seveda če pogodbo o delu in bivanju sploh imaš, kar jih mnogo tu gor sigurno nima, glede na oslarije katere kvasite !Sicer pa ne vem , kaj vam ta B tolk pomeni?Sploh kdo pozna razliko, ali bi želeli vsi tisti ki jo iščete hitro na zavod in socialno , kot ste vajeni iz slovenije ??? Tudi L se podaljšuje če imaš pogodbo o delu ob poteku....Skratka, dajte ti knaufarji pa ti bauštelarji raje delat na baušteli kot da tu pametujete ... itak so vas za roko gor pripeljali, sedaj pa ste najpomembnejši na baušteli in na teh forumih..... 

knaufar | Gost | odg. 16.06.2013 @23:14 Prijavi neprimeren komentar

piki...če se nekoga kaj zanima ali kaj ga ni treba takoj žaliti JASNO ali rabiš kakšno LEKCIJO iz obnašanja od BAUŠTELARJA...gnoj zahojeni žabarski prepotenten...bi te rad videl če bi bil tako glasen na 4 oči....in pol mi tu pametujemo....

knaufar!! | Gost | odg. 16.06.2013 @23:33 Prijavi neprimeren komentar

Piki al pikec kakor koli se že imenuješ

ta zadnji post z imenom knaufar in nespodobnimi besedami je uporabil nekdo drug. 

Sicer pa piki mene npr. ni nihče pripeljal sem gor, sem se znajdo sam. Vse kar sem napisal  glede pridobitve vize velja, govorim iz svojih izkušenj. 

Sicer pa ni sramotno delat na baušteli, delaš to kar znaš. Kaj bi švicarji pa tudi vse ostale države brez delavcev na baušteli? 

Ne boš zdaj rekel da ti sediš v biroju tu gori, če ja, potem čestitke, mogoče imaš še slabšo delo kot je bauštela, ne bom te žalil, to ni moj slog. 

Na forumu visim npr. jaz občasno in z namenom podati čim bolj objektivne podatke o delu tukaj gori.

Sociala me nikoli ni podpirala, pa ne vem kaj bi ti bilo tako slabega, če pa vas velika večina izkorišča prav to. 

piki | Gost | odg. 17.06.2013 @00:29 Prijavi neprimeren komentar

@knaufarji ja. sedim v biroju in dobro poznam Svico in upravne postopke. Ja, oslarije trosite, kako je vse enostavno. Verjamem da je kdo od vas dobil temporer ali kak drug vertrag in kako SOBO! Ce si v res v ch bi lahko vedel , da je spodobno stanovanje nemogoce dobit brez Vize! Enako je s sluzbami-Mislim na intelektualne poklice, ne na baustelarje.... Brez vize je skoraj nemogoce.. So izjeme .... Dajte dejansko stanje opisovat , pa ne mazite meda okrog oci folku. Ponorim ko me klice folk iz slo pa pametuje z nekimi napacnimi informacijami ki na tem forumu krozijo........ Samo za to Vam svetujem da raje obiskujte kake druge forume...npr . Gradbeni Forum...kjer boste lahko kaj pametnega in pravilnega povedali... Brez zamere, ne podcenjujem baustelarjev, pac sem mnenja da naj delajo svoj poklic in komenirajo o svoji stroki, in ne da tu gor kvasite oslarije. Preberite kak Ch Casopis, pa porocila poglejte in dajte malo med ljudi stopit da boste zvedeli kako je v svici res! 

mojca | Gost | odg. 17.06.2013 @06:58 Prijavi neprimeren komentar

Jaz sem gradbinka, primem pa za vsako delo. Pisarna me nikoli ni zanimala. Iščem kakršno koli delo, vendar do sedaj še brez uspeha, žensk se izgleda vsi otepajo.

@ PIKI prosim, se da dobiti tvoj kontakt, rabim pomoč, nasvet, kako dobiti delo v Švici, vključno s spodobno sobo za začetek, (o solidnem stanovanju bom razmišljala kasneje, ko izpolnim pogoje). Za začetek bi štartala tudi na črno, če nebi šlo drugače. Baje je sive ekonomijaev Švici skoraj toliko kot rednih zaposlitev, sploh v gradbeni sezoni, gostinstvu, sadjarstvu, zelenjavi?

Kakšno delo ti opravljaš? Mi lahko kako pomagaš, PROSIM.

piki | Gost | odg. 17.06.2013 @08:14 Prijavi neprimeren komentar

mojca , na črno te bo zaposlil samo kak neresni šiptar ali slovenec. Tukaj so davki tako majhni in kazni tako velike , da te kaka firma ki ti ima namen plačati OD ne bi nikdar vzela na črno ! To pozabi pri resnih firmah ! Če praviš da brezuspešno pošiljaš vloge, to pomeni da si zavrnjena zarad pogojeh katere izpolnjuješ. Ali nimaš vize ali pa ne govoriš nemško. o da si ženska nima veze ker jih je ful po gradbiščih,v kamijonih.... Pač taka je scena tukaj, da v kolikor agencije in delodajalci lahko zbirajo, bodo ziher raj vzeli koga z vizo in znanjem jezika. Kot eni tu gor pametujejo kako do vize, boš sama spoznala za to zelo težko, če že dela ne dobiš, kar pomeni pogodbe o delu , kar je eden od pogojev za pridobitev bilokakšne vize... V ch je ful firm , ki se ukvarjajo s tem da ti uštimajo vizo itd.... te pride cenej, ko ta varianta ko jo ti knaufarji ponujajo, da si poiščeš sobo...,delo... skratka posluži se servisa , ker bo pol ceneje.Moraš pa se zavedat da želiš it na delo v švico za plačo min 4000 chf, zato tudi vse nekaj stane. Ne vem sicer kake so cene tega, ker sem jaz prišel gor po drugi poti, vem pa da nemci, austrijci,španci to plačujejo tudi po 10000, kar pa je kaki dve plači... To si uštimaj, pa bo služba tudi hitro! Vse ti gradbinci ko tu pametujejo, so temporer, morda je res kdo dobil direkt, vendar so ga morali prekleto potreebovat, da so ga vzeli.... Kaka garsonjera se tudi da dobiti poceni, če imaš vizo, pogodbo o delu...plačaš isto kot za eno usrano sobo v gasthausu, katero ti tukaj eni priporočajo....Pač ni lahko prit gor, ko pa si tle z vizo pa vse steče...če druga ne ti na Ravu - zavod za zaposlovanju najdejo job !Pač z vizo , ! Skratka pametovanje in še in još ! 

milena | Gost | odg. 17.06.2013 @08:49 Prijavi neprimeren komentar

se stinjam MIKI

Jaz delam v Bernu kot HR svetovalka.Tudi mene kontaktira x slovencev vsak teden s takimi informacijami... Lahko pa povem da je ključ po katerm se zaposluje takšen kot praviš. Prednost imajo vsi z vizo, z znanjem jezika,izkušnje in tako naprej.Vsi tisti Slovenci, ki nam pošiljate vloge v slovenščini in angleščini brez slike, brez prilog...vedite, da to tava avtomatično v koš, saj nimamo kadra, da bi prevajaj vaše vloge, čeprav tudi sama vidim ogromno krat primernost za delo! Vedite, da če vam ni vredno vložit tolk malo truda, pa napisat en pošten CV , potem ne vem kakšni boste na delovnem mestu. Glede bewilligunga pa tako, mi ga uredimo res v primeru da kader res potrebujemo, sicer vzamemo raje koga z že urejenimi dokumenti. Drugo je pri gradbincih in vseh ostalih sezonskih delavcih, ki nam predstavljajo številke,tam so včasih potrebe, zato koga vzamemo in ga prijavimo za 3 mesece kot tujca, nato si pač sami dalje iščejo stanovanje in vse ostalo. Res jih v 99 % vzamemo s papirji.Pač se nam ne izplača za nekoga porabiti mesec dni dela, živcev itd. da mu uštimamo papirje, nato pa vidimo , da ni primeren, oz. gre delavec vstran. kar je že bil primer s slovencem. Skratka, dajte malo več truda vložit v kariero v švici, če to res želite !

knaufar | Gost | odg. 17.06.2013 @19:53 Prijavi neprimeren komentar

@piki...ti si še eden izmed vsevednih slovenčkov v Švici(če si tam sploh)...in ker si lenoba gnila si se privlekla sem napihovat(švico)...ni sramota delat na baušteli ker rabiš vseeno znanje in izkušnje(drugače nimaš tu kaj iskat)...kar pa ti gnoj prepotenten ziher nimaš...si namreč sin komunistov...rad bi se videl s tabo na 4 oči...komunistek napihnjen in boš videl kaj je bauštelarska roka in srce...

anaana | Gost | odg. 17.06.2013 @21:39 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav usem, kot prvo prilagam link za vse, ki vas zanimajo info za delo in bivanje v Svici, itd... lahko jo preberete tudi v ang., ce vam je lazje...

http://www.bfm.admin.ch/content/bfm/de/home/themen/fza_schweiz-eu-efta/faq.html

Kot drugo, pa bi delila, da v firmi v Zürichu, kjer dela moja prijateljica, niso mogli sprejeti dveh Portugalk (dali so jim pogodbo, a nista imeli viz), ker je Migrationsamt to zavrnil, ces da je ze tako prevec tujcev in je zadevo omejil. Pred mesecem dni so brez problema uzeli tudi kar nekaj Portugalk, so dobile b-vizo, zdaj morajo imeti urejene papirje, da lahko sploh pridejo na probo! Glede na to, da so moji prijatelji tu v Zürichu (Portugalci in Grki) dobili takoj b-vizo (eu 25), je zgleda Svica zares poostrila zadeve. Res pa je, da je odvisno od primera do primera. Pa upam, da sem vam kaj pomagala. Lp iz vrocega Züricha

piki | Gost | odg. 17.06.2013 @21:56 Prijavi neprimeren komentar
Pa daj no.... če pa pravi knaufar , da je lahko pasulj dobiti bewiligung..  

Za vse tiste ki še niste najbolj vešči pri uporabi Googla ! :

men se ne da več .... 

Bundesrat ruft Ventilklausel für EU-17 und EU-8-Staaten an

Die Nachricht wurde nach der Publikation korrigiert oder ergänzt. (24.04.2013)

Bern, 24.04.2013 - Erwerbstätige aus den EU-Staaten haben in den nächsten 12 Monaten nur beschränkt Zugang zum Schweizer Arbeitsmarkt. Der Bundesrat hat heute beschlossen, die im Freizügigkeitsabkommen vorgesehene Ventilklausel in Anspruch zu nehmen. Die Kontingentierung betrifft die Aufenthaltsbewilligungen B für Staatsangehörige der EU-17 – sofern Ende Mai die Voraussetzungen dafür gegeben sind – sowie der EU-8.

Die Schweiz ist attraktiv für Migrantinnen und Migranten. In den letzten Jahren lag die Zahl der ausländischen Einwanderer jährlich um rund 60 000 bis 80 000 über jener der Auswanderer. Diese anhaltend hohe Zuwanderung hat positive wie negative Auswirkungen - beispielsweise auf die Wirtschaft und den Arbeitsmarkt, auf die Sozialversicherungen, die Raumplanung, den Wohnungsmarkt und die Infrastruktur.

Der Bundesrat beschäftigte sich heute mit der Frage, wie die negativen Folgen aufzufangen seien. Er kam zum Schluss, dass die Ventilklausel als eine Massnahme unter vielen anderen dazu beitragen soll, die Zuwanderung wirtschafts- und gesellschaftsverträglich zu gestalten.

Zuwanderung gesellschaftsverträglich gestalten
Per 1. Mai 2013 wird deshalb die Kontingentierung der B-Bewilligungen (Aufenthaltsbewilligungen von fünf Jahren Dauer) für Angehörige der osteuropäischen EU-8-Staaten [1] fortgesetzt. Falls der Schwellenwert erreicht wird, wird die Kontingentierung per 1. Juni 2013 auf B-Bewilligungen für Erwerbstätige aus EU-17-Staaten [2] ausgedehnt. Die Kontingentierung auf rund 2180 B-Bewilligungen für die EU-8-Staaten sowie rund 53‘700 B-Bewilligungen für die EU-17-Staaten wird während eines Jahres gelten. 

Der Bundesrat verzichtet hingegen auf eine Beschränkung der Kurzaufenthaltsbewilligungen L für Erwerbstätige aus EU-8- und EU-17-Staaten (Kurzaufenthaltsbewilligungen bis zu einem Jahr). Die nötigen Schwellenwerte für die L-Bewilligungen sind für die EU-8 erreicht, für die EU-17 dürften sie per Ende Mai jedoch nicht erreicht werden.

Die im Freizügigkeitsabkommen (FZA) vorgesehene Ventilklausel erlaubt es der Schweiz, bis längstens am 31. Mai 2014 einseitig wieder Kontingente einzuführen. Bedingung hierfür ist, dass die Anzahl der ausgestellten Aufenthaltsbewilligungen an Erwerbstätige aus den EU-Staaten in einem Jahr um mindestens 10 Prozent über dem Durchschnitt der vorangegangenen drei Jahre liegt. Jede Kategorie wird einzeln berechnet.

Langfristige Massnahmen notwendig
Der Bundesrat ist sich bewusst, dass das Instrument der Ventilklausel nur kurzfristig wirken kann und weitere langfristig wirkende Massnahmen notwendig sind. Deshalb wurden im letzten Jahr die flankierenden Massnahmen gegen Lohndumping verschärft (beispielsweise bei der Scheinselbständigkeit oder mittels der Solidarhaftung von Erstunternehmern).

Weiterhin gilt es, Missbräuche im Bereich des Ausländerrechts und der sozialen Sicherheit konsequent zu bekämpfen. Auch im Bereich der Raumplanung, des günstigen Wohnungsbaus sowie bei der Infrastruktur müssen Bund, Kantone und Gemeinden mit gemeinsamen Projekten dafür sorgen, dass die für die Wirtschaft willkommene Zuwanderung auch gesellschaftsverträglich ist.

Bei seiner heutigen Diskussion stellte der Bundesrat abermals klar, dass die Personenfreizügigkeit dem Wirtschaftsstandort Schweiz hohen Nutzen bringt: Die Zuwanderung aus den EU-Ländern hatte auch während der Rezession eine positive Wirkung insbesondere auf die Konsumausgaben und die Bauinvestitionen und stützte damit die Schweizer Wirtschaft. In der Schweiz leben mehr als 1,2 Millionen Staatsangehörige aus den EU-Ländern. Sie leisten zusammen mit den Grenzgängern einen wichtigen Beitrag zur Schweizer Wohlfahrt und helfen, Arbeitsplätze zu schaffen. Die EU ist zudem die wichtigste Handelspartnerin der Schweiz, 56 Prozent der Schweizer Güter werden in die EU exportiert. 

[1] Die EU-8 umfasst die Staaten Estland, Lettland, Litauen, Polen, Slowakei, Slowenien, Tschechische Republik und Ungarn.
[2] EU-17 steht für die west- und südeuropäischen Staaten Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Irland, Italien, Luxemburg, Malta, Niederlande, Österreich, Portugal, Schweden, Spanien, das Vereinigte Königreich und Zypern.

knaufar!! | Gost | odg. 17.06.2013 @23:39 Prijavi neprimeren komentar

ja PIKI  res pravim da je simpl dobit vizo L (za B to ne velja) samo si spregledal, da sem napisal kaka dokumentavija je potrebna.

Brez pogodbe, zavarovanja, bivališča... itak ni vize, če pa vse našteto poseduješ pa je res simpl kot pasulj. Da se razumeva, govorim o vizi "L" za vizo B sem sam padel v decembru skozi sito, pa se ne sekiram, dokler imam delo, imam tudi vizo, pa naj bo to L tudi 10 let če treba. 

Ta drugega knaufarja bi prosil, da se vzdrži neprimernih komentarjev in groženj. 

Sem si bil primoran dodati klicaje zraven k vzdevku, upam, da se ne pojavi spet kaki isti vzdevek.

švica2013 | Gost | odg. 20.06.2013 @20:04 Prijavi neprimeren komentar

lep pozdrav...ker se dela tu na polno rabi ena agencija knauferja(Trockenbau monteur)...sedaj če obvladate delo,ampak res da obvladate in imate osnovno znanje nemščine vam lahko posredujem tel.številko....ker imam tu delo na dalj časa pri drugi firmi in sem dobil ponudbo lahko posredujem telef.številko,ampak res samo takim ki res obvladate to delo...ostalo vam uredi agencija...lep pozdrav

mojca | Gost | odg. 21.06.2013 @19:46 Prijavi neprimeren komentar

Kdo potrebuje kakšne informacije jih dobi na Facebook strani Sovenci v Švici 

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.