Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
svica | Gost | odg. 23.08.2013 @11:58 Prijavi neprimeren komentar

Kaka je pa situacija z davki, glede na to da s svicarsko placo v sloveniji pademo v najvisji razred. Ali se davke placa tam ali tu v sloveniji? kakko je nasploh s tem me zanima. lp

xx | Gost | odg. 23.08.2013 @12:12 Prijavi neprimeren komentar

Če si slovenski davčni rezident plačaš najprej redne davke v švici + razliko, ki bi jo plačal v sloveniji (torej po 42% ali celio 50% obrestni meri.) Če se ti ne uspe odjaviti kakor slo davčni rezident dobro plačana služba v Švici verjetno nima smisla,...

svica | Gost | odg. 23.08.2013 @13:44 Prijavi neprimeren komentar

Neumno uprasanje, samo zanima me kako pa postanes svicarski rezident? tako da se porocis s svicarko, al je se kaka druga moznost?

zmaga | Gost | odg. 23.08.2013 @15:32 Prijavi neprimeren komentar

To tudi mene zanima. Je za pridobitev njihovega rezidenstva dovolj da v sloveniji odjaviš in v švici dobiš stalno prebivališče? To sprašujem za samskega moškega brez družine.

tamala | Gost | odg. 23.08.2013 @15:43 Prijavi neprimeren komentar

Edina možnost, da legalno ne plačuješ davkov v sloveniji je, da oddaš vlogo za ugotavljanje davčnega rezidenstva. Vse potrebne papirje lahko dokaj hitro najdete na internetu, je pa marsikaj o tem napisano tudi na tem forumu, samo malo je potrebno pobrskati. Mislim, da za slovenski davčni urad ni dovolj, da samo oddjaviš prebivališče, ampak moraš res dobiti tudi odločbo o davčnem nerezidentsvu.

Viki | Gost | odg. 03.09.2013 @10:26 Prijavi neprimeren komentar

Sedaj ne vem....kako je ,ker sem že v penziji .Ko sem bila mlada sem delala na dveh univerzitetnih klinikah pri njih in sem bila zelo zadovoljna. Še sedaj bi šla delat ,če bi me vzeli v kakšen dom starejših ali pa za privat nego...

anana | Gost | odg. 03.09.2013 @12:50 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

sem študentka naravoslovne smeri in si želim v Švici posikati prakso ali kakršnokoli delo. ali ima kdo kakšne informacije, kako je s tujimi študenti (torej vpisana bom še vedno na UNI v LJ) ali lahko prosto iščejo prakso, študentko delo ali potrebujejo najprej vizo?

če ima kdo kakšen kontakt za delo, se priporočam govorim angleško, nemško pa res le osnove, vendar se hitro učim in sem pripravljena vložiti ogromno truda v napredek. Drugače imam v Švici zagotovljeno brezplačno bivanje pri sorodnikih in bi delala tudi za dosti nižje plačilo, če bi bilo delo mojega faha 

tamala | Gost | odg. 03.09.2013 @14:58 Prijavi neprimeren komentar

Za delo do 3 mesecev ne rabiš nič, kar je pa več od 3 mesecev se moraš pa prijaviti na uradu.

Kar se tiče praks lahko v Sloveniji pogedaš IAESTE: http://iaeste.si/, v Švici pa npr: https://www.siropglobal.org/.

kik | Gost | odg. 04.09.2013 @15:24 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

v Svici si iscem sluzbo in vas prosim za malo pomoci pri urejanju papirjev. 3 mesece bivanja in prakse sem letos ze izkoristil, zato pocasi potrebujem dovoljenja. Stanovanje imam urejeno, se prijaviti se moram. Ce sem prav razumel, se moram najprej prijaviti in zaprositi za aufenthaltsbewilligung, za katerega se moram zavarovati. sledi prosnja za arbeitsbewiligung. ali imam sploh moznost dobiti oboje, ce nimam zagotovljene sluzbe? kontaktiral sem ze eno izmed agencij, ki te zacasno zaposlijo in uredijo vse potrebne papirje, ampak imajo po mojem mnenju oderuske cene.

hvala za pomoc in lp

amir | Gost | odg. 17.09.2013 @13:09 Prijavi neprimeren komentar

nisem še otpotovav a ti si javi mi se na 040 307 601 bi pa še šov gor LP AMIR

amir | Gost | odg. 18.09.2013 @13:15 Prijavi neprimeren komentar

star sem 33 let iščem delo v švici v gradbeništvu sm že 16 let fasade zidanje ometavanje keramika itd za vse informacije bom hvaležen moja tel številka 040 307 601 živim v ljubljani il amir

amir | Gost | odg. 18.09.2013 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

star sem 33 let iščem delo v švici v gradbeništvu sm že 16 let fasade zidanje ometavanje keramika itd za vse informacije bom hvaležen moja tel številka 040 307 601 živim v ljubljani il amir

knaufar!! | Gost | odg. 18.09.2013 @19:11 Prijavi neprimeren komentar

Amir

sezona v gradbeništvu gre povsod k kraju ne samo v Švici. Za letos boš težko še kaj našel. Probaj zgodaj spomladi.

Kako pa imaš porihtane papirje,slovensko delovno dovoljenje ali državljanstvo? Ne zameri, ime  nakazuje, da si brat z juga. 

amir | Gost | odg. 21.09.2013 @08:58 Prijavi neprimeren komentar

živjo knaufar rojen sem v sloveniji imam slovensko državljanstvo zvrcni me po tel pa te pokličem nazaj da malo podabaterava ne samo po mejlu 040307 601 lp

FRENK | Gost | odg. 27.09.2013 @23:50 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni,

v  svici sem dobil sluzbo, podpisal pogodbo o zaposlitvi, uredil zavarovanje. oddal sem vlogo za vizo... zanima me kaj sledi ko dobim vizo, kaj vse, in v kolikšnem času, moram odjaviti v sloveniji?

lp

ana | Gost | odg. 30.09.2013 @19:18 Prijavi neprimeren komentar

za vse ki se zanimajo za delo v wellnesu :

lahko povem, da sem sla na to isto del mesto lani, delala dobr mesc na CRNO, sef totalno NERESEN, obljubljal pogodbo a od tega nic, pomoci glede sobe tudi ni bilo in naslova, vedno neke "mutnje"...na koncu me je odslovil, ces da sem pocasna in neprijazna do sodelavcev in me pustil dobesedno na cesti..
Naj povem, da je delo nocno in ni inspekcije takrat, zato se tudi ni bal in je dobro vedel kaj in kako da ne da pogodbe..tk d, to je moja izkusnja in res ne bi priporocala! Pa lp

delim | Gost | odg. 30.09.2013 @19:45 Prijavi neprimeren komentar

delim iz Facebooka...:

Na voljo je se nekaj "domizil" zacasnih bivalisc v CH. Uredimo tudi zacasno zaposlitev, bewilligung "vizo" In vse ostalo za vstop v CH. 
Prostih še nekaj terminov za informativne razgovore od 05.10 - 09.10 v Mariboru ! Zainteresirani pišite na mail   info@mbglobal.ch

zurich | Gost | odg. 30.09.2013 @21:59 Prijavi neprimeren komentar

Draga Ana, ni vse tako kot si napisala. Nisi delala na crno, ze zmeraj obstajajo papirji da si bila prijavljena. Tudi moznost za papirje si dobila po tem ko si bila ze odslovljena. Preden si prisla tako ti kot jaz je bilo receno da se za prebivalisce moramo znajti sami. Ti si rekla da ni problem da bos zivela pri prijatelju, zato tudi nisi dobila pomoci, jaz sem jo. jaz sem ze eno leto zaposlena in je use regularno in nic ni na crno. lep pozdrav

ana | Gost | odg. 02.10.2013 @20:45 Prijavi neprimeren komentar

zurich,ja zgleda ti ves o moji zadevi vec kot jaz..noben nic ne rece, ce je use po predpisih, usi vemo d se pogodba dobi pred pricetkom dela povsod, denar dobila po 2mes tezenju v kuverti "pod mizo", to pomeni samo eno. jaz sem delila svojo izkusnjo in stojim za tem,ti pa brigi se zase. lp

svica | Gost | odg. 06.10.2013 @18:41 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni,

mene zanima kako poteka odjava rezidenstva v sloveniji in prijav v svici. ce odjavim stalno šrebivalisce v sloveniji,.. kje ga bom potem imel? v svici bom stanoval v najemniskem stanovanju - to je torej zacasno prebivalisce.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.