Popotniški forum

Plača v Indiji

Dodan 14.10.12 @12:54:35
simon | Gost | odg. 14.10.2012 @12:54 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni!

Pozna morda kdo kakšne so plače srednjega sloja naprimer :

-fizična dela

-dela v proizvodnji

-dostavljalec

skratka vsa enostavna dela in koli ko so urne postavke. Glede na to, da je tudi tukaj v SLO. zmeraj več ljudi iz Indije.

Hvala za vsako dobrodošlo informacijo.

ptic | Gost | odg. 14.10.2012 @13:34 Prijavi neprimeren komentar

Porazna!!!! Ne vem kakšne so postavke ampak glede na dejstvo da indijci mnozicno silijo ven z indije ne more biti dobro. Razen če delaš kot inženir za multinacionalko in te pošljejo tja po "Expat" paketu takrat že živiš bajno, za taka majhna dela pa ni šanse ... Stvari tudi niso glih rožnate ko govorimo o vizi za indijo, katero je skoraj nemogoče dobiti. V angliji sem govoril z indijcem ki se je rodil v angliji starša pa oba indijca že za njega je težko dobiti vizo mi rekel, baje ni šanse da jo dobi ...Potem mi je eden kolega razlagal da velikih mestih v Indiji zvecer osvetljave ni, predstavljal si to mi je rekel črna tema ... Mi je tudi dalo za misliti ...

Nikoli nisem bil v indiji bodisi da bi delal ali potoval zato jemlji tole z rezervo samo po mojem ne more biti dobro, verjento ti bodo drugi ki so bili tam vedeli bolj natančno povedat.

kikipiki | Gost | odg. 14.10.2012 @18:24 Prijavi neprimeren komentar

Porazna.. no, verjetno na njihove standarde in št.prebivalcev v Indiji temu primerna. Če pa bi rad primerjal s Slo.. pri nas cc 700€, pri njih 7€. to je zelo na hitro in na uč povedano. Kakor imam jaz izkušnje z Indijci, so ti zelo delovni ljudje. Je pa res da je Indija zelo specifična dežela.

simon | Gost | odg. 14.10.2012 @19:12 Prijavi neprimeren komentar

Jaz kot gledam in spremljam iz vseh strani kot so TV, internet, časopisi, mediji in govorise vidim iz moje strani se splača delat za nas tujce v turizmu ali pa kulturi imajo zelo čiroko kulturo kot naprimer njihova tradicja ali pa njihovi plesi gledališča in še bi se našlo.

No to so ta dela, ki bi mogla bit dobro plačana, če znaš izvajat.

Mogoče pa oni ravno to tukaj v SLO. dobro tržijo ?!?!

Realman | Gost | odg. 15.10.2012 @13:35 Prijavi neprimeren komentar

Koliko imam jaz točne podatke, so plače za delavski sloj. Saj to je za mene, kar je navedeno, da bi delal. Tam nekje od 50€ navzgor. Delajo pa tudi za manj. Do 100€ ne pride nobeden z takšnimi deli. Turizem, kot tujec je pa nekaj čisto drugega.

Realman | Gost | odg. 15.10.2012 @13:36 Prijavi neprimeren komentar

Koliko imam jaz točne podatke, so plače za delavski sloj. Saj to je za mene, kar je navedeno, da bi delal. Tam nekje od 50€ navzgor. Delajo pa tudi za manj. Do 100€ ne pride nobeden z takšnimi deli. Turizem, kot tujec je pa nekaj čisto drugega.

ann | Gost | odg. 16.10.2012 @10:45 Prijavi neprimeren komentar

delo menedžerja v banki- z visokošolsko izobrazbo ( domačin, mumbai) 500 evrov.

simon | Gost | odg. 16.10.2012 @13:06 Prijavi neprimeren komentar

Katastrofa sploh si nisem mogel predstavljat, da je tako katastrofalno.

Ful sem vesel z informaciji in odgovori. 

Kaj pa je sploh kakšen Slovenc v Indiji, ki živi in dela tam v Indiji, da bi lahko vse to skupaj potrdil ?

Realman | Gost | odg. 16.10.2012 @13:54 Prijavi neprimeren komentar

V Indiji večina delavcev zasluži tu od 50-100€, tako kot sem napisal. Vendar to ni nobeden srednji sloj. Mumbai je vsekakor malo bolje plačan. Saj so tudi skoraj vse cene x2. In očitno še nisi bil v Indiji, tisti ki lahko delajo za teh 50€, so v bistvu srečni.

simon | Gost | odg. 16.10.2012 @14:12 Prijavi neprimeren komentar

Jaz tako razmerje poznam, da je v Filipinih. Če pride kdo z 1000€ ali1500€ ja kralj v vasi kupi celo vas za ta denar s tem denarjem lahko živi celo leto brez da prdne. Nisem pa si predstavljal da je v Indiji kaj takega glede na to da je država dobro promovirana.

exbabaero | Gost | odg. 20.10.2012 @12:11 Prijavi neprimeren komentar

Simon Simon,kje si pa to Pobral,glede Filipinov,da za 1500 eur zivis celo leto??Pa da bi kar celo vas kupil za ta denar?Verjetno nisi sel ven iz hisnega praga 200 let.

simon | Gost | odg. 20.10.2012 @13:59 Prijavi neprimeren komentar

Pa, če je moj bivši direktor podjetja zgradil vilo 300 kvadratnih metrov vilo z 50.000€ na ključ . Plačal je 1.800€ na osebo da je pripeljal sedanjo novo ženo iz filipinov po domače povedano kupu za ta denar in jo pripeljal v SLO in je sedaj državljanka SLO ne več filipinov. Pripeljal je še taščo in ji uredil vse papirje za biti tudi on državljanka SLO.

Uros | Gost | odg. 20.10.2012 @22:07 Prijavi neprimeren komentar

@Simon, nacin gradnje v SE Asia je parkrat cenjesa kot pa v Evropi (tam pac ni zime- ni izolirana hisa ,pol manj instalacij ker ni potrebno ogrevanja, etc..), bi si upal trditi da pa gradbeni material pa oprema v ceni ni neke bistvene razlike, je  pa res da je delovna  sila  cenejsa....

indijec | Gost | odg. 22.10.2012 @17:51 Prijavi neprimeren komentar

živijo, simon, poante tvojega vprašanja in tvojih naslednjih komentarjev sploh ne razumem, ampak ni tako pomembno. v indiji v proizvodnji, gradbeništvu pa tudi v servisnih dejavnostih (kelnarjenje, čiščenje, itd) ljudje delajo za "pest riža". če je pa to večja ali manjša pest, ni preveč pomembno. v glavnem praktično zastonj! tudi učinkovitost je temu pogosto primerna. o lojalnosti pa itak nima smisla govoriti, še posebej pri tem nivoju. še na srednjem nivoju (komerciala, pisarniška dela itd) so plače za nas nizke, za indijce pa ok. pa še vedno ni nobene lojalnosti in pogosto tudi učinkovitosti. in večina bogatašev ali industrialcev, kljub temu, da si lahko privošči, teh ljudi ne bo več plačala. so delovna sila, ki mora zgolj preživeti in zopet priti na delo. če pa slučajno ne, najdejo drugega. izjema so mogoče kakšne multinacionalne firme, pa še te redko, ker morajo konkurirati domačim firmam in ker pač težijo k večjemu profitu.

sicer pa, za kaj te to sploh zanima oz. kaj je poanta tvojega vprašanja?

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.