Popotniški forum

slovenci v mehiki pomagajte mi!!

Dodan 04.04.12 @15:47:16
jozoi | Gost | odg. 04.04.2012 @15:47 Prijavi neprimeren komentar

imela bi kar nekaj vprašanj življenja v mehiki. zato bi želela da bi mi odgovorili tisti slovenci ki živijo v mehiki.

-koliko denarja naj s seboj vzamem za prve 3 mesece, s tem da bi si v roku enega meseca tam poiskala tudi delo,

- kakšno zavarovanje moram imeti če v sloveniji nimam sklanjenega nobenega zavarovanja,

- ali se delo hitro dobi čaprav sem tujka,

- koliko stane bivanje v mehiki,najemnina stanovanja, hrana,.. približno

- bi mi prosim lahko kakšen slovenec prvih nekaj dni razkazal mesto in mi pomagal.

jaz se namreč želim preselit v mehiko in si tam ustvariti življenje, to je moja velika želja že od otroštva, tako bi bila hvaležna iskrenih odgovorov.

Daysha Dash | Gost | odg. 12.04.2012 @12:03 Prijavi neprimeren komentar

Živjo Jozoi,

te lahko prosim za tvoj kontakt, ki ni javen. Imam tudi sama enake želje kot ti. Se lahko kako poveževa? :-)

Lep dan še naprej....

Dabi | Gost | odg. 12.06.2012 @06:22 Prijavi neprimeren komentar

Živijo, je tvoje sporočilo še aktualno? Jaz namreč živim v Mehiki in bi ti lahko pomagala. Lp

Daysha Dash | Gost | odg. 25.06.2012 @16:12 Prijavi neprimeren komentar

Hoj Dabi... Se lahko poveževa na mail (dayshika@yahoo.com)?... Hvala in pozdrav v Mehiko :-)

delicious | Gost | odg. 29.08.2012 @12:59 Prijavi neprimeren komentar

hej, tudi sama bi imela nekaj vprašanj. mi lahko zaupaš tvoj kontakt?

hvala.

Lupita | Gost | odg. 20.01.2013 @04:14 Prijavi neprimeren komentar

Pozdrav vsem,

tudi jaz zivim v Mehiki, vkolikor se zelite preseliti ali potovati, mi lahko pisete na mail

mateja.pineda@gmail.com

pika | Gost | odg. 02.10.2013 @17:14 Prijavi neprimeren komentar

Obujam temo...predvsem me zanima koliko stane bivanje v Mehiki, se pravi cena najemnine itd., hvala.

Vaasky | Gost | odg. 23.10.2013 @06:44 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

Predvsem je odvisno kje želiš biti v mehiki. Jaz osebno ti lahko povem za Mexico city... V bolšem predelu mesta kot so Condesa, Napoles, Roma so najemnine okoli 750$ naprej... sobe so pa okoli 250$... Jaz sem nekaj časa živel malo ven iz centra kjer so najemnine zelo nižje, ampak si odrezan od civilizacije (tako nekako).

marcelo | Gost | odg. 22.09.2014 @18:32 Prijavi neprimeren komentar

Čau

Tudi jaz sem v mehiki. lahko me kontaktiraš na marceloknez@gmail.com , če je seveda to še aktualno...

lp

jansi | Gost | odg. 25.09.2014 @10:39 Prijavi neprimeren komentar

Živijo,

fajn bi bilo če se v takih temah na kakšen odgovor odgovori tako, da tudi tisti, ki tu pa tam iz firbca prebiramo kakšno temo pridemo do teh informacij.

Malo je zoprno, ko prebiraš temo, ki te zanima (pa ne nujno zato, ker bi se v tem primeru želel preseliti v mehiko), pa so vsa sporočila v stilu "pusti tvoj kontakt" ali "piši na xxx@yyy" itd...

Saj ne rečem, ok, ko se osebno dogovarjate za neke "zmenke", si pošiljate naslove in telefonske itd, ma na ta osnovna vprašanja, ki so bila podana v prvem sporočilu bi lahko kdo tudi odgovoril, tako da še ostali izvemo...al je to takšna skrivnost na tem anonimnem spletu?

SebastijanS | Gost | odg. 25.09.2014 @16:05 Prijavi neprimeren komentar

Na Mehiko človek res ne pomisli, ko razmišlja o delu v tujini. Moje percepcija je, da situacija ne more biti kaj rožnata tam če vsi bežijo v Ameriko delat. V primeru, da se motim pa mi prosim pišite na: sebastjan.sever@mail.com

max | Gost | odg. 08.10.2014 @22:58 Prijavi neprimeren komentar

Če ne obvladaš špansko nimaš kaj počet v Mehiki. Mehika je ena od držav ki skoraj ni občutila recesije... po gospodarski rasti in ocenah je daleč pred slovenijo.  Fizična dela ter delo ki ne potrebuje neke (velike) izobrazbe so zelo malo plačana... Ostalo je odvisno za koliko se "prodaš" in kakšni so tvoji cilji (kot povsod)... Ponavadi v 99% te podjetje odslovi če nimaš urejenih papirjev (FM3), malo je takih ki te zaposlijo in ti oni dajo delat delovno dovoljenje (kot povsod v svetu). Resne firme ti plačajo okoli 1000-1500dolarjev bruto na začetku, in če vidijo da si sposoben prideš kmalu na več... Vse je odvisno od raznih dejavnikov...

V svetu je tako da noben te ne pričakuje odprtih rok, ampak sigurno imaš več možnosti kot v Sloveniji trenutno... 

Nekaj odgovorov iz prvega posta:

1. dvomim da v 3 mesecih boš kaj uredil-a računaj raje na 6 mes. pomoje za 6 mes. okoli 3500-4000€

2. zavarovanje si moraš sam/a uredit... če si zaposlen v mehiki te pride okoli 150-200$ na mesec za prvih nekaj mesecev pa lahko skleniš turistično v slo 

3. vse je odvisno kakšno delo in predvsem koliko se znajdeš v svetu

4. "Soba" v varnem predelu DF so okoli 200-300$ in več... Cancun ali playa del carmen je najemnina za celo stanovanje približno 300-400$,  Hrana je 30 do 50% ceneje kot v slo... (en banalen primer ena škatlica aspirinov je v mehiki 1&euro

V mehiki živi in študira veliko hrvatov in srbov tako da vam predlagam da povprašate malo po njihovih forumih, prav tako obstaja neki fb stran Balkanierosi u meksiku za več informacij... 

Ni glih obljubljena dežela, prav tako zanimive države za iskati delo so colombia, panama, kitajska... itd... 

ssss2 | Gost | odg. 09.07.2020 @05:15 Prijavi neprimeren komentar
Hola, avtorica. Ti je uspelo in zdaj živiš v Mehiki? Meni se je zdaj ponovno obudila otroška želja, da bi živela v Mehiki in zdaj nabiram mnenja in izkušnje Slovencev v Mehiki Mogoče enega dne me odnese tja...
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.