Popotniški forum

postopek na letališču - Ryanair

Dodan 07.08.13 @17:24:48
osart | Gost | odg. 07.08.2013 @17:24 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljeni, prosila bi vas za pomoč. Prvič letim zato imam kar nekaj vprašanj, upam da se bo najdel kdo, ki bo uzel čas za mojo nevednost. 

Čez mesec dni letim iz Trsa v Barcelono z Ryanairom z dodatno prtljago. Skrbi me, ker ne poznam postopka na letališču. Karte imam že kupljene in mi je jasno da jih moram skopirati. Zdaj me zanima kako bom vedla kam odnesti dodatno prtlago (in koliko časa prej) in kako naprej (čez rentgen, carino).

Imate mogoče izkušnje, napotek in res bi vam bila hvaležna za vsak odgovor.

ni problema | Gost | odg. 07.08.2013 @17:37 Prijavi neprimeren komentar

Zdravo,

predlagam ti, da preveriš, koliko časa pred poletom moraš biti na letališču, nato pa pridi tja npr. še eno uro prej.... in ne bo nobenega problema, Trst je majhno letališče in če imaš odprte oči, pa še kaj vprašaš, bo vse ok.

Aleš | Gost | odg. 07.08.2013 @18:03 Prijavi neprimeren komentar

Ryanair običajno zaključi checking 30 minut prej. Torej prideš na letališče res je majhno, precej temno. Ker greš prej je dobro da si tam morda 1,5 ure prej, da se navadiš na proceduro, ko boš rutiner kot mi boš prišla v zadnjem trenutku ali še kasneje, kot mi, pa se ti bo morda izšlo meni se je vedno, ampak od letošnje zime tega ne prakticiram več ker stane živce. Torej;

- 1,5 ure prej bodi tam, lepo se razglej, poglej na ekran kjer piše Girona Barcelona in pojdi na šalter, oddaj prtljago, če jo boš oddala, do 10 kg lahko neseš seboj, ta ročna prtljaga gre tuid skozi rentgen, ki je običajnoi ob tebi, tebe pa podrobno pregledajo z detektorjem na kovinske predmete. Ko to zakljućiš pogledaš na oglasno desko ali pa vprapšaš na šalterju kateri izhod imaš. Vsi izhodi so lepo označeni, pa tudi Trst je zelo malo letališče (kot LJ) in se nimaš kaj bati, Girona je žeprecej večja procedura oa ista.

Na večjih letališčih je pomembno da veš na katerih izhod moraš iti, to ti povejo na šalterju, pa tudi na boarding listku ti piše, običajno to obkrožijo, drugače pa vprašaj, vsak ti bo pomagal. Je pa izhod objavljen tudi na oglasnih deskah in monitorjih (glej končno destinacijo in številko leta, pazi ker je včasih za isto končno destinacijo več letov, torej je pomembno vedeti ptevilko leta). Pa prijeten in miren deviški let.

Lola | Gost | odg. 07.08.2013 @18:04 Prijavi neprimeren komentar

Ne skrbi, Ronchi so zelo majhno letališče. Takoj, ko prideš čez vhod za odhode, so pred tabo check-in pulti in nad njimi piše kateri je zate glede na destinacijo. Tam oddaš ta veliko prtljago. Potem greš na desno, kjer je takoj vrsta za kontrolo ta male prtljage itd.  Ko greš tudi čez to kontrolo, je  tabla na kateri piše od kod je vkrcanje ('gate'). V 1. nadstropju je samo barček. Itak pa od tam leti ogromno Slovencev, ne bo problema za koga vprašat ali pa zasledovat

s | Gost | odg. 08.08.2013 @11:02 Prijavi neprimeren komentar

online check in moras naredit,ne da karte skopirat,bodi pazljiva, drugace zaračunajo full...ni dovolj da samo potrditveni email sprintas...posebej check in moras met, vprasj nas tu,ce ti ne gre

loart | Gost | odg. 08.08.2013 @18:02 Prijavi neprimeren komentar

Najlepša hvala za vse odgovore in ker ste si uzeli čas in mi vse pojasnili

simon | Gost | odg. 26.08.2013 @21:42 Prijavi neprimeren komentar

živjo v sredo letim z rayanairon na tenerife in me zanima  glede kart...jaz moram imeti 2x karte sprintane...1x za dol pa 1x za nazaj?

simon | Gost | odg. 26.08.2013 @22:02 Prijavi neprimeren komentar

hvala lepa za odgovor ker semšele danes ugotovil da imam karte samo za eno smer

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.