Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
ursa | Gost | odg. 28.02.2007 @15:38 Prijavi neprimeren komentar

hoj,

js sm zdej dobila odgovor in ga kopiram... ce bo se komu pomagal... ocitn bo treba pocakat se en let, ce bo pa kdo se useen podal v to, pa nej kej sporoci... lp, ursa

Spoštovana gospa XX!

V vednost vam pošiljam odgovor, ki smo ga prejeli s strani MZZ. Kot boste
videli, menijo, da vašega problema ni mogoče enostavno rešiti. Obžalujem,
da nam ni uspelo ponuditi več pomoči! Lahko dodam le še to, da bo konec
leta, ko bomo vstopili v schengensko območje, vse skupaj močno olajšano,
saj bo vaš prijatelj schengensko vizo lahko dobil v Nigeriji in z njo
potoval po vsem schengenskem območju.

S spoštovanjem!

Eva Ban
vodja kabineta

MINISTRSTVO ZA JAVNO UPRAVO
eva.ban1@gov.si
tel. 01/478-83-94

Da mora Nigerijec priti na tisto predstavništvo, kjer želi zaprositi za
vizum, je dejstvo, ki ga ne moremo spreminjati in bi bilo kvečjemu moteče,
če bi se zaradi spregleda teh obveznosti ta oseba ne mogla vkrcati na kako
letalo. To se na primer zgodi, če se izkaže, da ima v potnem listu
slovenski vizum izdan v Kairu, ne pa tudi dokaza, da je tam zares tudi
fizično bila. V tovrstnih primerih je problem velik in pogosto nerešljiv.
Gospod iz Nigerije lahko pride na katerokoli slovensko DKP (pač tisto, ki
mu ustreza glede na čas in itinerar potovanja) in tam opravi vizumski
postopek.
Koristno je, da se z izbranim DKP RS predhodno poveže, saj tako lahko izve
vse konkretne postopkovne pogoje in uskladi časovna pričakovanja.
Spisek vseh naših DKP, kjer je možno zaprositi za slovenski vizum, je na
spletnih straneh MZZ. Nigerijski državljani so rizičnio do takšne stopnje,
da nas prio tem poslovanju vsaj za sedaj ne želi zastopati nobena od držav,
ki imajo tam svoje predstavništvo.

Vita | Gost | odg. 02.03.2007 @18:49 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Tujka sem in živim v SLO.

Res je obupno.

Lahko bi si pomagali.

Vsem L.P. in uspešno reševanje problemov.

mariposa | Gost | odg. 03.03.2007 @09:52 Prijavi neprimeren komentar
No, pa še moja izkušnja.... Moje vprašanje Ambasadi: Spoštovani, Na vas se obračam z praktičnim vprašanjem v zvezi s načrtovanim letošnjim obiskom moje tašče v Sloveniji. Z možem bi si zelo želela, da nas za en mesec obišče tašča, saj še nikoli ni videla svojega vnuka. Pravkar si je na Kubi uredila potni list, jaz pa moram počasi začeti s postopki na slovenski strani. V zakonu o tujcih (6. odstavek 19. člena) je navedeno, da se mora tujec na zahtevo diplomatsko-konzularnega predstavništva RS v tujini tam tudi osebno zglasiti. Prosim vas, da mi pojasnite, ali si ta člen pravilno razlagam. Razumem ga tako, da DKP to lahko zahteva, ni pa to nujno oziroma to ni stalna praksa. Bojim se namreč, da je prav to nepremostljiva ovira za obisk tašče pri nas, saj iz Kube nikakor ne bo mogla priti v Madrid, saj je to povezano s prevelikimi stroški (je namreč starejša ženska, ki se sama tam ne bi znašla, jaz pa z malim otrokom tudi ne morem priti v Madrid). Vem, da bo prihodnje leto veliko lažje, ker bo tujec lahko v RS vstopil tudi s schengensko vizo, toda želja po obisku je prevelika, da bi čakali tako dolgo. Zanima me, ali je možno, da DKP nalepi vizum v potni list, ki bi ga poslali tja po pošti, in ga po pošti vrne v Slovenijo? Ali obstaja morda kakšna drugačna zakonita pot, da bi nas tašča lahko obiskala brez vmesnega postanka v Madridu? Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaš čas in za odgovor. Xxxxxxx _________________ In odgovor ambasade: Spoštovana gospa Xxxxxx, Obveščamo vas, da lahko kubanski državljani zaprosijo za slovensko vizo na kateremkoli slovenskem veleposlaništvu ali generalnem konzulatu, vendar to morajo storiti osebno, torej ne po pošti in ne po zastopniku oziroma predstavniku. Zavedamo se situacije na Kubi in težav pri pridobitvi ti. izhodne vize, toda moramo spoštovati postopek brez izjem, tako da od vseh prosilcev zahtevamo, da se na veleposlaništvu oglasijo osebno. To v praksi pomeni, da kubanski drzavljani najprej morajo pridobiti vstopno vizo za tisto drzavo, kjer nameravajo zaprositi za slovensko vizo. V nasem primeru bi vasa tasca torej morala pridobiti vizo za Spanijo, da se lahko oglasi na slovenskem veleposlanistvu v Madridu in zaprosi za slovensko vizo. S spoštovanjem, Xxxxx Xxxxxx korespondentka Ob vsem tem jaz ne razumem ene stvari. Zakaj potemtakem v zakonu piše, da se mora tujec NA ZAHTEVO Veleposlaništva tam tudi osebno zglasiti - lahko bi pisalo, da se MORA tam zglasiti. In to vsak - tudi starke, potencialno nevarne naši državi :-))) Res bi si lahko med seboj pomagali, ampak - verjetno bo prej konec leta in z njim Schengen, kot pa bi mi kaj pametnega dosegli.
ursa | Gost | odg. 03.03.2007 @11:09 Prijavi neprimeren komentar
No pa nej gre u rit un k je men reku da to sam zato k je nigerija migracijsko nevarna in da zato more prit u egipt!! ne bi o tem da je blo lan polet tuki ful folka na matematicni olimpijadi pa pomoje nben ni biu osebno na ambasadi pa tut niso bli vsi na skupinskih vizah. pa una turkinja, k sm jo tut ze omenla, tut ni bla osebno na ambasadi. tko da izjeme ocitno so... sam nasi se bojijo tujcev tok da kr res ni. ena varjanta je, mariposa, da ce mas ksnga u spaniji al pa kje k je nasa ambasada, da jo on povab in pomaga. js razmislam o avstriji, ker majo ambasado u nigeriji pa tut u slovenijo se da pol po cesti prit. edin problem je da poznam sam slovence k majo gor staln prebivalisce, ne poznam pa nbenga drzavlana in ni zaenkrat nobenga odgovora od ambasade a more bit nujno drzavlan a je dost da ma stalno prebivalisce. bom mogla ocitno se mal gnavt. ampak ja, najbrz bo prej tuki schengen, razn ce dozvimo ksn teroristicn napad al pa kej ;) aja pa: a taka stalna praksa vela se za ksno drugo drzavo? se nism slisala d bi se kdaj kdo mogu NUJNO osebno zglasit k bi hotu km it... lp
Vita | Gost | odg. 03.03.2007 @12:04 Prijavi neprimeren komentar

Sorry, nisem omenila, da že več let pomagam pri urejanju dokumentacije tujcem.

In! Sedaj je vsm žal, da so se preselili v SLO...

Razmislite malo...

Thanks!

ursa | Gost | odg. 03.03.2007 @12:13 Prijavi neprimeren komentar
Vita, saj ne gre za priselitev, gre le za obisk. Pa je ze s tem toliko problemov... a te lahko prosim, da me kontaktiras na mejl, mam eno prosnjo (pa ne to, da bi pomagala kaksne papirje rihtat, ne se bat ;) hvala in lp, mejl: urska1@yahoo.com
mariposa | Gost | odg. 03.03.2007 @12:52 Prijavi neprimeren komentar
Ursa, mi smo se že odločili, da bomo kar schengen počakali. Ves čas imam birokratske vojne - tako pač je, če je tujec v familiji - in enostavno se mi ne ljubi zdaj vsa ta kalvarija še za taščo... Mi je pa žal, ker bi res rada, da pride na obisk. Slovenija je pač očitno ena izmed najbolj "antiimigracijskih" evropskih držav, s tem se je treba sprijazniti. Vita - saj nihče ne prosi za urejanje prebivališča tukaj, vsi smo govorili samo o obisku!
Estelle | Gost | odg. 03.03.2007 @14:02 Prijavi neprimeren komentar
no kot vidimo tale Slovenija sploh ni tko enostavna, kjub temu da smo sami Slovenci tako navezani nanjo in se nočno izseljevat...kot je npr. trend na mauriciusu,k itak hoče it vsak od mladih vn iz otoka in najpogosteje v UK in zdej vec v Avstralijo. cist je problem in dejte mi prosm napisat kako je s to selitvojo in vsem.kaj ce se npr. porocis v Londonu...a to velja v Slo,al si tukej uradno se vedno samski dokler papirjev ne porihtas...mi ni najbl jasno to vse skupi.pa dejmo se kej dobit pa to mal predebatirat,ker jst bi res rada spoznala folk,k ma tud partnerje iz tujine,da si delimo izkušnje,mnenja,protestiramo:P al pa nardimo državni udar:P :)hehe:) ce mate MSN,dejte se dodat med sabo,da se kej pametnga pomenmo: rozica83@hotmail.com pa vsem srecno kjerkolk že boste in pr načrtih:)
ursa | Gost | odg. 03.03.2007 @14:26 Prijavi neprimeren komentar
ja lah bi res mal to u javnost spravl... sicr ne vem kok lah kej dosezemo, sam pomoje ce startamo na evropo velik vec k ce sam tle u cajtnge damo.. k nase sam to briga kaj si evropa misl, ne pa ka si drzavlani. je pa tko a ne: ce ns je ze sam na tem forumu tolk k mamo s tem probleme ns je u sloveniji zihr se velik vec. sam vecina folka je cis apaticna in se ji zdi karkol cis brezveze k se itak nc ne da dosezt. sam ce pa nekdo zacne, se pa pol se kdo oglasi, pol k se pa folka nabere pa nemorjo lih vec tko ignorirat. no ja, ceprov se zmer najbrz bi, zto pa pravm d je pomoje bol cilat na evropo kot na nase tuki. nevem.. lah bi se res kdaj dobl pa se pomenl, bomo skp pametnejsi ;)
za bobija | Gost | odg. 03.03.2007 @14:59 Prijavi neprimeren komentar
ej bobi kaj pa je blo pol pr teb? a so prsl snemat? si kej povedu glede viz pa tega?
puji | Gost | odg. 05.03.2007 @15:39 Prijavi neprimeren komentar

Poglejte, koliko se nas je ze nabralo. In to sami mladi... kar pomeni, da bomo mi tisti, ki bomo morali pritiskati na (sedanje in bodoce) politike, nekatere ze krepko v letih, nekatere pa stare mogoce eni par let, kot smo mi. Zagotovo pa se bomo tudi mi postarali in nam bodo se naprej metali polena pod noge, zato ker smo mi kot 'pridni' in nekonfliktni drzavljani tiho, ker ne pisemo prostestnih not, saj se vsak vnaprej preda, ces da kao ni nobene moznosti za zmago. Tako nam sporocajo, da nas ne jemljejo resno, dokler se resnicno ne razjezimo in to upraviceno. Treba se bo organizirati. Ce bomo organizirani, bomo sigurno mocnejsi. Treba jim je dat na znanje, da nismo kimavci, pripravljeni se odpovedati svojim legitimnim pravicam, ter potrditi njihovemu sarkasticnemu in banalnemu zavracanju.

Ceprav bomo vstopili v Schengen, pa vsi nimajo znancev iz drugih drzav, ki bi bili toliko zanesljivi, da bi bi bili pripravljeni nastopiti kot garanti za nase prijatelje... zato bo v vsakem primeru se marsikdo moral obiskati slov. veleposlanistva.

Predlagam, da za zacetek ustanovimo neko mailing listo in zberemo vse podatke, kdaj, komu, na kak nacin so zavrnili vizum.... potem bi bilo v naslednjem koraku potrebno ustanoviti neke vrste civilno zdruzenje/drustvo/organizacijo, ki bi vrsila pritiske na politiko, ambasade in sproti alarmirala medije. V koncni fazi bi pa lahko zaceli razmisljati tudi o kakih konkretnejsih tozbah. Ce vasim prijateljem ne izdajo vize, kljub izpolnjevanju vseh pogojev, potem gre v tem primeru za krsenje vasih clovekovih pravic. In ce se ne bomo sami postavili zase - potem bo tudi vsem drugim dol viselo. Tako pac je, spremembe so mozne edino, ce si sami prizadevamo zanje. V nasprotnem primeru pa ne verjemite, da bo slo kaj na bolje samo od sebe. Nasprotno, seznami pravic se bodo krsili, dolznosti ali prepovedi pa vecali.

ursa | Gost | odg. 06.03.2007 @23:05 Prijavi neprimeren komentar
hej, puji, dej oglas se al estelle, k je prej dala msn, lah pa tut men na ursa_luckygirl@hotmail.com .. ce nimas msnja, poslji mejl, da se pomenmo kej... pa se kdo naj se oglasi, vec k ns bo, bols bo..
puji | Gost | odg. 07.03.2007 @10:45 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo, sem vaju dodala med svoje stike... moj msn je zajci_so_beli@hotmail.com - oz. mail an12@email.si. Bom vesela, ce se bomo lahko kaj pomenile po msn-ju oz. mailu, ker na forum zaidem bolj obcasno. Pa tudi druge ljudi, ki si to zelijo, vabim, da si izmenjamo kontakte;
Vita | Gost | odg. 08.03.2007 @13:14 Prijavi neprimeren komentar

Hi! Vidim, da me niste razumeli.

Ali sem napisala, da me je česa strah?!? :) :) :)

Po tem, kar sem doživela v Slo me niti nič več ne more presenetiti!!!!

Ne da bi bilo strah! :) :) :)

Pač glede preselitev sem napisala samo informativno, da bi brali med vrsticami : " Slovenija ni "paradiz", zato imamo TAKŠNE grozne probleme". :( :( :(

Prav tako iz tega se da prebrati, da so ljudje živeli v "boljšem" sistemu v svojih državah, če jim je žal...

Toljko pa še znam slovensko, da bi razumela, da gre za OBISK.

Navadno se potem zgodijo tudi preselitve...:)

Punce! Ne slepite me! ( in tudi sebe ) Nisem od včeraj...

V Sloveniji zelo malo možkih.... Mislim MOŽKIH. :(

P.S. Da ne bo pomote! Nikogar ne žalim!!!! Statistika je takšna.

Pomagala bom, če bom lahko, v vseh primerih. Samo javite!

Glede viz pa obstajajo uradne predpise... + ne uradne tudi...

Npr. nekdo je pisal o punci iz BY. NE uradno = če je stara DO 38 let, - SLO vize ne dobi! In t. d. in t.p. ...

VSEM L.P.!!!!

ursa | Gost | odg. 08.03.2007 @16:57 Prijavi neprimeren komentar
Hoj Vita, moj 'ne se bat' je ubistvu pomenil, da bi res rada da me kontaktiras, pa mogoce tega ne bi zelela, ce bi mislila, da te bom zasula s prosnjami, da svetujes kako do vizuma itd., sem samo hotla povedat, da ne gre za to. Drgac pa jest bi res rada SAMO obisk, saj si niti sama ne zelim ostati tu. Vita, a lahko prasam se iz katere drzave prihajas? Pa za katero drzavo je kratica BY? lp...
isma | Gost | odg. 10.03.2007 @17:46 Prijavi neprimeren komentar
ola!tut jsm mam problem.mam fanta v maroku,pa ni ravno variante,da bi dobu vizo za slovenijo.tut njemu so svetoval,naj gre po vizo v egipt,pa sva se odločla,da se raje poročiva. sprosila sem si dopust,3 tedne v decembru,z vsemi papirji,za katere so mi rekli,sem šla prej na dunaj na maroško ambasado.in pridem v maroko,pa mi rečejo,da sem "pozabla" enega (namreč koliko zaslužim),pa še,da policija rabi do 20 dni,da vse preveri.nama je pa preostal samo še 1 teden!in sem šla domov.zdej sicer govorijo,da bodo papirji še vedno veal,ampak...nikol se ne ve.noben mi pa tut ni omenu,da se pol še pol leta čaka,da lahk on sem pride.sploh ne vem,kakšna procedura sledi,mem so na našem mimistrstvu rekl,da lahk gre po vizo v lizbomo,ampak...kok??če je tle kdo z mal več izkušnjami,ker se men sanja ne,kam bo tole prpelal.sm mela že na občini probleme,ker niso vedl,kaj naj sploh s papirji nardijo,in so vse narobe overl.to so mi povedal šele na pravosodju,in pol nazaj,pojasnjevat,se kregat...tam jim itak dol visi...zdej že mal zgublam potrplenje in upanje.sama birokracija,na obeh straneh...
| Gost | odg. 10.03.2007 @18:23 Prijavi neprimeren komentar
js bi pa tebe prosu da poves kaksne papirje use mors dobit ker sm mislu da lah pac gres in se porocis, pac potni list al pa kej da rabs, pa nc druzga. pa ocitno ni to dost. tko da - kaj rabis oziroma kje se da to zvedt? edin to vem da k prids nazaj mors porocne paperje overt in jih partnerju poslt in pol on/a nese na ambasado in nej bi dobu/la vizo. usaj tko sm js to zastopu. srecno!
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.