Popotniški forum

spet avstralija

Dodan 17.02.07 @10:00:33
mango | Gost | odg. 17.02.2007 @10:00 Prijavi neprimeren komentar

živijo!

sicer je bilo o avstraliji povedanega že toliko in vrjamem, da bi odgovor našla če bi dobro prebrskala forum pa vendar. Zanime me če je v slo kakšna agencija preko katere si lahko urediš službo in nastanitev preden se odpraviš tja??

pa še to me zanima, če ima morda kdo izkušnjo, kakšno je življenje v sydeyu recimo v primerjavi z londonom, namreč pred nekaj meseci sem se vrnila iz VB in vsi avstralci, ki sem jih tam spoznala so skozo govorili, da če ti uspe v londonu (preživeti) ti uspe povsod - kaj to pomeni, da je dol lažje dobiti službo, stanovanje ... ??

biba | Gost | odg. 17.02.2007 @13:03 Prijavi neprimeren komentar

Ne vem ce ti sploh kdo lahko kar uredi delo iz Slovenije??!! Jaz sem tukaj dol na study/work paketu in vse so mi organizirali pri Active Migration.com.........znajo tudi slovensko. Zaenkrat sem se v ucenju anglescine za 155$aud na teden in ze delam.

V Londonu sicer nisem delala, predvidevam pa da tako recejo ker je drago mesto in ti tezko se kaj ostane. Sej tudi meni ne bo na koncu nic ostalo bo pa nora izkusnja.

Sandra | Gost | odg. 17.02.2007 @17:30 Prijavi neprimeren komentar

Zivjo.

Te lahko vprasam, kako si si nasla stanovanje v Avstraliji? Ti ga je zrihtala agencija ali sama? S fantom greva kmalu dol v svoji reziji. Namravava si sama poiskati delo v gostinstvu. Ce imas izkusnje s tem, pride vsak nasvet prav.

Tommy | Gost | odg. 19.02.2007 @22:01 Prijavi neprimeren komentar

Sandra zivjo?

Zanima me samo, kam gresta? V katero mesto?

Lp

Sandra | Gost | odg. 20.02.2007 @10:05 Prijavi neprimeren komentar
Joj, ne vem se glih kam, ker greva sele cez pol leta. Kje si pa ti, Tommy?
goga | Gost | odg. 20.02.2007 @12:41 Prijavi neprimeren komentar

Biba, ali se mi lahko javiš na e-mail (vangogy@gmail.com). Deliva si isto študentsko usodo, pa me malo zanimajo tvoje izkušnje. Sem v Brisbane-u. Hvala

Sandra | Gost | odg. 20.02.2007 @13:34 Prijavi neprimeren komentar

Biba, a priporocas ta program preko STA, ali mislis, da se da it v Avstralijo tudi na lastno pest, se vpisat na en tecaj anglescine in zravem tega si najt en job za 20 ur na teden? Kako je s stanovanjem, si si ga sama nasla? Kaksne so povprecne cene najemnine (primerljive z ljubljanskimi?) in kako ti sploh znese vse placevat, ce imas se tecaj? Najbrz moras prej kar dosti denarja nasparat, ne?

biba | Gost | odg. 21.02.2007 @16:30 Prijavi neprimeren komentar

Seveda lahko vse naredis tudi na lastno pest, vendar meni se je zdelo bolj sigurno da imam nekoga, ki mi kaj pove in svetuje. poglej okrog.....ponudbo STA, Active Migration, druge agencije v SLO,......in potem se odlocis.

Jaz sem imela backpacker rezerviran ob prihodu in potem sem nasla na svoje - delim si se s tremi eno stanovanje. V bistvu sem nasvete dobila od agencije in je tudi najbolje, ker nisem izgubila casa z nicemer. Sedaj placujem 110 avstralskih dolarjev na teden za svojo sobo in kopalnico - 100m od morja!!!!!!

Sicer pa delam v rocni express avtopralnici kjer trenutno dobim $17 na uro in zvecer strezba za $19 na uro + napitnina. Nekje moras zacet:))

ozgirl | Gost | odg. 08.03.2007 @13:33 Prijavi neprimeren komentar

hey biba...kje pa ti zivis v oz? jaz sem v qld vzhodna obala...

Nejka | Gost | odg. 11.03.2007 @00:22 Prijavi neprimeren komentar

LP iz Sydneya!

Tudi jaz sem v Sydneyu se 5 mesec in cakam na 1letno vizo, ki bi naj bila odobrjena v naslednjih 2eh tednih. Jaz sem cisto drugace sem prisla - na internetu, kar na nekem nemskem pagu sem nasla oglas za prakso v avstraliji (ki je neplacana), v Sydneyu. Nekje septembra so me klicali, ce zelim prit in ce sem lahko cez 2 tedna tam. In tako sem na vrat na nos odsla in sem se kar tukaj:). Imela sem 416 vizo, ki je posebna viza za prakse (s kriteriji, ki jih mores izpolnjevat). Po 3eh mescih se je firma odlocla, da me hoce obdrzat in zdaj cakam na tako imenovano OTV vizo (Occupacional trainee viza), ki je za 1 leto, potem pa 4 letni sponsorship verjetno Edina varjanta delat tukaj je ali kot ze receno studentska viza, s katero lahko delas 20ur tedensko (med pocitnicami pa 40), le da mores placat drago solnino, ali OTV ali sponsorship, ki je pa zelo tezko dobit...oz. ni sans da si zrihtas iz slovenije. Firma te more spoznat, videt kaj znas in te zelet obdrzat, kakrsen je bil moj plan, saj firmo to stane dost denarja.

Jaz sem prej zivela 6 let na dunaju in mislim da je standard nekje podoben. Nekatere stvari so drazje, nekatere ceneje. Jaz placujem 150 dolarjev na teden, tudi ob plazi. Javni prevoz je ful drag! Je pa res da je sydney najdrazji v avstraliji in da je ze melbourne tretjino ceneje. Ce pa gres po obali navzgor pa polovico. Ce imas se kaka vprasanja, na dan z besedno, saj ce ma kdo pojma o vizah sem to jaz, saj delam pri firmi, ki sodeluje neposredno z immigration office tukaj v sydneyu, saj rihtamo med drugim vize ljudem.

Zdaj pa surfat,

LP vsem v domovino!

Nejka | Gost | odg. 11.03.2007 @00:27 Prijavi neprimeren komentar

BIba, kako dolgo ostanes v Sydneyu in kje stanujes? Kolko si stara?

Jaz zivim na manly beacu in sem 25. Si spoznala kake slovence ze? Jaz razn prijatlov, ki so me prisli obiskat, letos se nobenga slovenca nisem zaznala:) Lepo vedet, da nisem sama! hehe lp

mango | Gost | odg. 13.03.2007 @17:43 Prijavi neprimeren komentar

Nejka,

če sem pravilno razumela si delela 3 mesece brez plače, koliko denarja pa si imela s seboj, da si preeživela tolko časa??

rudi | Gost | odg. 13.03.2007 @19:59 Prijavi neprimeren komentar
Če kaj pomaga, midva bova imela za par mesecev, kolikor racunava, da bova lahko v slabem primeru brez sluzbe zraven cca. 30.000 AUD.
Nejka | Gost | odg. 14.03.2007 @10:03 Prijavi neprimeren komentar

Tezko rect kolko sem rabla danarja, saj so me starsi financirali. Ko sem studirala, so me starsi na dunaju prezivljali in standard je nekje podoben. Tako sem se s starsi dogovorila, da mi namesto na dunaju, placujejo najemnino v Sydneyu...za zivljenje pa rabim priblizno enako kot v avstriji. Vsekakor te vedno drago stane, ce zelis migrirat v avstralijo. Ravno sem mogla na neki zdravniski pregled za 250 dolarjev, pa zavarovanje sklenit za 1800 dolarjev...pa ce firma ni tak prijazna kot moja se vizo zelo drago placat (ki jo meni hvala bogu oni). Za vso ostalo razmetavanje (shopping, potovanja naokrog), pa sem si nasparala pred tem, saj sem ob studiju skos delala.

Hvala starsi!!

:)

dani | Gost | odg. 14.03.2007 @12:28 Prijavi neprimeren komentar

nejka,

zakon si... ti povem da imam jaz v mislih nekaj podobnega kot ti, za razliko da imam v avstraliji sorodnike in mi bodo oni pomagali pri štartu, pa vendar nočem preveč pričakovati, saj se avstralija zapira za tujce, konec leta se odpravljam v avstralijo, samo da diplomiram, pa spakiram... že prej sem te spraševala po vizi in za avio (full drage, si vzela prek STA???).

... | Gost | odg. 14.03.2007 @13:44 Prijavi neprimeren komentar
Da se Avstralija zapira za tujce??? Od kje ti to?? Vsako leto sprejmejo več migrantov (V Avstralijo bo v letu 2007 prišlo več kot 115.000 novih migrantov).
Nejka | Gost | odg. 15.03.2007 @06:57 Prijavi neprimeren komentar

Se strinjam s tabo Dani! Vcasih je bilo dost lazje prit do avstralskega drzavljanstva kot danes. Res je , da se vedno sprejme Avstralija dost migrantov, a vize kot so sponsorship in podobne so poostrili. Ce imas sorodnike, je dost lazje. Jaz sem nardila cist enako... dostudirala in spakirala. Kolko blizu so ti sorodniki? Brat, oce, mama, stric...? Meni je vizo firma zrihtala. Zate pride v postev – turisticna, s katero ne smes delat (na crno se da vcaish), po 3eh mescih mores ven z drzave, npr. Nova zelandija in potem zaprosis spet za 3 mesce. Druga varjanta: studentska viza – vpises najcenejsi tecaj, studij karkoli (solnine so drage) in potem lahko 20ur na tedn delas...med pocitnicami pa 40 (full time). Ali kot jaz sponsorship oz najprej OTV (Occulational trainee viza), sta obe vize, za katero more firma zaprosit in z velikim potrpljenjem jo dobis, ce se immigration office tako odloci. Ce imas sorodnike in imajo svojo firmo ali kaj podobnega, potem ti je to varjanta.

Jaz sem svojo let. karto kupla v petek in letela v pondeljekJ Na agenciji so me vprasali, ce sem normalna da kupim karto za avstralijo 2 dni v naprej! A ker nisem vedla, kdaj bo viza, nisem mogla prej kupit. Letela sem z Malaysia airlines za 1300 eurov menda..nekje tu, preko kompasa kupla. Ce rabis kakrsnekoli informacije, se javi!

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.