Popotniški forum

PALMA DE MALLORCA

Dodan 31.05.13 @14:01:37
vesna* | Gost | odg. 31.05.2013 @14:01 Prijavi neprimeren komentar

Zivjo, js mam pa ene par vprašanj o Mallorci, če mi lahko kdo pomaga. V začetku julija, bi šli za 10 dni, polpenzion..

Imamo otroka strarega 4,5 let. Saj vem, da družine vedno iščejo mirne kotičke in oddaljene plaže, nam je pa fajn, če se malo dogaja. Vseeeno pa ne bi imeli hotela v najbolj hrupnem območju...Gledali smo območje Santa Ponse in hotele na Playa de Palma. A je že kdo bil, pa mi lahko priporoči kam je fajn it, da si dejansko blizu dogajanja, da pa ponoči vseeno lahko spiš...

Tudi za hotel ne vemo, al nej gledamo 3 al 4 zvezdice...Prej smo vedno dopustovali v Grčiji in imeli hotel 4*...ampak mislim, da je standard tukaj mal višji, tako da bi nam verjetno odgovarjal kak hotel s 3*, pa da ima mal neki za otroke (animacija).

V vsakem primeru bi pa vzeli rent a car, pa me tudi zanima, al je boljše da ga rentam po spletu (je ceneješe???) al ga rentamo raje tam...pa če kdo priporoča kak rentacar....

Bom ful vesela odogovorov...

Hvalaaaa

LP, V.

Anja__ | Gost | odg. 31.05.2013 @19:29 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, Vesna!

Priporočala bi ti kraja Cala Millor ali pa Can Pastilla (na Playa de Palmi). V slednjem je sicer več dogajanja in mogoče nekoliko bolj hrupno, vendar pa ima to prednost, da je v bližini glavnega mesta Palma de Mallorca, kamor boste lahko šli kadarkoli, tako na oglede, kot v shopping ali pa le na sladoled. Prav tako je dobro izhodišče za kakšne druge izlete.

Sicer pa se kljub nočnemu dogajanju na Playa de Palmi vseeno da normalno spati...

Lepa in dokaj živahna je tudi Calla Millor, vendar oddaljena od glavnega mesta in Playe de Palme, ki je nekako "srce" Mallorce.

Glede hotelov: ne bi rekla ravno, da je standard v Španiji višji, po mojih izkušnjah je ravno obratno. V Španiji je 3* sicer solidno, čisto in ok hrana, ni pa nek presežek, oz. se boste morali kar navaditi na velike količine ocvrtega mesa, ocvrtega krompirčka in umetnih sladic. Žal, zelo prilagojeno nemškim in avstrijskim gostom, ampak se da.

Za rent-a-car ti ne vem svetovati, midva sva ga vzela kar tam, ti pa v primeru, da boste šli v špici sezone, vseeno priporočam, da ga rezerviraš preko interneta in že sedaj, boš vsaj imela možnost izbire, kateri avto, kdaj in po kakšni ceni. Zna se namreč zgoditi, da bo, ko boš tam, večina avtov zasedena...

To je zaenkrat to, če te zanima še kaj, pa le vprašaj.

Lp, Anja

vesna* | Gost | odg. 01.06.2013 @09:23 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

Anja, najlepša hvala za odgovor, je ful fajn, če ti nekdo iz prve roke pove

ja, sem pogledala za Calla Milor, pa je res mal dlje od glavnega mesta...A dogajanje je kaj tam? Kako je pa s plažami? Vsepovod peščene al so kamnite?

A mi priporočaš kateri hotel, če se spomniš, da je bil fajni...Aja, pa kolko je priblžno na dan rent a car? Pa vsepovsod pišejo kk so ti Nemci nadležni pa glasni...a so res?

Hvala,

LP, V.

vesna* | Gost | odg. 01.06.2013 @13:18 Prijavi neprimeren komentar

Anja, naše pa tut tuje agencije ful ponujajo hotel HELIOS in je v področju CAN PASTILLA, ampak ima samo tri zvezdice, je pa solidno ocenjen....

Odločam se pa med BQ APOLLO IN PLAYA GOLF, imata 4 zvezdice...ampak piše da sta kao 2,7 km iz can pastille? Se mogose spomniš teh hotelov?

LP, Vesna

Anja__ | Gost | odg. 01.06.2013 @23:00 Prijavi neprimeren komentar

Živjo,

najprej glede Calla Millor: tudi tukaj je dokaj dolga, lepa peščena plaža in kar nekaj dogajanja (podobno Playa de Palmi). Povsod po Mallorci so zelo lepe, čiste in zelo urejene peščene plaže.

Meni osebno se Nemci niso zdeli tako nadležni; jih je ogromno povsod, in radi pijejo in žurajo, ampak se podnevi kljub temu da najti na plaži kotičke, kjer si nekoliko odmaknjen od njih (predvsem tu, v Can Pastilli, ki je nekako "na začetku" Playa de Palme, jih je bistveno manj, kot na sredini in proti koncu Playe, t.j. v kraju El Arenal), kar se tiče nočnega žuranja, pa so bari zamaknjeni v notranjost uličic, in večinoma niso v neposredni bližini hotelov.

Meni osebno so bili veliko bolj moteči, glasni in neolikani Britanci, ki pa imajo za glavno zbirališče kraj Alcudia na severovzhodu otoka, zato ti ta kraj odsvetujem.

V hotelu Helios sem bila. Soliden, zelo povprečen 3* hotel, čisto ok, in čisto blizu morja. Nekoliko lepše in boljša hrana mi je bila v hotelu Roc Leo, ki je čisto poleg Heliosa. Poglej še tega, ponuja ga večina slovenskih TA.

Tale Playa Golf hotel je že proti koncu Playe de Palme, v El Arenalu, kjer je nekoliko večja gneča na plaži in več Avstrijcev in Nemcev. 

BQ Apollo pa je pred Can Pastillo, v enem takem predelu, kjer je kamnita obala, tako da tam ni plaže oz. se še ne začne Playa de Palma, tako da boste morali do plaže malo pešačiti... Meni osebno ta predel ni všeč, odvisno pač, kaj vam pomeni več: to, da ima hotel 4* ali pa da je hotel 3* in je čisto na plaži ter bolj v sredini dogajanja.

Sem pa v prvem postu pozabila omeniti nekaj zelo pomembnega: Can Pastilla je precej blizu letališču, zato zna biti v nekaterih hotelih zelo glasno. Npr. v tem Apollu je zagotovo zelo glasno, tudi v Heliosu in Leu se vzletanje in pristajanje letal zelo sliši. Meni in partnerju se to ni zdelo pretirano moteče, in sva se po 2 dneh že navadila, pri vas pa je verjetno vprašanje, koliko bo to motilo otroka...

Ne vem, kateri kraj bi še predlagala...poleg Cala Millor mogoče še kakšna Palmanova (jugozahodno od Playe de Palme)...manjši zalivček in manjše mestece, ampak še vedno živahno in blizu Palme.

Za rent-a-car pa se ne spomnim cen...se mi zdi, da je bilo okoli 100€ za 3 ali 4 dni (par let nazaj).

vesna* | Gost | odg. 02.06.2013 @14:18 Prijavi neprimeren komentar

Haj, hvala spet za izčrpen odgovor. Maš prav, v El Arenalu ne bi bli, BQ Apollo sem pa tut izločla zdej.

Ma, sem šla brat kritike se enkrat za Helios in potem še za Roc Leo in ima zraven pol zvezdice... Ampak oba hotela mata čist ok kritike, tk da po moje sploh ni panike in se bomo odločli nejbrž za enga izmed teh dveh. Edin Cosmopolitan me še zanima, če se spomniš...po zemljevidu sodeč je nejbrž kak meter dlje od plaže..kaj pa predel? Mal višje je kot Arenal..

Pa glede latališča... Načeloma nihče ni pisal, da bi bil hrup od letal moteč...Pa a letala pristajajo ful pogosto? Če parkrat dnevno, po moje ni neka panika,...Nekje sem celo zasledila, da je nekdo na trip advisorju napisal, da med eno in sedmo zjutraj ni blo letal?... A misliš, da se lahko vpraša ob bukiranju kire sobe so na manj hrupnem delu....oz kam si mela ti pogled v Heliosu? Kaj pa hladilnik v sobi, je??

Drgač pa ful hvala za dogovore še enkrat, ker si mi ful olajšala izbiro...

LP, Vesna

Anja__ | Gost | odg. 02.06.2013 @15:51 Prijavi neprimeren komentar

Tale Cosmopolitan izgleda po slikah in reviewih zelo lepo in očitno malce na višjem nivoju kot Leo in Helios, ampak je kar daleč od plaže. Predel sam je ok, na sredini Playe, vendar pa je večina hotelov na Playi res skoncentrirana na obalni pas (čisto ob promenadi in morju), zato se mi zdi malo škoda, da bi šli nekam bolj v notranjost in z otrokom pešačili na plažo. Saj vem, da ni daleč, pa vseeno...ali se motim? Kaj meniš?

Glede letal: zelo zelo pogosto vzletajo in pristajajo. Žal. To je podnevi res na 3-5 minut, ponoči redkeje.

V Heliosu sem imela pogled na balkon/morje, v sobi pa ni bilo hladilnika. V hotelih, ki so tako zelo blizu letališča (torej čisto na severu Playe de Palme), je hrupno, ne glede na to, kam je obrnjena soba.

Ne vem, kakšne so vaše prioritete, in zato težko povem. Je to bližina plaže, ali kvaliteta hrane v hotelu, ali kaj drugega?

Pa tudi to, koliko ste za dopust pripravljeni odšteti, seveda igra veliko vlogo.

Evo, sem malo pogledala hotele in tile so moji favoriti (ne glede na cene): Iberostar Royal Cupido, HM Tropical, HM Gran Fiesta, HSM Golden Playa in pa Apartments Pil-lari Playa (ta je super, ker so apartmaji s kuhinjo, v primeru, da vam zaradi otroka pride prav, da lahko tudi kaj pogrejete oz. kaj malega skuhate).

vesna* | Gost | odg. 02.06.2013 @21:11 Prijavi neprimeren komentar

Hmmm, imaš prav, brezveze je bil daleč od plaže...kopali bi se pa skoraj raje v morju kot na bazenu...

V bistvu je takole...vedno ko kam gremo, se vedno mal zafrknemo s hotelom, zato tolk kompliciram, da si ne boš mislila, ka je to zdej za ena tecka

Saj vedno rentamo avto, pa si gremo ful stvari pogledat, sam vsak dan se nam pa tut ne da vozit sem pa tja...

Kar se tiče hotela, smo skoraj vedno bli v 4*, ker moj rad komplicira pri hrani...Sem pa bla js enkrat na Gran Canarii v hotelo s 3*, pa mi je bil cist super hotel...tk da...

Tele hotele, ko si mi napisala bom preverla, Iberostar poznam, ampak za 10 dni ni nič pod 2500 eur, sem že gledala,  ampak nekako mamo cifro do 2000 eurov za 10 dni, sli bi pa itak iz Gradca, ker majo naše agencije sam 7-dnevne ponudbe...

Sem šla še enkrat gledat un Playa Golf, ko ma 4*...sicer je na začetku Arenala, ampak je pa na plaži...cena polpenziona za 10 dni pa je 1800 eurov iz Gradca....

Ka pa vem, zdej sem pa čist zmedena...na bookingu je ful fajn zemljevid, ko se res vidi kateri hoteli so na plaži in to bi nam res najbolj pasalo. Sam ceno morm  se pravo najdit. Sem bla že čist odločena za Helios al pa Leo, sam zdej pa spet ne vem, kako je s temi letali. Naš malček je star 4,5 let, pa ko zaspi, ga tut bombni napad ne zbudi mogoč bi mene bolj motlo...a to preletavajo letala vsake pet minut plažo in vse te hotele al kako? Se folk ekstra ne pritožuje pri ocenah...mogoč se pa tok hiter navadiš

vesna* | Gost | odg. 02.06.2013 @21:15 Prijavi neprimeren komentar

Aja, pa a misliš da bo fejst guzva že zdej, na začetku julija?

Anja__ | Gost | odg. 02.06.2013 @21:48 Prijavi neprimeren komentar

Za gužvo ne vem, je pa možno, da bo že, ja. Avstrijci in Nemci namreč radi hodijo na Mallorco tudi samo za podaljšane vikende, ki jih stanejo 200€.

No, zagotovo pa ne bo tako natrpano kot na koncu julija...

Letala vzletajo nad tistim predelom, kjer si gledala hotel BQ Apollo. Tako, da tisti hoteli, ki so tu v bližini, pokasirajo malo več hrupa. Saj če otroka nič ne zbudi, je pa itak super. Po moje tudi vaju ne bo motilo, vsaj ponoči ne... se pa v vsakem primeru navadiš, v prvih dneh pa je veliko ljudem še fascinantno, in hodijo tja gledat vzlete.

Hrana... hm, midva sva bila vsakokrat, ko sva bila na Mallorci, tam 14 dni, zato je treba upoštevati tudi, da sva se verjetno vseh jedi že naveličala, in sva proti koncu dopusta zato že bolj godrnjala. Tako v Leu kot v Heliosu je bila večerja npr. 4 ali 5 različnih menujev, poleg tega pa obvezno še dunajski zrezki, ocvrt krompirček, kroketi, klobasice, pa še kakšna ocvrta riba...a veš, ocvrto, ocvrto, pa še malo ocvrto.

Obvezno pa moram poudariti še to, da sva bila nazadnje tam 4 leta nazaj, in zato ne izključujem možnosti, da se je v tem času kaj spremenilo.

Na Gran Canarii in Tenerifih pa je meni (prav tako v 3* hotelih) bila hrana  precej boljša....bolj raznovrstna in okusna, pa še določene svoje jedi imajo.

No, zdaj ti nisem kaj preveč pomagala.

Če ti ostali hoteli, ki sem jih naštela v prejšnjem postu, cenovno ne ustrezajo, pa vzami Leo, pa kar bo, bo.

Lega je dobra, hotel je čist, ima lep, velik bazen (če bi bilo morje še prehladno), hrana pa solidna. Mislim, da ne more biti kaj dosti narobe.

vesna* | Gost | odg. 02.06.2013 @23:07 Prijavi neprimeren komentar

Juter se pozanimam za cene, pa se odločim... tut PLAYA GOLFA še nisem izključla, ker je ob plaži....a celo večkrat sta že bla? Pa v teh dveh hotelih? Eh,če sta se vrnila tja, pol je najbrž pa res ok hotel...se pa strinjam pa po 14 dneh samo čakaš na govejo župco in domače kosilo

Kaj se pa kaj splača videt na otoku? Za ene pet dni bomo že rentali avto...Kaj vama je blo najbolj všeč? in kiri predel je nujno pogledat, al pa znamenitost....

Anja__ | Gost | odg. 03.06.2013 @12:06 Prijavi neprimeren komentar

Ta Playa Golf me malo skrbi....sem pogledala ocene, pa je direkt poleg Ballermana... ne vem, če veš, kaj je to? Ballermani so take "postojanke", "stojnice" oz. kafiči na plaži, kjer Nemci množično kupujejo pivo in pred njim (podnevi) žurirajo. Vzdolž cele Playe de Palme jih je mislim da okoli 13 oz. 14, so pa bolj polni in glasni proti Arenalu. So tudi številčno označeni, v Can Pastilli na začetku Playe je tako št. 1(pri hotelih Leo in Helios), ki pa je več ali manj prazna. Tja do št. 4 je vse skupaj bolj umirjeno (to je do sredine Playe, tam nekje okoli Pil-lari Playa hotela), potem pa vse bolj divje.  

Playa Golf pa je pri št. 6, kar bi znal biti problem. Torej totalno polna plaža, precej pijana populacija in glasna glasba. Pa seveda sami Nemci, brez izjeme.

Glede ogledov: cel otok je lep, in prometno zelo dobro povezan, zato se ga v vsakem primeru splača prevoziti in ogledati. Imajo pa eno par "znamenitosti", ki jih tržijo, ampak niso niti slučajno nič posebnega, zato jih odsvetujem. Sem spadajo npr. Cap de Formentor (nek polotok, do katerega pelje zelo ovinkasta, ozka cesta na veliki nadmorski višini, ko prideš tja, pa ni ničesar drugega kot en visok klif, in na njem en svetilnik), Majorica (njihova tovarna umetnih biserov, kjer prikažejo potek izdelave, vendar meni osebno nič posebnega - se pa splača zaviti tja, v primeru, da si želiš kupiti kak kos nakita), pa neke Dragon caves jame (podzemne jame, nič posebnega, imamo v Sloveniji veliko večje in lepše).

Lepo počitniško mesto za enodnevni izlet je Alcudia, pa enkrat sva šla na sobotno tržnico v mesto Inca v notranjosti otoka, kjer so znani po prodaji usnjenih izdelkov po dokaj ugodnih cenah, in pa seveda glavno mesto Palma. Nama je bilo čudovito, razgibano, zgodovinsko (katedrala, grad) in hkrati moderno. Tam imaš vedno kaj za početi. Ali se sprehajati, ali nakupovati, ali si ogledati zgodovinsko jedro, ali pa samo uživati na kavici in opazovati mimoidoče.

Zelo lepa in posebna je tudi vasica Valldemosa. Gre za majhno vasico v hribih, ki sicer ni neposredno ob morju, ampak jo pa krasijo zelo lepe hiše in ozke uličice, bolj zaslovela pa je (mislim da) zato, ker sta si tam kupila hišo Michael Douglas in Catherine Zeta Jones. V to hišo agencije tudi vodijo turiste (midva nisva bila), vendar pa je baje dokaj visoka vstopnina, nimaš pa od tega nič. Greš v notranjost, tam pa ti zavrtijo nek film o življenju M. Douglasa in je to to.

Mogoče ni slabo še mesto Soller, kjer se nahajajo lepi botanični vrtovi, vključno z nasadi limonovcev, mandarinovcev ipd.

Vesna* | Gost | odg. 05.06.2013 @20:40 Prijavi neprimeren komentar

Zivjo, hmm zdej sem pa pred dilemo...al se nej odliocim za helios, pa je mogoce mal slabsi al raje za hm tropical... Razlika v ceni je cca 600 eurov..letakski hrup bomo tut nekak preziveli... Ka pa vem.... Sej naceloma ne kompliciramo, pa vseeno... men je vazno, da je dobra hrana, pa da smo na plazi al pa vsaj cisto blizu, pa da je kaj malega animacije za otroke, pa tut da je soba kejker tejk solidna... Anja, kaj pravis, je vredno, da damo 600 eur vec za Tropical??

lp

Anja__ | Gost | odg. 05.06.2013 @22:07 Prijavi neprimeren komentar

Huh, kakšno nehvaležno vprašanje... nočem bit nič kriva, če bi šlo kaj narobe. Ampak vseeno, če že vprašaš, verjamem, da pričakuješ en konkreten odgovor, tako da ti bom kar rekla, kar osebno mislim. In to je, da po moje ni vredno dati 600€ več. HM Tropical je ful lep, renovirane sobe, lepši bazen itd., ampak končno na dopust itak ne gremo zato, da bi ga preživeli v sobi...Realno gledano je, kolikor vidim po ocenah, HM en soliden 4* hotel, Helios pa 3*.

Sama sem s srednjerazrednimi hoteli kjerkoli po svetu čisto zadovoljna, pomembno mi je le, da je soba čista in pa hrana vsaj povprečna...

Ne vem, tudi če vam v hotelu hrana ne bo zelo všeč, ali če se je boste naveličali, si še vedno lahko kakšen večer (ali dva, tri..) privoščite, pa greste jest v kakšno restavracijo / pizzerijo...in pri tem sigurno ne boste zapravili 600€.

Ali? Te razen hrane resno skrbi še kaj drugega?

Aanjaa | Gost | odg. 27.10.2013 @22:51 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni

Mene pa zanima, če je bil kdo na mallorci v Februarju in kakšne so temperature, je prijetno toplo?

Aleksandra | Gost | odg. 14.07.2018 @12:21 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni,

Zanima me kako je z prevozom na Palma de Mallorci. A je nujno da se vzame rent a car ali imajo povezavo avtobusno urejeno . Nekje sem prebrala da za rent zahtevajo 1200 EVROV akonta. Mi smo mislili od letališča do hotela s taksijem, pol pa ne vem kako je najbolj primerno. Če ima kdo izkušnje...

Hvala za odgovor

opuncija | Gost | odg. 02.12.2021 @10:45 Prijavi neprimeren komentar
Ali je kupoval nakit iz biserov majorica? Kje se najbolj splača? lp opuncija
opuncija | Gost | odg. 02.12.2021 @10:46 Prijavi neprimeren komentar
Ali je kupoval nakit iz biserov majorica? Kje se najbolj splača? lp opuncija
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.