Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
tina | Gost | odg. 21.03.2007 @21:03 Prijavi neprimeren komentar
Se strinjam s Tjem, kajti vsepovprek težiti, da so vam/jim kršene človekove pravice, ne da bi se prej vprašali ali to sploh je pravica ali je zgolj DOVOLJENJE neke države, da spusti nekega tujca, za katerega se zahteva vizum, notr? Vprašajte se malo... Tudi vsa ta nora in včasih za nas tu v RS nerazumljiva birokracija ima najbrž svoj namen kaj?? Nisem ksenofobična ali rasistična, ampak če rečeš, da je nekdo tvoj FANT, to nikomur ne pove nič, oziroma že samo zaradi tega dejstva nima kakih ugodnosti! Vsak je lahko tvoj fant, ampak ko enkrat s tvojo pomočjo pride v RS, se zgodba lahko obrne... Potem se pa začnejo oglašati t.i. človekoljubi, ki skačejo v luft in norijo, ker je Center za tujce v Postojni prenatrpan in nečloveški... vsaka stvar ima dve plati, samo toliko v razmislek, LP
ursa | Gost | odg. 21.03.2007 @21:20 Prijavi neprimeren komentar
ja, ampak zato pa ti zanga/zanjo jamcis in ce on/a ne gre nazaj pol lah teb tezijo a ne. pol je pa na teb da si dost pametn in ne vabs lih usazga. ce pa oni ne vodjo evidenc kdaj je kdo prsu not in kdaj bi mogu vn in ce ne cekirajo mej, je pa to njihov problem, sej se nismo v sengnu. itak pa ce je tle ilegalno ga/jo lahko deportirajo ni treba da ga/jo u un centr za tujce furajo. poleg tega pa... nekdo si ze jemle pravico, da postavlja meje (drzava) in ovira gibanje - poglej se z druge plati :)
satan panonski. | Gost | odg. 22.03.2007 @10:52 Prijavi neprimeren komentar
T- hvala za navedbo dokumenta. Draga tinka, če še ne veš, so v RS zunajzakonski partnerji izenačeni s soprogi oz. soprogami. Pa si daj še ti malo zakonodaje prebrat in se potem spuščaj v razpravo. Po drugi strani pa v zakonu o tujcih tujemu državljanu ni priznan ta status - ker je tujec. V enakovreden položaj ga spravi šele poroka. Pa verjetno sploh nimaš pojma, da se ni najbolj enostavno poročiti s tujcem, kar bo tujec rabil 'potrdilo države, da ne obstajajo zadržki za poroko v tujini'. To je tako, kot da bi tebi rekli, če se boš kdaj hotela možiti, da boš rabila potrdilo od uradne osebe, da se lahko poročita. Iz tega lahko sklepamo, da državi ni v interesu, da bi se slovenke oz. slovenci družili s svojimi pratnerkami/partnerji v RS. Če jim kaj ne paše, naj gredo pa v Nigerijo ali pa Indijo, etc? Kaj pa so si zakomplicirale življenje, naj bi si slovenca izbrale, a ne? hehehe... ne vem, ali ste eni prespali učne ure preseljevanj narodov ali kaj? Migracije so vedno bile in vedno bodo. V zadnjem stoletju pa so prišle do skrajnosti, za kar ima velike zasluge zahod (kolonializem, preprečevanje neodvisnosti, skrite vojne, ropanje zemlje...). Če ste tako zadovoljni z birokracijo, če vam ni treba trpeti oddaljenosti, če se bojite, da vas bodo fantje izkoristili in se tu zaposlili (ter državljanom EU s tem odžrli delo), tina & co., potem se vam ni treba nič pritoževati,seveda... in kar pritrjujte, da ni treba nič spremeniti. Mislim, da pa vsak, ki izpolnjuje pogoje za izdajo vizuma, še zlasti, če je garant/ka v garantnem pismu napisala, da gre za zunajzakonskega partnerja, pa da je sodeloval z ambasado v postopku, da ima pravico do tega, pa ti reči, kaj hočeš. Razmišljaj globalno, deluj lokalno in če si tako pametna, podaj kak predlog, da se ne bo treba ljudem tukaj sklicevati na njihove pravice. Ja, najlažje je rečti, kaj ne smeš, ne pa to, kaj lahko, da prideš do želenega. Lepo pozdravljene, naj vam nekateri dopisi tukaj ne jemljejo morale!
T | Gost | odg. 22.03.2007 @18:19 Prijavi neprimeren komentar

Dragi satan panonski

sedaj si napisal točno tisto, na kar se sklicujejo v postopku izdaje vizuma: to, da v garantnem pismu napišeš, da gre za izvenzakonskega partnerja - osebi pa dejansko ne živita skupaj je malo smešno in samo razlog več, da ga zavrnejo - da lahko kaj takšnega napišeš moraš imeti tudi kakšno dokazilo. in vse se ustavi pri tem, da on še nikoli ni bil v sloveniji, ona pa mogoče pred mesecu ali celo leti en kratek čas v tujini - takšna trditev je bolj na majavih nogah. sem že veliko slišal o IQ naših uradnikov, vendar menim, da bi kaj takega zmogli..... Pa še ena napaka (v korakih) v tvojem pisanju: napisal si, da ne sme biti razlogov za zavrnitev vizuma, če stranka sodeluje v postopku (ali nekaj podobnega). Pa saj to jo točno to, kar je bistvo problema: uradnik na ambasadi bo rekel, naj se v postopku izdaje vizuma zglasi na veleposlaništvu, stranka bo rekla, da ne more (ker npr živi 1000 km stran) in naši (pa tudi uslužbenci drugih evropskih ambasad ravnajo tako) bodo zaključili, da stranka ne sodeluje v postopku. Posledica: zavrnitev izdaje vizuma. Zakonito? DA! Življensko? Vsekakor ne!

In potem se gremo nov krog sklicevenja na človekove pravice....Utemeljeno? Po mojem ne. Konec koncev je bila v garantnem pismu manjša laž - ki pa lahko odločilno vpliva na vse skupaj....

satan panonski | Gost | odg. 23.03.2007 @09:45 Prijavi neprimeren komentar
T- cel čas govorim o resničnih ljudeh - izvenzakonskih partnerjih. Mislim, da se da to vselej tudi dokazati (npr. podatki o skupnem bivanju v tuji državi, shranjeni skupni računi, transkacije... etc.) in še več, kadar gre za osebo, ki jo poznaš iz mesa in krvi, se ta oseba ponavadi vselej oglasi na ambasadi, vse to pa zato, da je vse politično korektno, ne glede na 2000 ali 3000 km oddaljenosti. Ti pa kot stranka, ki garantiraš za nekega tujca poskrbiš, da je vsakomu črno na belem jasno, da 1. ne bo država imela nobenih stroškov z njim-njo (dokazilo o zaposlitvi in plača - tvoja (če ga-jo finančno vzržuješ) ali njegova-njena, če se vzdržuje sama), 2. da namerava tujec državo zapustiti po preteku vize (imaš letalsko karto, poleg tega pa veš, da če bi hotel/a ostati dlje časa, bi to v naslednjič pomenilo avtomatsko zavrnitev vize zaradi ilegalnega bivanja v državi), 3. ima urejeno zdravsveno stanje - ni tako mali strošek za svojno kritje, 4. zagotoviš, da ima oseba urejeno bivanje - jamčiš z garantnim pismom...5. predstaviš omenjene dokaze, ki zagotvaljajo resničnost navedb, da gre za resničnega partnerja/partnerico... etc. Za podajanje lažnih izjav in dokazov pa si itak kazensko odgovoren in boš kvečjemu sam nasankal/a. No, in kakor sem jaz dolžan predložiti resnične podatke in sodelovati v postopku, tako imam tudi pravico zahtevati, da dobim obisk. Zakaj? Ker si vselej (recimo temu večkrat na leto) ne morem privoščiti ali vzeti izrednega dopusta, oz. pustiti službe, da grem za 2 mesca potovat. In kaj je to čudnega, če imam partenrko/partnerja v tujini in se vidiva parkat na leto v različno dolgih obdobjih? Kaj pa slovenci, ki delajo v tujini, svoje družine pa ostanejo tu? To še ne pomeni, da take veze ne moreš resno jemati... Prav nasprotno, velikokrat gre za zelo živo in trdno razmerje, ki ga nekdo, ki ni v tem sploh ne more poznati. Imeti partnerja iz tujine je močna šola, vse te razdalje in ukrepi, kako priti skupaj pa ti naredi trdo kožo in neomajnost. sicer pa, to niti ni stvar, za katero bo moralo kogarkoli kaj brigati. Moje spolno življenje in odnosi so čisto privatna stvar, ne pa vprašanje s katerim se mora ukvarjati ambasada v postopku. Zato jim je lahko jasno samo to: če so kljub dokazom zavrnili vizo in nama s tem preprečili, da bi uživala skupaj v RS za 3 mesce, potem ne morem rečti drugega, kakor pa da so nama vzeli pravico do srečevanja v državi, kjer sem rezident in kjer tudi plačujem prispevke. Lahko jemati, težko dati, čeprav ne prosiš nič kot eno nalepko v pasoš, ki po novem stane 60 eur. Ja, neživljenjko pa je, v tem se strinjava, dragi T. Ko boš, če boš, kdaj reševal podobne primere, se javi, kako pa kaj tebi uspeva v teh rečeh... po črki zakona ( a vsak zakon ima vselje rubriko izjemni primeri) hehe!
ozgirl | Gost | odg. 23.03.2007 @11:26 Prijavi neprimeren komentar

Jaz vam lahko samo povem ko je moj avstralski prijatelj zelel ostati v sloveniji. Bile so take drame in take bedarije da je na koncu cist obupal. Dokumente ki so jih zahtevali so bili totalno idiotski, eden od dokumentov ki jih je moral priloziti je bil 3 mesece star rojstni list, zal to je skoraj nemogoce dobiti v avstraliji, saj Avstralija kot drzava ki ni skregana z logiko ti izda en rojstni list ki je isti cel zivljenje, tako da je moj avstralski prijatelj bil zelo jezen na nase birokrate in jim je rekel na koncu " pa kaj hocete moj rojstni list da je star 3 mesece, saj se ni nic spremenilo, jaz sem se se vedno rodil na isti datum, edino ce mislite da si nisem spremenil spol, edino to bi se videlo na rojstnem listu" v glavnem...totalna bedarija...predvsem v avstraliji ki ni birokracije in predvsem zdrava kmecka pamet.... Pri nas se mi je vedno zdelo neumnost ko moras prinesti portdilo o stalnem prebivaliscu in osebno izkaznico istocasno (saj je potrdilo o stalnem prebivaliscu ze na osebni iskaznici...) res cista izguba casa...v avstraliji moram povedat da je potrdilo o stalnem prebivaliscu samo pismo od banke ali kaksne druge ustanove ki pride na naslov, ki si ga lastis kot svoj naslov...to je za uradnike tukaj dovolj ....

IN ZAKAJ BI SE MORAL OSEBNO POKAZAT V EGIPTU CE ZELIS VIZO...JA ZAKAJ? A TE MOREJO PREGLEDATI CE USTREZAS PO VIDEZU ALI TE MORAJO PREVOHATI...ZAKAJ ZAKAJ ...TOTALNA TRAPARIJA

ozgirl | Gost | odg. 23.03.2007 @11:30 Prijavi neprimeren komentar
SLOVENSKA BIROKRACIJA...AJOJ junija pridem v slovenijo pripeljem pa svojo hcerko in to jim spet ne bo jasno ...odsla sem sama in zdaj nas sva dva...
sanja | Gost | odg. 23.03.2007 @11:40 Prijavi neprimeren komentar
Tudi meni ni jasno, zakaj bi se naj s tem, ko napišem, da je on moj partner komurkoli zlagala. Pa tudi oni ne bodo a priori mislili da vsa si zvezo namislila, če to lahko nekak dokaževa. To je tko, kot da bi tebi rekli, da nimaš punce, če ne živita skupi v isti hiši. Meni se res ne zdi, da jih večina tukaj ne misli resno s svojimi... samo o tem je potrebno prepričati tudi tiste, ki bojo odločali, koga bojo spustil v državo, a ne? Pa še to... če bi ti bil begunec in bi ti grozilo obglavljenje zaradi politične opozicije ali pa zaradi tega, ker si homoseksualec, pa tudi zaradi tega, ker so te posilili, bi tudi ti bežal za svoje življenje, če ste že odprli vprašanje ilegalnih migracij. Tako da ne vnaprej vsem, ki so tujci tukaj pripisat ne vem česa saj nimajo toliko izbire kot vi, ki lahko greste kamorkoli po svetu in karkoli rečete, pa vas ne bo nihče zaprl. Zato se mal zamislite in potem obsojejte nas humanitarce, zakaj kar naprej moramo skakt v luft. Hočem samo rečt, da ne moreš tako generalizirat, da bo vsak tujec, ki ga bo kaka sem pripeljala na obisk, tu tudi hotel ostati ilegalno in boš ti imel zaradi tega manjšo plačo. Če pa se bo to zgodilo, pa bo tak ona imela policijo za vratom in same probleme, tak da najbž ni nobena tako naivna, da bi riskirala za nekega neznanca.
T | Gost | odg. 23.03.2007 @12:53 Prijavi neprimeren komentar

Ne nisem to mislil - narobe je, če napišeš, da živita v izvenzakonski zvezi in se potem sklicuješ na pravice pri izdaji vizuma. Izvenzakonska zveza avtomatsko pomeni, da osebi živita skupaj v istem gospodinjstvu, sicer to ni - sta le punca in fant. Kar ni sicer nič narobe - daleč od tega :)) le pravne posledice so drugačne.

Vpraša nje, ki sploh ni enostavno, pa je ali je izvenzakonska skupnost priznana tudi v tuji državi. Če ni, osebi pa dejansko tam živita skupaj, je vse skupaj še bolj zakomplicirano....

ursa | Gost | odg. 23.03.2007 @14:04 Prijavi neprimeren komentar
Ja no, ne napises izvenzakonska zveza ampak samo partner al pa kej u tem stilu... nevem, men se zdi da edino kar je treba je potrebna VZTRAJNOST. nesmes se jim pustit, pa se bojo vdal... slej ko prej..
bobi | Gost | odg. 23.03.2007 @18:54 Prijavi neprimeren komentar

dajte se mene na listo za mesane zakone in za zagotavljanje osnovnih pravic prihoda svojcev v Slovenijo iz tretjih drzav

kripapala@gmail.com

afro | Gost | odg. 24.03.2007 @09:15 Prijavi neprimeren komentar
Ozgirl,a lahko pustis svoj mail naslov,bi te rada nekaj vprasala!
kikica | Gost | odg. 24.03.2007 @10:52 Prijavi neprimeren komentar
Mene pa zanima naslednje:če rodiš v tujini (eni od držav tretjega sveta)kako pripelješ otroka v Slovenijo?Moraš zaprositi za slovensko vizo na slovenski ambasadi ali kako to gre?Aja,naj povem,da sem Slovenka, mož pa tujec(iz države v kateri bi rodila in tudi živimo tam)
ozgirl | Gost | odg. 24.03.2007 @11:09 Prijavi neprimeren komentar

ne bi smela imeti problema, saj otrok ima pravice do slovenskega drzavljanstva. Jaz imam puncko 6 mesecev staro rojeno v Avstraliji in sem kontaktirala slovensko ambasado in so mi takoj poslali papirje...zdaj pa ne vem ce ji hocem urediti slovensko drzavljanstvo

Kontaktiraj najblizjo slovensko ambasado oz. ambasado ki je odgovorna za drzavo v kateri bivas

tina | Gost | odg. 24.03.2007 @13:36 Prijavi neprimeren komentar
za satana: v vizumskem postopku se gleda Zakon o tujcih, tam lahko prebereš kdo se šteje za družinskega člana in kdo ne... In zunajzakonski partner to ni. Toliko o soljenju pameti o zakonodaji. In tudi tu si se uštel- če si garant, še ne pomeni, da si kazensko odgovoren za tisto osebo, ki jo vabiš.. S tega vidika biti lahko bilo precej več zadev v zvezi s postopkom za pridobitev vize logičnih (a so ti?). Ajde!
za tino | Gost | odg. 24.03.2007 @14:03 Prijavi neprimeren komentar
ja no tina, v cem pa je pol fora garantnega pisma??? js se strinjam s satanom glede tega
satan panonski | Gost | odg. 24.03.2007 @17:03 Prijavi neprimeren komentar
Če si pismena, boš šla še enkrat odgovore brat bolj natančno, saj sem na dolgo in široko napisal več kot dovolj, da se ve za kaj se gre - pa ti obračaj besede po svoje, kakor ti paše. In definicije. Da nisi kazensko odgovoren, če se zlažeš? Opa! Kot pravni ekspert si gotovo preštudirala vse zakone in ustavo v Sloveniji, ne le ZOT. Na forum sem se javil in vse to napisal za to, da ljudi iz svojih izkušenj seznanim s tem, kar je meni pomagalo in kar upam, da bo tudi drugim - da se da priti do vize, če sodeluješ in če vztrajaš pri svojem. Kako pa ti prispevaš k temu??? Sem napisal razmerje do garanta: zunajzakonski partner v garantno pismo. Dodatno sem to še pojasnil v osebnem komuniciranju. So si dali dopovedati, ti pa si očitno ne, čeprav pišeš hvalo birokraciji - bolj papeško od papeža. Če nimaš pojma, se ne oglašaj. Samo to ti lahko svetujem, ker sta oba tvoja posta udarila mimo, ne da bi enkrat samkrat odgovarjala v zvezi s tem, kako do vizuma. Vse se vrti okoli tega, da ti uspe prepričati konzularni oddelek v pravilnost in zanesljivost tvojih navedb. Eni uporabljajo take metode oz. definicije, drugi drugačne. Dokler so zakonite, je vse prav. Če ti to dviga pritisk, pa se začni ukvarjati z vrtičkarstvom, ne pa s tem, na kak način si bodo tvoji sodržavljani priskrbeli vizume za svoje partnerje. Mislimo, da vsak ve, za kaj se gre. Ampak enim še do danes ni jasno, da je treba stvari znotraj sistema najprej poznat, šele potem biti pameten z raznimi hipotezami. Boš pač sprejela da dokler sama ne veš o čem govoriš, je tisto tvoje polovičarsko poznavanje zakonov in postopkov v resničnosti na precej trhlih stebrih. Pa si se spustila na spolzka tla, površna diletantka. PS... pa ne da jemlješ kritiko zlonamerno in preveč osebno. ta ti bo malo odprla oči in pomagala, da postaneš stabilnejša in resnicoljubna osebnost.Pa ne se zaradi tega jeziti, jeza ti bo samo škodila in blokirala moč zdravega razuma. Jaz se drugače ne bom več oglašal - me čaka dolga pot v tujino - svoje sem povedal, nekaterim sem tudi moral nasprotovati, ker nisem želel, da bi tina in še kdo (s t-jem sem vesel, da sva porazpravljala vsaj glede def. partnerjev in mislim, da ve v čem je keč) jemali pogum drugim, ki so trdno na tleh in vedo, kaj hočejo. Ostajam neomajen borec za človekove pravice, za pravico do obiska izbrane osebe (partner, tašča, fant, punca, ljubimec, ljubimka... etc) v tej državi, seveda z legalnimi sredstvi. Victoire c'est la volonte! (Prvi pogoj zmage je, da hočemo zmagati - maršal Foch)
bubamara | Gost | odg. 24.03.2007 @17:40 Prijavi neprimeren komentar
Seveda je kaznivo dejanje - če ti overiš napačno izjavo ali podajaš napačne podatke neki uradni inštituciji in podobno, nosiš vse pravne posledice. Zakon o tujcih sicer govori o ožjih družinskih članih (zakonci, otroci, ne pa tudi zunajzakonski partner pe tem zakonu) v primeru dovoljenja za prebivanje. Dovoljenje za bivanje ni isto kot vizum. Vizum se izda največ za 3 mesece in izrecno ne navaja, da so do vizuma upravičeni zgolj ožji družinski člani državljana, študentje v RS ali bodoči delavci s pogodbo o zaposlitvi (delovno dovoljenje).Praktično to pomeni, da lahko pri razmerju do prosilca v garntnem pismu napišete tudi partner, če hočete ali mislite, da bo pomagalo. Partner je pravno gledano zgolj formalna oblika tega, čemur rečete fant ali punca. Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih tudi nima jasno opredeljenih pogojev, kdaj nastopi zunajzakonska skupnost in ne navaja izrecno, da morata osebi živeti v skupnem gospodinjstvu. Vizumski postopek in postopek za pridobitev dovoljenja za dolgoročno prebivanje (dlje od 3 mescev) ali delo se med sabo razlikujeta in sodita v področje različnih ministrstev (MZZ in MNZ). Tako da v zakonodajah marsikdaj ni vse jasno dorečeno in ravno te zakonske praznine se lahko da izkoristit... lp
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.