Popotniški forum

Ljubezen na daljavo-odhod v tujino!

Dodan 18.05.11 @14:47:47
Klaudija | Gost | odg. 24.05.2011 @23:41 Prijavi neprimeren komentar

Če ljubezen ne prenese, da oba (!) sledita svojim sanjam, potem to verjetno ni to.

Tudi jaz imam dve izkušnji in v obeh primerih ni uspelo. Ampak mi ni žal, ker sem prepričana da to ne bi bila srečna zveza na dolgi rok, tudi če ne bi bilo razdalje. Seveda se pa v takih zvezah skrivajo določene pasti in izzivi. Pri meni je npr. spodletelo zato, ker sem ravno v tistem obdobju šla skozi neke spremembe v mojem življenju, sem se spremnijala, rastla, njega pa ni bilo da bi se lahko spreminjal z mano. Tudi to bi se dalo prebrodit, ampak nama pač ni ratalo, danes pa vem da to ni bilo to. Bila je pa izkušnja, ki je ne bi želela izbrisati. 

Vsekakor je pomembna dobra komunikacija. Pa veliko komunikacije  In s tem ne mislim, da "poslušaš" kaj ima drugi za povedati, da ga potem pričneš npr. prepričevati da pa sej ni ravno tako. Pomisleke in skrbi svojega partnerja zmeraj jemlji resno, tudi če ti stvari vidiš drugače. Pa zmeraj si zastavita neke zadeve, na katere se lahko skupaj veselita. Naj to ne bo le "čez 2 leti bova spet skupaj", ampak bolj kratkoročne zadeve. Zmeraj se da urediti kako srečanje, vmes pa imejta kdaj kak date na daljavo ... internet dela čuda - npr. igrajta se igrice preko interneta, glejta "skupaj" kak film itd. Take malenkosti znajo povezovati, ker vama dajejo neka skupna doživetja, četudi so majhna.

Pa zmeraj zmeraj zmeraj bodita odkrita eden do drugega. Ne bit tiho, ko čutiš da se oddaljuješ od partnerja, ker ga pač ne želiš prestrašiti in si misliš da bo minilo. Vsak od vaju bo v tem času veliko doživel, tudi tvojemu fantu se bo spremenilo življenje, bo verjetno spoznaval nove ljudi in se (vsaj upam) odprl za nova doživetja. Samo zato, ker fizično nista skupaj, to še ne pomeni da eden drugega izključita iz svojega življenja. Pripovedujta eden drugemu, kaj se vama dogaja, da bosta tako imela občutek, da sta pa le sestavni del življenja svojega partnerja.

Pa tudi če ne rata ... samo zato, ker zveza ne traja večno, to še ne pomeni da je bila slaba izkušnja. Vzemi vse skupaj pozitivno in imela boš najboljše možnosti, da bosta oba na tej izkušnji rastla. Veliko sreče!  

x-lady | Gost | odg. 25.05.2011 @08:35 Prijavi neprimeren komentar

Dejstvo je, da ce je ljubezen res prava, daljava ni prepreka.

Je pa res, da zveza na daljavo definitivno ni primerna za vsakega in je vsak tudi ne zmore speljat.

Vse se da, kar se hoče.

Olivia | Gost | odg. 25.05.2011 @10:02 Prijavi neprimeren komentar

kot so že pred mano povedali, daljava vaju bo le še okrepila, v kolikor je ljubezen prava. sploh danes ko je na razpolago skype in podobne reči. pa sej so v zgodovini fantje hodili k vojakom in jih po par let ni bilo in so jih punce čakale - bo pa zdaj kdaj obratno

iz avtoričinega pisanja sem bolj razbrala, da on ni za te hece in da jo to pravzaprav skrbi. sama sem pri 23ih bila na istem. pa sem šla za eno leto vseeno. je reku da me ne bo čakal. no me kao je, sam sva po mojem prihodu domov šla narazen. itak mi je bilo hudo za umret. danes po skor desetih letih vidim, da itak nisva bla za skupaj. še sreča, da sem sledila svojim sanjam in jih uresničila. pravzaprav mi je žal da sem se takrat vrnila.

ej ste NAIVNI! | Gost | odg. 25.05.2011 @10:29 Prijavi neprimeren komentar

Svaka čast da ste pripravljeni pomagati "punci" in če tudi vsi vneto ponavljate kot papige( skype, pa kako bo to okrepilo njun odnos,pa vseeno priznavate da se pa vam osebno ni ravno izšlo, in st ešli narazen,...).

Ampak jaz tej "punci" ČISTO NIČ NE VERJAMEM!

Zakaj?

Zato, ker je v prvem postu napisala, da ima priložnost delati za ETIHAD AIRWAYS in da bi šla delati za eno oziroma dve leti.

No, takšno delo sploh ne obstaja za 1 ali 2 leti ampak za  (PET!!!) let, a mislite da je Etihadu v interesu da vsako leto iščejo nove uslužbenke in uslužbence (že tako jih novačijo vsepovsod,trenirajo,....) potem bi jih pa še spustili domov po enem letu, cccc ste pa res naivni. Oni sicer iščejo vedno nove uslužbence, ker se širijo ampak ne pa da bodo stare zamenjevali z novimi, ker to bi bila potem stagnacija. Punca vas je nalagala, takšno delo za 1 oziroma 2 leti pri ETIHADU sploh ne obstaja. PA tudi kakšen skype?

Punca če bi že šla delati za ETIHAD, to pomeni da bo ogromno časa preživela na letalu (časovni pasovi, jet lag,....) in ne bo imela čas za skype. Poleg tega BI PA NAJ ŠLA TJA DELATI in nobenemu delodajalcu ni v interesu neko na pol zaljubljeno in zasanjano dekle, ki med svojim delovnim časom razmišlja o ljubezenskih težavah in BO ZARADI TEGA DELO TRPELO.

Tako kot to ne zanima njenega delodajalca, ravno tako ne zanima potnikov v letalu katere bi naj ta punca stregla. Niso oni tam zaradi nje ampak je ona tam zaradi njih.

Pa kje vi živite?

V tujini se moraš še desetkrat bolj dokazati in tam ni prostora za čustveno nestabilne ljudi. Sicer ste pa slovenke in slovenci ene velike jokice. To sem opazil že v vojski ki sem jo služil, samo neko jamranje, pa starši non stop na obisku, pa neko simuliranje,....ma daj sramota od naroda! MI ŠTAJERCI SMO DRUGAČNI in čas bi že bil da se odcepimo od Slovenije in razglasimo svojo neodvisnost. Kdo nas bo zaustavil!??? Razcartani slovenčki?

Olivia | Gost | odg. 25.05.2011 @14:09 Prijavi neprimeren komentar

kot so že pred mano povedali, daljava vaju bo le še okrepila, v kolikor je ljubezen prava. sploh danes ko je na razpolago skype in podobne reči. pa sej so v zgodovini fantje hodili k vojakom in jih po par let ni bilo in so jih punce čakale - bo pa zdaj kdaj obratno

iz avtoričinega pisanja sem bolj razbrala, da on ni za te hece in da jo to pravzaprav skrbi. sama sem pri 23ih bila na istem. pa sem šla za eno leto vseeno. je reku da me ne bo čakal. no me kao je, sam sva po mojem prihodu domov šla narazen. itak mi je bilo hudo za umret. danes po skor desetih letih vidim, da itak nisva bla za skupaj. še sreča, da sem sledila svojim sanjam in jih uresničila. pravzaprav mi je žal da sem se takrat vrnila.

Kr ena | Gost | odg. 26.05.2011 @00:23 Prijavi neprimeren komentar

Joooj dej ti butast štajerc k nimaš pojma. Mislm.... DDD... Itak, da je vsaki letalski družbi v interesu dobit nekoga, k bo dalj časa delu pr njih. Ampak noben te ne more prisilit!!! Sej punca ne gre v zapor. Halooo. Sm tud sama šla na dan odprtih vrat k je mel pri nas Qatar februarja, pa itak da lahko nehaš delat kadar hočeš. Zdej ne vem kako ma Etihad, sam vem, da pri Qatarju, če predčasno prekineš pogodbo, moraš dat nazaj neko žepnino k ti jo dajo ob prihodu tam, pa celotno šolanje plačat. Če si pa recimo več k dve leti, ti pa ni treba nč plačat. Verjetno majo to vse letalske družbe podobno. Itak je pa tko, da je pa tem stevardesam tok fajn pol delat, da tud same nočjo prej it stran. Tud jz sm mnenja, da vama lahko rata. Če je ljubezen dovolj močna, bo 1 leto odsotnosti samo utrdilo vajino vezo. Če boš pa slučajno ostala dalj časa, pol bo pa znal bit problem. Lp

ej ste NAIVNI! | Gost | odg. 26.05.2011 @09:22 Prijavi neprimeren komentar

Če je kdo butast si to ti:

-jaz delam kot Steward ravno pri Itihadu

-ne moreš oditi pred pretekom pogodbe, če pa že pa moraš vrniti dobršen del denarja, pa karto si moraš plačati, pa izgubiš vse bonuse, ki bi jih drugače dobil po preteku pogodbe,...in to je vsekakor več kot žepnina

-delodajalec (ne samo ITIHAD) favorizira moške uslužbence KI IMAJO TUDI VEČJO PLAČO IN HITREJE NAPREDUJEJO, zato dvomim da je to tako sanjska služba za ženske

-kulturni šok v arabskih državah je tako velik da marsikatera ne zdrži ZARADI TEGA DELODAJALEC NE POTREBUJE ZASANJANIH ŽENSK, KATERIM JE TO PUSTOLOVŠČINA AMPAK DELAVKE ( a štekate; DELAVKE)

-kakšen skype;( na letalu ga sploh ni, a se vi zavedate kakšno delo je to ko si vzraku skoraj vsak dan, ko imaš čezoceanske lete po 3x na teden) in kako se ti zmeša bioritem ko delaš celo noč in ko bi moral iti spat je v tisti državi kamor si pač letel jutro in ti ne moreš zaspati zaradi vročine,hrupa,...zvečer pa spet letiš nekam drugam in celo noč delaš, zjutraj pa je zgodba enaka, le s to razliko da nisi spal že 48 ur...NIMATE POJMA. Zraven pa moraš delovati sveže in biti na voljo strankam v letalu. Ko končno prispeš v hotel ali stanovanje pa spiš 24 ur, in kdaj bi naj potem šel / šla na skype?

DAJTE SE MALO ZRESNITI!

Sam bom pa predlagal Itihadu da malo bolj zaostri pogoje ker ne mislim imeti spet eno sodelavko namesto katere bom opravljal njeno delo, medtem ko bo ona vsa v solzah reševala svojo "zakonsko krizo"

Kr ena | Gost | odg. 26.05.2011 @13:17 Prijavi neprimeren komentar

LOOOOOL. Itihad wtf??? Hahaha... Če bi ti res delu pri "tej" letalski družbi, bi vsaj znal pravilno napisat!!! Ni ITIHAD ampak je ETIHAD AIRWAYS. Itihad sploh ne obstaja. Tolk o tem kdo je butast. Ne vem, kako si lahko pol ti cajt vzameš pa kle na forum pišeš, če kao moraš skoz delat. Očitno si pol lahko na  računalniku. Dej no dej. Sploh ne prbiji, da delaš kot stevard. Pol bi že vedu, da si v enem tromesečju, kar cca 25 dni frej. Naletenih imaš lahko približno 100 ur na mesec oz. maksimalno 120. Pol pa računaj. Nimaš pojma.

erikson38 | Gost | odg. 26.05.2011 @14:11 Prijavi neprimeren komentar

Mija,

če ne boš izkoristila prilike, ti bo za vedno žal. Glede fanta pa, saj tudi če ostaneš tu ni nobene garancije, da bosta skupaj. Se mi zdi, da je najmočnejši argument, da bi morala biti še naprej skupaj to, da je pač že toliko časa z njim. Dejstvo pa je, da se je vsak človek še posebej v teh letih, odkar si z njim dosti spremenil, ima lahko druge poglede,... tako da, če vama je namenjeno, da sta skupaj bosta, če ne, pa tudi ne bo katastrofa, ti bodo pač drugi interesi prevagali...

Tisto, o 1000 € plači pa tudi vprašanje , če drži, pa tudi če bi lahko vse skupaj gledaš kot odskočno desko, da spoznaš nekoga...

Ne vem, zakaj bi imela izkušnje le z nekom če pa imaš polno izbire in se boš verjetno na podlagi tega odločila, seveda pa moraš tudi ostale kandidate spoznati...

Tudi če greš kupiti kavbojke, ne vzameš kar prvih, kaj šele glede fanta in to zgolj zaradi neke navajenosti,...

Skratka, ne razmišljaj veliko in pojdi in ne dopusti, da ti razni zbujajo razne  pomisleke, drugače ti bo za vedno žal...  Moraš vedeti, da je v ozadju tudi dosti klasične slovenske foušije.

LP

Erik

kr en | Gost | odg. 26.05.2011 @19:17 Prijavi neprimeren komentar

Za kr Eno;

napiše se ETIHAD, vendar arabci izgovarjajo ITIHAD, pa tudi ni res da imaš v tromesečju 25 dni prostih ampak je povsem odvisno od razporeda. Začetniki, tu mislim na prvo leto, ti se morajo dokazati (beri; naučiti) in so vseskozi na letalu, žal....

Kitty | Gost | odg. 30.05.2011 @23:03 Prijavi neprimeren komentar

Mija! Razumem tvoje vprašanje in upam, da boš prebrala odgovor, čeprav je od "debate" minilo že nekaj dni.

Tako ti bom rekla, nemogoče ja karkoli napovedati, ker sta tu v igri samo vidva. Res je, daleč od oči, daleč od srca, ampak po drugi strani pa se vse da, če se hoče.

Ne poznam te, zato mogoče čisto vse tudi ne bo držalo zate. Kot prvo, če se nekaj želiš in mislim, da tega dela si, potem to uresniči. Ker če ne boš, se ti res zna zgoditi, da boš začela nekje globoko v sebi kriviti fanta za to. Kar pa bo res pogubilo vajino vezo. Kot drugo, pa bodi do sebe zelo iskrena in pomisli, če te v tujino ne vleče neka želja po svobodi, mogoče želja, da bi nekaj bilo samo tvoje, ker si verjetno do zdaj vse delila s svojim fantom in imaš mogoče občutek, da življenje, ki ga živiš, ni čisto tvoje. Ne vem, mogoče to ne drži zate, sama pa sem se soočala tudi s takšnimi občutki.

Kakorkoli, če stvari med vama stojijo, kot je treba, bosta tudi to dala skozi. Nekaj bi ti rada rekla. Res je, veliko parov gre narazen, ko so dlje časa ločeni, tudi sama imam to izkušnjo, ampak sama nisem nikoli krivila za razpad zveze tujino, ker to ni bil glavni vzrok. Glavni vzrok je bil, da so se stvari izven vsakdana pokazale v čisto drugi luči, sam nase začneš gledati drugače oz. mnogokrat se stvari (kar je lahko dobro ali slabo) pokažejo v pravi luči.

Ne glede, ali boš šla ali ne, pa je pred vama velika preizkušnja. Sta na nek način na razpotju, ko se je treba odločiti, kako naprej. Zavedaj pa se, da če boš ostala doma, tudi ne bo šlo vse mirno mimo tebe. Ker nekje v tebi je črviček, ki malo vrta in vrta. Svetujem ti, da bodi iskrena, predvsem sama do sebe, pa bo vse tako, kot mora biti.

Vse dobro ti želim!

sjw | Gost | odg. 31.05.2011 @05:40 Prijavi neprimeren komentar

Zveze na daljavo obstajajo in se obnesejo, ce sta oba za to.

Jaz sem iz Slovenije, moj iz ZDA, lansko leto sem se preselila k njemu, zdaj sva porocena in ziviva v soncni Kaliforniji. Tako da se da, ampak je potrebno veliko zaupanja in potrpljenja, pa mogoce se denarja za letalske karte, ampak ce je ljubezen prava, se definitivno splaca. Seveda mora biti en od partnerjev pripravljen slej ali prej zapustiti svojo drzavo in se preseliti k drugemu, drugace nimata prihodnosti. V najinem primeru sva se odlocila, da grem jaz k njemu, ker je bilo meni lazje pustiti vse in iti v drugo drzavo, kot njemu. On ima dobro stalno sluzbo; jaz ne bi v Sloveniji zmogla podpirati obeh, dokler on ne bi nasel sluzbe. Poleg tega bi bilo njemu mnogo tezje v SLO zaradi jezika, meni tukaj ni problem, ker dobro znam anglesko. Je bil pa imigracijski postopek mnogo tezji, kot ce bi on prisel zivet v Slovenijo.

gostja | Gost | odg. 01.06.2011 @19:51 Prijavi neprimeren komentar

Mija hey,

tudi jaz imam pozitivno izkusnjo, s fantom sva skupaj skoraj 5 pet let, vsaj v svoji državi in ljubezen je še vedno tu Počasi se bom jaz preselila k njemu saj so pogoji za sluzbo in vse veliko boljši...Tako da le pogumno ker ljubezen na daljavo deluje, samo oba morata biti za to in imeti zaupanje v vaju

Kar se potovanj tiče... midva si ne bi mogla biti bolj različna... jaz bi samo potovala, njega pa to ne zanima tolk, sploh pa ne v varijanti backpackinga... ampak to še ne pomeni, da se moram sanjam odreci, pač grem brez njega s svojo druzbo ki jo to veseli

Skratka le pogumno in optimisticno pa bo vse ok...

Ptic | Gost | odg. 29.08.2011 @16:05 Prijavi neprimeren komentar

Sem imel razmerje na daljavo katero se je končalo klavrno po treh mesecih laganja z njene strani. Pa je prav ona bila tista ki je nekaj nakladala o zvestobi pa ljubezni itd. Po treh mesecih zanosila z nekim tipom 22 let starejšim od nje. Brezveze, toliko o ljubezni na daljavo.

nenna | Gost | odg. 29.08.2011 @17:45 Prijavi neprimeren komentar

Tudi jaz imam fanta s tujine...po 3 letih se imava še vedno lepo, pa čeprav sem jaz tukaj, on tam. V roku enega leta pa se res morava odločiti kdo kam, kar se mi zdi da bo to nekaj najtežjega. Oba rada potujeva, ravno pred mesecem sva prišla s 5 mesečnega potovanja in z veseljem ugotovila, da znava biti skupaj tudi več kot en teden ali dva. Bila je dobra preizkušnja.

ljubav | Gost | odg. 29.08.2011 @18:01 Prijavi neprimeren komentar

Seveda se temu ne more reči razmerje fant in punca, ampak potovalna avantura. Mislim da si narobe predstavljate tak odnos. Kot je fazankam v običaj.

nenna | Gost | odg. 29.08.2011 @18:41 Prijavi neprimeren komentar

Ljubav, se popolnoma NE strinjam! Midva se vidiva na mesec in pol, sva v kontaktu vsak dan...a to se ne smatra kot zveza? Kaj pa tisti, ki se vidijo le konec tedna? A to je zveza? Je ravno tako, kot da bi npr. fant odšel v tujino delat ali študirat, punca pa bi ostala tukaj (ali obratno seveda). Zveza je še vedno zveza, pa če je na daljavo al pa ne. Se mi ne zdi primerno, da dajaš take izjave, če še nikoli nisi take zveze izkusil/a in ne veš kako je.

Simona | Gost | odg. 29.08.2011 @19:12 Prijavi neprimeren komentar

Draga MIja.

SKORAJ VSE zveze, ki so se začele tam okrog 15-16 leta starosti, se ne obnesejo.

Začelo se je z mano. Bila sva srednješolca, zaljubljena, bilo je sanjsko, ampak najstniško. Potem pride faks, pa služba in nekega dne se zbudiš in ugotoviš, da oseba zraven tebe nima s tabo ničesar skupnega, razen preteklosti. In jaz se še danes tepem po glavi (!!!), zakaj sem dala vse na stran in živela samo zanj. Dejansko mi je teh sedem let šlo kar nekam. Tako ti, sem stagnirala, nisem upala vzeti te skužve, izpostila sem ono priložnost. Ma brez veze.

Zdaj ko sem malo starejša, sem ugotovila, da fantje pridejo in grejo, z nami so v določenih obdbjih, potem pa jih nekako prerasemo, tako kot oblačila. 
Živi svoje sanje, izkoristi vse možnosti, če te ima rad, ti bo sledil, če vama ni namenjeno, bosta šla na razen.

Simona     

Nataša | Gost | odg. 30.08.2011 @08:44 Prijavi neprimeren komentar

Moje mnenje ... če se imata res rada, potem bo ljubezen to prenesla. Ti imaš željo, da si uresničiš sanje ... če jih ne boš, boš nekje v sebi vedno krivila fanta za neuresničitev teh želja (čeprav on ne bo kriv). Samo ti si tista, ki lahko odloča o svojem življenju, o svojih željah, itd ... uresniči si sanje, saj se le enkrat živi. Če te fant resnično ljubi in če je pravi, potem te bo počakal ... ker bo razumel, da si si ti to resnično želela ... če ne boš šla, boš vedno nesrečna in žalostna, zakaj nisi imela toliko poguma, da bi naredila ta korak in to tvoje nezadovoljstvo boš prinesla tudi v vajino vezo. Ne išči zagotovila kaj bo in kaj ne bo, ker ti nihče ne more zagotoviti ali se bo veza obnesla, ali se ne bo ... ravno tako ti tudi nihče ne more dati zagotovila, da bosta ostala za vedno skupaj tudi če ne boš šla v tujino. Tako da ... če ne boš "probala", ne boš vedela. Pa srečno, kakorkoli se že odločiš!

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.