Popotniški forum

Costa Rica

Dodan 08.09.13 @14:16:53
AndrejaA | Gost | odg. 08.09.2013 @14:16 Prijavi neprimeren komentar

Živijo, februarja 2014 se odpravljava za 25 dni na Costa Rico z nahrbnikom in rada bi zamenjala kakšnih 6-7 lokacij. Prosim za kakršnekoli nasvete, skrite kotičke, lepe plaže (ne polne turistov)... Če je kdo pisal blog, se priporočam za link. Hvala vnaprej.

Peter | Gost | odg. 10.09.2013 @14:11 Prijavi neprimeren komentar

Aprila sem bil tam in nisem videl polnih plaž razen na Isla Tortugi, kjer se zbirajo izletniki na piknikih. Če hočeš, ti lahko pošljem na mail kakšno fotografijo s plaž (Jaco beach, Playa Hermosa, Puerto Viejo, Montezuma...).

AndrejaA | Gost | odg. 10.09.2013 @19:17 Prijavi neprimeren komentar

Hvala. Kaj pa glede vsega ostalega? Kaksni nasveti? Kako si potoval po državi? Kaj si si ogledal? Ne najdem nobenega bloga kakšnega popotnika, da bi si približala državo. Berem LP in na netu iščem info. Nimam še nobenega plana kako potovati - mesta in kako. Si kaj uporabljal notranje lete?

Peter | Gost | odg. 11.09.2013 @08:27 Prijavi neprimeren komentar

V 3 tednih sem si ogledal relativno malo stvari, ker sem po naravi bolj uživač in težko zapustim kraj v katerem se dobro počutim. Sicer sem že pisal na kratko o moji poti na tem forumu, lahko pa ponovim. Kot vsi, sem začel pot v San Jose-ju (Hostel Tam v San Pedru - hostel je bolj tako tako kar se urejenosti tiče. Bolj kot ne je lokacija edina pozitivna stvar). Razen nočnega življenja v San Joseju nimaš prav dosti zanimivosti (arhitektura ni nič posebnega, promet je kaotičen...). Ta Hostel se nahaja v univerzitetnem delu San Joseja kar avtomatično pomeni, da je ponoči pestro. Po treh dneh fešte sem se odpravil z avtobusom v Puerto Viejo na karibsko stran. Tam sem bival v hostlu Pagalu (priporočam). Tukaj imaš super plaže, ki so bile v času mojega potovanja prazne. V okolici mesteca sem si ogledal Jaguar rescue center in zanimiv botanični vrt. Hotel sem še v Panamo v Bocas del Toro (20$ v eno smer s čolnom), pa sem si premislil, ker sem si že okvirno splaniral odhod na pacifiško obalo CR. V Puerto Vieju sem ostal 5 ali 6 noči (kar je preveč, če si hočeš ogledati le zanimivosti). Iz tam sem potem spet potoval nazaj v San Jose (mislim, da je bila karta kakšnih 10-15$ v eno smer, vožnja pa traja cca 3 ure in pol), iz tam pa potem kar s taxijem in nekaj naključnimi sopotniki v Jaco. Jaco je pa recimo mirna verzija Portoroža. Za nekatere je morda preveč turistično in skomercializirano mesto, sam sem se pa tam kar pošteno zabaval z ljudmi iz hostla (Las Camas hostel - po mojem odhodu so se zamenjali lastniki, mi je pa bivša lastnica povedala, da so ok). Malce ven iz Jaca proti jugu je en kup lepih plaž, ki so primerne za surferje z izkušnjami (in skoraj popolnoma prazne). V Jacu sem se odločal za nadaljno pot med Manuel Antoniem in Montezumo. Odločil sem se za slednjo. Do tja sem prišel s taxi gliserjem, ki je 30$ dražji od avtobusa, ti pa prihrani kakšnih 8 ur. Montezuma je vas polna hipijev, umetnikov in raznoraznih zanimivih pojav. Rezerviral sem si posteljo v hostlu Luz en el Cielo, ki me je resnično navdušil. Zadeva je postavljena kakšnih 100m iz centra Montezume sredi gozda. Parkrat na dan pridejo na obisk opice (howler monkeys in kapucinke) z mladiči in en kup različnih ptic. Iz Montezume sem šel enkrat na izlet (cena je bila okoli 50$) na Isla Tortuga kjer smo malo snorklali potem pa imeli tudi super piknik. Priporočam. Smo se pa s par sostanovalci tudi večkrat odpravili sami malo po džungli, skakali s slapov, se ponoči izgubili (zanimiv občutek)...res super izkušnja. Zadnji dan sem, ker sem zamudil avtobus, s shuttlom (50$) potoval iz Montezume nazaj v San Jose in se nastanil v nekem hostlu blizu letališča (ime Hostla sem pozabil ampak ti bodo povsod znali svetovati glede prenočišč blizu letališča). Razen nevšečnosti z bančnimi karticami (o katerih sem pisal že v neki starejši temi) in bankomati, je vse potekalo brez težav. Celotna izkušnja je bila verjetno še boljša, ker sem spoznal na poti nekaj res posebnih ljudi (smo ohranili stike in se bomo sigurno še kdaj videli). Če te zanima še kaj specifičnega, pa kar vprašaj.

AndrejaA | Gost | odg. 14.09.2013 @16:59 Prijavi neprimeren komentar

Peter, najlepša hvala za izčrpne informacije. Zdaj moram pa malo še bolj naštudirati kaj bi rada videla (spogledujem se tudi z Nikaragvo ali Panamo). Če bom še kaj rabila, se priporočam za nasvete.

G | Gost | odg. 15.09.2013 @08:30 Prijavi neprimeren komentar

Nina91, v svojem blogu pišeš, da si v Kostariki dvignila denar iz bankomata. Medtem ko Peter piše, da sploh ni mogel dvigniti. Ker v bližnji prihodnosti nameravam iti v Kostariko, te Nina91 prosim, če poveš  s katero kartico si dvigovala iz bankomata. Za morebiten odgovor se že v naprej zahvaljujem. 

AndrejaA | Gost | odg. 15.09.2013 @09:43 Prijavi neprimeren komentar

Nina, hvala in super. Bom vse podrobno prebrala. Sem se pa prav nasmejala, ko sem ga odprla. Imam isto temo za svoj blog

http://worldthroughandrejaseyes.blogspot.com

AndrejaA | Gost | odg. 15.09.2013 @10:11 Prijavi neprimeren komentar

Nina, vse pohvale za blog. Krasno pišeš in slikaš. Vsekakor te bom budno spremljala. Srečno na poti...

M. | Gost | odg. 15.09.2013 @14:25 Prijavi neprimeren komentar

Andreja- samo namig:-rentajta avto in zmagata (kakšni busi-z njimi se premikaš od točke do točke...zamudiš pa ogromno (tistega "tapravega" vmes; plaža (vseh plaž)-Santa Rosa (v istoimenskem parku ( na severu-cca.15 km pred mejo z Nikaragvo -po Panamericani seveda); raj na zemlji (obvezen 4x4 - max. bivanje 3 noči-camping/hammock).

linkza rentacar-prevozili smo CR po dolgem in počez v 18 dnevih-(naredili 2356 km); nepozabno (glede na to(koliko sem videl po fotkah in stroškovnikih v tvojem blogu-strošek za avto vkalkuliraj v stroške (zmanjšanjega)udobja pri spanju pa si tam nekje...

http://www.wild-rider.com/car-rental-rates/

rentali smo Teriosa (4!-)-malo tesno ;-)

p. T+Z

nina91 | Registriran uporabnik | odg. 15.09.2013 @22:01 Prijavi neprimeren komentar

Super. Me veseli, da blog še komu koristi. 

Dvigovala pa sem z Maestrom (od Nove KBM), in je delalo povsod. Res je, da moram na svoji banki povedat, kam potujem, da mi odblokirajo kartico (zaradi zaščite pred zlorabami sicer drugače ne deluje), koristno pa je, če se pozanimaš, s katerimi bankami ima tvoja banka sklenjene dogovore - torej na bankomatih katere banke lahko dviguješ.

AndrejaA | Gost | odg. 15.09.2013 @22:11 Prijavi neprimeren komentar

M. hvala za nasvet. Bova razmislila. Z denarjem zaenkrat še ni težav, tako da vsekakor pride avto v poštev. Mi lahko še enkrat link za rentanje pripneš, prosim. Pa je varno rentati avto? Kraja, poškodbe, vožnja? Sem malo boječka glede tega...

Peter | Gost | odg. 16.09.2013 @07:53 Prijavi neprimeren komentar

Nina: Zanimivo...ko sem spraševal na svoji banki, so rekli, da bo Maestro deloval povsod kjer je oznaka na Bankomatu. Ampak ni. No ja, izteklo se je na koncu čisto v redu

Roki | Gost | odg. 24.01.2015 @15:07 Prijavi neprimeren komentar
Cao andrej Dej mi posreduj tel. Stevilko imam se nekaj uprasanj. Lp
sonček | Gost | odg. 31.01.2015 @20:34 Prijavi neprimeren komentar

bila na Kostariki jun-jul 2014 in moram reči,da je res fuuul turistična,cene kar visoke,res malo pretirane ... Meni osebno sta bili veliko bolj zanimivi sosednji državi (Panama in Nikaragva).

AndrejaA | Gost | odg. 01.02.2015 @09:54 Prijavi neprimeren komentar

Vse o potovanju po Kostariki sem zapisala na svojem blogu. Link http://worldthroughandrejaseyes.blogspot.com/2014/11/daljsa-potovanja-kostarika-2014.html.

Ana | Gost | odg. 04.02.2015 @16:56 Prijavi neprimeren komentar

živjo, če te zanima karkoli o kostariki, je tukaj moja telefonska številka - kontaktiraš me lahko preko Whatsapp, kjer je komunikacija lažja

tel. številka je Kostariška : +506 8907 6081

Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.