Popotniški forum

izvor besed

Dodan 07.01.11 @03:05:46
Watu | Gost | odg. 07.01.2011 @03:05 Prijavi neprimeren komentar

Ok nism zihr če to sploh spada v ta forum (če sploh kamorkoli na sta-lj.com). Ampak zanima me izvor dveh fraz/besed. Iz katerega jezika/države.. v glavnem od kod te besede

Imuri

ala ti vera

al sta to čist slovenske "domače" besede?

Imuri naj bi pomenilo, da se nekdo/nekaj nekam odpravla.. takrt pač rečeš imuri. Alpa 'pohiti'.

Ala ti vera..  kada nekomu zavidaš / ga občuduješ. :p

edi | Gost | odg. 07.01.2011 @17:02 Prijavi neprimeren komentar

imuri- nikoli slišal

ala ti vera- vsaka čast, da si to naredil, čestitke......

f8 | Gost | odg. 07.01.2011 @19:18 Prijavi neprimeren komentar

imuri izhaja iz glagola 

imeä

ki pomeni sesati.

imuri pomeni sesalnik za prah.

vse to v finščini

detlef | Gost | odg. 14.10.2012 @17:55 Prijavi neprimeren komentar

Alal ti vera je srbski turcizem kjer "alal" pride iz "halal" kar je izvorno arabska beseda ki pomeni da je nekaj dobro, skladno z islamskim zakonom. Izraz je torej srbsko-turško-arabskega izvora, pomeni tvoja vera je halal, v prenesenem pomenu v  pogovorni slovenščini pomeni da je nekaj kar si naredil dobro, podobno kot vsaka ti čast kar je še en izraz srbskega izvora (svaka ti čast).

Lector | Gost | odg. 30.03.2013 @21:57 Prijavi neprimeren komentar

Praviš: " ... podobno kot vsaka ti čast kar je še en izraz srbskega izvora (svaka ti čast)."

"Svaka ti čast" je srbska fraza.

"Vsaka ti čast" je čifurizem, ki ga v Sloveniji uporablja nižja izobrazbena struktura in šibko intelektualno sposobna populacija, beri:bebci in čapci.

(!) Pravilno in edino pravilno slovensko je VSA ČAST!

V slovenščini je čast ena sama, zato ne more biti "vsaka". Lahko je pa "vsa", se pravi: kolikor je je. (Pozor!) Osnova je zaimek "ves", ne "vsak"!

!!!!!!!!! | Gost | odg. 31.03.2013 @10:09 Prijavi neprimeren komentar

lector jebem ti mater živiš na plečih tistih ki jih imenuješ bebci zamisli se malo niso vsi popolni kot ti izkaži malo spoštovanja do drugih ni vsem vse očka placal govno slovensko!!!!!!!!

ja ja | Gost | odg. 31.03.2013 @11:28 Prijavi neprimeren komentar

ja , ja, tu je SLOVENIJA ! prav je, da se tu govori SLOVENSKO. prav bi tudi bilo, da se vsi tujci, ki tu živijo, naučijo SLOVENSKEGA jezika. hvaležni bi lahko bili, ko jim kak lektor kaj pove o SLOVENSKEM jeziku. vsa jeza in bentanje je le odraz " zamašenosti" in nespoštovanja jezika države v kateri živite. čas bi res bil, da se tudi SLOVENIJA zgane in ne podeljuje državljanstva kar vsakomur, ki si to zaželi, še posebno ne, če le ta ne govori našega SLOVENSKEGA jezika. v zujini so neprimerljivo ostrejši kriteriji glede tega.

? | Gost | odg. 31.03.2013 @13:12 Prijavi neprimeren komentar

ja ja ponosni slovenci več kot polovica vas ne zna govoriti slovenski jezik ki ga tako spoštujet,vsaj v celoti ne, državo imate v rasulu zakaj-ker so vaši janezi tako sposobni vodit svoj narod ki drug drugemu meče polena pod noge. Tiso kar imate ste pokradli južnjakom ki so pošteno delali, zdaj pa še pluvate po njih me prov zanima kako bi bilo v obratni smeri??????????????

če | Gost | odg. 31.03.2013 @15:37 Prijavi neprimeren komentar

če ti ni kaj prav, se obrni in pojdi nazajaj dol od koder si prišel. takega sranja tu res ne potrebujemo!

no ja | Gost | odg. 31.03.2013 @16:58 Prijavi neprimeren komentar

čudna razprava ampak vsi smo ljudje to je dejstvo eni malo bolj izobraženi eni manj, jaz sem sicer slovenec pa bi nekaj povedal tisti ki zagovarjate slovnico tudi prav ampak morate razumeti da so ti ljude prišli v slo. brez vsega pa imajo hiše in nove avtomobile med tem pa več kot polovica slovencev živi v majhnih stanovanjih in skoraj v revščini, čeprav so "južnjaki" so pridni in pošteni ljudje.Morate nekaj razumeti recimo ti obvladaš slovnico tudi prav, ampak "južnjak" pa zna sezidat hišo,delat v gozdu,vsa najtežja in nevarna dela opravi 100% kar je zate NEPREDSTAVLJIVO IN NEMOGOČE IN NEURESNIČLJIVO tako da v resničnem življenju si veliko manj vreden od tistih ki jih imaš za manjvredne ljudi zamisli se malo kdo je tisti ki ni vreden svojih besed !!!!!!!!!!!!!!!!

ja ja | Gost | odg. 31.03.2013 @19:44 Prijavi neprimeren komentar

če je to letelo name ; jaz se s slovnico ne ubadam. sem slovenec in znam govoriti slovensko. to je to in nima nobene veze z neko šolsko slovnico.  poleg tega pa sem še presneto delaven, kakšen južnjak mi s svojo "pridnostjo" ne seže do gležnjev. nismo vsi slovenci neke lene ljubljanske blokovske zaležane riti. ne sodi po sebi!

xx | Gost | odg. 31.03.2013 @22:09 Prijavi neprimeren komentar

Napraviš dva koraka ven iz države,prideš v trst ali celovec pa si ti za njih en navaden slovenec čifur manjvreden.nižja rasa.. manjvredna.

67t88 | Gost | odg. 01.04.2013 @00:38 Prijavi neprimeren komentar

hahaha kakšni prenapeteži, bedaki, se občasno zberejo na enem forumu....

c345n | Gost | odg. 01.04.2013 @14:17 Prijavi neprimeren komentar

nekateri pač govorijo svoj jezik nerazumem kaj je tu narobe ampak da jih nekdo imenuje manjvredni in primitivci je po mojem mnenju zelo neuravnovešena,neodgovorna,primitivna,neumna in zabita oseba zaradi takih oseb ze začnejo vojne ker nimajo spoštovanja do sočloveka podn od podna  SRAMOTA ZA SLOVENIJO !!!!!!!

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.