Popotniški forum

KORZIKA

Dodan 27.06.06 @20:08:48
Gecco | Gost | odg. 06.01.2012 @11:34 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Planiram dvotedenski izlet na Korziko med prvomajskimi počitnicami - 27.4.-12.5, sedaj pa me zanima, če ima kdo izkušnje, kakšno je vreme tam doli v začetku maja? Kakšno je morje, se bo dalo kaj namakat? Malo me skrbi tudi kampiranje v šotorih, če ne bo premrzlo? Kakršnikoli nasveti so dobrodošli, hvala!

loca | Gost | odg. 04.05.2012 @09:46 Prijavi neprimeren komentar

Zanima me, kako je z zasedenostjo kampov v sezoni?

S fantom imava namen julija/avgusta na Korziko s tem, da bi prej rezervirala le trajekt, potem bi se selila po otoku in spala v kampih.

Zanimajo me še cene hrane ter pijače? Imajo tudi kakšne hipermarkete?

Aleš | Gost | odg. 07.05.2012 @08:50 Prijavi neprimeren komentar

Nekateri kampi so že julija kar polni ( predvsem kampi ob rekah in notranjosti Korzike - proste parcele le v dopoldanskem času), sicer je kampov precej in načeloma ni problema... Avgusta je precej več gužve  (Italijani)... Vsak malo večji kraj ima trgovino oz. hipermarket. So pa stvari nekoliko dražje (ne vse) kot pri nas, predvsem sadje in zelenjava...

astras | Gost | odg. 08.05.2012 @14:33 Prijavi neprimeren komentar

s tem da sta zdaj za rezervacijo trajekta ze kar malo pozna - najbolj optimalno za korziko je da rezerviras nekje marca za tekoce leto

loca | Gost | odg. 09.05.2012 @17:04 Prijavi neprimeren komentar

A ni nobene last minute variante za trajekt? Kar ne verjamem, da bi lahko bili tako polni...

kor | Gost | odg. 06.06.2012 @11:59 Prijavi neprimeren komentar

za karte ni panike, tako corsica ferries kot moby lines imata na spletni strani še dovolj terminov, cena pa letos itak skoraj nič ne variira (spremljam od aprila naprej).

mm | Gost | odg. 07.06.2012 @01:19 Prijavi neprimeren komentar

koliko ste zapravili, vi ki ste šli za 1 ali 2 tedna na korziko?

Korzičan | Gost | odg. 07.06.2012 @08:35 Prijavi neprimeren komentar

Poglej, cene kampiranja so znane (pogledaš na internet) in so v osnovi manjše od Hrvaške, cene bencina (Francija) sicer malenkost varirajo - malo cenejši je na vzhodni obali,  gostinske usluge precej dražje kot pri nas, v trgovinah cene podobne našim, sadje in zelenjava dražja...  Prištej še trajekt in to je to...

lp

Rokson | Gost | odg. 03.07.2012 @08:55 Prijavi neprimeren komentar

Živijo,

jaz se odpravljam s kombijem 22.7. pa me potem ob vračanju domovzanima ali se lahko v Bastiji prespi kje na parkirišču oz. v luki, ker bom imel odhod domov ob 7:00 pa bom rabil nekje v bližini prostor za prespati...

Hvala, LP Rok

Korzičan | Gost | odg. 04.07.2012 @20:51 Prijavi neprimeren komentar

V Livornu ni problema, za Bastio pa nisem čisto prepričan. Verjetno se pa da... Se boš znašel, če te bo kdo preganjal se boš pa malo prestavil...

lp

Rokson | Gost | odg. 04.07.2012 @21:09 Prijavi neprimeren komentar

Super, za livorno ni panike itak ker imam neko dolgo varianto, od 22h do 7:30, pa sem kabino vzel....za nazaj je pa bolj čudna ura...a lahko še poveš koliko prej je treba bit v luki, preden izpluje?

Korzičan | Gost | odg. 05.07.2012 @14:51 Prijavi neprimeren komentar

Mi smo bili vedno kašno uro ali malo več pred izplutjem, ni pa nujno. Trajekt odpelje ob uri, ki je določena... Če se ti uspe vkrcati na trajekt med prvimi, imaš boljši prostor na palubi (ležalnik, senca...). Enkrat sem nekje zasledil, da je v bližini Bastie en kamp, ki naj bi bil odprt 24 ur, tako da verjetno obstaja tudi ta možnost za prenočevanje... Pa lepo se imej

Tjasa | Gost | odg. 17.07.2012 @16:23 Prijavi neprimeren komentar

ŽIUJO, septembra nameravamo z vlakom do Livorna in potem na Korziko. Nastanili bi se na enem mestu ( apartma, kamp). zanima me kateri del/ kraj Korzike je najbolj primeren, namreč da je kamp oz. apartma ob morju in mesto oz. naselje zraven. Ali se cenovno bolj splača aprtma, kamp ali hišica v kampu ?

Rokson | Gost | odg. 20.07.2012 @10:16 Prijavi neprimeren komentar

Za lokacijo je po mojem fajn Algajola na SZ, ker je kamp ob plaži...

Kej več bom pa vedu povedat čez dobra 2 tedna

http://www.camping-de-la-plage-en-balagne.com/chalets.htm

matt | Gost | odg. 25.07.2012 @08:02 Prijavi neprimeren komentar

Kakšne pa so cene trajektov? Je res da je ob nedeljah ob določenih urah ful ceneje?

Bla | Gost | odg. 25.07.2012 @10:39 Prijavi neprimeren komentar

http://www.corsica-ferries.co.uk/

Tu imaš link pa poskušaj. Cene se razlikujejo iz dneva v dan. Najcenejše kar sem dobila je bilo okoli 160 €.

bla | Gost | odg. 25.07.2012 @10:41 Prijavi neprimeren komentar

Še to... kako je z zavarovanjem trajekta? Ti povrnejo stroške v primeru, da te na trajekt ni?

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.