Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
Brutus | Gost | odg. 06.02.2007 @05:04 Prijavi neprimeren komentar
V Sinagpurju je Slovenski konzulat naj tm uprasa a ne.
Ce zivi v Singapurju ma najbrz ksno dovoljenje zacasno, da je tam in ne vem zakaj bi bil problem zaprosit za vizo cetudi ma drug potni list. Da bojo za Indonezijca zahetval velik dokumentov je pa jasno. Tudi za Slovence 10 let nazaj-si rabu kup potrdil da si lohk prsu v ZDA recimo, ceprav je stopnja priseljevanja iz Slovenije v ostale drzave mizerna.
Jst mam Avstralski Permanent residency in sem dobil vize na tukajsnjih ambasadah in konzulatih za drzave k majo vizni rezim brez tezav.
puji | Gost | odg. 06.02.2007 @16:09 Prijavi neprimeren komentar

Zacnite jih bombardirati s pritozbami in ce ne drugace pa objavite v medijih, ker se petelinijo na svojem dvoriscu in so zelo arogantni. Meni je to pozrlo ful energije, samo na koncu so mojemu fantu dali 3 mesecno vizo, ker so imeli vse na pladnju postrezeno, pa se jim ni bilo dovolj. Zlasti tiste slovenske peteline v Pekingu, Sarajevu in Londonu poznam iz osebnih izkusenj, mogoce dobivajo taka navodila od sefov. Vztrajati pri odgovorih, navsezadnje imate kot garanti pravico do njih in ce ne bo slo drugace, jih bomo pa zaceli se toziti, ker nam kratijo clovekove pravice, pa se kot institucija drzave mecejo zelo slabo luc. Treba uporabiti vsa skrajna sredstva in vztrajati na tem, da se to birokratsko nasilje neha. Pozitivno izkusnjo od slovenskih ambasad imam edino z Dunaja.

Bobi | Gost | odg. 06.02.2007 @20:40 Prijavi neprimeren komentar

Hvala ti Puji za te ostre besede. V petek pridejo z RTV snemati k nam domov na to temo .Sprasevali bodo kako se je navadila zena v Sloveniji in kaksna je kaj birokracija i izkusnje.Poskusil bom to povedati tuni na RTV na porocilih.

f&b | Gost | odg. 06.02.2007 @20:57 Prijavi neprimeren komentar
jst vas podpiram:) je ze zadnji cajt da se neki na tem naredi! lp,b
f&b | Gost | odg. 06.02.2007 @21:07 Prijavi neprimeren komentar
no jst lahko dodam se to, da tudi poznam eno indoneziko, ki je ze 3 leta porocena tlele in je mela ful problemou da je sm prsla in ima se zmeri probleme na nasem letaliscu, kljub temu da ima tuki stalno prebivalisce pa svojo firmo.je rekla da na nobenem letaliscu ni mela tolk problemov kakor na nasem pa ceprav je mela vse papirje v roki.
ursa | Gost | odg. 07.02.2007 @00:54 Prijavi neprimeren komentar
se strinjam puji, sam kk bos vztraju pr odgovorih? ti pac posls ke papirje oziroma gres osebno ke in oni te zavrnejo in ti nimas moznosti pritozbe (to jim pise na obrazcu).. tko da nemors nc dosezt.. oziroma, glede na to, da ti si, bi lahko povedala kako? ker ns pomoje tuki vec zlo zanima.. drgac se pa strinjam, da kratjo clovekove pravice tut nm ki jih nej bi kot drzavlani mel, sam kaj, ce gres hanzku kej govort, sj naus nc dosegu, razn to da prids u medije, kaj bos pa s tem dosegu? uni tm k o tem odlocajo se naujo nc spremenl.. sicer te bobi podpiram, da kej recs o tem na tv, sam o uni tunizijki (k sm pisala v enm od prejsnih postov) je blo tut v cajtngu, in to pou strani pa se slika, pa se ti zdi da je to koga ganil? men se ne zdi lih.. nazalost.. edin nacin k bi se pomoje res dal kej dosezt je da se obrnemo na koga "tm gor" se prav koga iz EU k bi nase mal zbrcu, ker edin tko se bo kej premaknl ker pac pred eu mormo bit pa lepi.. sam to morm pa se ugotovt ce je ksna taka oseba k bi se lah nanjo obrnli.. pol se pa vkup zberemo pa napisemo pa bo.. upam.. al pa tko k kitajci - najds tuki enga k mu je naprblizn podobn, pa posls njegov pasport unmu, pa pol se on sm pride na isti pasport ;) (to je joke, da ne bo pomote, sam se govori, da se kitajci tko svercajo)
puji | Gost | odg. 07.02.2007 @12:25 Prijavi neprimeren komentar
Jaz sem se zacela pritozevati takrat, ko mi je povedal, da mu 'grozijo', da sploh ne bo dobil vize. Pa je imel vse kot dogovorjeno - zavarovanje za 3 mesece, povratno letalsko, denar na racunu, razna zahtevana potrdila... etc, saj veste, da so to drage zadeve. Ko mu enkrat zavrnejo je itak preopozno vplivati na postopek, zato se je treba angazirati takoj. Ne se dat, jasno povejte, da gre za zunajzakonskega partnerja in da je povsem legitimno in legalno, da dobi vizo.Tudi ko gre za 'navadne' prijatelje imate pravico do druzenja z njimi kjerkoli po svetu. Jaz sem pošiljala faks in maile, tako direkt na ambasado in tudi v LJ. Druga kolegica je v njenem primeru klicala v LJ in so se ji opravicevali zaradi milo receno grdega postopka nad njenim fantom iz Kenije, ki zivi v Angliji in ima doktorat. Res ne gre drugace, kakor pa da si ti grob, toliko bolj zilav, kakor pa oni. Ves kaj so tvoje pravice in ves kaj so tudi tvoje dolznosti in na to jih je potrebno opominjati. Ce vse zahtevane papirje prineses oz. prinese, potem je tvoja legitimna pravica, da dobis odgovore, tvoj prijatelj ali prijateljica pa vizum. Oni so tam z nasim davkoplacevalskim denarjem, tudi to jih treba veckrat spomniti. Ce pa se nic o tem ne govori, pa seveda dobivajo se vecjo moc. Oni tam predstavljajo Slovenijo in so se dolzni biti najmanj vljudni. Pa cetudi gre za ljudi, ki imajo po njihovem mnenju nizji standard in so iz revnih drzav. Dovolj imamo te arogance. Ljudje, ki so v imenu RS poslani, da zastopajo to drzavo v tuji drzavi se morajo vesti diplomatsko, ne da pa da se kandidate za vize sprasuje, kaj da mislijo, kdo bo vedno skrbel za njih, ces da sami za sebe ne morejo. Naj si vasi prijatelji zapomnijo imena tistih, ki so jih intervjuvali in potem se poslje pismo, faks, telefon njegovi ekscelenci in v LJ v zvezi s postopkom, ker smo dolzni do pravicne obravnave in se tocno rece, kdo je krsil pravila in kako. Glede tega se lahko pritozujemo, saj gre za nase bliznje. Prava sramota, da taki petelini zastopajo uradno drzavo in da dobi toliko tujcev tak slab vtis o drzavi. Enkrat se to mora nehati. Cimprej tem bolje. Pa ne se samo zanasat na varuha clov. pravic, treba je konkretnim politikom in sluzbam pojasniti, da jih za take malomarnosti nocemo placevati. Fuj!!!
SA | Gost | odg. 07.02.2007 @21:02 Prijavi neprimeren komentar
Stvari so komplicirane tudi na poslovnem nivoju. Ko smo v naši družbi kupili novo linijo v Indiji, se je moral odgovorni indijski inženir za montažo javiti na zaslišanju v New Delhiju, ki je oddaljen več kot 1000 km od Bangaloreja. Tam so ga spraševali samo neumnosti. Potem so z veleposlaništva indijski družbi brez sramu pisali pismo, če bi investirala v Sloveniji. Vsi konzulati imajo navodila, kako ovirati vstop iz emigracijskih držav v SI. Brez osebnega zaslišanja na bilo katerem konzulatu Slovenije, skoraj ni mogoče pridobiti vize.
mariposa | Gost | odg. 07.02.2007 @21:27 Prijavi neprimeren komentar
No, pa vidim, da nisem edina s tem problemom. Rada bi, da pride tašča za en mesec na obisk...schengenska viza ni problem, pri slovenski se pa zatakne. Ker je +70-letna ženska iz tretjega sveta verjetno huda grožnja za suverenost naše države... Da ne govorimo o tem, da je edino pri nas schengensko pravo nad evropskim.
ursa | Gost | odg. 07.02.2007 @21:54 Prijavi neprimeren komentar
nevem, mogoce narobe razmislam.. sam ce bi vec folka pac se km prtozl (zdej nevem a k virantu ker so to birokratske ovire [pa ne mislt da sm cis nora nanga k ga skos omenjam, sam dejansko se mi zdi, da te usaj neki migajo], al it v cajtnge [k sicer dvomm da bi kej dosegl] al kaj).. sam pac mislm, da ce pride sam en s tem problemom, se ne bojo sekiral, ce se ns pa vec zbere, pa mogoce se bo kej premaknl.. mogoce.. sej konckoncu mi garantiramo za tiste k jih vabmo... kaj morjo oni pol se dodatno tok ovirat.. v cem je pol sploh smisu teh garantnih pism? aja pa - k je stric vabu turkinjo na poslovn obisk, je sploh niso na ambasado klical, ampak avtomatik zavrnli, pol je pa mal ponoru (ravn na to vizo, da so placani iz davkoplacevalskega denarja), jo je pa koj dobila, pa NI ji blo treba osebno prit na ambasado.. tko da.. se da.. sam treba je bit mocnejsi od njih (tko kt je ze puji rekla).. ej puji, btw, kako so mu pa grozil da ne bo dobu vize? a to po intervjuju, al med intervjujem al kako? pa kam v lj si ti to klicala? na mzz? ker po mojih izkusnah te cis nc ne trzajo... lp
puji | Gost | odg. 08.02.2007 @11:46 Prijavi neprimeren komentar

Imel je prvi intervju in takrat mu je tista zenska, mlada, diplomirana in arogantna, rekla, da je mogoce ne bo dobil. No, pa smo se zaceli... ti mene, jaz tebe. Da se razumemo, nesramna jaz do njih nisem bila nikoli, uporabljala sem zgolj ostre in resnicne navedbe v zvezi z obravnavo ter vse potrebne argumente in pravice. Poznano mi je tudi to, da so v Pekingu zavrnili vizo za poslovni obisk, ces da se pri nas ne sklepajo biznisi med prazniki. Meni se zdi, da je taksne reci potrebno vsem povedati - kaksne ljudi zaposluje drzavni aparat, nehumani in ponizujoci postopki in mogoce se bo nekoc zgodilo, da bo slo kaj na bolje, v kolikor nocemo sami sebi delati sramote. Ce taki ljudje ne premorejo osnovnih vljudnostnih manir, ki kao delajo za drzavo... pisite jim 10, 50 ali ce potrebno tudi 100 pritozb ali klicev, zahtevajte pojasnila in oni so vam dolzni dati odgovore pa tudi opravicila. Tako je, mi jih placujemo in mi imamo besedo. Klices v Lj na Mzz in na ambasado in po potrebi se javis kateri drugi instituciji, kako stvari stojijo. Mogoce Virant lahko stori kaj na podrocju olajšanja birokracije pri porokah s tujci, Mzz pa je podrocje Rupla, dovoljenja za bivanje in delo pa MNZ.

Ko pa bomo vstopili v Schengen, pa se tako ali tako ne bo vec nobenemu ljubilo ukvarjati s slovenskimi 'diplomati', ker si bo vsak sel po vizo tja, kjer jo bo lazje dobil, to pa velja za vecino drzav zahodne Evrope. Vso sreco vsem vasim znancem in prijateljem, dobiti vizum je njihova legitimna pravica in tudi vasa, ker ste garanti! Seveda po korektnih postopkih brez odvecnih cinicnih ali drugace nevljudnih komentarjev s strani zaposlenih na ambasadah.

Bobi | Gost | odg. 09.02.2007 @06:54 Prijavi neprimeren komentar
U madonca kaj me vse caka da pride ena uboga tasca na obisk v to Slovenijo.Ne vem to mi vse skupaj disi na rasisticno ksenofobno politiko Slovenije,Ce pa malo bolj pomislim pa je tak trend v celi Evropi.Teh ki niso v EU se bojijo kot hudic kriza.Ampak za bozjo voljo saj niso vsi ekonomski emigranti ali kriminalci. Res grdo in nefer.Konec koncev kam pa naj se sploh obrnem in pritozim na arogantnost uradnikov v razlicnih Slovenskih ambasadah po svetu ? Virjantu ali pa prevzvisenemu Ruplu ? HmHm
Tujina | Gost | odg. 11.02.2007 @02:41 Prijavi neprimeren komentar

Dragi moji Slovencki!

Tukaj imate se en dokaz v kako bedni in nesposobni drzavi zivite. Gnilo je vse od Drnovska naprej! Za ogromno drzavnih uradnikov nihce ne ve kaj delajo ( ce sploh kaj ) in ko clovek kaj rabi, te posiljajo od vrat do vrat in vsi pravijo da to pac ni njihovo podrocje dela?! Slovenija je lepa dokler ne pogledas malo cez rob, potem pa hitro opazis da je zivljenje drugje po svetu mnogokrat veliko boljse in prijetnejse kot v evropski Sloveniji!

za tujino... | Gost | odg. 11.02.2007 @12:51 Prijavi neprimeren komentar

Torej, s kakim prispevkom pa si ti kaj dokazal in pokazal? Razen o svoji navidezni samozavesti in prepričanju, da si ti nekaj več, ker ziviš v tujini. Pomiri ali pa daj konkretne nasvete ljudem, ki so se v ta namen oglasili na forum. Vsi nimamo namena zamenjati državljanstva/države, ker razen tega, da imamo bedno birokracijo, imamo tu svoje prijatelje in znance, družine, ki jih ne moremo preseliti in domače živali, ki jih ljubimo in ki nam pomenijo več kot pa hedonizem in ekonomske koristi bivanja na tujem. Tam pa si sam, očitno hudo sam, da se ti da svoj čas za zapravljat s takimi komentarji. In si nič drugega kot slovenček, saj očitno še vedno zelo dobro brusiš jezik in prazno slamo mlatiš brez koncepta. Na, ljubček, imaš korenček in ga glodaj, drugače pa se ti ni treba oglašati, raje razpravljaj s svojimi tujimi prijatelji, kako si eno štalo zamenjal za drugo. Upam, da se na temo Viza za tujce ne boš oglasil, razen če nimaš kaj konkretnega za povedati v zvezi s tem. Če pa iščeš prepir, pa se pomeni sam s sabo ali je vredno.... razen sarkastičnega nasmeška ne boš dosegel dosti več. Ubogo bitje...

Bobi | Gost | odg. 11.02.2007 @19:08 Prijavi neprimeren komentar
Saj sem tudi jaz v tujini zivel vec let in se dobro zavedam da so tudi lepsi kraji in zanimuivi ljudje.Ampak to kar je pa napisal Tujina se pavidi da je en zafrustrirani egotripar ki misli da je frajer ker zivi v tujini. To je ce seljak pride v mesto.Isti miselni koncept. Ce hoces biti konstruktiven raje pomagaj z nasveti kako iti cez to birokracijo ki onemogoca prosto pot ljudi v Slovenijo. Ne k nasi politiki ki mislijo da so v Sloveniji dobrodosli razni Bushi,tajkuni in elitnezi.
Pavel | Gost | odg. 12.02.2007 @11:58 Prijavi neprimeren komentar
Tujina, v kateri od držav živiš, da gre brez birokracije? Potem bi te prosil, da bi bil garant za mojo ljubico, ki si zelo želi pogledati po svetu, pa povsod rabi garantna pisma. Je iz Belorusije, jaz lahko garantiram samo za RS. Napiši mail, da te kontaktirava in nama boš priskočil na pomoč, kot dobri človek, ki prekipeva od človekoljubja, da bi nam slovenčkom in našim ljubicam pomagal iz birokracije na konkreten način. Bo vsaj kaj koristnega po objavi tvojega posta, ti korenjak ti. Lep dan želim vsem, pa vso srečo pri pridobivanju viz. Bodite vztrajni in odločni!
d | Gost | odg. 12.02.2007 @13:22 Prijavi neprimeren komentar

SEM IMEL ISTE PROBLEME PRI SRILANŠKEM DRŽAVLJANU

JA TREBA BO DOBITI SHENGENSKO VIZO NE SLOVENSKE KER JE NEMOGOČE S SHENGENSKO BO LAHKO VSTOPIL V SLOVENIJO BREZ PROBLEMA .

TAKO KOT SRILANKČAN

AVSTRIJSKA EMBASADA BI ZADOSTOVALA KONTAKTIRAJ SLOV.PREDSTAVNIŠTVO V SINGAPURU

ursa | Gost | odg. 12.02.2007 @15:13 Prijavi neprimeren komentar
D, s schengensko vizo marsikdo NE more kar tako vstopiti v slovenijo, se zmeri rabi slovensko. naj pa bi jo lazje pridobil, saj ce ima schengensko (oziroma je ze bil kdaj v evropi) se baje da zment da mu ni treba osebno na ambasado na intervju. tko so to men razlozil uni v egiptu. schengenska viza je pa kolkr je men znano dovolj sam za turke (no ocitn se za koga, tko da pac prasite na mzzju al pa ambasadi al pa pejte une polcajcke na letalisce prasat, bo pomoje se najbl tocn info), vem da so eno tunizijsko profesorco deportiral, ceprou je mela schengensko in pa povabilo filozofske na konferenco v sloveniji, so jamcl zanjo itd.
f&b | Gost | odg. 12.02.2007 @17:08 Prijavi neprimeren komentar
ja sengenska viza zaenkrt nic ne pomaga, bo treba pocakat se njamanj eno leto da bomo v sengenu potem se bo pa dalo. edino turki pa rusi(mogoce se keri) lahko preckajo slovenijo s sengensko vizo.... tisti konzulat v singapurju pa je bolj zard lepsega dole kakor pa da bi bilo kaj koristi od njega, ker naj bi se ukvarjali tam samo s slovenci, ki so v singapurju, ti pa itak ne rabijo vize za dol. no, pa veliko srece vsem, ki ste na tej poti!LP b
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.