Popotniški forum

ŠTUDIJ V NEMČIJI, ŠVICI...

Dodan 06.12.07 @20:45:10
anda | Gost | odg. 09.10.2008 @12:39 Prijavi neprimeren komentar
ja, to je slišat vse tko fajn, pa me zanima kok si lahko to vse sploh privoščte? štipendija sigurn ne pokriva vsega. Kaj so to dobri starši al kej druzga?
suisse | Gost | odg. 09.10.2008 @13:20 Prijavi neprimeren komentar

dobri starši, pa nekaj privarčevanega denarja. pač res delam za študij. treba se je marsičemu odreči, sploh ne pomislim, da bi popival po kafičih in gostilnah, ker so take zadeve nenormalno drage.

delat pa kot tuji študent ne smeš, da si bi kaj zravno prislužil.

/ | Gost | odg. 09.10.2008 @18:43 Prijavi neprimeren komentar
pa kaj na študentsko vizo se ne da delat?!... do 20 h kot majo to v AUS in USA---
suisse | Gost | odg. 09.10.2008 @21:16 Prijavi neprimeren komentar

moraš dokazati, da imaš dovolj denarnih sredstev za preživeti v študijskem leto, in da ne boš delal zato, da boš kril stroške študija.

v tem primeru lahko zaprosiš za sezonsko (omejeno) delovno dovoljenje, ki se izdaja samo za določena dela, za katera se ne najde domače delovne sile ali za projekte v sklopu z univerzo. ta dovoljenja so omejena.

BREZ DOVOLJENJA NE SMEŠ DELATI!

ta pravila veljajo za vse stare članice, ki delovnega trga še niso odprle, liechtenstein in švico.

nenna | Gost | odg. 10.10.2008 @13:28 Prijavi neprimeren komentar
Hm, kaj pa tisti, ki imamo dobre starše, pa nam študija na žalost ne morejo financirati? štipendija pride kar majhna, tako, da se je treba res potem na študij v tujini finančno kar dobro pripravit? o študiju v tujini razmišljam že kar nekaj časa, vendar prav zaradi finančnega bremena, bi mi bilo kar težko. ja, nč, šparat bo treba!
suisse | Gost | odg. 10.10.2008 @14:43 Prijavi neprimeren komentar

v večini evropskih držav lahko poleg študija delaš brez dovoljenja. v koliko je pa to smiselno, je drugo vprašanje. ker pod tem študij trpi.

povej kam konkretno bi ti šla v tujino?

biby | Gost | odg. 26.08.2009 @20:48 Prijavi neprimeren komentar
zvijo tuki biby zelela bi vprasati za studij v munchenu mene zelo to veseli in se zelim naslednjo leto odpraviti v munchen studirati toda zanima me kako ste se vi znajdli kako se vse to uredi ali se lahko tam zaposlis in vse to me zanima ce mi lahko odgovorite!najljepsa hvala na odgovoru biby lep pozdrav
biby | Gost | odg. 07.09.2009 @14:13 Prijavi neprimeren komentar

zanima me kaj lahko studiras v nemciji v munchenu ker me to veseli in se zanimam toda zanima me jezik ali moras zelo dobro poznati ga da studiras nekaj v mucnhenu!zelo hvala na odgovoru.

biljana

jaz | Gost | odg. 07.09.2009 @16:34 Prijavi neprimeren komentar

jezik moraš znati, odvisno je pa od smeri študija. pri študijih kot so matematika in tehniške smeri ti nekako matematična logika sama razloži zadevo.

pri študijih kot pravo, psihologija, delno tudi ekonomija si pa brez odličnega znanja jezika izgubljena.

tak da je odvisno, kaj bi rada študirala ?

biby | Gost | odg. 10.09.2009 @20:42 Prijavi neprimeren komentar
ja jst bi studerala neki v zvezi ekonomije borzni posrednik tko neki sam to je to brez jezika nemores nic zanima me kako se ustalis v munchenu kod student iz slovenije in vse ce lahko priporocas izkusnje poves! hvala veliko
jaz | Gost | odg. 10.09.2009 @21:09 Prijavi neprimeren komentar

veš, v vsakem primeru priporočljivo, odvisno je pa vso od tvojih finančnih sredstev.

1000 € pride šolnina za redni študij, okrog 300 € na mesec za sobo, zraven prideta še prevoz, hrana, šport, prosti čas.

s delom je tako, da slovenci nimamo prosti dostop do nemškega delovnega trga. to se pravi, da brez delovnega dovoljenja nimaš pravico delati.

Tina | Gost | odg. 20.02.2010 @19:25 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Tudi sama razmišljam, da bi odšla v naslednjem študijskem letu na Erasmus izmenjavo v Nemčijo. In sicer ima naša fakulteta podpisano pogodbo s TUM (oddelek živilstva). Bi mi bil kdo pripravljen povedati svoje izkušnje, da si bom vsaj malo bolj predstavljala kako naj bi taka izmenjava izgledala. Se je namreč kar težko tkole odločit za odhod v tujo državo . Če je tu še kdo, ki razmišlja o študiju v Munchnu se naj pa tudi javi .

Lp, Tina

m | Gost | odg. 21.02.2010 @08:36 Prijavi neprimeren komentar

mene pa zanima, če je goethejev zertifikat b2 opravljen v slo, dovolj da se prijavis na uni, ker oni imajo enega drugega DSH zertifikat, kdo kaj ve, sm vprasala na uni, sam mi se niso odgovoril ,

študij v tujini | Gost | odg. 23.07.2011 @21:05 Prijavi neprimeren komentar

jaz si močno močno želim študirat v Švico ali Nemčijo..ker so šole tam na zares višjem nivoju..organizacija na faksih pri nas je katastrofa, naš šolski sistem mi ne odgovarja..poleg tega mi nemščina izredno leži in se je želim tekoče naučiti..zanima me turizem, kar študiram trenutno tu v slo. ima kdo kakšen nasvet oz. podobne želje? niti ne vem kako naj začnem...lp

sanja | Gost | odg. 24.07.2011 @12:43 Prijavi neprimeren komentar

a gre kdo s 1-10 2011 v nemčijo, bolj konkretno Wurzburg ? rabila bi prevoz, seveda bi delno stroške krila...vlak je predragi :S, a pozna kdo koga ki gre ? 

lp

Miha | Gost | odg. 24.07.2011 @19:37 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni!

mene zanima kako bi blo zdaj ce biv nemciji delau in zraven studiraua je to mogoce?

boštjan | Gost | odg. 13.08.2012 @11:32 Prijavi neprimeren komentar

pozdravljeni. jaz bom drugo leto zakljucil sredno šolo in sicer smer kemijski tehnik, za nadaljevanja studija bi pa zelo rad šel v tujino , najraje švico lahko pa tudi nemčija, ker se mi zdi da v sloveniji je preveč teoretilnih stvari ki si jih nemores tako predstavljati koda to izvedeš praktilno, za praktično pa slovenija nima dovolj finančnih sredstev. imaste kakšen nasvet za kakšno dobro kemijsko univerzo ? ima kdo izkušnje z kemijo v tujini cene itd ? 

hvala lp

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.