Popotniški forum

rent-a-car postopek

Dodan 12.05.12 @13:59:07
Hertz | Gost | odg. 12.05.2012 @13:59 Prijavi neprimeren komentar

Najela bi avto na Siciliji, preko Ryanaira, v bistvu pa je podjetje Hertz. Ko izberem datume, imam dve možnosti, in sicer predplačilo - cena je v funtih, ali pa plačilo na licu mesta, cena je v evrih. Ali je vse ok, če plačam vnaprej? Ali ful preplačaš in je bolje plačati na licu mesta?

Kateri voznik pa lahko vozi avto? Ali mora biti kartica nujno pisana na njegovo ime ali je vseeno? Vozil bi fant, kartica je pa moja. Pri plačilu na mestu zahtevajo vse podatke s kartice, kar mi ni ravno logično in me je malo strah dat to vnaprej, če potem ne bo vse v redu.

Avto najemam prvič in cena se mi zdi ugodna, zato bi rada zadeve uredila prej. Ali je potrebno dodati še kakšno zavarovanje (zavarovanje za nesrečo in krajo je všteto v ceno). Ima kdo izkušnjo s Herztzom ali katerokoli drugo agencijo na Siciliji?

Alex | Gost | odg. 12.05.2012 @14:25 Prijavi neprimeren komentar

"predplačilo - cena je v funtih, ali pa plačilo na licu mesta, cena je v evrih. Ali je vse ok, če plačam vnaprej? Ali ful preplačaš in je bolje plačati na licu mesta?"

A malo kompliciraš? Glede na to, da imaš ceno (funti) v predplačilu in ceno (evri) na licu mesta, si verjetno znaš zračunat, katera cena je dražja?

"Kateri voznik pa lahko vozi avto?"

Načeloma tisti, ki je napisan na pogodbi.

"Ali mora biti kartica nujno pisana na njegovo ime ali je vseeno? Vozil bi fant, kartica je pa moja."

Kompliciraš. Rent-a-car potrebuje plačilo in jih ne briga, če je od taglasne Jožice.

"Pri plačilu na mestu zahtevajo vse podatke s kartice, kar mi ni ravno logično in me je malo strah dat to vnaprej, če potem ne bo vse v redu."

Če ne bo vse v redu (šminka na sedežih, odpuljen šibedah), boš itak morala plačat. Če ne misliš ravno pobegnit brez plačila, zakaj te je strah dati podatke o kartici?

"Avto najemam prvič in cena se mi zdi ugodna, zato bi rada zadeve uredila prej. Ali je potrebno dodati še kakšno zavarovanje (zavarovanje za nesrečo in krajo je všteto v ceno)."

Smiselno je dodati vsa tista zavarovanja, za katera meniš, da ti utegnejo priti prav. Če misliš, da te bo kdo zaradi preobilice kompliciranja napadel, se zavaruj tudi za to.

MihaP | Gost | odg. 12.05.2012 @18:06 Prijavi neprimeren komentar

Pri najemu preko Hertz4Ryaniar je običajno okoli 10% ceneje, če plačaš vnaprej, je pa jasno napisano. Če te motijo funti izberi drugo državo, npr. Irsko (jezik angleščina, valuta EURO). Osebno nikoli ne plačujem vnparej, če ni možnsoti brezplačne odpovedi, kot je praksa pri večini rent-a-car agencij.

Glede zavarovanj vedi, da ima Hertz kot večina drugih agencij na Siciliji (sem bil tam pred dobrim mesecem in sem kar pregledal trg) zelo visoke odbitne franšize, v primeru kraje 1700€, v primeru nesreče pa od 1000€ naprej, kar pomeni, da je zavarovanje precej neuporabno. Na splošne Hertz običajno cenovno ni ravno ugoden, je pa znan po visoki kakovosti storitev.

Glede nasvetov, kako se temu izogniti, sem pisal tudi že na tem forumu, bolj podrobno pa na blogu:

http://blog.posvetu.si/wp/2012/04/06/pasti-pri-najemu-avtomobilov/

http://blog.posvetu.si/wp/2012/05/08/kje-najeti-avto/

Glede plačila z drugo kreditno kartico kot je voznik pa na strani piše:

Drivers Licence and Payment methodsWhen picking up the vehicle at the counter, you will need to produce the credit or debit card with which you paid online and your full driving license. Hertz can only accept credit cards at the time of rental for deposit purposes. If a different person is driving, he or she must produce a credit card in their name, together with their full driving license.

to si jaz razlagam tako, da mora tudi voznik dati svojo kreditno kartico za kavcijo.

Hertz | Gost | odg. 12.05.2012 @19:59 Prijavi neprimeren komentar

Alex, hvala za obilico sarkazma in neuporabne nasvete.

MihaP, si bom prebrala oba tvoja linka, je pa očitno res tako, da mora biti voznik lastnik kartice. Kaj priporočaš glede na visoke odbitne franšize?

Hertz | Gost | odg. 12.05.2012 @20:06 Prijavi neprimeren komentar

Sem si prebrala tvoje zapise in res pogledala na billiger-mietwagen. Najcenejšo varianto dobim preko AutoEurope, označila sem tudi možnost brez samoudeležbe, me pa zanima, če veš, kaj pomeni Haftpflicht?

kiara | Gost | odg. 14.05.2012 @14:40 Prijavi neprimeren komentar

A je najem avta vnaprej preko interneta cenejši od najema na licu mesta? Kako vi delate?

klemen | Gost | odg. 08.07.2012 @11:46 Prijavi neprimeren komentar

Ima kdo izkušnje z najemom preko Sixt-a? Katero agencijo priporočate za rentacar na Siciliji?

Myway | Gost | odg. 08.07.2012 @12:18 Prijavi neprimeren komentar

Holiday Car Rental (Trapani - v mestu): Rent-a-car; 34 €/day + 14 € (full coverage car insurance); cene v februarju 2012

klemen | Gost | odg. 08.07.2012 @12:37 Prijavi neprimeren komentar

A če plačaš full coverage, moraš vseeno dat kavcijo? Se lahko tole doplača na licu mesta, če je zadeva že vnaprej rezervirana?

A je kej narobe, če imam na visa kartici limit samo 700 evrov? Kot gledam namreč vzamejo kavcijo za samoudeležbo v nesreči (okrog 1300 evrov) + kavcijo za tank bencina (250 evrov). Denar že bo na računu, ampak glede na to, da lahko z viso plačam samo 700 evrov na mesec ...

limit | Gost | odg. 27.08.2015 @18:53 Prijavi neprimeren komentar

A če plačaš full coverage, moraš vseeno dat kavcijo? Se lahko tole doplača na licu mesta, če je zadeva že vnaprej rezervirana?

A je kej narobe, če imam na visa kartici limit samo 700 evrov? Kot gledam namreč vzamejo kavcijo za samoudeležbo v nesreči (okrog 1300 evrov) + kavcijo za tank bencina (250 evrov). Denar že bo na računu, ampak glede na to, da lahko z viso plačam samo 700 evrov na mesec ...

Zdravo Klemen, imam isti problem, te lahko vprašam kako si rešil tole zadevo z prenizkim limitom?

limit | Gost | odg. 27.08.2015 @18:53 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo Klemen, imam isti problem, te lahko vprašam kako si rešil tole zadevo z prenizkim limitom?

miran | Gost | odg. 10.08.2017 @09:41 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

ker uporabljamo majhen avto za po mestu, se sedaj odločamo za rent a car večjega avta za na morje. Odpravljamo se naslednji teden za 14 dni. Zanima me katerega ponudnika pri nas se najbolj splača vzeti (če je kdo že imel takšen primer).

Gledamo podjetje Agio: <a href="http://www.agio.si/" rel="nofollow">http://www.agio.si/</a> pa me zanima, če ima kdo izkušnje z njimi.

Hvala za odgovore.

rent a car | Gost | odg. 18.04.2019 @10:40 Prijavi neprimeren komentar
Za Sicilijo nisem prepričan, v Sloveniji so cene malo nižje: https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/najem-vozila/rent-a-car-cenik-povprecne-cene-najem-avtomobila/
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.