Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
estelle | Gost | odg. 11.03.2007 @12:14 Prijavi neprimeren komentar
EJ,Isma,da me kontaktiraj,preko maila,al pa dodaj me na msn,ker me več o tem zanima,saj imam podobne plane.pa ostali,ki imate partnerje v tujini tud.več glav,več izkušenj:)
Vita | Gost | odg. 12.03.2007 @12:11 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni !!!

1. EVRO-AZIJKA sem! :) :) :) In zelo sem ponosna na to! ( če si že vprašala ) :)

2. Dokumentacija za poroko je odvisna od tega, v kateri državi se bosta poročila. In od tega, kakšen "položaj" ima vaš partner v domovini.

3. Vidim, da so vsi tukaj "prisotni" želijo urejati dokumentacijo za državljane iz držav Azije in Afrike.

Vendar se moramo zavedati, da VSAK primer bodo birokrati reševali DRUGAČE.

Največji problem je v tem, da uradniki nimajo izkušenj z urejanjem takšnih papirjev. Zato vas bodo "brcali" kot žogico. Ker niso sposobni karkoli storiti in se izogibajo odgovornosti.

NE uradno: Državljane iz Držav v Afriki in Azije NISO dobrodošli v Evropi. Zato bo zmeraj "nekaj ni v redu"... Samo, da vas "zavrnejo". Rešuje jih tudi to, da na konzulatih vam ne rabijo razlagati zakaj niso odobrili izdaje vize. Celo samo tranzitne.

4. Poroka je res najboljša varianta. Ima pa tudi svoje "negativne strani".

5. EU je ekonomska skupnost. Tujec pa bo se vedno tujec! Razen če ne bo "belo blago"... :( :(

Nasvet 1. : Ne bodite tako najivni! Po 1. 01. 2008. se situacija z tujci bo samo še SLABŠA, ne boljša! Ukrepati je treba sedaj! Je že včeraj bilo prepozno!Samo se vas trenutno "znebili"... Potem bo izmišljen še kakšen razlog...

Nasvet 2. : Zmeraj bodite osebno prisotni na konzulatih, uradih, ...vse preverjajte, zahtevajte obrazložitev in ....

Nasvet 3. : Vztrajajte do onemoglosti! :)

Nasvet 4. : Življenje je prekratko in lepo, da bi ga vam nesposobni uradniki iničili še to ...

P.S. : Sorry, ne smem vsega pisati... da me ne zaprejo... :) :) :)

***Ostanite optimistični, zdravi, prijazni.... pišite...

vita.viktorija@email.si L.P.!

Vita | Gost | odg. 12.03.2007 @12:42 Prijavi neprimeren komentar

Dodam:

Moje čestitke z najlepšimi željami VSEM, ki se odločijo za "mešan zakon"!

Zagotovo za to morajo imeti možgane, karakter, "jajca"... :) :) :), finanse...

Za - puji ( 05.03.) Vse si pravilno napisal. Kdaj in kje se dobivamo?

Za - isma - Si že začela izgubljati potrpljenje?!? Potem rajši kar zdaj vse zaključi . Očitno ne veš, v kaj si se spustila... Težave se niso še niti začele! Zakon s tujcem pomeni težave in ogromne stroške vse življenje. Otrok sploh ne omenjam. Kar slabo ti bo.

Za - ursa (08. 03.) Pravilno si se odločila glede svoje selitve. Čestitam! Živiš samo en krat. Poznam primere selitev ( porok ) v Egipt, Rusijo, Indijo, na Tajsko... So srečni. Seveda, najpomembneša zveza, ne država...

L.P.!

ursa | Gost | odg. 12.03.2007 @18:08 Prijavi neprimeren komentar
Hoj, Vita! nimam vec vprasanj, sm sam hotla rect: hvala za vse spodbudne besede :) pa tut vsem ostalim seveda, fajn je, ko ves, da je vec ljudi, ki so v podobni situaciji, se bols pa, ko ves, da je enim uspelo (npr. puji) - to je men dal velik novga zagona in mal povrnil optimizem in upanje... sporocim ce bo kej novga, do takrt se pa lepo mejte in uzivejte na soncku ;)
tina | Gost | odg. 12.03.2007 @18:50 Prijavi neprimeren komentar
Informacija za f&b: drži, da je Veleposlaništvo Avstrije v Jakarti pristojno za indonezijske državljane in za tujce, ki zivijo v Indoneziji... Preberi si Zakon o tujcih in pa Sporazum med RS in Avstrijo http://www.mzz.gov.si/si/vizne_informacije/novosti/27062006_sporazum_o_zastopanju_z_republiko_avstrijo/
mariposa | Gost | odg. 12.03.2007 @19:28 Prijavi neprimeren komentar
Hoj, tukaj še ena, ki lahko reče, da je uspelo! Ampak kot je rekla že Vita - ne si misliti, da se s poroko boj z birokratskimi mlini konča. Takrat se vse pravzaprav šele začne. Na to pa le bodite pripravljeni. Papirologije, stroškov in problemov ni konca in ne kraja, to moraš vzeti v zakup, če se poročiš s tujcem. Pa srečno vsem!!
ursa | Gost | odg. 12.03.2007 @20:51 Prijavi neprimeren komentar
hoj mariposa, moj 'da je uspelo' se je nanasu na obisk, ker je bla situacija podobna k pr men - eni se zaenkrat sam s tem matramo :) nevem pa, kako je blo pr teb, a je on ze prej biu tuki al sta se kje drgje spoznala pa je pol sm prsu, a je meu ksno evropsko vizo in je blo zarad tega lazi itd. tako da sem pac govorila sam o tem o cemer nekaj vec vem - ce pa mas tut ti ksno vzpodbudno zgodbo kako pridt v slovenijo, me pa lah kontaktiras, saj, kot ze veckrat povedano, vec glav vec izkusenj - bi lahko kej pomagal... drgac se pa usi lepo mejte :)
ursa | Gost | odg. 13.03.2007 @00:47 Prijavi neprimeren komentar
no, js sm sla mal zakonodajo brt. in jim pise: "Splosno pravilo je, da se prosilca pozove, da se osebno oglasi in ustno razlozi razloge za svojo vlogo, zlasti kadar obstajajo dvomi o dejanskem namenu obiska ali prosilcevi nameri, da se vrne v drzavo, iz katere je pripotoval. Ta zahteva se lahko opusti, ce je prosilec poznan ali ce je diplomatsko-konzularno predstavnistvo prevec oddaljeno od prosilcevega prebivalisca, pri cemer ne sme biti nikakrsnega dvoma o vrednosti zaupanja prosilca." (to je na strani 22 od tegale fajla: http://www.mzz.gov.si/fileadmin/pageuploads/konzulara/CCI_sl.pdf ) Torej... vsaj uni, k hocte da pridejo tasce oziroma pac ksni starejsi sorodniki - ce je ona na mavriciusu, al pa na kubi, je to definitivno prevec oddaljeno... js bi pisala eneparim nasim ambasadam, jih na tale clen opozorila, in jih vprasala v cem je point, kako jih ogrozajo... pac neki v tem stilu.. pa se na to jih opomns da sej ti jamcs a ne, pa da konckoncu je (posredn) sorodnik/ca.. nevem no.. sm sam misnla delit z vami svoja nova spoznanja, ceprov najbrz marsikdo to ze ve, pa vseeno, mogoce pa kdo se ne...
Vita | Gost | odg. 14.03.2007 @13:22 Prijavi neprimeren komentar

Saj imaš prav, seveda...

Samo tukaj velja samo eno pravilo in sicer:

ČE TI BO ŽELEL KONZUL IZDATI VIZO, TI JO BO. ČE PA NE BO ŽELEL TEGA STORITI, PAČ VIZE NE DOBIŠ!

Vse, kar moraš storiti - ZNAJDI SE...

Tukaj pa vsaka informacija dobrodošla. :) + VIP... :)

ursa | Gost | odg. 14.03.2007 @15:12 Prijavi neprimeren komentar
hej Vita, pa mas ksno informacijo k bi bla dobrodosla, oziroma ksn VIP sistem? :) sej ne sprasujem cis resno, sam ce pa mas ksno varjanto se pa branla zihr nam :) lep dan!
Vita | Gost | odg. 14.03.2007 @17:27 Prijavi neprimeren komentar

Odgovarjam čist resno! :D

Saj veš, da obstaja sex po tel., virtualno, osebno...

Isto je z vizami, oz. z urejanjem dokumentacije. :) :D

Zakaj sem do sedaj uspešno urejala zadeve?

Zato, ker sem preštudirala konkretno situacijo, vse možnosti, zbrala informacije, spoznala potrebne ljudi....in t.d.... Pripravila sem se... No...in potem - v napad! OSEBNO!!!

Rezultat: Preden jim je "prišlo", - sem že imela to, kar sem potrebovala. :) :D

***Če se kdaj dobimo na kakšnem protestnem shodu ti povem več zgodbic... :D

ursa | Gost | odg. 14.03.2007 @17:42 Prijavi neprimeren komentar
tale post me je pa fajn nasmeju :) js tut zmeri bl gruntam, da bom sla osebno na dunaj, ker je pac prek austrije mu najlazi prit... sm jim za zacetk mejl poslala (u pondelk), se niso odgovorl, ce naujo jutr, jim se enkat poslem, pol jih klicm, k pa dobim po posti izpolnjen application form, pa grem overt povabilo, grem pa magar tut osebno gor.. ce bi su se kdo gremo lah skupi :) res ste mi mal zagona dal, k js neb mela cis nc proti spet it u afriko, sam je pa kr neki razlogov da bi tut on sm prsu.. hvala usm za podporo in vzpodbudo :)
mani | Gost | odg. 20.03.2007 @15:09 Prijavi neprimeren komentar

me zelo veseli, da ste začeli s to temo, ker nas je očitno kar precej s podobnimi težavami. imam namreč prijatelja v indiji, poslala sem mu garantno pismo, ki ga je priložil vlogi za izdajo turističnega vizuma in so mu kljub temu vlogo zavrnili. klicala sem na ambasado v delhi, kjer pa ne smejo dajat podrobnih informacij, med vrsticam mi je bilo rečeno, da tudi če ponovno vloži ni veliko možnosti, da dobi vizo??!! zanima me, če ima kdo izkušnje s tem, če tujec večkrat zaprosi za viso na slo ambasadi..

peter | Gost | odg. 20.03.2007 @22:50 Prijavi neprimeren komentar
Slo ambasade v tujini so vecina CISTA KATASTROFA. SELE KO KAJ RABIS VIDIS KAKO "NE-DELUJEJO". Ce koga "na pravem mestu in z zvezami" poznas uredis "po domace"... V brk vsej slovenski burokraciji...
T | Gost | odg. 20.03.2007 @23:22 Prijavi neprimeren komentar

Ursa,

gre za dokument, ki ni slovenski ampak evropski - k takšnemu ravnanju zavezuje vsa evropska predstavništva. Torej je brez veze spraševat naše.... Pa še nekaj: če bo kdo nastopal na način, da so mu kršene človekove pravice, ker nek tujec ni mogel vstopiti v slovenijo, je že v startu pogorel. To je nekaj podobnega, kot če bi me moj sosed tožil, da mu nisem dovolil vstopiti v moje stanovanje ....

ursa | Gost | odg. 21.03.2007 @00:41 Prijavi neprimeren komentar
hej T, rekel si, da "gre za dokument, ki ni slovenski ampak evropski" - o kerem dokumentu tu govoris? sori, mal sm zmedena... glede soseda pa tako: stanovanje je tvoja last, drzava pa naj bi bila nasa, saj naj bi bila demokracija.. kakorkoli ze, zakaj bi s takim pristopom ze od zacetka pogoreu? sprasujem resno, saj me res zanima... se vedno delam na tem, in stvari se pocasi premikajo, vcasih tudi nazaj, ko bo pa kaj novega pa sporocim, upam da o uspehu :)
Vita | Gost | odg. 21.03.2007 @10:51 Prijavi neprimeren komentar
Demokracija je samo zavesa, za katero tebe silijo živeti tako, kak želijo drugi. Dojenčki... :(
satan panonski | Gost | odg. 21.03.2007 @12:39 Prijavi neprimeren komentar
tudi mene zanima o katerem konkretnem dokumentu govori T. ah, primejava neke države z lastnim stanovanjem je pa neumnost. Država ni v (konkretnem) lastništvu, tako da ne govoriti, da lahko te zadeve primerjaš. Niti v metaforah, spoštovani gospod. Zakaj pa misliš, da se ne smeš sklicevati na člov. pravice in da boš pogorel? Če ne na človekove, na katere potem? Na vojaške? Kaj ni dovolj, da ne moreš biti z nekom skupaj že za, ker je od volje uradničkov odvisno ali bo kdo dobil vizo? Daj še kakšno pametno metaforo na to, no, g. ali ga. T. Ko bi se vsaj držali zakonodaje, ki jo podpišejo njihovi šefi, se nihče ne bi sedaj pritoževal zaradi kratenja pravic. Hvala lepa, ampak po bitki biti general je lahko, ali pa biti neizkušen - še lažje .Da o dojenčkih ne govorimo... a vsak dojenček zraste in se nauči na svojih izkušnjah. Prihrani poniževanje za svoje otroke, če jih si (boš) kdaj vzgajala, gospa pametna in odrasla V. Eni ste zelo inteligentni in odrasli, kdo bi vam zameril, hahaha... groteskni smeh.
T | Gost | odg. 21.03.2007 @14:34 Prijavi neprimeren komentar

Govorim o dokumentu, ki sem ga videl na spletnih straneh MZZ in na katerega se Ursa sklicuje: SKUPNA KONZULARNA NAVODILA O VIZUMIH ZA DIPLOMATSKO KONZULARNA PREDSTAVNIŠTVA POGODBENIC KONVENCIJE O IZVAJANJU SCHENGENSKEGA SPORAZUMA

V tem dokumentu je kar nekaj odgovorov na vprašanja, ki sem jih opazil v tem forumu (tudi zakaj sloveni ne rabimo vizuma za neko državo državljani tiste države pa morajo zaprositi za vizum za slo, ...). Ne trdim ali opravičujem kakršnokoli ravnanje - še posebej ne biroktratov v slabšem pomenu besede - vendar je edina elegantna rešitev povečanje števila slo ambasad v tujini. Druga možnost pa je da se Rupel zmeni za zastopanje s strani drugih sch držav - tudi to je natančno opisano v tem dokumentu. Vendar bo zadeva možna šele po vstopu slo v schengen.

Glede stanovanja pa nisem hotu bit do nobenega zaljiv, vendar je dejstvo, da izdaja obicajnega vizuma ne more biti in ni clovekova pravica - drugo pa je ce je govora o ozjih druzinskih clanih EU državljanov. O tem obstajajo določene direktive - malo si preberte zadeve - bo bistveno lažje vse skupaj - tudi to ni mišljeno na vzvišen način ampak iskreno!!!

ursa | Gost | odg. 21.03.2007 @15:00 Prijavi neprimeren komentar
ja no sej, na jakarti nej bi ns avstrijci zastopal... pa so rekl da kao ne.. sej to so pogodbe ja, k jih mamo tut za kr nekaj drzav v afriki, samo za nigerijo je ni, ker kao nobena drzava noce prevzet odgovornosti - tko so men rekl. ne spomnm se tocn v kerih drzavah, sam vem da jih je kr neki, ampak tm pac lahko zaprosjo sam drzavljani tiste drzave - tko so mi tut rekl... drgac pa, ja, mas prou, je lazi ce kej prebers, in sej to tut delamo (vsaj nekateri med nami), ker pac jih mors po njihovih pravilih j****, da se sami zastrikajo.. ampak je pa fajn, ce ti kdo kej pove, ti da ksno idejo, te na kej opozori, je zlo koristn, usaj men je blo, tko da hvala vm usm :) glede kratenja clovekovih pravic - ce se porocis, pol je ozji druzinski clan a ne? ampak bi mogu se zmeri it osebno v egipt (al pa kam drgm na naso ambasado) kar pa ne more ker za povsod rab vizo, ki pa nevem kako naj bi jo dobiu... to bi pa pol blo kratenje clovekovih pravic, se najbrz tut ti strinjas. ali pac?
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.