Popotniški forum

Filipini - možnost življenja tam

Dodan 14.10.13 @12:40:34
sLOVEnija | Gost | odg. 14.10.2013 @12:40 Prijavi neprimeren komentar

Dober dan, mene zanima, kakšni so kaj zakoni v Filipinih, če bi hotel tam kupiti nepremičnino in tam živeti? Kaj so osnovni pogoji, da lahko tam živiš in da lahko kupuješ nepremičnine?

Kje si bi lahko to poiskal, če že nič drugega?

Hvala, LP

m | Gost | odg. 14.10.2013 @12:52 Prijavi neprimeren komentar

Nepremicnine ne mors kar kupiti...če pa poročiš lokalno deklico pa to ni problem!

Mislim da tudi ni problem dobiti neveste

Sam akcija ...

mare | Gost | odg. 14.10.2013 @20:53 Prijavi neprimeren komentar

Neveste se kar same ponujajo tam, klima je pa na otokih ob obali obupna, sama vlaga v zraku, tja ne grem več...

sLOVEnija | Gost | odg. 18.10.2013 @12:02 Prijavi neprimeren komentar

Recimo, da se tam poročim z njihovo državljanko. Ali imam potem vse pravice kot bi bil Filipinec od rojstva?

Podobno sem gledal za Tajsko. Tam se mi zdi, da je lažje priti do stanovanja/hiše. Zemljišča pa se ne da kupiti, le najeti za 99 let.

Janez | Gost | odg. 19.10.2013 @14:39 Prijavi neprimeren komentar

Lep pozdrv

Leto 2012 sem potoval po Filipinih, sem srecal dva slovenca, ki sta imela v najemu

dve gostilni(poslovna prostora). Ne vem kako naj recem drugace.

V bistvu ne mores kupiti nobene nepremicnine, zmeraj mora biti zraven lokalec(lastnik objekta). In kot je bilo napisano ce se porocis z Filipinko potem ni nobene ovire.

Kako jima je posel uspeval ne vem. Samo oba sta rekla, da se v Slovenijo ne vracata vec.

Samo na obisk.  

Zame osebno so Filipini prevorci. Vendar ce preberes starejse objave so vsi, ki so kdaj potovali po tej dezeli, nad  njo navduseni.  Nad lepotami narave in prijaznostjo ljudi.

Kako se zivi v resnicnem zivljenju ne vem, ker sem samo potoval.

Janez

sa | Gost | odg. 12.02.2014 @19:18 Prijavi neprimeren komentar

mene bi pa zanimalo če se da kako kontak dobit od teh dveh slovencev na filipinih...

sa | Gost | odg. 12.02.2014 @19:19 Prijavi neprimeren komentar

mene bi pa zanimalo če se da kako kontak dobit od teh dveh slovencev na filipinih...

stojan | Gost | odg. 26.03.2014 @11:37 Prijavi neprimeren komentar

na FILIPINIH LAHKO KUPIŠ ZEMLJO.VENDAR JO NAPIŠEŠ NA FIL. DRŽAVLJANA IN TA TI TAKOJ DA LIZING NA 99 LET .ALI PA ODPREŠ FIRMO IN POTEM SI LAHKO KUPIŠ NA FIRMO. SAM SEM KUPIL NA OTOKU TABLAS V BLIŽINI MESTA ODIONGAN PARCELO VELIKO 3.5 HEKTARA NA KATERI BOM ŽIVEL KO BOM ŠEL NASLJEDNE LETO V PENZIJO

stojan | Gost | odg. 26.03.2014 @11:37 Prijavi neprimeren komentar

na FILIPINIH LAHKO KUPIŠ ZEMLJO.VENDAR JO NAPIŠEŠ NA FIL. DRŽAVLJANA IN TA TI TAKOJ DA LIZING NA 99 LET .ALI PA ODPREŠ FIRMO IN POTEM SI LAHKO KUPIŠ NA FIRMO. SAM SEM KUPIL NA OTOKU TABLAS V BLIŽINI MESTA ODIONGAN PARCELO VELIKO 3.5 HEKTARA NA KATERI BOM ŽIVEL KO BOM ŠEL NASLJEDNE LETO V PENZIJO

NK | Gost | odg. 26.03.2014 @11:52 Prijavi neprimeren komentar

lahko kupiš samo kondo ali del hiše...cele ne niti zemlje ne, če nisi poročen s filipinko oz. filipincem. obstaja pa možnost najema za mislim da 50 let, z možnostjo podaljšanja za 25.
če imaš odprto dol firmo pa mislim, da mora imet del firme v lasti tudi filipinski državljan.

Mirč | Gost | odg. 10.04.2014 @15:40 Prijavi neprimeren komentar

jaz bi bil zainteresiran,če si lahko postavim na vašem zemljišču na Tablasu majhno vikendico in pod kakšni bi bili vaši pogoji.

Tudi jaz razmišljam,da bi se na stara leta umaknil na toplo.

lep pozdrav

Mirč

Igor | Gost | odg. 28.07.2015 @20:13 Prijavi neprimeren komentar

Pozdravljen  Stojan

Najbrž ste že v penziji in tam doli. Jaz sem tudi šel v penzijo in bi tudi šel. Pa me zanima, če bi bili pri volji za kaj več informacij o tej možnosti, ker bi vseeno bilo dobro se kaj informirati.   Lep pozdrav            Igor

mikke | Gost | odg. 17.11.2020 @14:39 Prijavi neprimeren komentar
Tole rpeverite najprej https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/nepremicnine/nepremicnine-cena-posredovanja-nepremicninske-agencije-preverjeni-nepremicninski-posredniki-agenti-za-nakup-prodajo-najem-in-oddajo-nepremicnine/
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.