Popotniški forum

Priprave na ZDA

Dodan 24.01.08 @17:38:49
123 | Gost | odg. 24.01.2008 @17:38 Prijavi neprimeren komentar

Živjo!

Jaz bi šla delat v ZDA za par mescov pa me zanima, a morš met nujno vizo? Kje se to dobi? Kok stane? Kako si zrihtaš zdravstveno zavarovanje? A je treba še kej tazga zrihtat?

Lp

Alex | Gost | odg. 24.01.2008 @18:11 Prijavi neprimeren komentar
Ti bi rad vizo!!!! To bo pa zelo težko.Verjetno bos lahko delav sam na črno. Aja pa še to:POJDI POD ISKALNIK IN NAPISI DELO ZA ZDA IN BOS NAJDU OGROMNO O TEJ TEMI ZATO KER VSAK TEDEN ENEGA ZANIMA
wysd | Gost | odg. 24.01.2008 @19:08 Prijavi neprimeren komentar

sory, ampak eni ste pa res kilavi.

zgoraj v črnem okvirju imas naslov: dela v tujini. vse razlozeno na podolgem in počez.

point dela v tujini je to da se človek ZNA ZNAJTI!! med to spada tudi lastni trud.

da vizo potrebuješ. sory se enkrat,ampak taka vprašanja.... no sej je cool.

333 | Gost | odg. 24.01.2008 @20:46 Prijavi neprimeren komentar

Oj,

ce hoces delat v ZDA si moras poiskati delodajalca v ZDA, ki ti da garant. Na podlagi tega lahko zaprosis za vizo-ne vem tocno katero ker jih je kar nekaj. Pojdi pogledat na spletno stran ameriske ambasade v Ljubljani. Kot turist si lahko v ZDA le 90 dni, torej tri mesece in dobis tuisticno vizo-weaver visa. S to vizo lahko delas na crno, ne vem kaksen au pair ali pa cleaning pa se kaj bi se dalo dobiti, saj delo na crno kar laufa....samo malo se moras znajti. Drugace je pa tezko kar tako dobiti vizo, razen ce ne prides studirat v ZDA, ampak studij tukaj je zelo drag. Turisticna viza ne tsane nic, jo dobis ob vstopu v ZDA. Ne vem za delo v ZDA lahko pogledas na www.craiglist.com, ampak po navadi zelijo da si us citizen...malo poglej po netu ali pa bodi na tekocem na slovenskih forumih ce mogoce kaksna druzina potrebuje pomoc pri varstvu otrok ali pa kaj takega.

Srecno!

simon | Gost | odg. 25.01.2008 @16:58 Prijavi neprimeren komentar

Glede dela v zda bi rad povedal nekaj,jaz se tudi odpravljam delat v zda in sicer ko končam do konca srednjo šolo,mislil sem pa takole da bi prek neta našel nekaj del se odpravil v zda se pogovoril s temi delodajalci da bi mi dali garant,prišel nazaj v slovenijo in zaprosil za vizo na osnovi da imam zagotovljeno delo v zda in pa življenje za prva dva meseca{ker pač rabiš denar saj prvi mesec ne dobiš plače} bi mi izdali vizo takoj.100procentno.seveda za določen čas, sicer pa bi če bi hotel še naprej delati v zda in študirati zaprosil za podalšanje vize,kar se tiče pa študiranja je res da je v ameriki plačljivo in drago vendar je pa šolanje lažje kot tukaj.

simon | Gost | odg. 25.01.2008 @17:13 Prijavi neprimeren komentar

še nekaj delo ni težko najti samo moraš biti iznajdljiv če nisi iznajdljiv po mojem mnenju v ameriki nimaš kaj iskati,tam je možno da ti s 4letno ekonomsko šolo imaš več denarja kot pa nekdo z diplomo iz meneđmenta samo treba se znajti,evo en primer mal prej sm zasledil na internetu da veliko ljudi rabijo za delati v[ beverly hills hotel}in ni potrebno biti us citizen pa newem kašna izobrazba plača je pa 18dolarjev na uro plus napitnine,to je samo en primer takih je na tisoče samo iznajdljiv je potrebno biti,tukaj so vsi nekaj pametni usi use vejo v resnici pa noben nima pojma,človeka če zanima amerika in če hoče iti delati študerati in živeti tam pokliče takoj ameriško ambasado ne pa da tukaj na forumu sprašuje,že to je prva napaka da sploh sparšuje tukaj po forumu o takih stvareh,lep pozdrav

w | Gost | odg. 26.01.2008 @04:47 Prijavi neprimeren komentar
ne simon motis se klicati amerisko embasado je prva napaka,i si o bos storil , tam ti bodo naredili vse da bi te odvrnili k odhodu v zda oz.delu v zda. saj si sam rekel iti moras v beverly hills hotel kolikor vem bh hotel ni na presernovi 31. je res ja brez izobrazbe sluzis tukaj vec kakor katerikoli direktor v sloveniji,so pa stroski vecji posebej ce zivis v okolici bevrely hillsa.
w | Gost | odg. 26.01.2008 @04:49 Prijavi neprimeren komentar
pa nobena embasada ti ne bo dala vize na osnovi da te delodajalec hoce rabis papirje od immigracije s katerimi zaprosiz za vizo ,na podlagi katerih ti seveda vizo vec ali manj zavrnejo,razen ce cakas na H1B vizo 5 let
simon | Gost | odg. 26.01.2008 @14:31 Prijavi neprimeren komentar
ja tko sm si js to predstavlju da bi šlo.kako pa nej pol to nardim to leto bom končou 5letno ekonomski tehnik,pol bi šov v ameriko za ene 2mesca in bi isku delo pomoje da bi ga najdu,zdj me pa zanima kašne paperje bi jst rabu dobit tm da bi dubu vizo za delat,a se da tko nardit je mal neumno ampak ussen ,končam to ekonomsko šolo tuki,grem v ameriko kot turist za 90dni med tem časom si tam najdem delo in tam tudi ostanem se ne vrnem po 90ih dneh,ker jaz sem tko mislil da bi končal tukaj šolo odšel v ameriko za vedno tam našel delo in vzporedno z delom bi tudi študiral,potem ko bi doštudiral bi lepo našel redno delo in ustvaril družino,kaj pa moram naresti v tem primeru?lep pozdrav
alya | Gost | odg. 26.01.2008 @18:26 Prijavi neprimeren komentar

ojla

men se zdi da ti lahko sta ljuljana dost pomaga. že kle na tel strani maš use razložen pod dela v tujini. jst k bom šla čez neki časa bom šla pomoje kr prek nih. drugač jim pa piši na mail pa jih kej praš k mislm da dost vejo v zvezi s temu.

lp

MIRAN | Gost | odg. 26.01.2008 @20:12 Prijavi neprimeren komentar
W-KAKO TO MISLIŠ DA TE ZAVRNEJO,ZAKAJ PIŠEŠ O NEČEM O ČEM NIMAŠ POJMA,ZA AMERIKO RABIŠ POTRDILO O DELODAJALCU DA TE HOČE TER ŠE NEKE PAPIRJE NEWEM ZDAJ NA PAMET,TI ČE HOČEŠ IT DELAT V AMERIKO LAHKO GREŠ KOMOT SAMO RABIŠ MET DELODAJALCA,PA NE SE OGLAŠAT UNI K NIMATE POJMA, ČE BI BLO TKO KUKR SI TI REKLA POL V AMERIKI NEBI BLO NOBENGA ČLOVEKA ENI SO RES ZABITI NA TEMU FORUMU-AMATERJI
n | Gost | odg. 26.01.2008 @20:19 Prijavi neprimeren komentar
Kdo pise te komentarje,govorite nekaj na pamet.Za zacasno delovno vizo rabis le potrdilo od delodajalca,studentsko tud ni tako tezko dobit,jasno pa je,da morajo imet neke omejitve,drugac bi vsi prisli v Ameriko.
johnny | Gost | odg. 26.01.2008 @22:09 Prijavi neprimeren komentar
pismo vsak mlati po svoje, lahko nekdo točno pove kako stojijo stvari. tnx!
ZA MIRANA | Gost | odg. 26.01.2008 @22:39 Prijavi neprimeren komentar
JA AMPAK TA OBRAZEC OD DELODAJALCA SE VEZE NA OBRAZEC NA PODLAGI NA KATEREGA TI IZDAJO VIZO,TO MOARS VEDETI NA PAMET KER SO RAZNE KLASIFIKACIJE VIZE H1B,J-1,F-1 CE BI BILO TAKO EASY POL BI ZE CELA MEHIKA BILA TAM. NA EMBASADI PA MORAS DOKAZATI DA SE BOS VRNIL NAZAJ V DOMOVINO KAR BOS Z OBRAZCI ,CE JIH BOS DOBIL DOKAZAL RAVNO NASPROTNO. ZA SIMONA.JE PA DOBRA IDEJA DA GRES V ZDA ZA 90 DNI IN RAZISCES.PODROCJA.AMPAK KO PRIDES DOMOV BO PRETEKLO VELIKO VODE PREDEN SE BOS VRNIL NAZAJ V ZDA.BOLJE JE SPREMENITI STATUS V ZDA KAR V PRIMERU 90 DNI PRIDE V POSTEV SAMO POROKA. PA SE TAKRAT TE LAHKO POSLJEJO DOMOV. NI TAKO EASY. JE PA EASY CE SE RAVNAS PO INSTINKTU.
robi | Gost | odg. 27.01.2008 @22:32 Prijavi neprimeren komentar

no k ste že začel z ameriko,mene pa zanima js grem zdj u kalifornijo,pa bi naredu isto tko k simon,šov bi za 90dni med tem časom bi si tm najdu delo in bi že tm na slovenskem predstavništvu v kaliforniji zaprosu za vizo,zanima me pa recimo kok traja da dobiš vizo{tako za delat npr.delovno}.med tem časom k bi pa čaku nanjo bi pa delu na črno,mam isto 4letno srednjo šolo angleško znam tko da mislm da problema da najdm delo nebo,me pa še nekaj zanima tukaj imam slovensko vozniško dovolenje sedaj sem šel na amzs da mi dajo mednarodno,skratka ko pridem v kalifornijo ko še nebom imel vize ali lahko kupim avto in ga registriram ali moram imeti za to vizo ali ameriško državljanstvo in isto tako me zanima za najem stanovanja,lepo prosim da odpišejo samo tisti ki so 100procentni v svoje odgovore,lep pozdrav in hvala za odgovore

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.