Popotniški forum

VIZA ZA TUJCE

Dodan 03.02.07 @16:14:41
Z. | Gost | odg. 15.01.2009 @13:28 Prijavi neprimeren komentar
Da bi nas vsaj preplavili... bi bili take budale kot ta nad mano manj opazne...
mare | Gost | odg. 20.05.2010 @10:47 Prijavi neprimeren komentar

mates,to kar ti govoriš,vemo tudi mi!!

pozabil si pa omeniti državljane bivših jugoslovanskih držav,ki množično prihajajo v Slovenijo in mislim ,da imajo tu pri birokraciji celo več sreče kot pa katerkoli drugi narodi.Ko hodim po ulicah ljubljane,skoraj ne slišim več slovenščine!!

piki | Gost | odg. 16.02.2011 @19:08 Prijavi neprimeren komentar

No ja ko tole prebiram o vizah pa še sam nekej povem....Tud zdej k smo v sshengnu je vse v k.....!! Nešteto papirjev da ti nekdo pride iz Azije na obisk v Slo.. Pol pa še vse ureja Avstrijska ambasada ?? tolk smo vredni u Sloveniji , da nam JODLARJI govorijo kdo sme k nam in kdo ne.... lohk se reče bol je blo u JUGI...LP

brigita | Gost | odg. 26.07.2011 @18:16 Prijavi neprimeren komentar

Kaj je potrebno vse imeti nigerijskemu državljanu ,da dobiSlovensko vizo,kam mora se obrniti.Zanima me tudi koliko časa traja in koliko stane letalska karta.Hvala za odgovor lep pozdrav  Brigita

brigita | Gost | odg. 26.07.2011 @18:17 Prijavi neprimeren komentar

Kaj je potrebno vse imeti nigerijskemu državljanu ,da dobiSlovensko vizo,kam mora se obrniti.Zanima me tudi koliko časa traja in koliko stane letalska karta.Hvala za odgovor lep pozdrav  Brigita

onatajka | Gost | odg. 01.11.2011 @17:09 Prijavi neprimeren komentar

No toliko sem prebral, da sem skoraj že obupal pa bom vendarle povprašal, če je kdo na tem forumu, da ve točen postopek za pridobivanje vize za tajske državljane imam namreč punco na tajskem in bi hotel, da pride na obisk k meni. Najbolj me mučijo tiste zahteve, o prihodkih, ker je ona nezaposlena.

onatajka | Gost | odg. 01.11.2011 @17:10 Prijavi neprimeren komentar

No toliko sem prebral, da sem skoraj že obupal pa bom vendarle povprašal, če je kdo na tem forumu, da ve točen postopek za pridobivanje vize za tajske državljane imam namreč punco na tajskem in bi hotel, da pride na obisk k meni. Najbolj me mučijo tiste zahteve, o prihodkih, ker je ona nezaposlena.

helena | Gost | odg. 25.04.2012 @13:25 Prijavi neprimeren komentar

Porocena z nigerijcem, imate tudi vi kaksne izkusnje o intervjuju v egiptu??

Marija Topčič | Gost | odg. 06.10.2015 @11:39 Prijavi neprimeren komentar

Lep pozdrav!

Imam prijatelja v Senegalu-Dakar. Pa bi vas prosila,če mi lahko poveste kaj 

vse potrebuje za pribitev vize za vstop v Slovenijo. Želel bi me obiskati.

lep pozdrav !

Marija 

Tina | Gost | odg. 06.10.2015 @13:05 Prijavi neprimeren komentar

Naj kontaktira pristojno veleposlanistvo (Slovenije ali ce je morda pristonjno predstavnistvo katere druge clanice EU) v Dakarju. Ponavadi je treba predlozit dokazila o financnem stanju, letalske karte, zavarovanje itd. Tukaj najbrz nihce ne bo tocno vedel, veleposlanistvo bo najbolj zanesljiv vir.

nepridiprav | Gost | odg. 09.10.2015 @22:45 Prijavi neprimeren komentar
Nič ne potrebuje. Naj pride na mejo brez dokumentov, izreče magične besede "siria, war, refugee, germany", pa ga bodo toplo sprejeli, še za jest bo dobil, potem bo pa lahko nadaljeval svojo pot...
hmmm | Gost | odg. 10.10.2015 @10:45 Prijavi neprimeren komentar

O kakih vizah vi to, po novem lahko vsak po Evropi vandra prosto po prešernu brez vsakršnih dokumentov, niti na meji jih ne rabiš več kazat a ni to lepo...

Jasmina | Gost | odg. 14.05.2019 @12:01 Prijavi neprimeren komentar
Ker je od zadnje objave na forumu minilo že kar nekaj let, me zanima ali ima kdo kakšne nove izkušnje, nasvete ipd. glede pridobivanja vize? Ali pa morda veste na koga se lahko obrnem po dodatno pomoč? Imam fanta iz Nepala za katerega sva želela urediti turistično vizo na nemški ambasadi v Katmanduju, ki zastopa Slovenijo. Ambasada mu je kljub vsej potrebni in ustrezni dokumentaciji zavrnila vizo, češ, da ni zagotovoljeno, da se bo vrnil nazaj v Nepal in, da ni bilo mogoče zadostno dokazati njegovega družinskega in gospodarskega ozadja v Nepalu (kaj točno bi to naj pomenilo, še sami verjetno ne vedo). Skratka kot razloge zavrnitve so navedli zgolj t.i. "mehke razloge", ki jih je seveda težko izpodbijati oz. gre bolj za moja beseda proti njihovi. Na zavrnitev se je seveda pritožil in bil ponovno zavrnjen. Pisala sem tudi na ministrstvo za zunanje zadeve, pa so mi odgovorili, da se ne morejo vmešavati v delo ambasade. Ker so v drugi zavrnitvi zapisali, da to, da je samski in brez otrok pri njegovih letih (24), dejstvo, da ima starše in brata ni zadostno za utemeljeno družinsko ozadje, to pomeni, da bodo vedno znova in znova lahko navajali enak razlog za zavrnitev. Čeprav se imava zelo rada in se bova nekega dne verjetno tudi res poročila, si noben od naju tega ne želi narediti iz birokratskih razlogov, ampak, ko bova oba pripravljena na to in bova dejansko lahko dlje časa živela skupaj. Zanima me kakšne možnosti sploh še imava, da bi lahko preživela skupaj malo več časa kot pa zgolj 3x letno, ko si lahko jaz časovno in finančno privoščim potovanje v Nepal? V Sloveniji bi lahko dobil tudi delo, saj sem našla delodajalca,, ki bi ga z veseljem zaposlil, vendar pa sem tudi glede tega brala, da je ogromno birokracije in pogojev, ki morajo biti izpolnjeni. Na internetu sem našla nekaj podjetij, ki bi naj tujcem pomagali pri pridobivanju delovnih viz, vendar se na moje povpraševanje sploh niso odzvali. Poznate morda koga, ki bi nama lahko kakorkoli pomagal? Vesela bom kakršnekoli informacije.
Vida Itedjere | Gost | odg. 24.07.2019 @21:26 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, prebrala sem komentar tinkerbell, zdaj sem jaz v takšnih problemih , isto se mi dogaja, zato bi prosila njo ali kogarkoli, ki je že rešil za problem in svojo ljubezen spravil sem, za kontak za kakšen nasvet. Tudi meni se bo počasi zmešalo. Zdaj trenutno so dokumenti na ambasadi v kairo. Dodatno se moram poslati dokumente o financnem stanju. Lepo prosim za nasvet. Kontakt messinger vida Itedjere
Vinslor | Gost | odg. 31.12.2020 @00:20 Prijavi neprimeren komentar
Čeprav je tema že precej stara mene zanima ali se je kaj na tem področju kaj premaknilo. Tudi sam bom potreboval kakšen nasvet
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.