Popotniški forum

Ryanair in šumniki Help!

Dodan 25.04.10 @22:25:19
ET | Gost | odg. 25.04.2010 @22:25 Prijavi neprimeren komentar

Bookiram Ryanair:

Mi lahko kdo -na hitro- ofgovori:

ali se pri imenu in prijimku vpisejo tudi šumniki
, ko se bookira pri ryanairu?

franci | Registriran uporabnik | odg. 25.04.2010 @22:33 Prijavi neprimeren komentar

Lahko da, lahko ne, o tem je bilo veliko napisanega.

franci | Registriran uporabnik | odg. 25.04.2010 @22:34 Prijavi neprimeren komentar

Šumniki potegnejo vedno, razen na koncu, ko v naslovu, kamor naj pride račun, vpišeš recimo kraj s šumnikom, ga ne prepozna in te ne pusti naprej

periegetes | Registriran uporabnik | odg. 26.04.2010 @00:57 Prijavi neprimeren komentar

Običajno pravilo je, da se š,č,ž ne piše !!!

Agl | Gost | odg. 26.06.2019 @01:00 Prijavi neprimeren komentar
Zdravo! Tudi jaz bi prosila za pomoc. Pri bookiranju sem imena napisala s sumniki, ker sem mislila, da mora biti enako kot na osebnem dokumentu. Potem pa sem na forumih zasledila, da naj bi pisali brez sumnikov. Kaj sledi? Ali lahko to pri web check-inu popravim? Ali imamo lahko kaksne tezave, da nas npr ne bi spustili na letalo? Morda neumna vprasanja ampak me zdaj res malo skrbi. Hvala!
anoma | Gost | odg. 26.06.2019 @12:29 Prijavi neprimeren komentar
Piši brez šumnikov. Jaz vedno pišem brez šumnikov in sem že kar dosti prepotovala.
Agl | Gost | odg. 26.06.2019 @22:37 Prijavi neprimeren komentar
Od sedaj naprej sigurno. Tezava je, ker zdaj ne morem nic spreminjati, ker so karte ze kupljene. Pri web check-inu tudi ne morem nic popraviti. Skrbi me, da ne bomo imeli tezav na letaliscu?
anoma | Gost | odg. 27.06.2019 @11:05 Prijavi neprimeren komentar
Ti povem prvomajsko izkušnjo iz prve roke. Potovalo nas je pet, en se je zatipkal pri imenu in je namesto ene črke dal drugo, torej ime na osebni ni bilo identično imenu na karti. Pa niso opazili. Tako da lahko da bo tudi pri vas šlo skozi.
... | Gost | odg. 28.06.2019 @19:43 Prijavi neprimeren komentar
šumnikov se ne piše - predvsem zato, ker ti v nekaterih sistemih takih črk potem ne prikaže ali ti vrže error ali pa so neki ? in črke namesto šumnika. če imaš šumnike že zapisane in je šlo vse brez problema skozi, pa je tudi ok, ni potrebe po spreminjanju šumnika v nešumnik. isto je pri računalniških fajlih - šumnikov se ne uporablja, ker ko se ti sesuje komp in se rešuje fajle, ti nekateri programi datotek in map v katerih je šumnik ne prepoznajo. šumnik pač ni standardna črka.
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.