Popotniški forum

Martinique - Januar 2014

Dodan 06.12.13 @12:33:00
Polona | Gost | odg. 06.12.2013 @12:33 Prijavi neprimeren komentar

Hej,

na STA sem videla ponudbo za Martinique za 385 €. Me zelo mika it konec januarja oz. februarja za 14 dni. Bi šel kdo z mano, da si delimo stroške rent a car in za družbo?

Se slišimo,

Polona

martinique | Gost | odg. 06.12.2013 @13:29 Prijavi neprimeren komentar

Mogoce bi šla dva, vendar v drugi polovici januarja, če ti odgovarja. Kje pa misliš prenočevat? Midva bi bolj budget varjanto....

Lp

Polona | Gost | odg. 06.12.2013 @15:42 Prijavi neprimeren komentar

Super :-)

Jst sem absolutno za budget varianto, zato pa iščem sopotnika, da si razdelimo stroške rent a cara, ker naj bi bil to najboljši način potovanja po otoku.

Akcija je od 24. januarja do 15. aprila, tako da bi šla jst za ene 10-14 dni na koncu januarja oz. začetek februarja.

Jst vedno potujem s couchsurfing varianto, če poznaš. To je najcenejš , tako spoznaš tudi lokalce in vidiš ogromno.

Za hostle še nisem nič gledala, bi pa poiskala nekaj zelo zelo ugodnega.

V soboto bom v Lj centru na kuhančku, če sta za klepet

izi | Gost | odg. 06.12.2013 @15:53 Prijavi neprimeren komentar

na Martiniqu ni budget variate, skor!

Hotelska luknja stane od 40 eur navzgor! Če vama uspe dobiti couchsurfing bo šlo, pa če najdeta koga, ki oddaja posteljo na črno za kakih 15 eur po glavi...

Nekje je menda celo kamp na obali. Je pa mogoče kampirat kak dan na divje, sploh če rentaš avto (tudi nekje od 40 eur naprej). Ali pa greš na treking v gozd. Aja, pa ob nedeljeh ne vozijo avtobusi po otoku!!!

Je pa zelo smiselno kombinirat z obiskom cenewjših otokov Dominica in Sv. Lucija. Tja redno, nekajkrat tedensko vozi katamaran za ne pretirano ceno. Vize pa ne rabimo za nobenega...

nekaj vtisov z Dominice:

http://napotki.blogspot.com/2013/01/dominika-karibski-paradiz.html

http://if-poti.blogspot.com/2013/01/dominica-dominika-paradise.html

Sicer pa, uživajte tropske sanje!

st | Gost | odg. 06.12.2013 @17:50 Prijavi neprimeren komentar

Polona, če razmišljaš o karti za 385eur poskusi še s popustom, ki ga najdeš tu:

http://www.posvetu.si/blog/akcije/80e-popusta-na-lete-druzbe-air-france-iz-ljubljane-benetk/

Jaz sem vzel karto za Guadeloupe

Poce | Gost | odg. 06.12.2013 @18:24 Prijavi neprimeren komentar

Da se tudi kombinirat da letiš na Guadeloupe in odletiš nazaj iz Martinique za isto 385 eur kar je res vrhunska cena. Sicer meni koda za popust ne prime.

LD

Poce | Gost | odg. 06.12.2013 @18:34 Prijavi neprimeren komentar

Pardon - koda za popust dela OK, potrebno je kliknit še Izkoristi popust.

LD

Polona | Gost | odg. 07.12.2013 @00:02 Prijavi neprimeren komentar

St, hvala za link! Zelo uporabno

Kdaj pa greš ti?

Jst malo razmišljam, da bi skočila še do Dominike in Guadeloupe, za kakšen dan. Pa ne dobim nobenega pametnega linka, ki bi vsaj delal (letalo ali trajekt).

Poce, sem poskusila kombinirati, kar bi mi bilo še boljše, ampak mi pokaže cene za več kot 1200 € oz ni zadetkov.

st | Gost | odg. 07.12.2013 @00:16 Prijavi neprimeren komentar

Za trajekte sem našel tole:

http://www.express-des-iles.com/

ni pa poceni, povratna karta stane 110 (če gledaš v angleškem jeziku) ali 120 eur (v francoščini).

Jaz grem sicer marca za en teden.

Poce | Gost | odg. 07.12.2013 @01:07 Prijavi neprimeren komentar

Mora biti tudi cena če letiš škarjasto ista, je pa problem ker moraš ročno izbrat pravi let če imaš dva enosmerna leta. Torej pregled datume in ure ko so najcenejši leti, tako da imaš normalen povratni let Benetke - Fort de France in nato Benetke - Pointe a Pitre

Potem ko rezerviraš Benetke -> Fort de France, Pointe a Pitre -> Benetke ti seznam ne pokaže po cenah ampak ti kar vrže vse možne variante in je malo kaotično. Tam moraš pravega izbrat (pravi datum in ura leta), ker ti da tudi variante letov preko Amsterdama.

LD

simi | Gost | odg. 07.12.2013 @14:02 Prijavi neprimeren komentar

Halo,
ravno včeaj kupla karte za Matinique. S kodo sem plačala 305 €.
Termin: konec januaja (31.) za 1 teden.

Alex_26 | Registriran uporabnik | odg. 07.12.2013 @17:05 Prijavi neprimeren komentar

Težava je verjetno pri prenizki ceni karte.Ali pa imaš kodo napačno.

simi | Gost | odg. 08.12.2013 @10:05 Prijavi neprimeren komentar

Kodo vpišeš tam not, kjer ti peše, ali imaš kakšno kodo. Kopirala sem jo iz strani po svetu.si . Men jo je prijela, težava je nastopla pri plačilu. Plačati sem hotela z Mastercard in po scure codu mi je vedno napisalo, da je prišlo do errorja.
Potem sem poklicala na airfrance, kjer je prijazen telefonist uredil vse in mi upošteval tudi kodo za popust.
Poglej, ali imaš pravo  kodo in ali jo vpišeš na pravo mesto (ko jo vpišeš in izpolnilniš vse na tisti strani, moraš kliknit naprej! - šele potem se ti izpiše cena s popustom), če ti ne gre pa pokliči.
Srečno!

popotnik | Gost | odg. 08.12.2013 @15:14 Prijavi neprimeren komentar

hvala za odgovor, simi in alex.

Kot je rekel alex, problem je bil v prenizki ceni same karte. Pri izbiri dveh istih oz. dražji karti deluje BP

hvala,lp

Mici | Gost | odg. 09.12.2013 @14:39 Prijavi neprimeren komentar

Živjo, mogoče kdo ve, ali potrebujem za Martinique (ki je del Francije, torej del EU) potni list ali je osebna izkaznica dovolj??

Hvala.

WaterCube | Gost | odg. 10.12.2013 @11:00 Prijavi neprimeren komentar

Mene tudi zanima tale Martinique.  

V naslednjem tednu zvem kdaj bom fiksno imel čas, sem pa za 14 dnevno varianto, predvidoma konec januarja, začetek februarja.

Se povežemo po mailu, da izmenjamo malo več info?

WaterCube | Gost | odg. 17.12.2013 @11:16 Prijavi neprimeren komentar

Žiiivjo.

Torej bo kdo pičil na Martinique ob koncu januarja, da se povežemo za taxi in druge zadeve? 

Miška Maška MM | Gost | odg. 18.05.2019 @11:47 Prijavi neprimeren komentar
Pozdravljeni, ali je bil kdo na Martinique novembra? Menda je tam še čas orkanov (do konca meseca). Jaz bi imela čas med krompirjevimi, torej od konca oktobra, pa dober teden v novembru... Za vse info. bom izjemno hvaležna
Bodi informiran

Ne zamudi naslednje akcije ali pomembnega obvestila!

Si avanturistični popotnik ali vsakodnevni potnik? V vsakem primeru zate pripravljamo ažurne, zanimive in koristne popotniške in potniške informacije, ki ti jih dostavljamo v tvoj poštni nabiralnik enkrat do dvakrat na mesec.