Popotniški forum

KORZIKA

Dodan 27.06.06 @20:08:48
Katja | Gost | odg. 27.05.2010 @09:38 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, mene pa zanima če je biu kdo dol v kakšnih apartmajih?

In če je če lahko napiše naslov in mal cenovno.

Hvala in lp poletje je tuuuuuuu)

katarina | Gost | odg. 22.06.2010 @11:51 Prijavi neprimeren komentar

kar se tiče apartmajev, jih lahko rezerviraš direkt (v google vtipkaš korzika apartments pa ti jih najde polno), jaz pa sem app rezervirala prek turistične agencije odpotuj.net (10 dni za 340€ v septembru).

čivko | Gost | odg. 01.07.2010 @02:44 Prijavi neprimeren komentar

Oj,

bi pa vse ki razmišljate o Korziki opozoril, da so tam v glavnem Italijani, Francozi in Nemci z družinami oz. da se v kampih zahteva mir, nekih nočnih lokalov ni, če pa so-so napol prazni in dragi-vstopnina 20€. Plaže so v bistvu vse po vrsti umetne-mivka, zelo je razvita kemp kultura kar pomeni da imajo ljudje v bistvu vse seboj zato morate biti mobilni, da boste lahko kam šli, spanje na plaži se lahko konča tako da vas povozi traktor-ki rahlja mivko ali pa vas kdo prežene.

Je v redu zadeva, kar se tiče pokrajine, podnebja in morja, ampak se res pozna da ljudje iz naših krajev tja ne hodijo, za ljudi tam smo pač kmetavzarji. Višek mojih korziških dni, če odmislim dolgočasni disko je bilo srfanje na Z obali in pa neka prireditev na kateri so mlade deklice prepevale na nekakšnem tekmovanju, starši pa so srkali vino(le dva deci ). Je kraj za zaključeno (mladostniško)družbo, ne pa za žurerje! Lp

Karyn | Gost | odg. 06.07.2010 @17:27 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Mene pa zanima, če je vredu, če greš na Korziko v začetku septembra za kakšna 2 tedna? Zaradi vremena ipd. Koliko časa približno pa sploh vozi trajekt od Livorna do Korzike?

Hvala že vnaprej za odgovore.

miro | Gost | odg. 06.07.2010 @21:55 Prijavi neprimeren komentar

Vreme v septembru čudovito, zna biti še vroče. Turistov manj, predvsem Italijanov. Trajekt Livorno - Bastija vozi 4 ure. Lp!

ribica | Gost | odg. 07.07.2010 @08:09 Prijavi neprimeren komentar

Trajekt res vozi 4 ure, ampak obstaja tudi hiter trajekt Corsica Ferries, ki vozi 2h 15 min. Mi smo imeli letos srečo in smo ga dobili po še ugodnejši ceni kot ta počasen. Velja pogledat vse opcije!!!

Kar se tiče vremena v septembru pa nč bat, ponavadi je še vedno lepo, pa še tudristov ni več tolko, nastanitve so cenejše...

Uživajte v tem koščku raja!

siwle | Gost | odg. 09.07.2010 @14:07 Prijavi neprimeren komentar

Zivjo, mene pa zanima ce ve kdo natancen naslov oz koordinate pristanisca iz katerega gre trajekt Livorno-Korzika? Hvala

t | Gost | odg. 09.07.2010 @20:51 Prijavi neprimeren komentar

S fantom sva rezervirala trajekt pri družbi mobylines.com. S seboj bova imela kolesi na avtu. Pri rezervaciji sva označila, da imava 2 kolesi (zaradi tega tudi nekaj doplačila), vendar nisva označila, da bo avto višji od 2,20 metra. Zanima me ali ima kdo s tem izkušne, ali bi morala to označiti in ali bova imela kakšne probleme pri tem. Hvala za nasvete.

Lep pozdrav.

ribica | Gost | odg. 10.07.2010 @15:53 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, glede natančnega naslova ne bi vedela, vem da je stazione marittima. Ti samo slediš oznakam PORTO, ob poti vidiš cele kupe kontejnerjev,... in prideš naravnost v pristanišče. Ne moreš zgrešit, ker je ponavadi gužva in morajo usmerjati promet že pred pristaniščem. Zato je bolje, da si malo prej v vrsti.

Ko si enkrat v pristanišču samem pa slediš oznakam za ladijsko družbo, da se postaviš v pravo vrsto. Ponavadi so tam tudi delavci, ki te že usmerjajo. Če ne, pa koga vprašaj, ni problemov.

Tina | Gost | odg. 13.07.2010 @20:21 Prijavi neprimeren komentar

Septembra se odpravljam z avtom na Korziko. Sem v fazi raziskovanja, rezervacije kart, načrtovanja poti...

Sem prav razumela, da je zaradi strme obale bolje potovati iz Bastie do Bonifacia po vzhodni obali in nazaj po zahodni? Se pravi Bastia - Solenzara - Porto Vecchio - Bonifacio - Ajaccio - Bastia?

Mislim, da sem zasledila več verzij na forumu - od smeri urinega kazalca do obratne smeri... Najbrž ima vsak svojo "najljubšo" pot, vendar me zanima čisto in samo tista, kjer ne gledaš prepadov ko voziš?

Hvala za odgovore

Uroš | Gost | odg. 15.07.2010 @13:30 Prijavi neprimeren komentar

Če greš po vzhodni obali, torej Bastia - Porto Vecchio - Bonifacio je to široka, ravna cesta (kot prekmurska avtocesta), brez enega samega prepada, tudi cesta Bastia - Calvija je široka in neprepadna. Priporočam, da iz Bastie ne uporabljate Garmina, saj vas pelje skozi sever Korzike, ki je sicer najlepši del Korzike a z zelo ozkimi cestami, primernimi zgolj za avtomobile. Drugače, ga lahko povsod uporabljate. Jaz sem bil vesel, da se je Garmin zmotil, marsikdo pa ne bi bil...

Tina | Gost | odg. 18.07.2010 @20:19 Prijavi neprimeren komentar

Uroš, hvala za odgovor! Imam podobne izkušnje z Garminom po Toscani, kjer sem ga včasih namerno izključila ))

Medea | Gost | odg. 25.07.2010 @13:48 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo, mene pa zanima kolk časa prej je treba rezervirat trajekt, je en teden dost zgodaj? Na Korziko bi šla septembra, ne vem pa še točno kdaj

Uroš | Gost | odg. 26.07.2010 @09:22 Prijavi neprimeren komentar

S trajekti za Korziko je kot z letali, včasih je ugodneje pol leta pred odhodom, včasih dva dneva... Jaz sem kupil karto pri corsica ferries - januarja za julij in je bil avto 1 eur, plačal sem le dve osebi in takse (skupaj 79 eur)...

klaudia | Gost | odg. 30.07.2010 @21:00 Prijavi neprimeren komentar

mene pa zanima če se kdo odpravlja na korziko 11.8. -18.8?

midva z možem greva namreč takrat na korziko pa me zanima če gre še kdo takšen termin?

Klaudija | Gost | odg. 31.07.2010 @07:51 Prijavi neprimeren komentar

S fantom greva od 9. do 20. avgusta.

A bi mi znal kdo povedat, kako je z internetom na Korziki? Zaradi službe moram kdaj pa kdaj vsaj maile pogledat, pa me zanima če je v kampih kak WiFi na recepciji, al iščem Internet Cafe-je v mestih ... kaj priporočate?

klaudia | Gost | odg. 01.08.2010 @14:48 Prijavi neprimeren komentar

klavdija: internet cafeje imaš kar veliko, mi je kolegica povedala.

midva sva se v zadnjem trnutku odločila za korziko, ali me lahko kontaktraš na mail klaudia.radin@gmail.com

mirjana | Gost | odg. 04.08.2010 @09:31 Prijavi neprimeren komentar

Moje izkušnje s Korzike so zelo dobre. Lani septembra smo bili v štirih z avtom in smo prepotovali cel otok v obratni smeri urinega kazalca, brez panike, cesta je pa res ovinkasta in ozka, sicer pa stalno opazuješ okolico in ne moreš prehitro vozit. Spali smo v kampih in sicer tam kjer nas je dohitel večer, smo poiskali nekaj ugodnega. Bili smo celo tako izbirčni, da smo poiskali cenejšo varianto in se ni nikoli zgodilo, da bi bilo prebukirano. Vreme je bilo krasno, temperature okoli 30 stopinj, kopali smo se vedno nekje po poti, plaž kolikor hočeš, vse lepe, nobene gužve, nihče ti ne hodi po brisači... Izlet - dopust je trajal 10 dni. Nisem verjela, da te ta otok lahko tako okuži. Letos, tudi septembra, grem spet, tokrat v dvoje z motorjem za  5 dni. Ker bova tako bolj "gibčna", si bova ogledala še nekaj krajev v notranjosti. Cena trajekta se spreminja iz ure v uro in deluje po principu borze. Lani smo plačali za auto 1 (en) €, rezervirali smo 4 mesece pred odhodom, letos za motor pa 17€, rezervirano en mesec pred odhodom, s tem, da se je cena dvignila za 2€ od 9 ure zjutraj ko sem poklicala agencijo pa do 11 ure dopoldne ko sem osebno vplačala karto. Običajno potujemo z Garminom in si nekatere točke vnesemo kar vnaprej in ni problemov.

Vsem, ki boste šli na Korziko želim veliko uživaških trenutkov in na zdravje s "petro"

lučo | Gost | odg. 25.08.2010 @02:08 Prijavi neprimeren komentar

Pazite , da ne ponovite moje napake .Namreč kupil sem karto v eno smer za katero sem plača cca60 eur.Ko sem želel kupiti karto v Calviju par dni pred odhodom domov je bila cena 300eur za dve osebi+avto(avgust).

Drugače pa si vzemite 14dni in obdelajte cel otok.Ceste sploh niso slabe ,tako kot strašijo nekateri.

Ne zanemarite notranjosti otoka(Corte) ,ker je doživetje zase z vsemi lepotami , ki ti jih ta kraj ponuja.

Doroteja | Gost | odg. 30.08.2010 @23:01 Prijavi neprimeren komentar

Živjo

A gre kdo zdaj septembra na korziko? Jaz sem mislila it naslednji teden, pa z vremenom bolj slabo kaže, se mi zdi. A še koga to skrbi? Pa vsi pravijo kako je septembra lepo na Korziki ...

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.