Popotniški forum

delo v svici ali nemciji

Dodan 22.06.06 @01:24:07
spidi30 | Gost | odg. 10.03.2012 @13:14 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Je kdo za,da si skupaj poiščeva ali poiščemo majhno stanovanje,ter delo v Švici.Predviden začetek dela v mesecu aprilu,začetek maja.Piši mi na spidiR7@gmail.com.Lp!

kimm | Gost | odg. 01.04.2012 @10:02 Prijavi neprimeren komentar

Pozdracljeni..v Švici naj bol bitno je,  najti prvo delodajalca, ce to imas  pol imaš vse,tudi tako če ti ta služba ne ustreza ,recimo primer si delal sezonsko ,pol se vedno imaš vse ok ,to pomeni del dololjenje in prebivalno dovoljenje upravna enota ti bo podaljšal ,RAV ti bo poiskal primerno sluzbo, Ce pa ti uspe da boš delal eno leto in 2 meseci pol si opravicen da dobis iz tamkašnjega z za zaposlovanje za brezposlene  resničnih 75% od svoje plače,trenutno velikokrat boljse v švici kakor  AT ali DE ki sploh se ne morejeo primerjati s ŠVICO.. Pišite na meil.Nahajam se Zurich lp macchiato101@hotmail.com

kimm | Gost | odg. 01.04.2012 @10:05 Prijavi neprimeren komentar

Pozdracljeni..v Švici naj bol bitno je,  najti prvo delodajalca, ce to imas  pol imaš vse,tudi tako če ti ta služba ne ustreza ,recimo primer si delal sezonsko ,pol se vedno imaš vse ok ,to pomeni del dololjenje in prebivalno dovoljenje upravna enota ti bo podaljšal ,RAV ti bo poiskal primerno sluzbo, Ce pa ti uspe da boš delal eno leto in 2 meseci pol si opravicen da dobis iz tamkašnjega z za zaposlovanje za brezposlene  resničnih 75% od svoje plače,trenutno velikokrat boljse v švici kakor  AT ali DE ki sploh se ne morejeo primerjati s ŠVICO.. Pišite na meil.Nahajam se Zurich lp macchiato101@hotmail.com

kimZurich | Registriran uporabnik | odg. 01.04.2012 @10:17 Prijavi neprimeren komentar

Pozdracljeni..v Švici naj bol bitno je,  najti prvo delodajalca, ce to imas  pol imaš vse,tudi tako če ti ta služba ne ustreza ,recimo primer si delal sezonsko ,pol se vedno imaš vse ok ,to pomeni del dololjenje in prebivalno dovoljenje upravna enota ti bo podaljšal ,RAV ti bo poiskal primerno sluzbo, Ce pa ti uspe da boš delal eno leto in 2 meseci pol si opravicen da dobis iz tamkašnjega z za zaposlovanje za brezposlene  resničnih 75% od svoje plače,trenutno velikokrat boljse v švici kakor  AT ali DE ki sploh se ne morejeo primerjati s ŠVICO.. Pišite na meil.lp     macchiato101@hotmail.com

kimZurich | Registriran uporabnik | odg. 01.04.2012 @10:19 Prijavi neprimeren komentar

Pozdracljeni..v Švici naj bol bitno je,  najti prvo delodajalca, ce to imas  pol imaš vse,tudi tako če ti ta služba ne ustreza ,recimo primer si delal sezonsko ,pol se vedno imaš vse ok ,to pomeni del dololjenje in prebivalno dovoljenje upravna enota ti bo podaljšal ,RAV ti bo poiskal primerno sluzbo, Ce pa ti uspe da boš delal eno leto in 2 meseci pol si opravicen da dobis iz tamkašnjega z za zaposlovanje za brezposlene  resničnih 75% od svoje plače,trenutno velikokrat boljse v švici kakor  AT ali DE ki sploh se ne morejeo primerjati s ŠVICO.. Pišite na meil.Nahajam se Zurich lp macchiato101@hotmail.com

kimZurich | Registriran uporabnik | odg. 01.04.2012 @10:21 Prijavi neprimeren komentar

Pozdracljeni..v Švici naj bol bitno je,  najti prvo delodajalca, ce to imas  pol imaš vse,tudi tako če ti ta služba ne ustreza ,recimo primer si delal sezonsko ,pol se vedno imaš vse ok ,to pomeni del dololjenje in prebivalno dovoljenje upravna enota ti bo podaljšal ,RAV ti bo poiskal primerno sluzbo, Ce pa ti uspe da boš delal eno leto in 2 meseci pol si opravicen da dobis iz tamkašnjega z za zaposlovanje za brezposlene  resničnih 75% od svoje plače,trenutno velikokrat boljse v švici kakor  AT ali DE ki sploh se ne morejeo primerjati s ŠVICO.. Pišite na meil.lp macchiato101@hotmail.com

DELOR KOLAR | Gost | odg. 02.04.2012 @13:17 Prijavi neprimeren komentar

Delo v Švici za: cca. 20 EUR do 30 EUR NETO / URO                    + DNEVNICA: cca. 10 EUR do 15 EUR / dan.

DELA npr. v GRADBENIŠTVU in DRUGA: ZIDAR, TESAR,  ELEKTRO ALI VODOVODNI INŠTALATER,  MONTER ODROV, ŽELEZOKRIVEC, VARILEC, KERAMIČAR, STAVBNI KLJUČAVNIČAR, OZ. KLEPAR, GIPSER, TUDI PRIUČENI ALI POMOČNIKI, SKUPINE itd. TUDI vsi OSTALI oziroma DRUGI POKLICI, kot na primer: v INDUSTRIJI, TURIZMU, GASTRONOMIJI, MEDICINI itd.

BI ŽELELI ZA SVOJE DELO ODLIČNO PLAČILO IN STE ZATO PRIPRAVLJENI BREZ OVIR DELATI V TUJINI,

ZAŽELJENO JE SLOVENSKO DRŽAVLJANSTVO IN VSAJ DELNO ZNANJE NEMŠČINE. BREZ ZNANJA NEMŠČINE SAMO V SKUPINAH, V KATERIH EDEN ZNA NEMŠKO,

BI ŽELELI PRIDOBITI INFORMACIJE, O MOŽNOSTIH ŽIVLJENJA BIVANJA IN ZAPOSLITVE V ŠVICI, DIREKTNO PRI ŠVICARSKEM DELODAJALCU,

VEČ INFORMACIJ, na telefonski št: 070 759 636,             delordelo@gmail.com      DOBRODOŠLI SO VSI POSAMEZNIKI, ALI SKUPINE, ZATO POVEJTE, ŠE  DRUGIM. HVALA.

DELOR KOLAR, ROSENBERGWEG 18B,                             9000 ST. GALLEN, SCHWEIZ,

Nudimo svetovanja o: življenju, bivanju, delu, oziroma zaposlitvah, ustanovitvah podjetij, najemih, ali nakupih nepremičnin, zavarovanjih itd., v Švici , EU in globalno.

gianni | Gost | odg. 03.04.2012 @22:00 Prijavi neprimeren komentar

Res zanimivo branje... Tudi jaz se poigravam z mislijo migracije v Švico. Po desetih letih sem zaprl podjetje, ker imam poln nos te naše zakonodaje .... Ali ima kdo kako informacijo kako odpreti podjetje kot tujec v Švici oz, postati samostojni podjetnik, ali lahko poslujem kar s slovenskim podjetjem potom poslovne enote oz podružnice  ??? Govorim nemško in sem zelo iznajdljiv.. Hvala za kak info oz. kak nasvet okrog migracije...

l.p.

Anton | Gost | odg. 04.04.2012 @12:17 Prijavi neprimeren komentar

pozdravvljeni!!!!

Tudi es iscem delo v EU v svici ali nemciji  po izo. sem strojni tehnik star 29 let delal sem kot konstruktor za prikolice delal sem tudi na obdelavi PVC okn in vrat ze dva mesca sem brez dela oziroma na zavodu ,tekoce govorim Anglesko pasivno Nemsko

Za zacetek bi prijel bilo kaksno delo

Za kakrsnekoli ponudbe ali informacije sem na voljo antonpirsic70@gmail.com

Mob.070/650 507

kim Zurich | Gost | odg. 04.04.2012 @13:00 Prijavi neprimeren komentar

kim Zurich,prosim te če mi lahko svetuješ ali sem jaz upravičen da se prijavim na borzo,lani sem delal od1.7. pa do 30.11.11,bivša firma pa mi še do zdaj ni našla nove zaposlitve,ali mi lahko kaj pomagaš pri tem,se ti vljudno zahvaljujem.l.p.

gradbenik | Gost | odg. 04.04.2012 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

ne nasedajte pobirajo po 2000 e potem pa nič ne drži,firma ni registrirana za transakcije SLO-CH,ker denar ki poberejo ne plačajo davka ne v SLO.IN NE V CH.

kiki | Gost | odg. 04.04.2012 @14:51 Prijavi neprimeren komentar
  • Nekaj povezav za prosta delovna mesta v švici :
  • www.treffpunkt-arbeit.ch
  • www.jobs.ch
  • www.jobscout24.ch
  • www.jobwinner.ch
  • www.monster.ch
  • www.stellen.ch
  • www.jobclick.ch
  • www.telejob.ch
  • www.topjobs.ch
  • www.jobup.ch

dejan | Gost | odg. 09.04.2012 @17:32 Prijavi neprimeren komentar

sem fant 35 leta i iscem delo u swici al pa austrija delam knauf lahko mi pomagate oko zaposlitvi

david | Gost | odg. 11.04.2012 @20:50 Prijavi neprimeren komentar

gradbenik a to govoriš iz lastnih izkušenj ali kako drugače?

nada | Gost | odg. 15.04.2012 @11:30 Prijavi neprimeren komentar

živjo miran, jaz bi te prosila če lahko za še kakšno informacijo,,tko da če si za to da pustiš kakšen kontakt da bi se osebno slišala,,,hvala

lep pozdrav,,

arowana | Gost | odg. 15.04.2012 @11:46 Prijavi neprimeren komentar

mene pa zanima kako je z hrano v nemčiji,v katerih trgovinah se najbolj splača kupovat.

nada | Gost | odg. 15.04.2012 @13:36 Prijavi neprimeren komentar

skor po vseh trgovinah,,,najbolj pa nabavljajo v lidlu,,hoferju,,,ampak je kar dost teh trgovinah gor in so kar po ceni,,in so dosti cenejši kot v SLOVENIJI,,,AVSTRIJI,,,ŠVICI,,,

cvetka | Gost | odg. 19.04.2012 @10:21 Prijavi neprimeren komentar

hej,

tudi jaz si želim na delo v Avstrijo ali Švico pa mi je prijateljica sporočila, da je v Kranju ena jezikovna šola, ki poučuje švicarski dialekt in da ti pomagajo pri selitvi v nemško govoreče države.

Sem malo brskala po netu in našla tole: http://www.svicarska-sola.si/ in http://www.wix.com/svicarskasola/mednarodensi

Sem že veliko dobrega slišala o tej šoli.

Ne vem, mogoče kaj pomaga..

Lp

lari | Gost | odg. 19.04.2012 @14:01 Prijavi neprimeren komentar

to je vseskup en velik larifari. eno veliko kasiranje na koncu pa še službe ne dobiš. nobene samostojnosti, "mamica" te bo držala za roko in te peljala v tujino.

dandanes obstaja internet na katerem najdeš bilo katero informacijo o življenju in zakonih v tujini, samo znat iskat in obvladat jezik je treba. vsi zavodi za zaposlovanje evropskih držav imajo spletne strani in obljavjena delovna mesta. navodil za življenjepise in osebne razgovore je malo morje na internetu.

tisti, ki pa to ni sposoben to najti, naj raje ostane doma.

NIHČE ti ne more zagotavljati dobroplačane službe v tujini. mamljive fraze o lepih plačah in sanjskem življenju, najlepše slike iz turištičnih katalogov itd. so je metanje pesek v oči naivnežem.

tukaj se hoče prodati "delo v tujini" kot sanjski dopust v tujini. delal boš pa od 7/8 -17/18 vsak dan. švica je danes zaprla delovni trg za slovence, zdaj naj ti pa naj draga agencija najde službo gor ali naj ti pa vrne denar.

... | Gost | odg. 19.04.2012 @15:16 Prijavi neprimeren komentar

@lari: kaj misliš s tem da je Švica zaprla možnosti za delo za Slo? Prvič slišim....

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.