Popotniški forum

KORZIKA

Dodan 27.06.06 @20:08:48
tone | Gost | odg. 27.06.2006 @20:08 Prijavi neprimeren komentar
s punco greva poleti z avtom po korziki, pa me zanima ce kdo ve kje se da dobit kaksne informacije o kampih, ker bova sotorila. pa ce je kdo ze bil- kaksen nasvet. hvala
Ales | Gost | odg. 28.06.2006 @10:46 Prijavi neprimeren komentar

S punco sva bila lani na korziki in sva imela rezervirano samo karto iz Livorna do Bastije- ladija potem pa imas full kampov vsakih nekaj kilometrov npr: st Florent, ...

predlagam, da gresta po zahodni obali, ne pozabiti iti pogledat razbitine letala v StPietroBiccisana (slovensko letalo)nekako tako se napise

Glede kampov pa so ful zrihtani in jih je veliko, sicer sva s punco sla s kolesi, in je bilo se toliko bolj poceni: drugace pa je zelo draga - korzika 1 navadno kosilo ali pizza 15-30 evrov...

midva sva dobila brosuro od kolegice in vzela sva tudi lonly planet korziko.

Lepe pocitnice

Ana | Gost | odg. 28.06.2006 @12:32 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,
Korzika je super za kampiranje...iz Bastije se strinjam, da je najbolš najpre it po zahodni obali...pa vse do juga....da narediš en krog....Bonifachio (ne vem če se ravno tako napiše:)) je res lepo mesto...celotna zahodna obala je čudovita, vzhod je bol raven, sam se potem hitr pride nazaj do Bastije.
Kampi so zelo pogosto in super označeni....je pa res, da ni tako poceni, če seveda ješ zunaj.

Uživajta!

AJNOS | Gost | odg. 10.07.2006 @11:12 Prijavi neprimeren komentar

Včeraj smo se vrnili iz Korzike. Šli smo po vzhodni obali in nato vračali po zahodni. Tako imaš vedno na svoji desni strani hrib, kar ni zanemrljivo pri previsnih cestah. Na vzhodni obali pri kraju Solenzara imaš krasno dolino do Col de Bavela s prekrasnimi tolmuni, reko, canuji.....,

Na koncuvzhodne obale imaš najlepše plaže na Korziki: Palombbagio, Santa Giulia, Roninada, tako, da vzhodne obale nikar ne izpusti, kampi super, čisti in niti ne pretirano dragi od 24 - 30 EUR za tri odrasle + 2 otroka....

skratka, jaz grem še

MB | Gost | odg. 12.07.2006 @20:56 Prijavi neprimeren komentar
na tej strani http://www.corsica-info.nl/campings/basis_camping.htm so zbrani vsi kampi. V prvem turističnem uradu ko prideta na korziko (Bastia - glavni trg) pa vprašajta za brošuro o kampih s certificiranimi zvezdicami, saj je včasih treba biti pazljiv, ker nekateri kampi imajo malo več zvezdic kot si zaslužijo. Po drugi strani pa npr. kamp v dolini Restonice, (Tuani) ki ima samo eno zvezdico pa je pravo doživetje...
tone | Gost | odg. 18.07.2006 @15:25 Prijavi neprimeren komentar
evo jutr greva. v cetrtek mava trajekt, utr pa si bova ogledala piso in tam tud prespala, pa me zanima ce ve kdo za kaksen dober kamp tm kje pr pisi al pa tud blizje livornu
heldin | Gost | odg. 28.07.2006 @10:19 Prijavi neprimeren komentar

prišla s korzike v torek. BOMBA!

Tam od Bologne do Firenc je kriminalka. Pazi na kombinacijo tunel-viadukt v ovinek + prehitevajoči tovornjak.

Na Korziki pa ne moreš falit, je vsepovsod lepo, folk prijazen, korekten. Edino pri campih na zahodu me je motli, da nimajo vsu svoje plaže, vmes je bla kaka cesta. Najlepše je bilo v Porticciu, Ajaški zaliv. pa na Satrianija smo šli v Potrimoniu. V glavnem vse je štimalo! drago pa je, to pa 30% več kot Italija.

Camp v Livornu je stran od trajekta cca 15 min.
Še naslov campa:

Campeggio Pineta
Via delle Mimose 12
Calambrone (PI)
tel:050/32038

Judy | Gost | odg. 06.05.2007 @18:21 Prijavi neprimeren komentar

Ali ima mogoče kdo kakšne izkušnje z apatmaji na Korziki? Kako je s cenami? Jih je dosti? Pa rezervacije oz. zasedenost?

Kater kraj priporočate za poletni oddih na Korziki?

hvala

Mateja | Gost | odg. 20.07.2007 @09:26 Prijavi neprimeren komentar
Kupim rabljen vodnik od Eyewitness Travel Guides - Corsica. Pošlji SMS na 031/345884.
leychy | Gost | odg. 10.08.2007 @11:09 Prijavi neprimeren komentar

obnavljam temo korzika :) namreč planiram septembra iti še malo na morje... in nekako se odločam za korziko,pa me zanima če je res tako drago,če si v kampih,pa si sam kuhaš,...?je treba karto za trajekt že prej rezervirat?kaj se splača tam še pogledat?

thai | Gost | odg. 11.08.2007 @22:14 Prijavi neprimeren komentar
Trajekt prej rezerviraj dobiš tisti Jack- pot, avto za nazaj je zastonj http://reservation.moby.it/mds/web/home.xpd?lang=en Drugače je so cene kampov solidne oz, cenejše od hrvaških, definitivno je cenejše vse od hrvaške, septembra je na Korziki najlepše, ni toliko turistov.
Barb | Gost | odg. 05.09.2007 @14:17 Prijavi neprimeren komentar
Kdaj točno greš dol? Midva potujeva v soboto.Potovala bova pa s kolesi.
Jure | Gost | odg. 29.05.2008 @21:12 Prijavi neprimeren komentar
A je tema še živa? Jaz potujem dol v slabem mesecu in zbiram informacije
Ana | Gost | odg. 02.06.2008 @11:09 Prijavi neprimeren komentar

Tud jaz grem...in sicer z avtodomom. Zato me zanima,, kako ozke so res ceste? Večina jih pravi zelo ozke..2 se verjetno lahko srečata al je tko kot na Gran Canarii, ko je praktično sam za enga plac pa na vsakih 100 m odstavni prostor za drugega.

Hvala in Lp

nik | Gost | odg. 02.06.2008 @20:18 Prijavi neprimeren komentar
korzika je tako gorata, da me je prav presentela ko sm biu dol...
Špela | Gost | odg. 23.06.2008 @13:55 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo, Korzika navdušenci..

Letos je tudi mene prijelo, da bi šli kampirat, pa me nekako ne vleče na hrvaško. Korzika se mi zdi zelo zanimiva sodeč po tem kar berem, pa tudi znanci so mi to potrdili. Me pa zanima iz prve roke, kako je z temperaturami. Moram priznat, da sem kar hitro izmučena od vročine in to je tudi edina stvar, ki me glede potovanja skrbi. Res bom vesela, če bo kdo povedal kako je s tem, kako se da prenašat vročino,kakšno je ozračje v notranjosti. Aja, potovali naj bi zadnji teden julija.

Čau, pa lepo se imejte.

Špela

Miki, Ljubljana | Gost | odg. 20.07.2008 @15:55 Prijavi neprimeren komentar
Tudi mi smo šli kampirat od 25.6 - 7.7.2008 prvič na Korziko. Ko človek prebere forume o Korziki, na slovenskem, ki so zelo subjektivni, klečeplazni (ne vem sicer zakaj, do Hrvaške ali Črne Gore pa so slovenceljni običajno zelo kritični in dlakocepski), skratka, ustvari zelo idealistično sliko in se potem ob obisku garantirano razočara. Gremo po vrsti: 1. Korzika ni za otroke. Pika. Razen če ste navajeni da se vozite z avtom na plažo, maltretirate otroke s takšno kilometrino in tvegate pri prečkanju ceste (90% kampov ni ob obali), saj so vozniki na Korziki grozljivka. Pejte rajši na Hrvaško, kjer sedite na balkonu svojega apartmaja ali pred šotorom in pijete pir, otroci pa čofotajo na 30 m oddaljeni plaži. 2. Plaže so zelo lepe, vendar neurejene. Na Korziki nimajo čiščenja plaž. Na Rondinari, kjer smo bili 8 dni, imeli so en sam smetnjak na začetku 2 km plaže. Na nekaj mestih, pa je bil cel kup smeti da to ne moreš verjeti. Travo ki jo naplavi morje, nihče ne pobira. Vsak dan se cela čreda krav usuje na plažo in urinira na brisače, turisti pa navdušeni fotografirajo in snemajo. Atrakcija, bljak. 3. Čeprav je otok poraščen z gozdom, ni veliko sence na plažah. Podobno je tudi v kampih. 4. Nikjer na forumih nisem zasledil zelo bistveno informacijo. Na otoku površine 40% Slovenije, imate le nekaj BANKOMATOV. V Bonifaciu je en sam, pa ni delal takrat ko sem hotel kaj dvigniti. V Porto Vecchiu bankomata sploh nisem našel. Torej, KEŠ JE OBVEZEN, saj so na Korziki glede kartic in bankomatov v kameni dobi. Meni so zavrnili kreditno kartico na bencinski črpalki in v prvem kampu. 5. Ceste in kampi so obupno označeni. Mi smo en večer zgrešili izvoz za kamp, in smo šli 50 km neuspešno naprej-nazaj, vse dokler nisem prižgal štiri kazalce in se peljal 40 km/h da bi sploh opazil znak za kamp, ki ni odseven. Ker sem seveda mislil da sem samo jaz nor, čeprav sva skupaj z ženo gledala, sem vprašal sosede v kampu, Ljubljančane. Oni pravijo, da so morali petkrat po noči sem ter tja da so sploh zavili na pravo cesto. 6. Narava je imenitna. Korzika je zelo podobna Sloveniji, verjetno je to razlog, da so slovenceljni zelo malo kritični do Korzike. 7. Korzika ni turistično preforsirana. Domačinom je skoraj vseeno ali ste tam ali ne. Kot bi bili v Črni Gori. 8. Restauracije so razmeroma drage, osebje pa večinoma prijazno. 9. Glede jezika, svetujem da se naučite nekaj osnovnih besed v francoščini in komunikacijo zmeraj štartajte po francosko. Po nekaj vljudnih besed, začnite uporabljati angleščino in bo vse OK. Kakšnih slabih izkušenj pa ni bilo. 10.Za pot Slovenija - Livorno, rezervirajte vsaj 8-10 ur po dnevi (nekje smo prebrali da so pogumni fantje iz Nove Gorice napisali da so do Livorna rabili 5 ur, ni treba da nasedate takšnim dezinformacijam ali dirkačem). Mi smo na odhodu obtičali samo pri Benetkah, uro in pol zaradi prometnih zamaškov in nesreč. Avtocesta Bologna-Firenze pa eno uro čakanja. Nazajgrede smo se avtocestam izogibali da bi videli pokrajino. 11. Svetujem nočitev v Livornu z obiskom Pise, preden greste na trajekt. Trajekt rezervirajte ob 8:15 zjutraj, da boste imeli dovolj časa na Korziki za iskanje kampa in postavitev šotora. 12. Razdalje na Korziki so precejšnje, saj so ceste, razen ob vzhodni obali, zelo vijugave. Pridete v Bastio in vidite da imate kakšnih 160 km do Bonifacia in rečete, ja bomo v uri in pol. Vendar je to zavajajoče, mi smo potrebovali od Rondinare, ki je 20 km severno od Bonifacia, nazajgrede, točno 3 ure, da pridemo v Bastio. Bastia - Calvi ma google-earth premerite 60 km (zračno), realno pa je čez 100 km. 13. Korziko se splača obiskati izključno z avtom, stranske ceste slabo označene in so ozke in nevarne. 14. Tisti ki želite z avtodomom, bodite pozorni na naslednje dejstvo. Dobro mesto v senci v kampu boste zelo težko našli, in ko ga najdete, avtodom parkirate. Potem ste obstojeni da greste na plažo ki je 500 m daleč peš. Ni problema, če ni majhnih otrok. Zaključek: Nam je bilo lepo na dopustu, vendar na forumih so ljudje pisali pozitivne pravljice o Korziki in ko prideš s takšnimi predsodki se seveda razočaraš, saj vse skupaj ni nič posebnega, kar do sedaj nismo videli drugje. Korzika je vredna ogleda, vendar z realnimi očmi.
Zala | Gost | odg. 20.07.2008 @20:39 Prijavi neprimeren komentar

Ciao!

Ma tudi jaz letos na Korziko in to z avtodomom. In tudi mene zanimajo te ceste...kaj je res vse tako zelo ozko??? In če že...potem je na pogled bolj varno da se začne na vzhodu in nadaljuje proti zahodu al kako? Ma bi mi res pomagali, ko drugače bomo malo drugače začrtali pot, tko da se bomo lahko normalno pelali. Najlepša hvala in lp,

Zala

Miki, Ljubljana | Gost | odg. 22.07.2008 @23:16 Prijavi neprimeren komentar
Ta glavne ceste so OK. Ozkih je večina cest po notranjosti otoka. Svetujem da prvo greste na jug in Korziko obiščete v smeri urinega kazalca, saj takrat na desni strani vedno imate zemljo in hribe, nimate pa prepadov in ambisov. Drugače vas majhna nepazljivost pri vožnji lahko spravi s ceste.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.