Popotniški forum

SAUDI ARABIAN AIRLINE

Dodan 23.02.11 @01:27:47
Klempo | Gost | odg. 23.02.2011 @01:27 Prijavi neprimeren komentar

Ali ima kdo izkušnje iz to letalsko združbo,ali potrebuješ vizo če samo prestopaš na drugo letalo namreč potujem iz milana v saudsko arabijo(riyad) in naprej v manilo. hvala vma za oodgovoore

nm | Gost | odg. 23.02.2011 @14:42 Prijavi neprimeren komentar

mene zanima glede te letalske družbe, če lahko kupiš karto preko njihove spletne strani z visa electron?

nm | Gost | odg. 23.02.2011 @14:45 Prijavi neprimeren komentar

glede vize... sem skoraj sigurna, da je ne potrebuješ, če imaš namen se zadrževati samo na letališču.

Ton | Gost | odg. 23.02.2011 @14:46 Prijavi neprimeren komentar

http://www.flyertalk.com/forum/other-middle-east-africa-frequent-flyer-programs/1127027-saudi-arabian-airlines-transit-jed-ruh.html

Tončka | Gost | odg. 23.02.2011 @15:01 Prijavi neprimeren komentar

če si v trenzitu in ostaneš v terminalu, nikjer ne rabiš vize

Marjani | Gost | odg. 23.02.2011 @15:22 Prijavi neprimeren komentar

Pravkar prišel iz Filipinov, kamor sem letel z saudijci, isto prestopal za tja v Riyadhu, za nazaj v Jeddahu. Vise ne rabiš, ker imaš connecting flight. Je pa ena najbolj komplicirana letalska družba na svetu. Ko prestopaš v Arabiji, moraš še enkrat čez vso kontrolo, tudi rentgen, za nazaj so nas pregledali arabci osebno že v Manili, tik pred vstopom na letalo, potem pa še dvakrat v Jeddahu, ko smo stopili iz letala, in še enkrat, ko smo vstopili na drugo letalo. Pa čeprav smo bili samo v transferju!!! Ponudba hrane je ena redkih plusov, alkohola ni, niti pri njih v free shopih, kaj šele na letalu, izbor filmov, glasbe, ipd med letom je katastrofalen, pa še močno cenzuriran, kar se žensk in njihovega oblačenja tiče... Tak da, karte so res poceni, letala in hrana so tudi v redu, vse ostalo je pa bol tak....

klempo | Gost | odg. 23.02.2011 @23:30 Prijavi neprimeren komentar

hvala za nasvet a tist ni panike za alkohol pa pregled. Logično morjo te pregledat itkak komplicerajo povsot kaj pa kakšne dodatne treansverje moras tudi plačevati poleg osnovne cene karte?

deki | Gost | odg. 24.02.2011 @00:06 Prijavi neprimeren komentar

Arabski svet je trenutno malo na trnih, zato povečane kontrole ne čudijo.

Marjani | Gost | odg. 24.02.2011 @10:21 Prijavi neprimeren komentar

Ja, sej res komplicirajo povsod, sam so saudijci res ekstremni v tem...

Marjani | Gost | odg. 24.02.2011 @10:25 Prijavi neprimeren komentar

aja, pa drugih stroškov v Saudski arabiji nimaš, moraš pa v Manili za nazaj plačat še posebej ene takse (750p), ampak to je strošek vsakega potnika, ki leti iz Manile, ne glede na letalsko družbo. Pa plačaš lahko samo z pesoti ali pa USD, zato ne zapravi vsega drobiža...

nm | Gost | odg. 24.02.2011 @12:04 Prijavi neprimeren komentar

karto kupil preko njihove spletne strani? je bilo še kaj za plačati, provizija itd?

007 | Gost | odg. 24.02.2011 @13:08 Prijavi neprimeren komentar

1. Vsako leto so nekaj dni (datumi se vsako leto spreminjajo) v času  Hajji-ja

je letališče JED Jeddah odprto LE za romarje. Tudi TRANZIT V TEM CASU NI MOGOČ čeprav letala letijo redno in TEGA TI NE POVEJO.

2. Ženska sama iz Evrope preko Saudi Arabia (tranzit) NE MORE ITI.  NITI V TRANZITU.

3. Če zamudiš connecting flight v Saudi Arabia NE PRIČAKUJ NIČESAR DOBREGA. NITI WC NE SMEŠ UPORABLJATI! Saj nimajo transit zone na letališčih.

Lahko čakaš tudi 20 ur ali 40 ur ali 80 h če gre kaj narobe s tvojim letom brez možnosti nakupa hrane in uporabe stranišča. (to ne velja če greš "quick" transit kot je šel Marjan(?))

Da bi šel v mesto (ali kakšna transit visa na letališču) niti NE sanjaj ... slovenski potni list je nekoristen pri tem ... nekateri zahodni so malo boljši .)

Domačini ne čakaj v vrsti za check in saj so vsi VIP in gredo direkt na letalo.

Te kontrole so za tujce.

007 | Gost | odg. 24.02.2011 @13:17 Prijavi neprimeren komentar

In še to sam sem bil lani v Saudi Arabiji 2x (ne slovenski potni list).

Če bi tu vedeli kako na letališču ravnajo z ljudmi iz Indije in "nesrečniki", ki so zamudili (ne po svoji krivdi) v tranzitu gotovo ne bi leteli z njimi. Tisto kar prišparate ni vredno težav, ki so na vidiku.

V Saudi Arabiji soo pravila, zakoni. To oni po svoje interpretirajo. Ne računajte na pravice itd.

Na letališču znajo biti strašno počasni itd.

V mestih in ostalo ... well ... to je drugi svet.

dean | Gost | odg. 25.02.2011 @07:53 Prijavi neprimeren komentar

živjo 007 aimaš kaj kovancev oziroma bankovcev iz saudske Arabije jih je teško dobiti in bi bil vesel,če jih imaš kaj!

Mateja | Gost | odg. 26.02.2011 @15:27 Prijavi neprimeren komentar

Torej, če prav razumem, lahko mene kot žensko, ki bom potovala s fantom (neporočena), obravnavajo kot da letim sama in imam zaradi tega velike težave???

k4 | Gost | odg. 26.02.2011 @15:31 Prijavi neprimeren komentar

V tranzitu v Saudski Arabiji bela zenška neporočena z belim moškim ok. Sama ne!

Marko | Registriran uporabnik | odg. 23.12.2013 @15:29 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, potoval bi skupaj s sestro in punco v Singapur, tranzit je v Saudski arabiji, let. družba Saudiairlines. Ali bi to bil lahko problem pri tranzitu, glede na to da sta 2 punci. Ali ima kdo kakšne izkušnje?

pika | Gost | odg. 26.12.2013 @08:42 Prijavi neprimeren komentar

Letela z njimi 2x, obakrat s postankom v riyadhu in nobenih problemov ceprav sem bila sama. Edini "problem" je bil, da nikjer na letaliscu ne sprejmejo kreditne kartice. Lp

john | Gost | odg. 27.12.2013 @14:30 Prijavi neprimeren komentar

@dean - jaz imam en bankovec (ONE RIYAL), ki mi ga je podaril znanec iz rijada ... Ne bom rekel, da mi veliko pomeni, če si pa pripravljen ponuditi solidno ceno, sem ti ga pa pripravljen dati/prodati

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.