Popotniški forum

zelenortski otoki- kaj za videti?

Dodan 18.06.08 @16:32:52
zela | Gost | odg. 18.06.2008 @16:32 Prijavi neprimeren komentar
živjo! malo brskam za kakšno poceni karto, pa odkrijem smešno nizke cene za zelenortske otoke. zdaj pa ne vem , če se splača dol, ali je kaj za videti....ali je en sam drag turizem. mene kakšno poležavanje na plažah ne zanima, pa tudi dnarja nimam, da bi zapravljala za to.hvaležna bom za kakšno informacijo tistih, ki ste bili dol.
a | Gost | odg. 18.06.2008 @17:10 Prijavi neprimeren komentar
oj sopotnica,kje si nasla smesno nizke cene za kapverdske otoke,ene 2 leti ze cekiram pa so se mi cene zdele totalno velike,koker sme pa jaz bral je pa dol totalno umirjen skuliran lajf,pac gres ven iz turisticnih naselij,so mesta,vulkanski otoki,full trekinga,premikanja med otoki,po moje noro,ampak kot napisal nikoli nisem nic pametnega in poceni nasel,pls povej kje si nasla,ciao
zela | Gost | odg. 18.06.2008 @17:34 Prijavi neprimeren komentar
te poceni karte so na www.odklop.com last minute variante, sam hec je v tem, da si je treba tud vizo zrihtat v tem kratkem času.
b747 | Gost | odg. 18.06.2008 @22:09 Prijavi neprimeren komentar

:)) da vaju najprej pomirim..

• Vizo je popolnoma enostavno dobiti na letališču (on Arrival) Espargos na otoku Sal. Cena 25 €!
  • Tudi karte je že nekaj časa zelo preprosto dobiti poceni (še ceneje kot na Odklopu). Prej je tja poceni letel Condor, zdaj TuiFly. Letijo iz nemških letališč; Munchen, Sttutgart, Dusseldorf...Odklop ti lahko 'fajn' pomaga pri datumih. Najprej si tam pogledaš kdaj so termini za najcenejše karte, potem pa greš na Tufly stran in jih tam kupiš s kreditno kartico. Moj primer: pred mesecem sem letel tja, sicer iz Sttutgarta za ceno 218€ ,povratna. Npr. na Odklopu je bila cena (za seveda isti polet) za skoraj 50€ dražje.
  • Kaj je za pogledat? Otok SAL je bolj puščavski in turističen, konstanten veter,plaže so prav tako peščene in zelo primerne za sončenje, ribolov,potapljanje, kajtanje in srfanje... Vsekakor je vreden ogleda, vendar ne predolgo. Drugi naseljeni otoki so bolj zanimivi in ije kar nekaj možnosti za aktivni dopust. PROBLEM: Letalski prevoz med otoki je precej drag, ladijski pa cenovno ugoden vendar redek. če želiš videt vseh 10 naseljenih otočkov ali večino si moraš vzeti kar 3 do 4 tedne minimum. Slabost je tudi, da so cene nič kaj nizke, kar precej višje od naših, tako da ni primerjave z kako JV Azijo ali Latin. Ameriko. Za Afriko precej drago...
  • Priporočam!
tgrzan | Gost | odg. 18.06.2008 @23:36 Prijavi neprimeren komentar
oj oj. Pa bi mi znau povedat kok stanejo low budget prenočišča, prehrana, prevozi po otoku, pivo,.... pač osnovne stvari pomembne za preživetje backpackerja? Sj okvirno, prosm....
zela | Gost | odg. 19.06.2008 @04:10 Prijavi neprimeren komentar

ja- osnovne stvari kot so pivo ! to tudi mene zanima! ha ha

se pravi, da potem nič kaj poceni ne prideš skozi, kljub poceni let. kartam, ker je tam vse preveč drago?

tgrzan | Gost | odg. 19.06.2008 @05:26 Prijavi neprimeren komentar
Sj se sliši smešno, sam pivo je POMOJE dober pokazatelj cen v državi... Pač primerjaš kok je stau tm kjer si že bla, kok stane v Slo. pa pridš do približnega izračuna kok boš dau za prenočišče ;)
pivc | Gost | odg. 19.06.2008 @08:26 Prijavi neprimeren komentar
kokr kje ; pivo je lahko svinsko drago v kaki muslimanski državi. drugač se pa strinjam s tabo- je lahko primerljivo z ostalimi cenami .
google | Gost | odg. 10.09.2008 @09:32 Prijavi neprimeren komentar
google it before you ask: http://www.google.si/search?hl=sl&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Asl%3Aofficial&q=zelenortski+otoki+znamenitosti&btnG=Iskanje&meta=
Mira | Gost | odg. 03.04.2019 @09:30 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, mene pa zanima vreme konec oktobra? A to pihanje je zelo motece ali normalno kot je na vseh otokih?? Sla bi namrec z dvema otrokoma..... Hvala!
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.