Popotniški forum

Bi šel kdo obirat grozdje v Francijo v septembru?

Dodan 06.08.10 @21:41:06
Luka | Gost | odg. 06.08.2010 @21:41 Prijavi neprimeren komentar

Okoli desetega septembra (odvisno od tega kdaj bo zrelo grozdje grem v Francijo (severno od Lyona) obirat grozdje za 10-15 dni. Bi šel kdo zraven ?

Katra | Registriran uporabnik | odg. 07.08.2010 @19:48 Prijavi neprimeren komentar

Tudi jaz se zanimam, seveda odvisno kako je s prenočiščem in hrano, malo povej,...

carniolan | Gost | odg. 08.08.2010 @12:34 Prijavi neprimeren komentar

Obiranje grozdja v Beaujolais  (Božolé )je malo kasneje (zadnja trgatev) kot Oksitaniji (Languedoc-Roussillon - grozdje Merlot) - verjetno veste, da vas ko hrbtenica kar precej bolela - ali si pa nastimate klecalnike za kolena - Beaujolais, Bourgundija Sancerre trte niso visje od 50 cm od tal - to ni  isto kot obiranje grozdja v Furlaniji, ko stojis pokoncu ali pa pri cvičkariji

Ko koncate obiranje za mamlde interesanten ogled prestolnice rimske Galije - Lugdunuma (Lyona) mogoce  skok v ekumenski Taizé( je v Beaujolais oz bliz Macona) opatija Cluny - juzno lyona - Vienne - rimsko mesto kjer je bil prokurator Poncij Pilat, ko so ga poslali iz HERODIONA za kazen v Galijo po Kr krizanju

Ce vas bo slo vec je najboljse in najceneje iz Ljubljane do Belleville sur Saone z kaksnim avtom - do treh oseb pa je ceneje avion Benetke/Lyon in nazaj (Easyjet) Zal po mali masi bom jaz ze v starem kraju , drugace pa bi vam lahko kaj pokazal Lyona, saj sem tam studiral na Katoliskem institutu botaniko in turizem

nephtysee | Gost | odg. 09.08.2010 @19:52 Prijavi neprimeren komentar

Jaz bi ful šla.Moji francoščini ne bi škodilo malo izboljšanja

Grega | Gost | odg. 09.08.2010 @20:27 Prijavi neprimeren komentar

Jaz bi tudi šel ni problema sem nabiral v Italiji in tudi ni bilo lahko tak da vem kako je !!!

carniolan | Gost | odg. 10.08.2010 @07:42 Prijavi neprimeren komentar

" Je po 15 septembru še izvedljivo?

Pozanimaj se po raznih zadrugah v Champagne  ker tu so zadnje trgatve - (poglej na google "Coopérative vinicole Epernay"

blazhko | Gost | odg. 10.08.2010 @19:54 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

tudi meni je letos tko nanesl s faxom, da sem od 8. pa do konca septembra frej in bi v bistvu lahko šel.

Glede na to, da nimam pojma od francoščine, me zanima kok je to kej važn pr tem?

a se to dejansko da kej zaslužt in kolk prbližn je to?

upam, da mi bo kdo znal odgovorit, pa se mogoče pol vidimo septembra

exe | Gost | odg. 13.08.2010 @00:43 Prijavi neprimeren komentar

Mene tudi zanima, ce je se aktualno, pa ce je znanje francoscine pomembno, ker ne znam niti besede

TIM | Gost | odg. 13.08.2010 @16:10 Prijavi neprimeren komentar

JAZ BI ŠEL Z VESELJEM OBIRATI GROZDJE. LAHKO ME KONTAKTIRAŠ NA MOJO  MOBI ŠTEVILKO PA MI MALO VEC POVEJ O TEM. IMAM 20 LET SEM IZ LJUBLJANE. TO BI BILA MOJA ZELO LEPA IZKUŠNJA.

MOJA MOBI ŠTEVILKA JE:041-902-436

blazhko | Gost | odg. 13.08.2010 @21:53 Prijavi neprimeren komentar

hmm mogoče bi se lahko kdo oglasu, ki je kaj podobnega že počel? pa kje bi se to dalo prijavit al pa kaj

jst sm sicer star 21 let pa tud nimam pojma od francoščine na žalost, bi blo pa dobrodošlo, ker mi zelo ustreza termin

kontakt: blazhk@gmail.com

nina | Gost | odg. 16.08.2010 @00:27 Prijavi neprimeren komentar

moj kolega išče! sem vprašala za več info, povem ko zvem. trenutno:

fait les vendanges mi septembre. Si qqn est intéressé qu'il me contact c'est payé nourri logé et abreuvé en Champagne à Epernay. Y a moyen que sa soit cool.

Torej, sredina septembra, plačano, hrana, za spat, voda v hiši, v Epernayu, Champagne.

exe | Gost | odg. 16.08.2010 @06:45 Prijavi neprimeren komentar

Moj mail, pa prosim, ko bos kaj vec vedla, ce mi lahko pises, imam se par vprasanj hvala mellyoraexe@gmail.com

blazhko | Gost | odg. 16.08.2010 @20:00 Prijavi neprimeren komentar

wau sej nas je kar neki, da bi šli vidim dejmo to organizirat pa gremo! :P

nina | Gost | odg. 16.08.2010 @23:09 Prijavi neprimeren komentar

Eh oui je viens m'exiler dans la Marne dix jours je peux survivre surtout s'il y a du champagne. Pour les dates elles ne sont pas encore fixée mais le départ est entre le 10 et le 20 septembre (et normalement autour du 15 du coup) et comme ...dit sa dur environs dix jours. Pour les tarifs il m'a pas encore dit c'est un peu plus que le smic plus les primes.

Datumi še niso fiksni, začne se enkrat med 10. in 20.9. pa traja cca 10 dni. Kok je plačano tud še ne ve, mal več od minimalnega, plus še neki dodatki.

Bo pa vse še vprašu za podrobnosti pa povem.

nina | Gost | odg. 16.08.2010 @23:19 Prijavi neprimeren komentar

ba faut que je lui telephone donc il faudrait savoir cb vous etes mais fin aout il m'a dit qu'il n'y aurait plus de place donc faut se depecher quand meme

ga bo poklicu, pa morm povedat kok vas je, pa konc avgusta je že zaseden tko da je treba pohitet

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.