Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
n | Gost | odg. 15.09.2011 @13:33 Prijavi neprimeren komentar

za primerjavo, ne vem če je sicer isto, razvojni inženir materialov (al kako se to pri nas reče), ki dela v ogromni zelo priznani firmi, v laboratoriju, neki v pisarni na računalniku, mal potuje okol, tko, vsega po mal, s 3 leti izkušenj v angliji pri rolls roycu, dobi cca 6500chf na mesec (začetna plača, ne vem kako se viša). prfoksi majo okol 8000chf, najnižje plačani so prodajalci in kelnarji, cca 3-4k chf, ekonomisti 9000+, pogosto okol 15. take so moje izkušnje no, kokr sm mela priložnost spoznat situacijo.

n. | Gost | odg. 15.09.2011 @13:41 Prijavi neprimeren komentar

je pa pri teh stevilkah potrebno upostevati se placilo davka, zavarovanj in dejstva, da je v Svici zivljenje precej drazje kot pri nas. Predvsem je pa potrebna 100% angaziranost pri delu. Tako, da se teh 8000fr kar krepko zmanjsa, ko placas vse stroske. V Svici v nasprotju s Slovenijo stane vse od zdravnikov, zobarjev do kvalitetnih sol za otroke ipd. Tam ni socializma, ampak krut kapitalizem. Se da pa z normalno sluzbo in placo ok. 8000fr normalno ziveti, nek luksuz pa to vseeno ni.

ja | Gost | odg. 15.09.2011 @22:17 Prijavi neprimeren komentar

zdravstvo je v celoti v privatnih rokah v švici. in se ga plačuje preko položnic (zavarovalnica). tukaj zobozdravstvo ni všteto. kot rečeno davek po 5 letih bivanja plačaš naknadno, in ti ga ne tragajo od plače.

šolskih malic, prevozov na delo, bonov in državnih domov za študente ni.podarjena ti ni niti en rap (cent), ko se dela, se dela in to zavzeto in v 100 % pridu za podjetje.ne po balkansko, sej ni moje, boli me k....

izgovorov ni, zakon velja in to do zadnje pike. če si naredil prometni prekršek ti še v sanjah na pamet naj ne pride, da se bi poskušal izogniti kazni. kot pri nas malo barantanja in jamranja po balaknsko, nema tega tamo.

Brane | Gost | odg. 10.10.2011 @10:08 Prijavi neprimeren komentar

Živjo t-girl :-)

Najprej bi se predstavil...sem Brane in resno razmišljam da bi se preselil v Švico-Zurich,s svojo družino-imam tudi 17mes. puncko :-)

Ženina sestrična živi gori,vendar ni veliko seznanjena z prihodi tujcev v švico.Zanima me koliko si ti seznanjena stem,ali si rojena  ali priseljena v švico?

Kako je s papirji in delom,ali se res dela po cele dneve in da gledajo na nas kot na balkance.Slišal sem da ni življenje nič lažje kot v slo,pač več zalužiš in to je to-saj več tudi dalaš-pomoje...????

Upam da mi odgoviriš,res bi bil hvaležen pa bova kasneje še kakšno napisala. Lep pozdrav iz Slovenije :-)

Zeljko10 | Gost | odg. 08.11.2011 @12:05 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo! Hvaležen bi bil za kakšno informacijo za delo (za začetek ni važno katero) v Švici, po možnosti v okolici St.Gallena. Sem diplomirani ekonomist, pri svojih 24 letih imam približno eno leto delovnih izkušenj pri vodenju mednarodnih projektov. Nemškega jezika se nisem nikoli učil, imam pa v naslednjih mesecih tudi to v načrtu. Če ima kdor koli kakšno informacijo o prostih delovnih mestih, naj piše na email: smiljanic.zeljko@gmail.com

ana | Gost | odg. 22.11.2011 @14:29 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljena t-girl. Na fb nisem našla strani Slovenci v Švici, mi lahko podrobneje napišeš katero stran imajo. Jaz sem tudi v Švici, kanton SH. Bi bilo lepo se srečati.

miran | Gost | odg. 20.01.2012 @16:39 Prijavi neprimeren komentar

jaz ze kar nekaj casa delam v svici sem iz kantona Soloturn tukaj sem marsikaj prebral tako da lahko povem da vse to mogoce ravno ne drzi!!!Ljudje naj vas ne zavajajo drugi ki samo slabo govorijo za svico vi morate vedeti da je slovenija 100 krat slabsa za zivjenje kot pa svica!!!Kot gradbeni delavec nimam neke velike place in zivim sam s se enim dobrim prijateljem v trisobnem stanovanju za katerega placujeva vsaki mesec 850 frankov v Dullikenu pri Oltenu!!Je pa nekaj res z mojo placo ce normalno zivis in ne zapravljas pretirano lahko prihranim 2000 frankov mesecno to je pa kar nekaj denarja,s tem da nekateri ko slisijo za svico in mislijo da bodo prisli sem delat da bodo cez noc miljonarji ne taksni ne hodite sem ker ne bo nic od tega,treba je delat ampak se dela normalno in ni sal med delovnim casom,drugace pa je vse ok in mi nebo nikoli zal da sem prisel sem ker v sloveniji nisem imel za malico pa ce sem nevem kako sparal mi ni zneslo no tukaj te to ni treba bit strah pa tudi za placo ne vse se ve kaj in kako in ko pride datum je placa nakazana ne tako ko pri nas ko te vsak nategne za denar tam pa hvala bogu tega ni in kar se pa dela tice ga je pa glih kolker ces tako da tega meni ne bo nobeden govoril!!!!

viktor | Gost | odg. 21.01.2012 @13:34 Prijavi neprimeren komentar

miran,všeč mi je kar si napisal,seveda je od vsakega posameznika odvisno koliko energije vloži in kaj pričakuje od dela v tujini.tudi jaz ,brat in en prijatelj razmišljamo o delu v švici.Vsi že kar precej let delamo v gradbeništvu predvsem montaža gips plošč,malarije,keramike in podobno,bil bi ti zelo hvaležen še za kakšne informacije oz.pomoči ki si mi jo pripravljen nuditi...

viktor | Gost | odg. 21.01.2012 @13:35 Prijavi neprimeren komentar

miran,všeč mi je kar si napisal,seveda je od vsakega posameznika odvisno koliko energije vloži in kaj pričakuje od dela v tujini.tudi jaz ,brat in en prijatelj razmišljamo o delu v švici.Vsi že kar precej let delamo v gradbeništvu predvsem montaža gips plošč,malarije,keramike in podobno,bil bi ti zelo hvaležen še za kakšne informacije oz.pomoči ki si mi jo pripravljen nuditi...

almir | Gost | odg. 23.01.2012 @10:44 Prijavi neprimeren komentar

rad bi sou v svico delat najmanj za leto dni mogoce kdo ve kako kej poteka a je kakasna moznost da bi sou delat...prosim da mi kdo sporoci kam naj se obrnem 

almir | Gost | odg. 23.01.2012 @10:45 Prijavi neprimeren komentar

rad bi sou v svico delat najmanj za leto dni mogoce kdo ve kako kej poteka a je kakasna moznost da bi sou delat...prosim da mi kdo sporoci kam naj se obrnem 

Lira | Gost | odg. 30.01.2012 @09:49 Prijavi neprimeren komentar

Resno me zanima delo v tujini,Švica in Nemčija.Imam iskušnje v proizvodnji in v hotelu-smer gastronom hotelir. Če ima kdo kakšno informacijo na tem področju,naj mi javi na elertano1@gmail.com.   Govorim tekoče angleško,nemško,italijansko  

Rok | Gost | odg. 30.01.2012 @19:22 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

glede na napisano sem dobil že kar nekaj predstav kaj te čaka ob prihodu v švico. napisano je bilo veliko o delovnih medtih inženirjev, strojnikov, elektroinštalaterjev, gradbenikov itd. mene pa zanima kako je kaj z zaposlitvijo v sektroju športa. v mislih imam predvsem poućevanje športne vzgoje, osebno trenerstvo, fitnes, welness centri ipd. ? ima kdo kakšno informacijo glede tega?

najllepša hvala za odgovor

padalec007 | Gost | odg. 02.02.2012 @19:41 Prijavi neprimeren komentar

jaz sem v Luzernu imam L vizum bil sem zaposlen v montaži zdaj pozimi pa smo brez dela ,sem gradbenik z večletnimi izkušnjami-krovec.klepar.tesar,ali mi lahko kdo pomaga pri novi službi bil sem pri temporar-firmi,imam stanovanje v Hochdorf-u bom zelo hvaleen in častim pijačo ko se snudemo,moj natel-0767044548. v naprej hvala !

t-girl | Gost | odg. 07.02.2012 @22:47 Prijavi neprimeren komentar

@Brane: prvo se opravicujem ker nisem ze prej odgovorila, vendar nisem gledela foruma ze nekaj časa   Skratka jaz sem se v Švico preselila in s delom je takolo: od 1.05.2011 SLo državljani ne potrebujemo več dodatnih delovnih dovoljenj ampak na podlagi delovne pogodbe dobiš tudi t.i. osebno iskaznico za tujce (mislim da so nekatrei v postih rekli kar viza npr. L, ali pa B,...). Konkurenca za delovna mesta je velika, sploh v trenutnem stanju Evrope, plus da imajo kandidati ki govorijo nemščino kot materni jezik seveda prednost. Je pa v Švici veliko mednarodnih podjetij, kjer je delovni jezik angleščina. Tako da delo je kar težko dobiti, je pa to seveda odvisno od profila posameznika. Delovniki so pa tudi odvisni od stroke, načeloma pa bolj celodnevni in ja kot so napisali ostali ko se dela se dela.

Drugačepa je življenje samo tu dosti dražje kot v Sloveniji. Ja plače so višje, ampak je tudi standard višji. Se pa da več prišparat kot v Slo, ampak to je zdej spet odvisno od vsakega posamznika koliko zasluzi, kakšne ima osnove stroške in kakšne nakupovalne navade ima.

Aja še to.. napisal si da imaš malega otroka. Vrtcev tle ni tako veliko plus da so zelo dragi. Po navadi so mame prvih par let kar doma z otrokom, potem pa delajo skrajšan delovni čas.

Upam da sem ti vsaj malo dogovrila in pomagala. Če pa je še kaj takega kar te zanima samo vprašaj. Obljubim da bom bolj redno čekirala tale forum

lp T

t-girl | Gost | odg. 07.02.2012 @22:54 Prijavi neprimeren komentar

@ana: Ana tudi tebi sorry za pozen odgovor. To mi je malo čudno da ne najdeš strani ker bi morala biti pod groups (skupina). Sicer je zaprta skupina kar pomeni da te mora admin skupine dodati ampak ti vedno lahko zaprosis da te doda. Nas je pa kar oko 290 v skupini in ravno v soboto smo imeli srečanje v ZH, kjer se nas je zbralo 60. Tako da probaj še enkrat, je pa potrebno uporabit Š pri Švici Če ne boš našla javi pa te bom direkt na admina naslovila

Drugače jaz sem v SZ ampak sem dosti v ZH tako da se lahko komot kdaj zmenimo in dobimo.

LP T

ana | Gost | odg. 13.02.2012 @16:30 Prijavi neprimeren komentar

hvala t- girl. Sem nasla. Sem tudi velikokrat v Zurichu. Upam, da se kmalu srecava/mo.

Trenutno se nic ne svica...mrzlooo kot v Sloveniji.

Marko | Gost | odg. 21.02.2012 @12:28 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni,

tudi mene zanima delo v Švici in predvsem kako pridobiti delovno dovoljenje. T-Girl je rekla da dobiš osebno izkaznico za tujce. klical sem na švicarski konzulat v Ljubljani in mi gospa rekla da je potrebno dobiti potrdilo delodajalca da si zaposlen in potrdilo da imaš zagotovljeno stanovanje in s tem naj grem na Dunaj, kjer bom dobil delovno vizo ki jo bo potrebno vsako leto obnavljati.

zanima me če to drži?

matic | Gost | odg. 22.02.2012 @02:44 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo Miran.Mi lahko pomagaš do službe pri vas? Sem marljiv človek,ki mu ni težko poprijeti za kakršno koli delo.

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.