Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
mja | Gost | odg. 06.04.2011 @16:56 Prijavi neprimeren komentar

A moram potem za preteklo leto prijaviti, ali lahko pustim, pa se zdej enostavno odjavim od davkarije.. ali ce ne prijavim, me nekega dne dobijo z obrestmi?

Dovoljenje imam L. Vem, da je kartica za nujne primere, ampak saj za drugo ne rabim. Zraven imam še Coris, tako da če zbolim, sem krita še s Corisom. Samo mi je čudno, da so v Bernu sprejeli, v ZH pa ne. 

gost1 | Gost | odg. 07.04.2011 @05:34 Prijavi neprimeren komentar

ko bos v Sloveniji,pojdi na davkarijo in se tam odjavi.ne povej pa,da si ze prej tam delala.ker ti bodo nabili davek.

nevem,kako si tam zaposlena.ce si redno,se ti utegne zgoditi,da bodo od svicarjev zahtevali podatke,koliko si zasluzila in koliko si tam placala davka.bolj tocno ti bodo povedali na davkariji.

suisse | Gost | odg. 07.04.2011 @10:48 Prijavi neprimeren komentar

na davkariji se pri nas le lahko odjavis, ce si nerezident slovenije. nerezident pomeni, potrdilo, da si najmanj 183 dni neprekinjeno v tujini in tam delas. torej tam kje imas sredisce zivljenskih interesov. ne ti tega ne uspe dokazati, velja drzava kjer imas drzavljanstvo. za dokaz rabis potrdilo od einwohnerkontrolle (fremdenpolizei) in od arbeitsamta.

v vsakem primeru le RAZLIKO v davkih, in ti ni celotni zasluzek se enkrat obdavcen.

se glede CORIS to je samo nezgodno zavarovanje. NE riskiraj v svici ziveti brez zdravstvenega zavarovanja. ker ce bos rabla zdravnika, bos ga sama mogla placati. za navadni pregled bos po ta malem ob 300€, bog ne daj da gres v bolnico ker bos dobila tak racun, da te bo kap.

mija | Gost | odg. 09.04.2011 @02:25 Prijavi neprimeren komentar

Ok... zdaj bom tako ali tako sla potovati, tako da se bom cez nekaj casa potem s temle vprasanjem ukvarjala... ampak se glede zavarovanja, coris krije ne zgolj nezgode... v moji glavi (pa upam, da ne narobe) je bilo takole, da ko delam, sem tako ali tako nezgodno zavarovana - Tako se mi je na primer krila poškodba, ko sem si malo globlje po nesreči porezala roko. V bolnici so me oskrbeli in celo cepili proti tetanusu, vse je bilo krito iz zavarovanja, ki ga imam ker delam. Potem enkrat sem imela vnetje očesa in mi ga je kril Coris. Vem pa sicer, da če se mi kaj hujšega zgodi, potem Coris krije samo 30.000 eur... ampak potem bi pač ta denar bil porabljen za prevoz v domovino in bi bila zdravljena v sloveniji. Po drugi strani pa tudi če se kaj večjega zgodi, sem v času dela še vedno nezgodno zavarovana, a ne? Zdravstveno pa si ne predstavljam kaj bi lahko bilo. Če bi bilo kaj hujšega, bi pač šla nazaj v Slovenijo.. Zelo napačno razmišljanje? Oziroma bi me lahko takšno razmišljanje drago stalo?

Stvar je v tem, da sem malo tu, malo me ni, včasih imam službo, včasih je ne najdem, ... zato nisem naredila vseh teh korakov "resne preselitve"... ker se še nisem "zares preselila".. 

Pa če smo že pri zavarovanjih, katero zavarovanje bi pa priporočali? Ogledovala sem si Groupe Mutuel, ki za 5chf dodatno zavaruje še po svetu. A veste kaj več? A je to v redu? 

suisse | Gost | odg. 09.04.2011 @19:08 Prijavi neprimeren komentar

če boš dobila v švici obvezno zdravstveno zavarovat. odvisno od kantona in drugih zadev te pride okoli 300 € na mesec. če delaš začasno v švici, se DOBRO pozanimaj, če ti krijejo stroške zdravstva v švici.

pogajanja ni, ker je v švici vedno tako, da vedno prvo sam poravnaš račun zdravniku, nato pa od zavarovalnice zahtevaš denar nazaj. le 10 - 15 % zadrži zavarovalnica.

po novem moraš tudi še neke premije (franšize) plačevat, vsakič prvič v letu, ko greš zdravniku.

švicarsko zdravstvo je zelo dobro, ampak drago ko žafran.

pathy | Gost | odg. 12.04.2011 @16:01 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako je s tehničnimi poklici (inženirji in tehnologi) na severu Nemčije. V mislim imampredvsem Hamburg in manjša mesteca tam okrog, z zaenkrat pogovornim znanjem nemščine (in dobrim znanjem ang).

Kako pa je z delovnimi dovoljenji trenutno?

Hvala in Lp

flopi | Gost | odg. 18.04.2011 @13:26 Prijavi neprimeren komentar

Z 2.majem začnem delati v Švici in me zanima kako si je najbolje urediti zavarovanje v Švici?????

Kateri mobilni operater je po vašem najboljši????

lp

mpi | Gost | odg. 21.04.2011 @21:26 Prijavi neprimeren komentar

Hm. zavarovanje:

lahko si pogledas na comparis in izberes kar ti najbolj ustreza.Kar jih jaz poznam jih najvec ima pri sanitas.

Telefon: ne vem koliko bos rabil in vse, ker se da v slo npr na navadni telefon cisto fajn preko skajpa klicat. po mojih skromnih izkusnjah in potrebah je m budget prepaid cisto ok. Kartico sem pac dala v moj slovenski telefon in je. Drugace pa imas tako kot pri nas polno ponudbe in si najdes.

Pa dober zacetek dela!!

bojc | Gost | odg. 18.05.2011 @22:43 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

Resno razmišljam o iskanju dela v švici, saj želim spremeniti okolje oziroma sem zrel na spremembo v življenju. Ali je mogoče kdo od vas že gor, kakšni so vtisi, občutki, izkušnje itd. Imam visokošolsko izborazbo ekonomske smeri, ob tem pa izkušnje v strojni industriji. Trenutko končujem podiplomski študij in cajt je da gremo nekam ven, ne pomaga diploma brez pravega dela. Sicer mi ni problem prijeti tudi za nekoliko slabše delo, saj se zavedam, da smo tujci kamorkoli gremo nekoliko hendikepirani. Torej, ali mi kdo lahko pomaga, kje naj iščem službo, agencije verjetno sam odnar pobirajo itd. Prosim za nasvet, predvsem pa za kontakt na: gligoricb@gmail.com ali na 041/239 421. Za vsakršno pomoč bom zelo zelo hvaležen. En lep pozdrav za vse vas

en glaž | Gost | odg. 27.05.2011 @14:58 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni.

Zanimam se za mesečno ali letno plačilo Gesundheits- und Krankenpfleger-ja v Nemčiji. Vljudno prosim za kontakt koga, ki ta poklic opravlja. Hkrati pa se zanimam za realno stanje stroškov bivanja.

Ponudbo imam, ker imam pogoje. Vprašanje pa je, ali sem za xy večjo plačilo it probat nekaj novega. XY je tle vprašaj..namreč, količnik mora bit čim višji, potem bo tudi odhod lažji.

Hvala za info že vnaprej.

t-girl | Gost | odg. 30.05.2011 @14:00 Prijavi neprimeren komentar

@mija: slovencev nas je kar nekaj v Švici, na FB imaš celo skupino Slovenci v Švici. Pozman še dva ki sta poleg mene v Zh. Tako da se javi pa se kdaj dobimo

Lp

tomaž | Gost | odg. 13.06.2011 @19:40 Prijavi neprimeren komentar

tudi jaz že dlje časa razmišljam ,da bi šel delat v Švico,pa mi prosim povej katerih profilov največ rabijo.Drugače sem strojnik,delam pa tudi različna dela od malarije,knauf,itd.Vem da ni nikjer lahko ampak rad bi malo spremenil okolje.

suisse | Gost | odg. 13.06.2011 @21:21 Prijavi neprimeren komentar

izučene strojnike in varilce, to so kvečjemu vsi profili.

tomaž | Gost | odg. 14.06.2011 @16:31 Prijavi neprimeren komentar

Ali obstaja kakšna internetna stran,kjer bi se dalo pogledat potrebe po delavcih.

suisse | Gost | odg. 14.06.2011 @18:12 Prijavi neprimeren komentar

tukaj imaš delovna mesta. kontaktni podatki so pri vsakem oglasu zraven.

http://www.job.ai.ch/

tomaž | Gost | odg. 16.06.2011 @20:56 Prijavi neprimeren komentar

hvala za link,grem verjetno še ta mesec malo na "izlet" s kolegom v Švico,da si lažje predstavljam vse skupaj, I hope to the best.

NEKDO TU | Gost | odg. 18.06.2011 @22:13 Prijavi neprimeren komentar

Suisse, a ti si u AR?

ostjobs.ch lahko tudi probas, je kar nekaj izbire. 

jaz | Gost | odg. 02.08.2011 @17:04 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni zanima me delo v švici,sam se zaposlen v zdravstvu in me zanima kakšne so možnosti tam za opravljanje svojega poklica in ali se splača.Če ima kdo kakršnr koli koristne informacije se mu že vnaprej zahvaljujem za odgovor lp.

robert | Gost | odg. 15.09.2011 @13:22 Prijavi neprimeren komentar

25-40 frankov na uro za gradbenega delavca,je to res, koliko naj bi bilo za gradbenega iženirja.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.