Popotniški forum

los angeles

Dodan 31.10.07 @17:09:33
dejan | Gost | odg. 31.10.2007 @17:09 Prijavi neprimeren komentar
lep pozdrav,mene pa zanima kako je urejeno javno šolstvo v los angelesu ,naslednje leto grem namreč v los angeles k teti živet za kašne 5let.zato me zanima kako je urejeno in kakšne smeri so npr{ekonomski tehnik itd} koliko let traja{če je isto kot tukaj 4leta}in ali je plačljivo,angleško znam ene 3/4 zato me zanima ali zna biti to velik problem.star sem 18let in sem sedaj v 3letniku ekonomske šole zato bi me še zanimalo,recimo ko bi prišel tja ali bi moral iti v 1letnik ali lahko nadaljujem v 4.pa še če bi kdo vedel kašno stran o javnih srednjih šolah v los angelesu,lep pozdrav in hvala za odgovore
Bojc iz USA | Gost | odg. 01.11.2007 @17:53 Prijavi neprimeren komentar

Govorim nasplosno o solstvu.... ne za LA, ampak saj je generalno vec ali manj vsepovsod isto....

iz tvojega pisanja razumem, da se zanimas za high school? okay, temu pa je tako: high school zakljucis z "high school diploma", ali pa z "GED". tale GED je ekvivalenten diplomi, in pridobis ga lahko tako, da sam studiras doma (saj je sola na domu dovoljena; temu pravijo "homeschooling") ali pa --- to bi bilo bolj primerno v tvojem primeru --- da se vpises v community college in vzames tecaje (=classes), ki so namenjeni pridobitvi GED. tam pac piflas za dolocen cas samo za ta GED. v community college hodijo ne samo mladi ljudje, ampak ljudje vse starosti... tudi 80-letniki gredo tja, da se ucijo uporabljati internet!

ko enkrat imas GED v rokah, lahko nadaljujes v collegu.

ce pa hoces v high school, potem je tudi to mozno. javna sola je seveda brezplacan in zanimivo je to, da te ravnatelj in ucitelji ne smejo vprasat, kaksen je tvoj status glede imigracije! ce prides v solo, te MOREJO sprejet. ne vem pa, ce to se vedno velja, ce si 18 let, ali pa je to samo za otroke pod 18 let. vglavnem, lahko poskusis! verjetno te bi testirali v najbolj vaznih podrocjih in te dali pac v primerno stopnjo. ce si dober ucenec in edino angleski jezik bi te mucil, potem bi te dali v ESL (english as a second language) in tam se ti posebej posvecajo.

pac razumeti moras, da so americani zelo prilagodljivi, in da je vec kot samo ena pot, da prides do cilja (to slovenci ponavadi pozabijo; zato imamo toliko birokratov).

okay, torej: ce si 18 let, bo za tebe prislo v postev college. Recimo googlaj "community college" nekje v LA. Vsak college mores placat, in to ne malo, samo tak da ves. College ti nudi razlicne "classes", in pac glede na tvojo zeljeno stroko pac izberes classes... ce hoces biti ekonomski tehnik, pac vzames classes ki so usmerjeni proti temu...recimo business, math, itd., in istocasno lahko delas svoj GED in vzames dodatni language course, kjer se bos bolje naucil/a anglescino.

Fora je v tem, da v Ameriki nimas primerljivega solstva z slovenskim, in tu v USA ponavadi nimas nobenega, ki ti bo vse polozil pred nos... hocem rect, sam bos moral/a izvesti, katere classes so primerne za tebe. Casovno si lahko v collegu 10 let, ce hoces.... pac na TEBI je, koliko classes vzames! Dosti takih poznam, ki hodijo ze 6 ali 7 let, pa ceprav hocejo le "business degree" (se pravi, nocejo postati zdravnik ali pa raziskovalec... samo diplomo iz ekonomije delajo!). To pa je zato, ker polovico casa delajo (kelnarijo, ali podobno), ostalo pa studirajo, ker nekdo pac more placat studij.

torej, da zakljucim: javno solstvo je zastonj, samo ker si 18, si verjetno "neprimeren" za solo. Community college bi bil najbolj primeren zate. In ko enkrat imas GED v zepu, potem lahko brez skrbi studiras naprej.

Lp, Bojc

p.s. googlaj "public school in los angeles" pa bos dobil nekaj sol! pac ne pozabi..... LA je OGROMEN.... ti hoces eno solo ki je blizu hise tvoje tete!

------------------------------------------------------

lep pozdrav,mene pa zanima kako je urejeno javno šolstvo v los angelesu ,naslednje leto grem namreč v los angeles k teti živet za kašne 5let.zato me zanima kako je urejeno in kakšne smeri so npr{ekonomski tehnik itd} koliko let traja{če je isto kot tukaj 4leta}in ali je plačljivo,angleško znam ene 3/4 zato me zanima ali zna biti to velik problem.star sem 18let in sem sedaj v 3letniku ekonomske šole zato bi me še zanimalo,recimo ko bi prišel tja ali bi moral iti v 1letnik ali lahko nadaljujem v 4.pa še če bi kdo vedel kašno stran o javnih srednjih šolah v los angelesu,lep pozdrav in hvala za odgovore

simon | Gost | odg. 01.11.2007 @19:29 Prijavi neprimeren komentar
vidim da se zelo spoznaš na te stvari zato me nekaj zanima,jaz imam 19let in sem naredil tukaj v sloveniji ekonomski tehnik,isto si zelo želim iti v los angeles,zato me zanima,ali bi jaz lahko tam našel delo če je teško in kako naj se lotim tega,sicer bi ko bi se nabralo nekaj denarja upisal še v kolidž ,pa zanima me tudi kako je s stanovanjem recimo v holivudu a js loh tm z 19leti najamem stanovanje in kupim avto in ga registriram pa še nekaj ali velja slovensko vozniško dovoljenje v californiji. da poenostavim,odšel bi v los angeles za vedno zato me zanima,kako najdem delo tam[kašna agencija v sloveniji ali pa spletna stran ali naj se odpravim sam v los angeles in potem ko najdem pridem nazaj in dobim papirje]živel bi namreč v holivudu zato me zanima kako je s stanovanjem ali ga lahko najamem s 19leti in ali so zelo drage najemnine jaz namreč nebi živel recimo v kakšni nobel soseski,ter izpit za avto ali velja slovenski ali ga moram tam delati in pa za ali lahko kupim avto in ga registram z 19leti,seveda bi ko bi se nabralo nekaj denarja tudi šel študirat,predvsem pa bi rad probal tudi srečo z igranjem zato bi se vpisal tudi v igralsko šolo
Bojc | Gost | odg. 02.11.2007 @01:37 Prijavi neprimeren komentar

Simon,

nimam direktnih izkusenj z Hollywoodom, ampak povem ti lohk, da ne bos imel problema najeti stanovanja ce si 19 let. v californiji si odrasel ko si 18, tko da ni problema. seveda, druga zadeva je, ali bos nasel kakega landlorda, ki ti bo dovolj zaupal, da te bo pustil stanovati v najemniskem stanovanju. ponavadi moas placati najemnino za prvi mesec, za zadnji mesec in pa varscino v znesku enega meseca, se pravi, ce dobis v Hollywoodu studio (apartmajcek) za 1000 usd na mesec, mores biti pripravljen placati 3000 usd samo za to, da se lahko vselis!

idi na http://losangeles.craigslist.org/ in si poglej kej je v ponudbi v "housing-u". dosti mladih tak kot si ti se gredo roommates, se pravi da si delijo gospodinjstvo in najamejo samo sobo in souporabljajo kuhinjo in kopalnico. ta situacija je ponavadi bolj ugodna glede denarja. najvec takih ponudb za "sharing a house/apt." ali "roommate situation" bos nasel blizu univerz ali blizu college-ov.

ce hoces ostati v ameriki, ti vsekakor priporocam da se spravis in naredis avtomob.izpit. ta izpit je ful lahek... ne rabis iti v avtosolo, tako kot v slo. v departmentu for motor vehicles dobis -zastonj- eno malo knjigico, ki jo nastudiras..... pac teorija voznje avta...ko prides tja, bos delal izpit na avtomatu in dobis takojsnji rezultat. ce si opravil, bo sel --se isti dan-- nekdo s tabo na prakticno voznjo s tvojim avtom (ali z avtom tvojega prijatelja). malo te vozijo okrog, in to je to. cena izpita tudi ni ne vem kak visoka, moralo bi biti nekje pod 100 usd (ne vem tocno).

avto bos lahko kupil, sej si dovolj star. registracija tudi ne bi smela biti problema, sploh ce imas ameriski izpit. kar bo mogoce problem za 19-letnika pa je ZAVAROVANJE za avto. za mlade ljudi je to zavarovanje zelo visoko, ker si pac velik riziko.

glede joba pa.... tukaj vsi govorimo teoreticno in sto ljudi si je izbralo sto nacinov kako ziveti in delati v ameriki..... jest ti priporocam legalno pot seveda.... ampak kakorkoli ze, poskusi se enkrat craigslist za jobs. ce si ekonomski tehnik ali karkoli, ti to tukaj ne bo kaj dosti koristilo.... tu je dovolj visoko izobrazenih americanov, ki delajo dosti manj zahtevna dela kot njihova strokovna izobrazba narekuje...... ce bos zacel v kakem restavrantu kot dishwasher si lahko srecen! -- ne recem, da mores zaceti na "dnu".... marsikateri job se da najti, tudi izven tvoje stroke.... razumeti pa moras, da americani dajejo OGROMNI poudarek na delovne izkusnje (tudi izven stroke), na karakter in na delovni trud. vcasih je to bolj pomembno kot pa sama solska izobrazba!

po drugi strani pa moras tudi razumeti, da so americani "job-hopperji", ki gredo iz ene sluzbe v drugo; da si 20 let v eni firmi je "zastarelo"....; poznam par takih, ki menjajo sluzbe vsako leto! Ne samo sluzbo, ampak tudi stroko! In potem si naberejo toliko razlicnih delovnih izkusenj, da so zelo priljubljeni pri novem delodajalcu. Hocem pac reci, da ce prides v ameriko, mores biti pripravljen se prilagoditi --- to mogoce tudi pomeni, da bos zacel delati kot nekaj cisto drugega kot pa ekonomski tehnik.

Dosti srece!

Bojc

Bojc | Gost | odg. 02.11.2007 @01:43 Prijavi neprimeren komentar

Pozabil omenit...

ce gledas apartmaje ali stanovanja..... ce pise "credit check" ali "credit history", potem pozabi! To pomeni da ti gredo preverit financno stanje, in ce si nov v dezeli, potem tega seveda nimas!

Se pravi, roommate situacija bi mogoce prisla v postev ali pa glej oglase kjer pise "no credit check, no criminal background check" in "month-to-month", ker mislim da se noces obvezat z "lease" za 1 leto.

In v takih apartmajih kjer ni background checka, tam se lahko najde take ljudi, ki tam zivijo, ker nocejo da se bi jih naslo:-) Torej previdno, pa malo raziskuj na googlu, kake cetrti bi prisle v postev.

simon | Gost | odg. 02.11.2007 @10:38 Prijavi neprimeren komentar
a si 100posto da si v kaliforniji polnoleten s 18leti,men se zdi da si z 21,al si to mislu samo da si odrasel takrat in nerabijo starši vsepovsod hodit s tabo,lep pozdrav
Bojc | Gost | odg. 02.11.2007 @16:57 Prijavi neprimeren komentar

Glede 10-letnega studija.... ti lahko studiras KOLIKO LET HOCES. ti lahko vzames 1 course na leto ali pa 120 courses na leto (okay, pretiravam). ker si SAM placujes vse te courses, ti bo college ali univerza rada vzela denar in njih v bistvu ne zanima, kak dolgo studiras.

kot receno, studenti (vecinoma tisti, ki si sami placujejo studij, ne njihovi starsi) morajo delat kaih 20-30 ur tedensko, da sploh lahko placajo za studij, in ce delas toliko, potem ne mores vzeti ne vem koliko classes na semester.

ce gres v college ali univerzo, potem je dobra sansa, da bos videl tam tudi studente, ki so stari 30 ali 40 ali 50 let! to niso izjeme, to so samo ljudje, ki so se odlocili, da bodo malo manj delali in sli nazaj studirat. in to tudi ni neobicajno, da rabis kar 2x toliko let kot v sloveniji, da si koncno "bachelor of arts" (socialne smeri) ali "bachelor of science" (tehnicne smeri).

Glede "age of emancipation" (kdaj si "odrasel" v legalnem smislu): 18 glede poroke in volilne pravice, sklenitev pogodb itd., 21 pa za pitje alkohola.

Poglej si tukaj: http://education.occourts.org/lfyrights.asp

Vceraj sem se pozanimal glede nakupa avta v Californiji.... en ameriski prijatelj mi pravi tole: da lahko imas v lasti avto le, ce si legalni rezident. Ce si tukaj samo na vizi, potem to ne gre (ali pa? Ne vem tocno). Prijatelj pravi, da seveda, vsak lahko gre k avto dealerju in kupi avto in se vozi z njim.....brez da uredis papirje in brez da ga zavarujes. To je proti zakonu, in ce te dobijo, bos --po moje-- izgubil avto in bi moral placat kazen. In ce se z nezavarovanim avtom zapletes v prometno nesreco, te naprotna partija lahko spravi na sodisce za izterjavo placila. In eventuelno bi lahko zaradi tega tudi izgubil "status" (ce si tukaj na vizi), in kdo ve kaj se lahko zgodi. To je eden od vzrokov, zakaj Americani ne marajo ilegalnih Mehikancev tukaj.... ker ce se zgodi prometna nezgoda z nezavarovanim Mehikancem, potem si v dreku. On IN ti. Ker kak bos ti izterjal denar iz njega, ce pa on itak nic nima?

Torej, nocem vse obarvat na crno, ampak preden se resno lotis nakupa avta, se mores resno lotit raziskovanja, na kak nacin lahko zavarujes avto. Ce imas ameriskega prijatelja in das avto v NJEGOVO ime (in zavarovanje tudi) in TI uporabljas avto, in ce povzrocis nezgodo, potem sicer BO tvoja zavarovalnica placala, ampak ce se je druga partija hudo poskodovala, bodo tudi sli na sodisce. In ves koga bodo obtozili? Ne tebe, voznika, ampak LASTNIKA avta (v tem primeru tvojega prijatelja). Torej zelo previdno s tem.

No, tu sem ti nasel pravi oddelek: http://www.dmv.ca.gov/

Department of motor vehicles ureja registracije avtomobilov in izdajajo vozniska dovoljenja.

Bojc

s | Gost | odg. 02.11.2007 @19:07 Prijavi neprimeren komentar
Bojc,hvala za info.Sem ze v ZDA in se nameravam v kratkem vpisat v community college.
simon | Gost | odg. 02.11.2007 @19:15 Prijavi neprimeren komentar
ej hvalča ti za ogovore,ti si pomoje še najbl pamtn od vseh tuki,hvala,lep pozdrav in srečno
tajči | Gost | odg. 03.11.2007 @22:27 Prijavi neprimeren komentar
hello,mene pa zanima če ve kdo kakšno stran za iskanje dela v los angelesu,vsa dela ki ne zahtevajo velike izobrazbe in so za dalj časa,ker jaz bi se rada preselila v los angeles,angleško znam skoraj tekoče,vendar moram najprej najti delo in dobiti delovno vizo,pa še nekaj ali lahko dobim delovno vizo če se zmenim recimo z delodajalcem preko interneta,na kratko že celo življeneje sanjam o temu da bi odšlav vlos angeles za vedno šolo imam in sicer bi tam še nadaljevala šolanje ko bi nabrala dovolj denarja stanovanje bi si tudi najela zanima me če kdo ve kašno spletno stran o temu,ter zanima me kako dobim vizo za ameriko in katero bi rabila,računam da bi naredila takole prvo bi tam bivala nekaj časa pod vizo nato pa bi zaprsila za državljanstvo,lep pozdrav
Bojc | Gost | odg. 04.11.2007 @01:08 Prijavi neprimeren komentar

Punca, punca, punca:-)

Idi si prebrati ostale objave na tem forumu, vse to smo ze 100x premleli, vse lepo nasplosno in lepo teoreticno....

po mojem si ti malo naivna (in prosim, brez zamere), ker to pa tudi ni tak enostavno kot si ti mislis... malo z vizo v ameriko skocit, malo delat, malo zaprosit za drzevljanstvo.....

to so DOLGOTRAJNI PROCESI in se tisti ljudje, KI TRENUTNO LEGALNO BIVAJO V AMERIKI, VSEH NARODOV IN BARVE KOZE, TAKSNI KI IMAJO SORODNIKE, KI SO ZE AMERICANI, tudi oni imajo probeme s tem procesom, kaj bi bilo sele s tabo, ki tako teoreticno razmisljas v svojem slovenskem fotelju o ameriskem drzevljanstvu. to so zadeve ki trajajo zelo zelo dolgo in so zelo zapleteni in dokaj dragi.

torej, namesto da sanjas kako bi delala v ZDA, najprej nasparaj malo denarja, spakiraj svoje znanje anglescine v kufrcek, in si pridi pogledat to dezelo, recimo za cas trajanja turisticne vize (in to ponovi 2-3x v razlicnih sezonah, v razlicne zvezne drzave). in ko bos tuki, si najdi enega ameriskega prijatelja ali prijateljico, ki ti bodo malo obrazlozili sistem dela/solstva/bivanja tukaj, in sele potem bos malo bolje razumela, da ni vse tko enostavno in idilicno.

RES, ne hecam se. jest sem tukaj ze precej let in samo lahko recem, hvala bogu za vse svoje ameriske kolege, ki mi dajejo nasvete, ko mi kaj ni jasno glede zivljenja v ameriki.

in ce bos zdej rekla, da si ze bila v ameriki 3x na obisku, potem pa jest recem nazaj: okay, fajn, te pa bi se itak morala malo znajti in bi morala vec vedeti o delu v ameriki.

vglavnem --- ne mi zamerit, samo tukaj je kar nekaj starejsih objav, kjer premlevamo tocno te zadeve (ARHIV!!!!!) in v resnici ni potrebe, da ljudje sprasujejo taksna nekonkretna in splosna vprasanja in odpirajo nove teme.

take it easy, girl;

greetings from my easy chair to yours:-)

bojc

s | Gost | odg. 06.11.2007 @17:38 Prijavi neprimeren komentar
Bojc,kaj se najbolj splaca studirati v ZDA?Je to res medicina?
sanel-rakova | Gost | odg. 06.11.2007 @19:01 Prijavi neprimeren komentar
idite svi u pičku maternu jebem vam mamicu u pičku
Bojc | Gost | odg. 06.11.2007 @19:57 Prijavi neprimeren komentar

S-

kaj se splaca studirat? Vsak studij povezan z medicino se "splaca".... vendar rabis dosti $$$$, porabil bos dosti let za studiranje, in pa seveda tezko je priti v tak program. Ze ce studiras samo za medicinskega tehnika, oziroma Americani bi temu rekli "nursing program", ze to se splaca, ker bos po celi Ameriki nasel pomanjkanje osebja na tem podrocju. Nursing program traja 4 leta, pa mogoce se je treba cakati kako leto ali dve, da sploh prides noter, ker te bodo testirali in samo najboljsi pridejo noter. Ampak potem ce si enkrat "nurse", potem ti ne bo problem najti zaposlitev.

Lahko poskusis tudi CNA - certifided nurse assistant. Gres v community collega in gres v 6-mesecni program (mislim da je toliko)... ampak seveda, to vse z predpostavko da si legalni rezident.... kot CNA (ki je tudi v "high demand", zelo iskana del.sila!) lahko delas tudi v bolnisnicah ali domu ostarelih in podobno.... pomagas bolniku pri ciscenju, preoblacis postelje, prineses zdravila, skrbis za red v sobah itd. Seveda, ta job ne zahteva ne vem kake izobrazbe.... ne dajes injekcij ali podobno (za to imajo med.sestre), ampak ce hoces imeti delo na tem podrocju, potem je to mogoce "entry job".

Ena moja kolegica je naredila tocno to: najprej je postala CNA, tak da je pokazala svoj interes na tem podrocju, potem je poslusila priti v univerzo za med.sestro. Vlozila je cca. 6 ali 7 aplikacij in vsi so jo zavrnili, razen ene majhne univerze bogom za hrbtu. Morala je na testiranje, in opravila je vse izpite, in zdaj lepo studira ze 2 meseca. Pravi, da studij traja 4 leta in da je zelo tezko. Ona menda nic drugega ne dela kot pa da se cele dneve uci. Pravi da nima drugega lajfa kot pa piflanje. Prvi mesec sta dve studentki ze prekinile studij, ker pravita, da je prevec tezko. Knijige in materijal je morala kupit za 2 semestra vnaprej, se pravi, ce si bo jutri premislila z studijem, potem je vrgla 1000 usd za knjige proc. Ne vem koliko je solnina... kolegica je imela denar nahranjen, ampak pravi, da ko bo porabila vse prihranke, bo morala iti delat pol dneva. Poleg tega zahtevajo na univerzi, da postane volunterka (se pravi, da dela protovoljno in brez placila). Kolegica pravi, da se ji bo zmesalo, ko bo mogla hodit na univerzo 5 ur na dan, potem 2x tedensko delat kot volunterka za 3 ali 4 ure, plus delat vsaj 5 ur dnevno zato da bo lahko placevala svojo malo garsonjero in stroske studija. Ne ve, kdaj bo imela cas studirati. Teoreticno bi lahko najela kredit za studente, samo ona pravi, da pozna toliko ljudi, ki so studirali 4 leta in najemali kredite, in ko so koncali studij, so imeli dolgove v vrednosti okrog 50.000 usd, in to rabis LETA da odplacujes (z kasnejso bankrupcijo se NE znebis teh studijskih kreditov). Naj dodam, da poznam nekoga, ki je postal odvetnik in je imel skoraj 100.000 usd dolga od stud.kredita. Zdaj dela ze par let kot odvetnik in ta dolg se vedno odplacuje.

Vglavnem, s, ja, vsako podrocje povezano s medicino je vredu in se "splaca", ampak treba je investirati cas in denar.

mike | Gost | odg. 06.11.2007 @21:19 Prijavi neprimeren komentar

Boyc - te smem vprasat kje v ameriki si in kaj pocnes...zanimive poste mas polne informacij, ki bodo marsikomu pomagali...napisi jim malo vec o stipendijah (grantsih) ce ti je to kej bolj znano ker kokr vem nej bi obstjale razne stipendije za solnine...

Lp

s | Gost | odg. 07.11.2007 @03:18 Prijavi neprimeren komentar
Bojc,vec napises,vec je vprasanj.Kaj pa ce opravim samo CNA?Lahko dobim zaposlitev?Zdaj se vpisujem v community college in niti ni tako drago.Ze vec ljudi mi je reklo,da bi lahko placevala enako solnino kot ameriski drzavljan,ker zivim ze vec kot 1 leto v ZDA z vizo.A ves kaj o tem?Hvala za pomoc.
Bojc | Gost | odg. 08.11.2007 @01:23 Prijavi neprimeren komentar

O grantih ne vem kaj dosti, tak da raje ne bi komentiral.

S, glede CNA pa tkole.... idi pogledat v lokalni casopis.... verjetno bos nasla celo tono oglasov, kjer iscejo CNA! res, poglej! ce prav vem, lahko opravis CNA na community collegu. Seveda, kot receno, CNA ne pomeni da si medicinska sestra... ceprav delas vsa dela, ki jih med.sestre v SLO delajo (recimo ciscenje bolnika, ce je nepokreten). V ameriskih bolnicah ponavadi med.sestre to NE delajo (da cistijo bolnika), ampak pac te certified nurse assistants. Ali pa vcasih te CNA najdes pri splosnem zdravniku, kjer te vodi v sobo za preglede, pa ti pokaze kje se mores preobleci in te stehta in ti mogoce izmeri krvni pritisk. Pac zelo "enostavna" dela, ceprav te to v bistvu lepo spravi v zdravstveno podrocje. Nekak pac je treba priti "noter" in zakaj ne tako?

Glede solnine.... ce si legalen rezident, ce lahko dokazes, da si najemnik, da placujes elektriko, skratka da imas legalno rezidenco.... po moje bi potem morala placevati "in-state tuition". Ampak ce si samo 1 leto v ZDA na vizi, to nujno ne pomeni, da si tudi legalni rezident, se mi zdi. Saj to se lahko pozanimas na svojem community collegu... ti ze bodo rekli, kaj hocejo videt kot dokaz da si legalni rezident (mogoce JE dovolj, da pokazes studentsko vizo, res ne vem).

Ves, S, ti bi morala iti k kaksnim "admissions counselor" ali v "admissions office", kjer ti znajo bolje pomagat, kaj lahko vse pocnes. tam so financial counselor, curriculum counselor itd. in ti ljudje ti bodo res lahko pomagali pri vsem tem (DOSTI bolje kot mi tukaj). ker ti imas eno prednost -- ti si ze v ameriki, medtem ko je tukaj na forumu dosti takih, ki ne morejo kar tko iti v pisarno od community collega.

bye, bojc

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.