Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
T | Gost | odg. 24.03.2007 @20:09 Prijavi neprimeren komentar

kikica: če je otrok v tujini rojen osebi, ki je slovenski državljan, ga je potrebno le prijaviti kot slovenskega državljana (mislim, da je to možno do izpolnjenega 18 leta starosti otroka). Torej ni nobenega postopka le prijava. Obrni se na najbližje slovensko predstavništvo v tujini in zadevo morajo urediti - po zakonu! Sicer pa ima otrok sam tudi kasneje možnost pridobiti slovensko državljanstvo. Mislim, da do dopolnjenega 36 leta starosti.

satan: srečno pot v tujino - upam, da ne rabiš vizuma :))

ursa | Gost | odg. 24.03.2007 @22:00 Prijavi neprimeren komentar
satan: lepo si povedu, lepo se imej v tujini; bobi: nimamo liste, se samo pogovarjamo prek msnja..; bubamara: ja je kaznivo dejanje, ce podajas neresnicne podatke, sam si sama rekla da ni definiran kaj je zunajzakonski partner, tko da to pol ni kaznivo dejanje :)
Vita | Gost | odg. 26.03.2007 @12:21 Prijavi neprimeren komentar

No, folk, kdaj se že dobimo, da se "izpričamo"?!?

Vidim, da itak ne berete ( ali ne razumete ) kaj pišem...

V sredo, 28. 03. 2007 bom v LJ.

Vsem L.P.!!! ?;-)

jezna ozgirl | Gost | odg. 26.03.2007 @12:41 Prijavi neprimeren komentar
kontaktirajmo kaksen casopis z vsemi nasimi problemi konec koncu mi placujemo davke ...mi dajemo denar tistim lenuhom da naj bi resevali probleme ne pa da ne vejo kam z obrazci...jaz mislim da uradniki sploh nimajo pojma...res prav besna ko vse to berem...
bubamara | Gost | odg. 26.03.2007 @13:44 Prijavi neprimeren komentar
To sem napisala tisti, ki je izjavila, da nisi kazensko odgovoren, če podajaš napačne trditve in jih overiš. Seveda tudi ni kaznivo, če napišeš zunajzakonski partner, ker se glede tega še sama država ne zna zmeniti, kaj bi naj to konkretno pomenilo - podaja meglene definicije. Tako da vas zaradi tega ne bo nihče preganjal, saj se niste zlagali, če pa bi vam kdo kaj rekel, pa se itak pogovarjate o vizi in jih lahko samo opozorite, kaj o definiciji zunajzakonski partner piše v zakonu o družini oz. družinskih razmerjih... lp.
isma | Gost | odg. 27.03.2007 @17:39 Prijavi neprimeren komentar
glede papirjev,ki jih rabiš za poroko s tujcem,vsaj maročanom...potrdilo o državljanstvu,rojstni list,da nisi poročen,da ni zadržkov za sklenitev zakonske zveze(mora poslat iz svoje države potrdilo o samskosti),zdravniško potrdilo,o nekaznovanosti,pa še potrdilo,da imaš službo.to je trebe najprej overiti,potem dati prevest,potem overiti prevode,sledita ministrstvo za pravosodje in zunanje zadeve(povsod koleki,koleki...).za finiš pa se moraš osebno zglasiti na njihovi ambasadi,ki je pristojna za slovenijo,to je na dunaju.to je v bistvu vse,vsaj kar se slovenije tiče.največji problem je,ker ti nihče ne zna razložiti,kako in kaj.lp
tinkerbell | Gost | odg. 21.04.2007 @08:11 Prijavi neprimeren komentar

Adijo pamet, ne mores verjet ...ko prečitaš vse to, jaz pa sem mislila da sem edina, ki imam take težave.

no na hitro. leta 2000 sem spoznala svojega zdajšnega moža. potem sma se 2004 odločila da se poročima. iz omana kjer dela sva letela v kairo, na našo ambasado, kjer bi naj dvignil business vizo za slovenijo. ko ga je gospod Dernovšček (I. sekretar - konzul) videl, se je obrnil k meni pa rekel: " Kaj bo v Sloveniji?" ..moj mož je iz Nigerije, in ko sva dala pasus da ruknejo noter vizo - ZAVRNJENO. zakompliciral je toliko stvari da si mislit ne morete... sla sva v nigerijo. prezivela 3 najlepse mesece, nato se je on vrnil delat jaz pa domov rihtat svoje in njegove papirje. (s tem da še poročnega lista še nisem imela ker moreš na njega čakat 2-3 mesece)..Prvi šok ko me je zadel, da ne samo na ambasadah, še na občinah nimajo pojma kaj delajo. To čisto ona varianta "Ti primi ker jaz bom sputla" ... v glavnem moj poročni list se je na poti iz nigerije zgubil, potel se je čist po božji volji spet prikazal in po 6 mesecih prisel v slovenijo. Cela vesela ga nesem na občino da registriram najino poroko in dvignem Slovenski izpisek iz matične knjige ... POZABI!!! poročni list nazaj poslat v nigerijo, ga overit na njihovem mzz ko pride nazaj ga nest v budimpešto.. nigerijska ambasada mora overit žig ngerijskega mzz-ja in na to pe naša ambasada overi nigerijsko ambasado. se pravi 3 VELIKI štempli na 1 poročnem listu. ok spet v boj, mož je letel iz omana nazaj v abujo da to poštempla, hvala bogu tokrat z fedexom ni bilo problemov..v 14 dneh sma imela to rešeno. in potem cez kakih ponovnih 14 je papir bil požegosan spredi in zadi...zdaj pa ni bilo več zadržkov (sem si mislila). na občini opravim vse pozitivno, potem pa grem na sobo za tujce. kr nekaj pogojev moreš izpolnit, da dobiš svojega partnerja sem...1. zaposlen moraš bit, ali pa ti more nekdo ki je zaposlen napisat garantno pismo ( v večina primerih zavrnejo če si brezposeln in daš garanta), tudi to sem rešla v takoj, mami me je zaposlila za določen čas. vse takse, vse papire, vse sem zdaj imela pripravljeno da vložim in da po 8 mesecih te končno spet vidima moža. zdaj pa je slovenija začela spreminjat zakone o združitvi družin in zakone za vstop v slovenijo. na okencu mi je rekla, da bo 100% pozitivno rešeno, in da mož dobi odločbo s katero vstopi v slovenijo, potem pa dobi nalepko v pasus ko pride na občino. fajn ne? ...

niti slučajno se ni tak končalo. vmes se je zakon spremenil tako, da če tudi gre za združitev družine, mora tujec pred vstopom v slovenijo dobit turistični oz. vstopni vizum. kar pomeni da mores na ambasadi ... (SPET v KAIRU) vložit prosnjo za izdajo vizuma. jaaaooo...

na občini so pripravili vse, poslali odločbo v kairo, mož je ze bil na letalu za v egipt, meni pa g. Dernovšček pošlje email, 1 dan preden bi mož dvignil vizo z obrazložitvijo:

Spoštovani,

Po temeljitem pregledu zakonika RS in posveta z mzz ugotavljamo da upravna enota ne bi smela oz. je po pomoti poslala dovoljenje na veleposlaništvo. Pošto vračamo v maribor.

Tak ... kaj pa zdaj naj? ...... zmešalo se mi je... letim na občino, razkurjena tak da se mi je mešalo v glavi... in ona p******* za steklom mi reče tak flegmatsko ... Ne čitamo sprememb zakona tak pogosto ker se non stop spreminja.... Se dobro da imam dva drzavljanstva... hehhe... ker sem primla slovenski pasus in sem ga zabrisala čez celo pisarno, kaj vse sem jim govorila vam verjetno ne rabim povedat ne ... mam pa angleski pasus tak da mi nima kaj bit ... vodja upravne enote, me je potegnila v svojo pisarno, dala kavo in mi rekla naj počakam samo malo.

v pol ure je gospa porihtala vse, to kar so mene po domače jebali 3 mesece. naslednji dan sem mogla vložit prosnjo za izdajo vstopnega vizuma, ki ga je podprla občina in mnz... in cez 5 dni je bilo vsega konec. moz je dobil vizo, mislim da se je g. Dernovšček moral kar trest ko je podpisal njegovo vizo v pasusu, pa se gratis je bila hehehe...

Tak to je moja zgodbica, samo ce imas nekoga rad pac vse naredis pol za njega ne ... saj se splača .. samo prvo kot prvo stane ogromno, najpomembnejše ... vzame ti pa tolko živcev in energije da je za crknit.

Pa lep vikend vam želim.

Vita | Gost | odg. 21.04.2007 @11:04 Prijavi neprimeren komentar

Hvala, Tinkerbell!!!

Saj si potrdila vse to, kar sem jaz pisala... ?:-)

*** Res, je treba vztrajajti do onemoglosti! :)

*** Življenje je prekratko in lepo, da bi dovolili, da ga nam nesposobni uradniki iničujejo!

Moje čestitke z najlepšimi željami VSEM, ki se odločijo za "mešan zakon"!

***Ostanite optimistični, zdravi, prijazni.... pišite...

vita.viktorija@email.si L.P.!

Dodan: 12. 03. 2007 @12:11:00
odgovori

ursa | Gost | odg. 22.04.2007 @12:37 Prijavi neprimeren komentar
jest mam pa eno veselo novico! za nigerijo naj bi v roku treh mescev zrihtal pogodbo z madzarsko al pa avstrijo, da bojo na njihovih ambasadah lahk rihtal vizo za slovenijo. usaj u egipt ne bo treba. to je sicer "off the record" informacija od ene k dela na mzzju na konzularnem oddelku. drgac pa tinkerbell k si neki omenjala, da niso hotl dat delovne vize - to je rekla da za nigerijce so ze mel take primere in so dobil delovno vizo, sam mors tuki na mzzju ti najprej se zment pa da ti dajo oni potrdilo oziroma kontaktirajo ambasado in jim recejo naj izdajo vizo. ker kao ce uni na ambasadi dajo pa pol ta zgine pol lahko ma un konzul sankcije in zarad tega pol raj ne dajo, ce pa dobijo navodilo z mzzja pol je pa ok. ta dernovscek je pa men tut totalno smotan - enkrat je reku da lahko najprej vse papirje vkljucno s potnim listom poslje ampak da mora pol osebno prit iskat - kako brez potnega lista prit v drzavo mi pa ni znal povedat. ubistvu sploh ni zastopu kaj ga sprasujem... on jih pomoje itak po tekocem traku zavraca, ce gres gledat statistiko tut zelo odstopa od vseh ostalih - sicer je mozno da bi pac tok vec neprimernih dajal prosnje v egiptu kot kjerkol drgje ampak dvomm da TOLK vec... aja se to tinkerbell, ce bos se kej brala: kje sta se pa porocila? oman, kairo al nigerija? ubistvu me zanima zakaj traja 2-3 mesce da dobis porocni list... ker v nigeriji se pa po mojih izkusnjah res da use zrihtat in to v enem dnevu... lp
puji | Gost | odg. 22.04.2007 @19:58 Prijavi neprimeren komentar
Zanimivo, zanimivo... upam, da bo naslednji link delal, je iz nekega drugega foruma in nanj se je javilo kar lepo stevilo slovenk, slovencev, ki so se ze (ali pa se se bodo) porocili s tujci: http://www.najporoka.com/forum/RSS_post_feed.asp?TID=1680 Ni nas malo, se vec je takih, ki se ne oglasajo po forumih, izkusnje glede birokracije pa ocitno podobne.
justin | Gost | odg. 23.04.2007 @12:03 Prijavi neprimeren komentar

Urša,koliko časa si pa ti živela v Nigeriji?Zgleda,da imaš res full izkušenj z Nigerijci ali pač?

Jaka | Gost | odg. 23.04.2007 @17:28 Prijavi neprimeren komentar
Ali kdo ve kako je z drzavljani Tanzanije in morebitnimi obiski v SLoveniji? Kokr sm to bral se mi zdi, da se ce se porocis da mas celo kolobocijo...
Vita | Gost | odg. 23.04.2007 @18:46 Prijavi neprimeren komentar

Folk, berite malo, no ...

Zakaj pa ljudje pišejo? Da bi potem še ponavljali?

Če želiš turistični vizum, - so ene vrste težave.

Če se poročiš, - so težave druge vrste .

To je to.

ursa | Gost | odg. 25.04.2007 @16:15 Prijavi neprimeren komentar
no, eni pravijo, da je ponavljanje mati modrosti :) nikol nism zivela tam, mislm pa, da vem kar dosti o tem, kako potekajo stvari, seveda ne vsega ampak precej. ce te kaj zanima, vprasaj, ker sama ne mislim nekaj bv blebetat.
Vita | Gost | odg. 25.04.2007 @17:54 Prijavi neprimeren komentar

Dokazano pa je, da pametnim osebam je dovolj, če se pove en krat. Da je ziher, lahko dva krat...

No, glede porok pa sporočam, de je obvezno pridobiti najprej turistični vizum za SLO. (ne glede na to, kje se poročita)

L.P.!

mariposa | Gost | odg. 25.04.2007 @20:57 Prijavi neprimeren komentar
Vita, ali se je to kaj spremenilo? Midva sva se namreč poročila v tujini, pa mož ni prišel sem s turistično vizo, ampak z dovoljenjem za začasno prebivanje. Sem vso zakonodajo naštudirala in izbrala (zame) najbolj optimalno varianto - je pa res, da se je zdaj zakonodaja malo spremenila in te spremembe nisem zasledila.
Vita | Gost | odg. 26.04.2007 @10:48 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!!!

Očitno ne berete, kaj pišem.

1. Zakonodaja (in papirologija) se spreminja non-stop.

2. Za urejanje vizumov (in druge dokumentacije) veljajo različni čl. Zakonov in drugačni predpisi.

3. Prav tako je potrebno upoštevati Zakonodajo in postopki v tuji državi.

4. No in še "meddržavne" sporazume in dogovore...

5. Res je, da sem v roku 14 let urejala večinoma business – vizume, vendar na druge vrste tudi malo »spoznam«. Bistven je postopek.

6. VSAKA zadeva je drugačna, zato tudi jaz tukaj ne razglabljam, da ne bi zavajala folk.

7. Vidim, da ljudje še sami ne vedo, kaj bi radi, a samo sprašujejo.

!!! Menim, da bi se slovenski državljane sami morali v »svoji« državi kaj ukreniti!!!

Vendar, kot je že znano – »nimajo jajc!« (večina SLO-»moških«). Zato se tudi slovenke rajši poročajo z tujci.

*** Brez zamere! Takšna so dejstva in statistika.

L.P. VSEM!!! + uspešno urejanje vizumov!

P.S. Mimogrede: so že primere kazenskih ovadb zaradi »lažnih porok«.

wer | Gost | odg. 26.04.2007 @18:59 Prijavi neprimeren komentar
Vendar, kot je že znano – »nimajo jajc!« (večina SLO-»moških«). ???
Jaka | Gost | odg. 26.04.2007 @19:25 Prijavi neprimeren komentar
Vita brez zamere, sam, moski predstavljamo priblizno polovico prebivalstva nase republike. Torej, ce se zenske raje porocajos tujci, zakaj potem zenske ne naredijo kaj vec, da bi se natem podrocju kaj uredilo? Zakaj pa se kdo raje poroci s tujcem pa pomoje se sam natancno ne ve.
ddd | Gost | odg. 26.04.2007 @20:57 Prijavi neprimeren komentar
Ajajaj, Vita, zdaj si ga pa pihnila. Oprosti, ampak res govoriš neumnosti.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.