Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
cvetka Dobnik | Gost | odg. 03.12.2013 @17:54 Prijavi neprimeren komentar

Izoilnite obrazec Evro-pas in ga posredujte na naš meil  info@sc-lars.si

in mi vam pomagamo poiskati delo v tujini Nemčija in Švica

cvetka Dobnik | Gost | odg. 03.12.2013 @17:54 Prijavi neprimeren komentar

cvetka Dobnik | Gost | odg. 03.12.2013 @17:55 Prijavi neprimeren komentar

gas arbeiter | Gost | odg. 08.12.2013 @11:08 Prijavi neprimeren komentar

VSI TI PONUDNIKI DELA V ŠVICI- DOMINIK, LEVSTEK FIRMA GLOBAL,KOLAR Z BABNCO IN ŠE PODOBNI KI JIM JE USPELO PRILEZT DO ŠVICE KI JIM JE TUD ZAGUSTILO V SLO IN KI IMAJO PO VEČ UPORABNIŠKIH RAČUNOV ZA KONTAKTE IN REKLAMIRANJE PO RAZNIH FORUMIH RIHTAJO SLUŽBE V ŠVICI OZIROMA NE SLUŽBE TEMVEC PAPIRJE.OBLJUBLJAJO,NEKAJ OD TEGA JE TUD RES.AMPAK POMAGAJO IZKLJUČNO ZA DENAR  3-4.000 EVROV AL PA DA VAS PRIKLENEJO NA SVOJO FIRMO HLAPČKA. KDO PA IMA TOLK DENARJA NA STRANI ČE ŽE GRE DELAT V ŠVICO Z TREBUHOM ZA KRUHOM,MALOKDO. IN ČE JIH BOSTE PREVEČ SPRAŠEVAL IN VAS BO ZANIMALO KAR JIM NI PO GODU VAS BODO HLADNO ODSLOVIL. NAPALIJO ČLOVEKA POL PA POSTAVLJAJO POGOJE IN VCEPLAJO V GLAVO SLOVENCEM KAKI LENUHI SO.MORDA PA JE Z TEMI TREMI KAJ NAROBE IN NE VSEMI SLOVENCKI.POZNAM KR NEKAJ LJUDI KI SO SE OBRNILI NANJE IN MI SLABO POSTAJA DA BI SE MORAL OBRNIT NA TAKE IZKORIŠČEVALCE LJUDI IN SE PONIZEVAT HVALA LEPA.SO BLI PRIJATLI PRI TEH IN SE ZGODBE ŠIRIJO.POVPRECNA PLAČA V ŠVICI JE SLABIH 6 JURČKOV FRANKOV ZA 8 URNI DELOVNIK IN NE DOBRE 3 KOLIKOR BI TI FRAJERJI PLACEVALI SLOVENCEM+SE ODIRALI ZA SOBE V KATERIH JE BAJE VEC LJUDI ZA CENO ENOJNEGA STANOVANJA.PAČ BODITE PREVIDNI.NAJ VAM ZRIHTAJO PAPIRJE IN SLUŽBO,SELE TEDAJ JIM PLACAJTE IN NIC VNAPREJ RAZEN KAKA AKONTACIJA ZA GARANCIJO.NEKAJ SI ŽE ZASLUŽIJO ČE POMAGAJO AMPAK NAJ BO VSESKUP REALNO.KER ZGUBIT TAKO NIMAJO KAJ,Z VSEMI DOKUMENTI ZA VAS NIMAJO SKOR NIC DELA IN NIC KAJ JIH NE KOSTA KO PA VAS PRIJAVIJO NA NJIHOVE FIRME,NJIHOVA STANOVANJA ALI PA CELO LE SAMO POSREDUJEJO AGENCIJAM.AGENCIJA PA VAS TAKO IN TAKO NE VZAME KO NIMATE NITI OSNOVNIH STVARI KOT DOBRO ZNANJE NEMŠČINE IN POZNAVANJE ŠVICE. ME ZANIMA KOLKKO DAVKA GRE ŠVIC AL PA SLO OD TEH 3,4 JURJEV KO POBEREJO UBOŠČKOM. 

SLOVENEC TE BO RAVNO NATEGNIL V TUJINI,PA SE TILE BI RADI DA JIH IMATE ZA BOGA

hjghjg | Gost | odg. 09.12.2013 @21:37 Prijavi neprimeren komentar

povprecna placa v svici je 9k frankov in ne 6' minimalna placa je 3600 bruto za 100%  delovni cas  okol 170h

svica | Gost | odg. 13.12.2013 @16:26 Prijavi neprimeren komentar

kakih 9 tisoc kaj je stabo? poznam enega arhitekta za mostove pa take fore... in ima slabih 8000. kamijonista tud poznam ima 5000. vodja izmene v firmi ima 6000. ze tisti ki imajo 5000 imajo placo nad povprecjem. in kako bo nek obican delavec imeu 9000 ce ima arhitekt 8000???

CHE | Gost | odg. 15.12.2013 @23:28 Prijavi neprimeren komentar

Svica pusti jim naj sanjajo,ko bojo tolk let tu kot mi jim resnica ne uzide .l.p.

montere | Gost | odg. 15.12.2013 @23:38 Prijavi neprimeren komentar

Sofer in podobni poznam to osebo lahko vam zrihtam njegovopravo tel.st. in tud naslov firme in stanovanja v mestu Zug v CH,ampak ne razumite me napacno ,ce vas je olajsal za denar jaz svoje info nadgrajujem,so pa 100 procentne ,pustite g-mail l.p.

Fasader-Maler | Gost | odg. 18.12.2013 @11:16 Prijavi neprimeren komentar

Takoj po novem letu iscem 2-3 Fasaderje-Malerje za delo vZurichu in okolici,pogoj je vsaj 5-let izkusenj,nemscina ni nujna je pa zazelena,priskrbljeno stanovanje prevoz na delo in ureditev L visuma.Info.izkljucno na tel. od sobote naprej-00386 31 741 169 l.p. vsem.

Tinca | Gost | odg. 18.12.2013 @15:58 Prijavi neprimeren komentar

Dragi VSI,

Vam bom napisala par stvari o delu v Švici, saj se sama že 3 leta nahajam tu. Najprej sem šla sem zaradi študija, kasneje ostala, ker so tukaj boljše možnosti za delo. Skratka:

- Delo v Švici si najdite SAMI. Nihče na forumu vam ne bo poslal SMS-a in vam magično zrihtal službo za 8ooo frankov, če se zanjo ne boste sami potrudili

- Če se boste sami obrnili direktno na delodajalca in NE zaposlitveno agencijo, boste imeli večjo možnost poštenega zaslužka, brez nategov. Ne spravljajte se v situacijo Vegradovih delavcev. 

- VIZ Švica nima. Za nas Slovence obstajajo delovna dovoljenja, ali jih dobiš ali ne je odvisno od tega kakšno službo imaš. Brez delovne pogodbe ti dovoljenja najbrž ne bodo dali kar tako. Torej, najprej podpisana pogodba šele nato se ureja delovno dovoljenje. Urediš si ga lahko sam, izpolniš par papirjev, odneseš na urad in čakaš odgovor. V tem času pa pridno delaš

- brez težav si boste sami našli stanovanje (obstaja ogromno strani tipa bolha, salomonov oglasnik, kjer lahko iščete stanovanje). Za pridobit stanovanje te bodo povsod vprašali za delovno pogodbo

- vse ostale birokratske zadeve si lahko uredite sami. Jaz sem si jih vedno brez težav. Na tej točki vam lahko pomaga tudi slovenska ambasada v Švici, ki vas bo usmerila na prava vrata, od tam naprej pa se sami pozanimate kaj in kako. Ni zapleteno.

Za delo v Švici resnično NE POTREBUJETE delovne agencije kot posrednika, v kolikor ste le sami malo iznajdljivi. Če se ne znate obrnit ne levo ne desno sami, potem je bolje, da ostanete doma, ker vas bodo v tujini nategovali dan za dnem.

Plače - odvisne so od kantona do kantona. V italijanskem delu so nekoliko slabše, v nemšekm izvrstne. ZELO ODVISNO je tudi od industrije. Če si bančnik, lahko za PRIPRAVNIŠTVO na banki dobiš 5000 CHF, medtem ko za pripravništvo v administraciji od 1000 dalje (odvisno od podjetja). Za prvo službo lahko finančnik v nemškem delu pričakuje 100 000frankov na leto, v italijanskem delu polovico manj. Kako je s službami v proizvodnji ne vem.

Če vam kdo ponudi delo, je pri delodajalcih največkrat tako. Izdajo ti delovno pogodbo za določen čas ali pa za nedoločen, s tem da imaš pri tej pogodbi 3 mesece testnega obdobja, če se ne izkažeš, te lahko odpustijo. Pogodbo VEDNO dobiš pred začetkom dela, da si lahko mirno urediš vse papirje, stanovanje, dovoljenje. Velikokrat tudi samo podjetje pri tem pomaga, da napotke, itd...

Če se boste zaposlili preko delovne agencije in ne direktno na firmi, to velikokrat pomeni, da je agencija vaš delodajalec - plača bo definitivno nižja, ne boste prejemali nikakršnih ugodnosti od delodajalca...prepuščeni boste na milost ali nemilost agencija

Spletne strani kje iskati delo v Švici je nekdo že objavil. Jaz recimo sem si vedno našla delo preko takšnih strani, SAMA. Vi ste tisti, ki se morate aktivirat, če bi radi odšli v tujino. Če pričakujete, da bo nekdo drug to naredil za vas, ostanite kar doma.

Lp iz Švice

Sandra | Gost | odg. 18.12.2013 @17:19 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljena Tinca. Zelo spostujem vse, kar si napisala, a bi te vseeno povprasala, ce imas slucajno kaksno info, kako je s zaposlitvijo v bolnisnici ali pa domu za starostnike. Zelo, zelo bi ti bila hvalezna za vsako povretno informacijo. Veliko spremljam zaposlitvene oglase, vendar je za Avstrijo in Nemcijo tega veliko, za Svico sem jih pa dosedaj nasla bolj malo.. Prisprcen pozdrav v Svico

Davo | Gost | odg. 20.12.2013 @19:12 Prijavi neprimeren komentar

Hitro in enostavno do dodatnega zaslužka!

< http://MegaStoon.Com/?share=238148 >

< http://MegaStoon.Com/1/?share=238148 >

rok | Gost | odg. 22.12.2013 @19:22 Prijavi neprimeren komentar

@ gas arbeiter

so tebe tudi domov napodili , ker si lenuh ? haha, predobro vem kdo si in čemu je ta tvoj komentar ! Tipično slovensko.... ko ti ne rata ! marsikomu je, pa se ti smeji ! S pomocjo posrednika lahko le prihraniš, če se ti še ni posvetilo ??? Kolk pa ima kdo od tega, pa bi vedel če bi imel v švici podjetje in računovodsto ! heheheeeeeee

Srm naj te bo , zarad tebe marsikteremu slovencu več kdo od naštetih ne pomaga !

Ti bi rad služil 60 na uro za lenarjenje, njihove storitve pa naj bi bile zastojn ??? Vprašaj se po tvojem IQ ???? 

....  

pero | Gost | odg. 22.12.2013 @19:47 Prijavi neprimeren komentar

OPOZORILO !
Na relaciji Švica Slovenija operira Mariborski goljuf.Več krat komentira nantem forumu, ponuja prevoze.....Je debel kraužlast z očali (imena iz razlogov varovanja podatkov ne smem objavit). Po švici naroča storitve , katerih ne palčuje, prenočuje v hotelih katerih ne plačuje, izposoja si denar, krade gorivo..... skratka vse kar je možno.......POZOR , da vas ne zaprejo kje na meji z njim !

info | Gost | odg. 24.12.2013 @09:57 Prijavi neprimeren komentar

https://www.facebook.com/groups/prevozislovenijasvica/

https://www.facebook.com/groups/slovencizelimovsvico/

Koristne povezave !

knaufar!! | Gost | odg. 24.12.2013 @15:35 Prijavi neprimeren komentar

Razni pametnjakoviči, ki tukaj pametujejo o nategunih in provizijah, pot pod nog, dovolj denarja in poiščite delo sami. Pa tudi če delo najdete nikjer ne piše, da ga boste sposobni obdržati. Delavce se reklamira kot po tekočem traku, eni niso usposobljeni za kar se izdajajo, drugi bi delali nič in zaslužili veliko, tretji ni všeč kakemu yugo sodelavcu, četrti ima predolg jezik in ubogljivost mu je španska vas, petimu je delo pretežko in že prvi dan ugotovi, da to ni za njega. In kaj je tu kriv posrednik, da še gre delat namesto teh izbirčnežev, lenuhov????

Kdor si ni sam sposoben najti dela, naj ostane raje doma v maminem zavetju!!!!

Večina vas je tukaj zelo naivnih, tuji delodajalci ne berejo takih forumov ha, ha, ha. Pol se pa bunite kako vas hočejo nategniti posredniki. 

Ko boste sami dojeli, da je posrednih tukaj prav zaradi vas, vseh teh nesposobnežev, ste že na dobri poti do ozdravitve. Do takrat pa je prav da za svojo naivnost tudi plačate. Vsaka minuta dela se meri v denarju.

In ne, nisem posrednik, ne rihtam šihta, ne pobiram provizij, berem pa rad ta forum, včasih kaj svetujem, pa koga postavim na realna tla, pa da se tudi v tujini nasmejim naivnežem in vsem nevoščljivcem, katerij je največ tukaj na tem forumu. 

Pa domačim v Sloveniji sem prepovedal dajati mojo telefonsko številko, saj ko se je zvedelo da sem v Švici, je telefon zvonil, kot da delam v telefonski centrali. 

Za delo se naj potrudi vsak sam, da bo znal ceniti ves vložen trud, čas, denar. 

lp

Mate | Gost | odg. 20.01.2014 @21:50 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

Zasledil sem vas  glede dela v tujini. Ker se ukvarjamo z montažo proizvodnih linij ter vsega ostalega kar zmoremo, vas prosim za kakršno koli informacijo kam bi se lahko obrnil, da bi za 4 ljudi našel delo.

V koliko imate le te informacije se priporočam in zahvaljujem za informacije.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Mate | Gost | odg. 20.01.2014 @21:51 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

Zasledil sem vas  glede dela v tujini. Ker se ukvarjamo z montažo proizvodnih linij ter vsega ostalega kar zmoremo, vas prosim za kakršno koli informacijo kam bi se lahko obrnil, da bi za 4 ljudi našel delo.

V koliko imate le te informacije se priporočam in zahvaljujem za informacije.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

prosim za informacije na prostodelo.polak@gmail.com

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.