Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
f&b | Gost | odg. 03.02.2007 @16:14 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni! Imam fanta iz indonezije, ki dela v singapurju. V poletnih mesecih nacrtujeva da bi me prisel obiskat za 14 dni.Na internetni strani nasega ministrstva pise da je za indonezijske drzavljane pristojna avstrijska ambasada v jakarti.(to naj bi se zmenila nas minister Rupel in njihov minister za zunajne zadeve lani julija. Dogovor naj bi veljal za tujce, ki zivijo na podrocju indonezije, singapurja in vzhodnega timorja). ko sva poslala mail na avstrijsko ambasado v jakarto so naju lepo napotili na drug naslov- ambasada v indiji, od tam so naju napotili u peking...(vsak prelaga delo na druge ambasade) klicala sem na nase ministrstvo za zunanje zadeve, na konzularni oddelek, in je na koncu, ko se ni vedla kaj izmislit oz kako bi se me najhitreje resila, rekla da je verjetno napaka na na internetni strani ministrstva?!(kjer pise da to podrocje zajema avstrijska ambasada u jakarti) sem jo vprasala kdaj imajo uradne ure, da bi se oglasila pri njih, je rekla da jih nimajo. no zanima me ali mate tudi vi, ki potujete po svetu ali dobivate obiske iz celega sveta v slovenijo iste probleme? kako resujete in kam se obracate? Ali je mozno da ministrstvo da napacne informacije na spletno stran, ki so edini vir informacij za ljudi? Lep pozdrav! b
ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @17:10 Prijavi neprimeren komentar
slovenija je kar se vize tice neki najhujsga... skor bl k uk... lazi je dobit schengensko vizo kt naso!?! js sm tut hotla da bi prsu tip iz nigerije pa so rekl da more u egipt na intervju, pa se pol sm 100% da je ne bi dobu... zdej sm sicer kontakterala viranta (ministr za javno upravo) in delajo baje neki na tem, sam se nc konkretnga, so pa sami tut jamral cez ns mzz... probi kontakterat slovensko ambasado na tajskm, al pa ce mamo se ksno kje tm dol... lazi bo pa pomoje ce se dobita nek u austriji al pa kje, za slovenijo pa pocakas da bomo u schengenu... ministrstvo ma pa dostkrat napacne informacije, tut glede tega za kam mi vizo rabmo in za kam ne... pa good luck ker jo bosta rabla.. sam ne obupat ;)
africana | Gost | odg. 03.02.2007 @17:58 Prijavi neprimeren komentar

Urša,najbolje,da se poročita,ampak tudi v tem primeru se čaka na vizo ene pol leta.

Drugače pa naj pride (kar tudi ni lahko)do vize od katerekoli schengenske države in si potem v tisti državi proba zrihtat vizo za Slovenijo..potrebno bo veliko potrpljenja.

ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @18:11 Prijavi neprimeren komentar
hih, hvala, sej vem, sam poleg poroke bi biu najbols se froc, ker cene spet zajbavajo o motivih in blablabla, s tem bi pa res se mal pocakala :) pa se zmer bi mogu it u egipt, sam tokrat usaj z vecjimi moznostmi za uspeh.. sej varjant je drgac vec, tko da bomo vidl kk se bo use skp razvil, sam men je ze ta logika, da tut ce ga ti povabs (pa tut ce poslovno in koj sam iz turcije) pa kao jamcs zanga, tok komplicirajo pa tut ce nis meu nikol nobenih problemou z oblastjo, mas dost kesa in dobr job doma, pa ze miljonkat biu u evropi, mas velavno schengensko vizo ipd. (to zdej govorim o drugih primerih, da ne bo pomote)... slovenija je res ornk special kar se tega tice...
estelle | Gost | odg. 03.02.2007 @18:53 Prijavi neprimeren komentar
ojoj....a da je taka kriza al kaj?jst mam tipa iz Mauriciusa,pa tud namerava prid enkrat poleti sm.sm pisala tud jst na ministrstvo,pa so rekl,da more it v egip in se pol pred prihodom v slo vsaj enkrat tam osebno zglasit.pa kaaaaaj jim ni janso no?čist konc s to Slovenijo?sam kok pa pol oni to za turizm skrbijo ce tko komplicirajo?a ma kdo mogoce že kaksno izkušnjo s tem pa kako je do vize prisel?bodte lepo in srecno vsem ki mamo veze na dooolgo (fizično) razdaljo:)
ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @19:18 Prijavi neprimeren komentar
ok tole postaja zlo zanimiu ker men so rekl da more u egipt zato ker je nigerija migracijsko tvegana drzava.. nikol pa nism vedla da to u taki meri vela tut za mauricius :/ ali pac? nc, sporocim k kej slism od viranta, mal jim se dam cajta, pol bom pa poklicala, sam drgac so usaj men osebno ful kul, ker so me klical in se par stvari prasal, pa se opravicl da majo mal guzve pa bo mal dle trajal... drgac k je moj stric eno vabu iz turcije z original poslovnim vabilom, k seveda more bit u slovenscini, una na ambasadi k je to dobila sploh ni znala slovensk, in je avtomaticno zavrnla ker je prsl na ambasado prek agencije (taka majo baje navodila).. pol je stric mal ponoru, pa je pol dobila vizo, ampak sam za tiste tri dni k je biu vabiu, schengensko pa takoj pa brez omejitve (oziroma pac 3 mesce al kolkrkol ze vela). pa k je na faks hotla prit ena iz tunizije predavat, je mela sengensko ker je bla prej u parizu, ni mela pa slovenske in k je prsla na mejo so jo takoj deportiral, ceprou se naceloma da dobit na meji pod dolocenimi pogoji (mogl bi sam kontakterat taprauga na ministrstvu za notranje zadeve), no nasledn dan je prsla, dobla vizo na letaliscu, ker so pac poslal en paper, ampak se zmer so jo fuuuuuul zaslisval, klical organizatorje itd, ceprou zenska ful potuje... sam slovenija je pac izjema a ne.. aja pa se lani na matematicni olimpijadi, k je prsu folk iz ceuga sveta, so iracane fuuuuul zadrzval pa zajbaval na letaliscu. nigerijce so clo lepo notr spust, zlo presenetljivo, sam ocitn so bli na skupinski vizi, nevem pa kaksno so mel iracani. ampak groza uglaunm. in se bi lahko nastevala primerou, pa so itak usi na isto vižo – slovensko vizo dobit je misija (skoraj) nemogoce.. za turizm jih pa ne skrbi, sj mamo evropejce, k majo itak vec kesa k kdo drug (kar se zdelc ni res), bl je vazn to da nau miljon migrantou sm prsl k pol bomo bogi slovenci izumrl, pa pazte se zdej romunov in bolgarov k bojo zdej masovno navalili pa sploh grozn k nm ze itak razni makedonci in podobno jemlejo sluzbe... o kriza ej, kok smo bogi.. k se pa mi selmo km drgm je pa use kul a ne... no ok, sej smo razlicni, nismo usi slovenci enak, sam velik folka dejansko tko razmisla...
ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @19:21 Prijavi neprimeren komentar
ena mal neumesna.. zakaj men ne rata entrou tle not nasopat? pa srecno tut usem ostalim k mate razne birokratske probleme... sam sej na mauriciusu al pa u indoneziji zvet bi blo v dost pogledih leps, a se vama ne zdi ;)
f&b | Gost | odg. 03.02.2007 @20:12 Prijavi neprimeren komentar
ja jst tudi slisim od drugih tujcev same slabe stvari glede vstopa v SLO. tud ce majo vse papirje se pa na meji do njih cist grdo obnasajo! Dobro leto nazaj sm rihtala vizo enmu prijatlu, ki me je hotu za bozic obiskat. koncal je magisterij v nemciji in je zdaj zaposlen na faksu v nemciji. ima sengensko vizo ze vec kot 2 leti. najprej je mogel it u berlin oddat vlogo za vizo, in ko je cez 14 dni poklical, ce so mu oddobrili, so rekli da JA, ko pa je cez en teden prisel po vizo, ker je imel naslednji dan let v slo so mu pa rekli pa da NE, kljub temu da je mel povratno letalsko in da sm klicala jst gor in sprasevala kateri papir naj jim se faksiram da bi ga spustili na letalo.pa ni slo skozi!(spet njihove napacne informacije) no pa mojo sestro sta prsla obiskat prijatu in njegova punca iz italije. on je italjan ona pa iz rusije.(na internetni strani pise da rusi potrebujejo vizo, razen ce imajo sengensko vizo in stalnego prebivalisce v drzavi Avstrije, Belgije, Danske, Francije, Finske, Grčije, Irske, Islandije, Italije, Lichtensteina, Luksemburga, Nemčije, Nizozemske, Norveške, Portugalske, Španije, Švedske, Švice ali Velike Britanije). pa jo je carinik kljub vsem potrebnim papirjem obravnaval kot kos mesa. In tako smo mi v Evropski uniji in bi radi razvili turizem:) LP,b
ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @20:13 Prijavi neprimeren komentar
ej estella kaj so pa teb drgac rekl kao zakaj bi mogu u egipt? ce ne sprasujm prevec, that is...
estelle | Gost | odg. 03.02.2007 @21:36 Prijavi neprimeren komentar
v bistvu sem se jaz sam tko informativno pozanimala kaksen bi bil proces glede vize in so rekli,da ker pač na mauriciusu ni slo ambasade,da bi mogu to uredit v egiptu in se tam osebno celo javit,kar mi ni najbl logično ne.sam čist kriza.sicer zdej moj tip namerava it v Anglijo al pa na Irsko,ker se bo zaposlil in upam,da bo od tam lažje porihtal vizo za slo.
ursa | Gost | odg. 03.02.2007 @22:31 Prijavi neprimeren komentar
mi se mormo tut jaulat na tujih ambasadah osebno a ne? js se se nikol nism ;) najvec kar sm je da sm govorla ene 10 minut po telefonu, sam pac slovenija je tok oh in sploh da je to treba :P sam me prou zanima ce morjo japonci tut.. pa lih dons sm dva korejcka spoznala, k bi se spomnla jih prasat kva je blo z vizo.. mogoce kdaj drugic ce jih se kej srecam.. k zdej me pa prou res zanima komu NE komplicirajo.. hehe, estelle, ful fajn za vaju :) ce lah izbira nej gre raj na irsko, ker je ful bl prjazna drzava (ena frendica je delala najprej u dublinu, pol je sla u london, kjer je bla sicer ful bols placana pa use, sam je velik bl garala, tko da gre zdej spet nazaj.. je pa dohtarca drgac, nevem za ostalo sam je pomoje dost podobn).. nevem no, men je tut irska velik bl usec, sam to je pac cis osebn mnenje, ne zamert :)
SO | Gost | odg. 04.02.2007 @08:48 Prijavi neprimeren komentar
Urša,tvoj dragi lahko gre v Egipt ali Zambijo po slovensko vizo(Egipt je vsekakor bližji)samo v teh dveh afriških državah je namreč slovenska ambasada!Je pa full kriza tudi na ostalih ambasadah,ne mislit,da je mačji kašelj...dobiš takoj in za več let,le če jim prineseš dokazila, da imaš kup denarja in veliko premoženja doma..
ursa | Gost | odg. 04.02.2007 @09:34 Prijavi neprimeren komentar
a u zambiji da je tut nasa amabsada? js sm misnla da je edina u egiptu.. sam nevem zakaj pol unga z mauriciusa posiljajo u egipt in ne u zambijo k je rahlo blizi (nevem pa kaj je cnej) :/ vem drgac da so v enih drzavah (npr. alzirija, senegal...) druga veleposlanistva (npr. italjansko, avstrijsko ipd.) zadolzena tut za izdajo nase vize, sej zato je pa tok glupo da v enih drzavah to lahko, drugi nej se pa setajo cez pou kontinenta.. se ze vidm kako grem u zenevo po beninsko vizo :) lp
SO | Gost | odg. 04.02.2007 @10:44 Prijavi neprimeren komentar

Ja,tak podatek sem našla na netu,vsekakor je Zambija bližja Mauritiusu...če si iz zahodne Afrike pa itak moraš v Egipt,vsaj Ganci hodijo tja...

Ma če pridobivaš slovensko vizo na keterikoli drugi ambasadi, po mojem čakaš še dlje kot če greš kar osebno v Egipt...

Kdaj greš pa v Benini?A v Ženevi je najbližja ambasada?Vizo sigurno dobiš brez problemov...

ursa | Gost | odg. 04.02.2007 @19:23 Prijavi neprimeren komentar
Sm mal gledala na netu in ocitn je res ena ambasada se u zambiji.. za benin je pa za ns kao pooblascena una u zenevi, drgac je pa se ena u parizu, blizi se mi pa zdi da je ni... se nism zihr ce grem u benin, se kolebam med beninom togom pa gano.. lp
ursa | Gost | odg. 04.02.2007 @19:25 Prijavi neprimeren komentar
aja SO, a poznas ksnga ganca (pac iz gane) k je uspesno sel v egipt (se pravi tut dobiu vizo) - ker si rekla, da ganci hodjo v egipt. ubistvu me zanima sam kako je prsu - a na povabilo koga al kaksna viza, pa kaksn je biu njegov status (student, zaposlen...).. ce ne sprasujem prevec.. lp
SO | Gost | odg. 05.02.2007 @18:35 Prijavi neprimeren komentar

Hola,

Ja,vem za enega,v bistvu se je poročil tukaj(v Gani)s Slovenko in potem si je šel rihtat vizo v Egipt,da je dobil vizo je trajalo šest mesecev!

Če se odločaš med temi tremi državami, ti priporočam,da prideš v Gano!

Bobi | Gost | odg. 06.02.2007 @00:44 Prijavi neprimeren komentar
Vas cisto razumem.Moja zena je drzavljanka Mavricijusa in sva ze stiri leta porocena. Ze ko sva bila porocena je bil cel podvig da bi prisla sem v Slovenijo. Ce nebi bilj iznajdljiv glede predpisov bi bila ona se vedno na mavricijusu jaz pa v Sloveniji, Resnicno je ta nsa Slovenska birokracija zakomplicirana.Sedaj nameravam da mi pride tasca na obisk in to bo spet celi projekt,Lazje je dobiti Schegensko vizo kot Slovenko. Probal bom tako da bo tasca dobila scehensko vizo potem pa bom probal nekje na Dunaju ali Parizu zrihtati Slovensko vizo. Pa se sam bom bil prisoten ce bo potrbno, Je pa drugace pred enim mesecom bila pri nas na obisku zenina prijateljica iz Mavricijusa. Sicer zivi in dela v Londonu.tam je na Slovenski ambasadi zaprosila za vizo in je rekla da so bili uradniki full arogantni in brez kulture. Res komaj cakam da se v Sloveniji uvede Scegenski vizni sporazum. No ja pa tudi potem nisem glih preprican da bo vse ok. Tako da kljub malim izkusnjam tudi jaz sprasujem kako pripeljati tasco v to alpsko dezelico. lp vsem in hvala za posluh.
Bobi | Gost | odg. 06.02.2007 @00:49 Prijavi neprimeren komentar
opss ni Slovenska ambasada samo v Egiptu je tudi v Juzni Afriski republiki, In oseba se mora osebno zglasiti na ambasadi,Vse skupaj se mi ne zdi logicno ker niso vsi miljonarji da bi si lahko privoscili pot. Jaz res ne vem zakaj so ti zakoni tako nezivljenski. Zdi se mi recimo nefer da recimo jaz ne rabim vize za mavricijus oni jo pa za Slovenijo.To je vse skupaj ena arogantna ksenofobicna scena.zal
Bobi | Gost | odg. 06.02.2007 @00:52 Prijavi neprimeren komentar
Ej kolegica ki imas tipa na Mavricijusu dajva zdruziti informacije in moci da pripeljeva tvojega prijatelja in mojo tasco sem.Ona naj bi tudi prisla poleti.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.