Popotniški forum

Zobarji v tujini

Dodan 30.09.08 @14:10:37
| Gost | odg. 30.09.2008 @14:10 Prijavi neprimeren komentar
Zanimajo me , kakršne koli informacije, kako je z zobarji v tujini, koncesijo, privat, cene, čakalne dobe, pozna, kdo, kakšnega. Slovenija: Sramota za zdravstvo, obvezno zavarovanje in potem čakalne dobe eno leto več - manj. Privat zobaji imajo po en keramčni zob 300 evrov, ne vem, morda obstaja še kaj ceneje...... Kako je v tujini s tem ?
m | Gost | odg. 30.09.2008 @16:41 Prijavi neprimeren komentar
Ni tako slabo v Sloveniji. ce si privat si takoj na vrsti ce ne pac cakas. v spaniji je isto oz je vse za placat...ampak je strokovnost doooosti boljsa v sloveniji. ...slovenci dejte ze razumet da v tujini ni vse bajno!!
s | Gost | odg. 30.09.2008 @18:41 Prijavi neprimeren komentar
nimam informacij ampak bolgarija,makedonija,bosna,to je vse ceneje,samo jaz sem proti-ce so problemi bos letel v sofijo,da ti probleme popravijo?najbrz ne.ampak odlocitev je tvoja
jaka | Gost | odg. 30.09.2008 @19:34 Prijavi neprimeren komentar
ZA implantante pa mogoce ze lahko letis v Sofijo, ker al pak kej drugega. Najbolj zalostno je da so pri nas marsikateri zobarji precej slabi in za svoj denar dobis izredno slabo storitev.
Kaalen | Gost | odg. 01.10.2008 @08:42 Prijavi neprimeren komentar
Loh ti povem za Avstralijo - je vse na privat in zelooo drago, razen ce si res reven. Se za otroke je treba vse placat ce prav vem. Ne vem pa kaksne so tocno cene... verjetno za puljenje okoli $100-$150, plomba $200 - $300, root canal ehehe... $800 in naprej, operacije modrostnih... $2000-$4000. Ce otroci potrebujejo ortodonta morajo takisto starsi vse lepo skesirat kar spet stane tisoce dolarjev. Po eni strani v Sloveniji zobozdravstvo sploh ni tako slabo - vsaj tist pregled 1x na leto imas for free, kaksno pucanje zobnega kamna ti naredijo vmes. Ce je pa emergency pa itak ne mores cakat je treba pa placat... sucks I know.
miki | Gost | odg. 01.10.2008 @08:43 Prijavi neprimeren komentar
priporočam ti tajsko, odvisno kaksne probleme imaš, če so resni, se vsekakor splača it tja h zobozdravniku, so zelo strokovni in dokaj poceni za 100€delajo tam čudeže.
suza | Gost | odg. 01.10.2008 @13:03 Prijavi neprimeren komentar
res je tajski zobarji so zakon, men so zrihtali keramični zob za 50 eur in to kvalitetno-tuki bi plačala 250 eur pri koncesionarjih.
milan | Gost | odg. 01.10.2008 @15:36 Prijavi neprimeren komentar
na tajsko hodijo tudi na razne operacije, zdravljenja...so boljši zdravniki kot recimo romunski, ukrajinski oziroma celi južni balkan.
miro | Gost | odg. 03.10.2008 @17:19 Prijavi neprimeren komentar

Najboljši in najcenejši zobozdravniki in tudi okulisti v Shirazu v Iranu. Vsi so študirali na zahodu. Khoda hafez!

milan | Gost | odg. 04.10.2008 @13:37 Prijavi neprimeren komentar
ti bodo v iranu še tiste zobe vun rufnili ko jih ima.ni se norca za delat s tem!
miro | Gost | odg. 04.10.2008 @20:49 Prijavi neprimeren komentar
Najprej se nauči slovenščine, štajerc zarukani, potem pa kaj komentiraj, ko nisi še nikoli bil v Iranu. Mi ne moreš pameti soliti, ko nimaš pojma. Lp!
| Gost | odg. 06.10.2008 @23:38 Prijavi neprimeren komentar
Od slej hodim k privat zobarju, za 1x zdravl.plačam 10 evrov, plomba bela me stane od 25-50 evrov, keramični zob 200 evrov, torej je le pocen. Sem bil pa pri nekem drugem zobarju ZOOM v LJubljani pa mi je rekla, da bi mi računala za en zob 500 evrov (zdravlj, plomba + prevleka), potlej pa je še rekla, da bi mi dala par zob ven (tam, kjer imam plombo). Sem si mislu, ti si, kar sama puli zobe ven. lp
jaka | Gost | odg. 07.10.2008 @00:53 Prijavi neprimeren komentar
H kermu zobarju pa zdej hodis in a si zadovoljna? Sej se cene res ne slisijo pretirane. Ja una bi ti pomoje populaila zobe in pol implante po 1500 EUR not dala:)
| Gost | odg. 07.10.2008 @14:02 Prijavi neprimeren komentar
Btw ne bo treba nobenga zoba ruvat in delat nadomestek, koncesionarji ZD bi samo ruvali, privatniki pa bi vse dali, dqa rešijo še tako slab zob. Seveda je potem zob pozdravljen in zrihtano.
jaka | Gost | odg. 08.10.2008 @00:13 Prijavi neprimeren komentar
CE ti predlagajo ruvanje, si najdi drugo mnenje. Meni je tudi ena v ZD rekal, da je sam za zruvat, sem sel do druge mi je lepo razlozila kako se da resiti in sem se narocil pr oralenm kirurgu nma potreben poseg. Aja, pa da ne bo pomote tudi zasebnik mi je rekel,da je za zruvat in da si pol lahko omislim implant za 1400 EUR. ZObarca v ZD (ena druga) pa mi je zelo lepo razlozila kako in kaj se da narediti. TKo, da zasebniki tudi delajo kar prinese vec kesa. Pa kar se jim zdi. TOlk o tem da je vse privat tudi kvalitetno in sploh in oh.
jože | Gost | odg. 08.10.2008 @00:50 Prijavi neprimeren komentar
pa kaj vam ni jasno, pojdite na tajsko 1500$ mislim haloo, se pravi bi cena na tajskem znašala 500$ če ne manj, njihove klinike in zdravstvene storitve so ene izmed boljši, in tudi mednaroden priznane, tudi zdravila ki jih kupiš v lekarni so ameriška, no večina ali pa so licenčna kopija, to pa ti piše na njih,
| Gost | odg. 08.10.2008 @07:43 Prijavi neprimeren komentar
mislim halo!? pa kaj tebi ni jasno jože? ne bo vsak, ki bi si rad zobe zrihtal in hkrati nekaj prišparal letel na tajsko!poleg tega, da večina še vedno najbolj zaupa temu kar ima doma (ne trdim da je to nujno vedno pravilno), je treba za tajsko letalsko karto kupit, imet nekaj za zraven, v službi vzet dopust itd...pač ni ravno isto, kot skočit k zobozdravniku v sosednji ulici ali kjerkoli v sloveniji - no, saj je praktično isto če bi recimo primerjali s tajsko, se ti ne zdi? tako da...lepo da predlagate, tisti, ki zadeve poznate, ne pa ljudem govorit halo, pa kaj vam je?!
jaka | Gost | odg. 08.10.2008 @23:26 Prijavi neprimeren komentar
Sej ce ze gres k drugemu zobarju pri nas lahko prihranis 50%..., ker eni zobarji pr nas so pozresni nategatorji.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.