Popotniški forum

KORZIKA

Dodan 27.06.06 @20:08:48
Rok | Gost | odg. 28.06.2011 @16:09 Prijavi neprimeren komentar

živjo!!!midva s punco greva od 10. do 21.7.2011 upam da ne prideva v preveliko gužvo =) drgač greva še prej v rimini kjer majo en lepših zabaviščnih parkou z delfini v italiji, potem si bova pogledla še pizo in nato nasledni dan na trajekt! prečitau sm 1000 forumou o korziki (tudi italijanskih) in je za enkrat več + kot -! greva prvič tko da se bova pustila presenetit! ko prideva nazaj bo pa kaj dodal!!!

Aleš | Gost | odg. 28.06.2011 @18:34 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, sta mogoče že izbrala kakšne fajne kampe?

Midva z punco pa greva od 13-22.7

Trajekt je pa kar dražji napram lani ja, midva sva ga dobila za 155€

student | Gost | odg. 28.06.2011 @20:42 Prijavi neprimeren komentar

Midva greva ob 7.7. - 28.7., greva v kamp La Chiappa pri Porto Vechiu..

Če boste kaj v bližini se oglasite na kakšno pivo, da kakšno rečemo. V tujini srečat Slovence zmeraj paše

LP

Barbara | Gost | odg. 30.06.2011 @11:37 Prijavi neprimeren komentar

Živjo! A gre mogoče kdo zadnji teden avgust in prvi teden septembra na Korziko?

Barbara | Gost | odg. 30.06.2011 @13:42 Prijavi neprimeren komentar

Rada bi videla, kar se videt da in hkrati uživala v kopanju v sladki in slani vodi. :-)Definitivno pa z avtom in šotor...Mogoč še bicikle zraven...

re | Gost | odg. 30.06.2011 @14:26 Prijavi neprimeren komentar

hja, zanimivo, jst sem letos planiral korziko 1-15 julij, vendar se datum pomika, bom še videl, saj je samo trajekt za rezervirat, ostalo pa....edino škoda je da so takrat kobajagi gužve...

Urška | Gost | odg. 04.07.2011 @10:40 Prijavi neprimeren komentar

Aleš,kdaj sta pa rezervirala karte? Verjetno ko je bil še nek popust ... zdaj je najcenejša karta 160 €. Midva greva od 14.-26.7.

Aleš | Gost | odg. 04.07.2011 @18:13 Prijavi neprimeren komentar

Trajekt sva rezervirala malo začetek junija, sva bila pa prilagodljiva glede dneva odhoda/prihoda tako da sem iskal najcenejšo varianto.

Nekako sva se pa odločila da se 1x seliva, tako da bova najprej nekej na SZ delu, nato pa vrjetno JZ. Od tu bova pa hodila na kakšne izlete ipd.

Pozna kdo kakšen pameten kamp na JZ delu? Ali pa vsaj J oz. JV?

Jure | Gost | odg. 05.07.2011 @14:14 Prijavi neprimeren komentar

Midva s punco imava ravnokar kupljene karte za trajekt Livorno-Bastia. Odpotujeva konec julija, 20.7. do 29.7., pa sva dala za povratne 217 €. Kar se pa tiče raziskovanja Korzike, bova po vsej verjetnosti bolj proste narave ter se dosti selila po otoku, se pa tudi sam priporočam za nasvete glede kampov Baje da so zahodne obale dosti lepše kot vzhodne, manj obljudene, tako da bo definitivno treba obiskati obe strani, ter se vmes podati še v notranjost, pogledat gore in kakšen tolmun.

Zanima pa me, če ima kdo, ki je že bil na Korziki, izkušnje z izposojo koles? Ter kako je kaj s plačevanjem? Se da s kartico večino stvari plačevati, ali je res potrebno s seboj nositi večje zneske gotovine?

Hvala za odgovore in lp

pika | Gost | odg. 05.07.2011 @14:31 Prijavi neprimeren komentar

Na JZ strani imaš kar precej solidnih kampov v okolici Propriana, eden preverjen je Ras'l'Bol ob cesti Proprianao-Porto polo. Od plaže ga loči le cesta, ki ni preveč prometna.

Na severnem delu pa priporočam kampe pred Calvijem, v kraju Algajola ali Olmeto Plage. Kampa A Marina in De la plage sta tik ob morju. Kampi v Calviju pa so ponavadi precej natrpani.

Uživajte na Korziki!

bubu | Gost | odg. 08.07.2011 @00:04 Prijavi neprimeren komentar

Živjo.

Med 23. 7 in 30.7.11 se odpravljam v Algajolo v apartma.

A ima kdo kakšne uporabne informacije, kaj lahko tam pričakujem?

Sem v prejšnjih postih prebral da so kar se plačil kreditnimi karticami še v "kameni dobi". Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Za uporabne informacije 100x hvala.

killbill1 | Gost | odg. 15.07.2011 @18:51 Prijavi neprimeren komentar

Živjo. Mene pa zanima če je kdo šel do Korzike z avionom? Smo namreč brez avta in bi uporabljale javne prevoze/ustalile v enem lepem mestu. Kakšna pomoč bi mi prav prišla, da vem kje začeti, pri katerih letalskih družbah itd.
hvala  

mimi | Gost | odg. 27.08.2011 @11:36 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, tudi jaz malo obujam temo, ker imam nekaj vprašanj. Na korziko se odpravljava na začetku oktobra z dvema psoma, ki rabita ogromno gibanja. Posledično bi rada obiskala predvsem manj turistične poti in območja, kjer se bosta lahko ''zdivjala''. Se pravi plaže, kjer se lahko prosto podita za žogicami in frizbiji in pri tem ne motita ostalih obiskovalcev. Ni važno, če so plaže bolj neurejene in divje, bolj je pomembno, da je malo ljudi. Če sem prav razumela, je bolj primeren zahodni del otoka? Zanima me tudi, če poznate kakšne uredu pohodne poti v notranjosti in, ali se tudi v notranjosti nahajajo avtokampi?(spet, luksuz in udobje nista tako pomembna)  Nekaj sem že brskala po internetu, ampak vseeno je vedno fajn dobit info iz prve roke Hvala vsem za morebitne odgovore in lep dan!

korzika | Gost | odg. 30.09.2011 @18:39 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav,

Mene zanima, če se splača iz na Korziko za krompirjeve počitnice (6 dni) na Korziko? Kopanje logično odpade, vendar je to dovolj časa, da si ogledam otok? Takšne so temperature, močno piha?

Če ima kdo informacije iz prve roke, naj jih prosim deli z mano! hvala

lp

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.