Popotniški forum

KORZIKA

Dodan 27.06.06 @20:08:48
28 | Gost | odg. 02.08.2012 @16:02 Prijavi neprimeren komentar

Ima kdo izkušnje kako je s cenami trajektov v septembru? Se splača počakati do konca in upati na jackpot ceno ali je bolje rezervirati že zdaj?

ursi | Gost | odg. 13.10.2012 @16:05 Prijavi neprimeren komentar

MI smo bili na korziki lansko leto....

kampov je POLNO.. na 2 cm...  heheh. mi smo šli kamiprat po cellli korziki... Splača se it pogledat Calvi.

Predlagam tudi kamp ki je 2 mk iz Ajacca (malo dražji, 5 zvezdic).. ampak se splača.. nevem kako se imenuje... pozabla.

No uživajte.

aja | Gost | odg. 13.02.2013 @18:56 Prijavi neprimeren komentar

oj, konec aprila se odpravljam na korziko. zanima me kako najceneje priti tja (letalo, vlak...) lp

Avanturist | Gost | odg. 27.03.2013 @21:54 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

Letos smo se odločili, da obiščemo Korziko . Spali bomo nekaj v hotleih, nekaj pa v kampih. Zanima me, ker sem slišal, da ima Korzika odlične tolmune, pri katerem kraju so, oz. kje v bliži tolmunov je kak kamp ?

Hvala za odgovor !

Aleš | Gost | odg. 28.03.2013 @08:49 Prijavi neprimeren komentar

Tolmunov za kopanje na rekah je več. So na reki Fango, Asco, Solenzara...

ajnos | Gost | odg. 04.07.2013 @11:52 Prijavi neprimeren komentar

Je kdo že bil letos na Korziki?

Ali letos voziho hitre linije - 2 uri in nekaj-

Kako so cene trajektov letos?

Dušan | Gost | odg. 16.07.2013 @19:00 Prijavi neprimeren komentar

Letos sem bil na Korziki junija in nisem zasledil, da bi bil kakšen hitrejši trajek iz Livorna v Bastio plovba cca 4 ure CORSICA FERRYS. 

Jurij | Gost | odg. 07.06.2014 @14:39 Prijavi neprimeren komentar

Dušan, zanima me, imate morda kakšen email, da bi povedal malo več o vašem potovanju na Korziko, kaj moraš videti, kateri kraji so ugodni za kopanje, seveda plaže in tudi smernice krajev in stroškov. Lepa hvala

Andrej | Gost | odg. 22.01.2016 @11:46 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

zanima me, če kdo obiskuje mobilne hišice na Hrvaškem?

Včasih vem, da so ponudbe na spletni strani 1nadan - <A HREF="http://1nadan.si/vse-ponudbe/mobilne-hisice-hrvaska">http://1nadan.si/vse-ponudbe/mobilne-hisice-hrvaska</A>, ki so zares ugodne, pa me zanima, če je kdo na takšen dopust že šel, prek kupona na 1nadan in kako je bilo.

Rok | Gost | odg. 18.04.2016 @17:07 Prijavi neprimeren komentar

Majster, če še nisi opazil je tu tema od Korzike, ne pa Hrvaške

jazalen | Gost | odg. 16.12.2019 @11:46 Prijavi neprimeren komentar
Majstor dobro ve, da se pogovarjamo o Korziki, reklamo dela kaj pa drugega. da se mora destinacija na tako plehek način reklamirati je naravnost patetično. Sicer pa kopanje v fekalijah tudi ni za vsakega.
Alen Jazbec | Gost | odg. 16.12.2019 @12:00 Prijavi neprimeren komentar
Majstor v 11 ih letih od kar ste vi bili se je ogromnooo spremenilo. Tudi na Hrvaškem ali ne? ili in se vračamo na Korziko. Da Korzika ni za otroke sploh ne drži. Iz vašega posta sem razbral več kakor samo reklamo za Hrvaško, katera je že davno v pozabi. Več ali manj vse umetno, beton+asfalt. Korzika tega ni in upam, da še dolgo ne bo doživela, pravzaprav upam, da nikoli. Iz vašega pisanja je razbrati tudi, da ste bili več kot očitno na Z delu, kjer so plaže skalnate v večjem delu, V del ima peščeno mivakste plaže, tolmuni so božanski tako za videti kakor kopanje v njih (lahko so tudi hladni, odvisno od obdobja obiska), glavne ceste so primerljive z našo dvopasovnico, je pa res precej vozišč iz Z-V skozi notranjost Korzike in v kakšne hribovite predele zelooo ozkih, drži. Razen kampov je ogromno namestitev ob plažah, potrebno je poiskati po tujih spletnih straneh, če že ravno booking tega ne omogoča (za več me kontaktirajte na zs). Obisk priporočam do konca junija, nato sledi usip turistov, pa ne samo Italijanov, tistih je največ v avgustu (fero agosto). Cene niti niso kaj dosti višje kakor pri nas, sicer pa čas dopusta naj bo kot se šika. Ne morete primerjati umetnih plaž z naravnimi, fekalnim morjem z povsem čistim (https://www.rtvslo.si/svet/oblak-fekalij-v-jadranu-viden-iz-vesolja-v-kako-cistem-morju-se-sploh-kopamo/499776). Sicer pa priporočam, da se vsak sam prepriča in ugotovi, da je pristna narava še vedno boljša od betonsko asfaltno fekalne džungle in kopanje med fekalijami.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.